Ograničavanje uporabe procesora za pojedini proces

poruka: 9
|
čitano: 3.114
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Ograničavanje uporabe procesora za pojedini proces
pitanje

Malo sam se dvoumio gdje da strpam ovu temu ali evo ipak na ovaj podforum (tu me srce vuče Osmijeh).

 

Imam slijedeći problem (zapravo moj šogor, ali never mind):

 

Na jednom starom stroju (nekakva HP vectra) se vrtio program za kasu (printanje računa, obračun i sl). Radi se o nekakvom prastarom c/b programu koji sasvim uredno radi. Nažalost, komp koji je to pogonio (spomenuti HP) je junački izdahnuo. Napravio sam image diska i od toga virtualni stroj koji sada uredno radi pod XP-om na drugom kompu. Ali... Program je očito vrlo kretenski napisan i vječno je (valjda) u nekoj petlji i čeka input od korisnika (pretpostavljam). Tako da je procesor sada konstantno na 100%. Ja sam napravio neki mali kvazi servis (u c#) koji se diže zajedno sa XP-om i koji toj virtualnoj mašini (zapravo njenom procesu) smanji prioritet na idle. Tako su windowsi i dalje živahni ali temperatura procesora je konstantno na cca 55 stupnjeva (komp je u šanku i užasno je vruće). Stavio sam mu stvarno moćan ventilator da drži dobar propuh kroz kućište ali ispod 55 ne ide nikako.

 

Konkretno pitanje... Jel postoji neka "caka" ili bilo što drugo što bi tom procesu (vmware-vmx) ograničilo upotrebu procesora na recimo 30%. Slična stvar postoji na folding@home pa se nadam da znate na što mislim.

 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ograničavanje uporabe procesora za pojedini proces
"Autor ", u postu nenamjerno iznešenih, neistinitih tvrdnji sa svrhom zavaravanja trećih osoba, u potpunosti se odriče svake odgovornosti za navedene tvrdnje.Kome nije pravo, može se žaliti na www.up
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Ograničavanje uporabe procesora za pojedini pr

Nisam siguran dali ovo postoji za XP ali vidi. Idi u Task Manager i odaberi kao na slici. Ova slika je sa Windows 7 ali je isto i za Vistu

Afiiniteti razni Afiiniteti razni
All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
15 godina
offline
RE: Ograničavanje uporabe procesora za pojedini pr
Lazarus Long kaže...

Nisam siguran dali ovo postoji za XP ali vidi. Idi u Task Manager i odaberi kao na slici. Ova slika je sa Windows 7 ali je isto i za Vistu

 a je ti prijedlog Sramim se
pazi lik zna isprogramirati nešto, a kao ne zna tu funkciju u task manageru.
"Autor ", u postu nenamjerno iznešenih, neistinitih tvrdnji sa svrhom zavaravanja trećih osoba, u potpunosti se odriče svake odgovornosti za navedene tvrdnje.Kome nije pravo, može se žaliti na www.up
16 godina
odjavljen
offline
Ograničavanje uporabe procesora za pojedini proces
autorov komentar

Možda se nisam dobro izrazio, nema veze. Ne treba mi affinity ni priority nego da eksplicitno mogu odrediti da konkretni proces ne može konzumirati više od 30% snage procesora. Dakle ako su svi drugi procesi idle a ovaj nešto "rošta" da zauzeće procesora ne bude preko 30%. Tako nešto mi treba.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ograničavanje uporabe procesora za pojedini proces

Probaj s ovim:

 

 

Process Lasso 

 

 

http://www.bitsum.com/prolasso.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Ograničavanje uporabe procesora za pojedini pr
Baotica kaže...
pazi lik zna isprogramirati nešto, a kao ne zna tu funkciju u task manageru.
  Zna se desiti.
Na primjer ovaj korisnik (ocito iz Hrvatske) nije znao da treba postelati System Locale da bi video sve znakove. A koristi PC,jel?
All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 23:35 (Lazarus Long).
15 godina
neaktivan
offline
Ograničavanje uporabe procesora za pojedini proces
prihvaćeno rješenje
 
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
RE: Ograničavanje uporabe procesora za pojedini pr
autorov komentar
klimama kaže...
 
Hvala ti do neba! Odlična stvar i radi baš kako treba!
Naxeem može lock...
Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2009 23:58 (Friday).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice