Hrvatska pošta izdvojena tema

poruka: 448
|
čitano: 274.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Tako su i meni izgubili paket
..usluga paketomat na paketomat.....nakon 3mj potrage..dali mi tri postarine tj.7e...a paket vrijedio 80e.Otada nikad vise Hp...Tisak,Gls,Overeses
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 19:05 (galinjo24).
16 godina
offline
Hrvatska pošta

Zanimljivo :) -> https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/sigurno-ste-se-pitali-gdje-zavrsavaju-paketi-koje-vam-posta-nije-dostavila-odgovor-ce-vas-ostaviti-bez-teksta-1321185

 

Najluđi mi ja ovaj dio:
Jeste li se pitali što se dogodi s onim paketima koji nikada ne dođu do primatelja, niti se vrate pošiljatelju? Oni se čuvaju neko vrijeme u posebnom uredu, a potom prodaju na dražbi. Unutar pošte....

 

PSN: Muskarcina77
10 godina
offline
Hrvatska pošta

NovaTV - zadnje Provjereno, pogledajte ak vam se dodatno živcira oko pošte :)

8 mjeseci
offline
Hrvatska pošta

Trebam poslati paket u italiju, kako najbolje to riješiti? Trebalo bi pokupiti paket na adresi da ne nosim u poštu. Jel ima HP nekakvu uslugu takvu? Ili kod kog je najbolje to obaviti?

16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Entropy kaže...

Trebam poslati paket u italiju, kako najbolje to riješiti? Trebalo bi pokupiti paket na adresi da ne nosim u poštu. Jel ima HP nekakvu uslugu takvu? Ili kod kog je najbolje to obaviti?

HP ima za međunarodan promet opciju "pošiljka ubrzane pošte (EMS)" i može se naručiti da se paket pokupi na adresi.

Prije su imali na webu formular u kojeg upišeš sve podatke i naručiš da pokupe paket na tvojoj adresi.

Ne znam je li to još dostupno.

 

PSN: Muskarcina77
4 godine
offline
Hrvatska pošta

Znači, već 19 dana čekam da mi paket stigne iz Amerike. Bio jučer u pošti (sortirni centar Velika Gorica), i vele mi da je paket kod njih, ali da ga ne mogu isporučiti radi "informatičke pogreške" !?! Koji k..... !?!

Danas na "Track & Trace" vidim ovo:

 

Na putu subota 07.10.2023 03:15 u 10200 ZAGREB
NA PUTU
07.10.2023 03:15:44subota
Pošiljka je zaprimljena10200 ZAGREB
06.10.2023 10:59:23petak
Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu10003 ZAGREB
29.09.2023 14:49:38petak
Pošiljka je prispjela10003 ZAGREB
23.09.2023 18:28:00subota
Pošiljka je otpremljenaUSMIAA ISC MIAMI FL (USPS)
23.09.2023 16:06:00subota
Pošiljka je u pripremi za otpremuUSMIAA ISC MIAMI FL (USPS)
NAJAVA
20.09.2023 18:00:23srijeda
Pošiljatelj je unio podatke, pošiljka još nije predana Hrvatskoj pošti
19.09.2023 16:37:00utorak
Pošiljka je zaprimljena
Pošto je pošiljka zaprimljena danas ujutro, da li znači da će drugi tjedan biti (NAPOKON) dostavljena? 

 

 

 

 

IP
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 8:49 (JayCutler).
16 godina
offline
Hrvatska pošta

Nije najnovija vijest, no svakako im ide reorganizacija, navodno plačaju milju eura nekoj stranoj tvrtki da im dođe i posloži poslovanje, natječaj je u tijeku koliko sam negdje pročitao prije par tjedana. Došlo im je iz guzice u glavu, još da i našim političarima dođe vjerujem da bi raja i sama dala pare kinezima da dođu i postroje nas kako spada i reorganiziraju poljoprivredu i gospodarstvo, no ova bagra nebi priznala da ne znaju i nece, /super smo si/ i maknula se ni za šta, prije bi im ušlo u guzicu nego u glavu!

8 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Wiz3m4n kaže...

Nije najnovija vijest, no svakako im ide reorganizacija, navodno plačaju milju eura nekoj stranoj tvrtki da im dođe i posloži poslovanje, natječaj je u tijeku koliko sam negdje pročitao prije par tjedana. Došlo im je iz guzice u glavu, još da i našim političarima dođe vjerujem da bi raja i sama dala pare kinezima da dođu i postroje nas kako spada i reorganiziraju poljoprivredu i gospodarstvo, no ova bagra nebi priznala da ne znaju i nece, /super smo si/ i maknula se ni za šta, prije bi im ušlo u guzicu nego u glavu!

 Ne treba njima nitko sposoban, nego podoban.

Prosječno glup i umjereno lud
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Pozdrav, već četiri mjeseca na primam časopis iz inozemstva (engleski National Geographic Magazine). Brojevi za 5. i 6. mjesec su mi stigli, ali od onda ništa. Pitao sam National Geographic preko njihove web-stranice, i kažu sa sve brojeve uredno šalju. Izgleda sa su časopisi zapeli u Hrvatskoj pošti. Da li biste mi mogli reći što da napravim? Da li da pošaljem email, ili da nazovem, ili da odem u poštu? Mogao bih otići i do glavne zgrade kod Glavnog kolodvora Zagreb ako treba.

 

Hvala.

12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Šime kaže...

Pozdrav, već četiri mjeseca na primam časopis iz inozemstva (engleski National Geographic Magazine). Brojevi za 5. i 6. mjesec su mi stigli, ali od onda ništa. Pitao sam National Geographic preko njihove web-stranice, i kažu sa sve brojeve uredno šalju. Izgleda sa su časopisi zapeli u Hrvatskoj pošti. Da li biste mi mogli reći što da napravim? Da li da pošaljem email, ili da nazovem, ili da odem u poštu? Mogao bih otići i do glavne zgrade kod Glavnog kolodvora Zagreb ako treba.

 

Hvala.

 Javi se njima, prvo uredu iz kojeg ti šalju, tj. tvojoj lokalnoj pošti. Ako šta izmišljaju, javi se Hakomu. Zgrada više nije kod Glavnog kolodvora već je premještena u Veliku Goricu.

8 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Tony1999 kaže...
Šime kaže...

Pozdrav, već četiri mjeseca na primam časopis iz inozemstva (engleski National Geographic Magazine). Brojevi za 5. i 6. mjesec su mi stigli, ali od onda ništa. Pitao sam National Geographic preko njihove web-stranice, i kažu sa sve brojeve uredno šalju. Izgleda sa su časopisi zapeli u Hrvatskoj pošti. Da li biste mi mogli reći što da napravim? Da li da pošaljem email, ili da nazovem, ili da odem u poštu? Mogao bih otići i do glavne zgrade kod Glavnog kolodvora Zagreb ako treba.

 

Hvala.

 Javi se njima, prvo uredu iz kojeg ti šalju, tj. tvojoj lokalnoj pošti. Ako šta izmišljaju, javi se Hakomu. Zgrada više nije kod Glavnog kolodvora već je premještena u Veliku Goricu.

 Kolko ja znam i po mailu koji su mi poslali to mora sredit onaj koji šalje

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Poslao sam otkupni paket, stranka ga nakon 2 dana preuzme i plati u poslovnici a oni pare ne donose. Zovem ih nakon 2 tjedna veli tip da oni paket još nisi ni isporučili. 

12 godina
offline
Hrvatska pošta

Šta napraviti poštaru koji pusti listić za više paketa. I stavi isti datum kao mogućnost podizanja. I ponese pakete sa sobom doma?

 

A sandu(k)čić s ključem u bravi dovoljno velik da stanu dvije kutije cipela(maleni paketi su kod njega).

 

Treba do temelja porušiti sve.

 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Hrvatska pošta

Znaći danas mi trebao doći paket od t-coma. Novi mobitel.

Dobijem od HP-a poruku na Viber da će mi paket biti isporučen između 14 i 17 sati. 

Ko budala čekam da bi u 17:20 na trackingu vidio da Pokušaj Dostave Paketa u 16:52.

Nitko nije pozvonio, niti me nazvao na mobitel i nikakav papirić mi nije ostavljen.

Pokušao nazvati broj mobitela od zaduženog poštara koji sam dobio s Viber porukom i nitko se ne javlja.

Šta više reći.

 

 

Marko
4 godine
offline
Re: Hrvatska pošta
Marko008 kaže...

Znaći danas mi trebao doći paket od t-coma. Novi mobitel.

Dobijem od HP-a poruku na Viber da će mi paket biti isporučen između 14 i 17 sati. 

Ko budala čekam da bi u 17:20 na trackingu vidio da Pokušaj Dostave Paketa u 16:52.

Nitko nije pozvonio, niti me nazvao na mobitel i nikakav papirić mi nije ostavljen.

Pokušao nazvati broj mobitela od zaduženog poštara koji sam dobio s Viber porukom i nitko se ne javlja.

Šta više reći.

 

 

 Zato sam je prošli mjesec sjeo u auto i otišao kupiti mobitel u fizičku trgovinu. Danas bih kupovinom tog mobitela putem Weba (10% za Mastercard na ekupi.hr) uštedio par EUR-a, ali sam ovako odmah imao mobitel u rukama. Nemam se vremena zezati s poštom kada ne moram.

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

Ali kad je samo preko weba 50% popusta na s23u,onda moramo se zrtvovat...Ja sam cekao da hp preuzme 8 dana

4 godine
offline
Re: Hrvatska pošta
galinjo24 kaže...

Ali kad je samo preko weba 50% popusta na s23u,onda moramo se zrtvovat...Ja sam cekao da hp preuzme 8 dana

 Mjesecima gledam mobitele i izabrao sam konačno jednog. I od 1.11. je stalno na popustu kod više trgovaca i jedini dodatni popust je ovaj s 10% za određenu karticu ili 5 ili kroz aplikaciju ekupi.hr. Čekao sam cijeli studeni da ekupi ponudi 10% za Mastercard, a da to zahvati i mobitele i nisam dočekao. Pa sam ga kupio u trgovini i za sada sve radi. Kako se radi o jeftinijem mobitelu, tih 10% ću pregristi.

 

50% preko Weba je, pretpostavlja dao HT.

 

Ako ne ide drugačije, čekaj poštara. Predbožićno je vrijeme, tako da sada sva dostav ide sporije.

 

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Marko008 kaže...

Znaći danas mi trebao doći paket od t-coma. Novi mobitel.

Dobijem od HP-a poruku na Viber da će mi paket biti isporučen između 14 i 17 sati. 

Ko budala čekam da bi u 17:20 na trackingu vidio da Pokušaj Dostave Paketa u 16:52.

Nitko nije pozvonio, niti me nazvao na mobitel i nikakav papirić mi nije ostavljen.

Pokušao nazvati broj mobitela od zaduženog poštara koji sam dobio s Viber porukom i nitko se ne javlja.

Šta više reći.

Prijavi. Imaju veliku gužvu, ali to nije izlika za takvo ponašanje. Bratu je svojevoljno paket ostavio u poštanskom uredu. Meni dostavio paket, pitam da li ga mogu otvorit da vidim jel kutija čitava ostala unutra; "a šta ću ti tu ja, to s njima riješavaš, ja imam gužvu".

 

Mislim da gore poštanske usluge nema nigdje. No eto, u 6. mjesecu sljedeće godine dolazi konkurencija, ukrajinska Nova Poshta. Bar ćemo ih imat na izbor. 😂

16 godina
offline
Hrvatska pošta

10 godina
offline
Hrvatska pošta

ma to nije normalno da im treba po 10 dana za dostavu paketa - doslovno 10km u Zagrebu, 10 minuta kombijem (ako nije neka ne znam kakva gužva)

(pisao sam na jednoj drugoj temi kako mi je nedavno toliko putovao paket - 27.11. zaprimljen i izvagan na pošti, dostavljen 8.12.)

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
60nine kaže...

ma to nije normalno da im treba po 10 dana za dostavu paketa - doslovno 10km u Zagrebu, 10 minuta kombijem (ako nije neka ne znam kakva gužva)

(pisao sam na jednoj drugoj temi kako mi je nedavno toliko putovao paket - 27.11. zaprimljen i izvagan na pošti, dostavljen 8.12.)

 Jel ti možda kojim slučajem palo na pamet da nije bitna udaljenost nego jednstavno ne stignu obraditi i razvesti sve pošiljke jer nisi sam na svijetu, a oni imaju ograničen broj kombija i vozača?

 

Uopće ne krivim poštu za ništa, krivim trgovine i u ovim gornjim slučajevima operatere jer šalju HP-om.

Znači i A1 i HT i Telemach - svi redom šalju svoje proizvode preko Pošte iako znaju da su ovi najviše bukirani.

I onda ljudi pizde na Poštu umjesto da se bune onome tko im šalje paket i traže dostavu nekom drugom službom.

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Marko :D kaže...
Mislim da gore poštanske usluge nema nigdje. No eto, u 6. mjesecu sljedeće godine dolazi konkurencija, ukrajinska Nova Poshta. Bar ćemo ih imat na izbor. 😂

 Ne dolazi nikakva konkurencija Pošti niti netko može biti konkurencija nacionalnoj poštanskoj kompaniji.

Bilo tko novi da dođe može se eventuano baviti kurirskim prijevozom kao što se već bave deseci kompanija u HR.

10 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
bmx65 kaže...
60nine kaže...

ma to nije normalno da im treba po 10 dana za dostavu paketa - doslovno 10km u Zagrebu, 10 minuta kombijem (ako nije neka ne znam kakva gužva)

(pisao sam na jednoj drugoj temi kako mi je nedavno toliko putovao paket - 27.11. zaprimljen i izvagan na pošti, dostavljen 8.12.)

 Jel ti možda kojim slučajem palo na pamet da nije bitna udaljenost nego jednstavno ne stignu obraditi i razvesti sve pošiljke jer nisi sam na svijetu, a oni imaju ograničen broj kombija i vozača?

 

Uopće ne krivim poštu za ništa, krivim trgovine i u ovim gornjim slučajevima operatere jer šalju HP-om.

Znači i A1 i HT i Telemach - svi redom šalju svoje proizvode preko Pošte iako znaju da su ovi najviše bukirani.

I onda ljudi pizde na Poštu umjesto da se bune onome tko im šalje paket i traže dostavu nekom drugom službom.

 

a s kim se ti svađaš? :)

Da, palo mi je napamet - i ne - ne može im to bit izgovor uvijek, i ne - ne smatram se jedinim na svijetu (čak sam i od onih koji ne pate na brzinu dostave i hitnoću toliko), ali kad im se ovakve stvari učestalo dešavaju - onda to više nije normalno i malo je previše, pače i bezobrazno...

 

kak paket s Aliex-a može doć za 5 dana iz Poljske? 2-3 dana iz Njemačke? s Temu-a iz Kine za 6-7 dana? znači može se...

Tebi je normalno da običnom malom paketu treba 10 dana za par kilometara? sori - meni nije...

 

cheers

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 22:13 (60nine).
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

Pa ni ne očekujem da će netko zamijeniti Poštu po pitanju dostave računa. Ali očekujem da će web shopovi promijeniti dostavljačku službu u smislu da neće više koristiti Paket24 nego druge dostavljačke službe.

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
60nine kaže...
Tebi je normalno da običnom malom paketu treba 10 dana za par kilometara? sori - meni nije...

 Nije normalno ali očito ni ne može drugačije.

Jel ti misliš da tvoj paket negdje stoji zajedno sa stotinama drugih i oni ih namjerno ne žele dovesti, čekaju da prođe tjedan-dva pa onda kažu "ajd dosta smo ga zajeb. idemo mu sad odvesti"?

Nema ljudi, nema vozača, i imaš uslugu kakvu imaš, ne znam koji ti tu dio nije jasan... Zaposli se tamo pa nam javi jel stigneš odvesti sve.

Ako ništa ne funkcionira u državi zašto bi pošta funkcionirala?

 

Uskoro će nam pakete donositi nepalci pa ćemo kukati i za tih 10 kad smo čekali.

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Marko :D kaže...

Ali očekujem da će web shopovi promijeniti dostavljačku službu u smislu da neće više koristiti Paket24 nego druge dostavljačke službe.

 Naravno da neće, imaš i sad barem 10 dostavljačkih službi pa su mnogi i dalje vezani za Poštu, ne znam što će značiti još jedna u nizu...

 

Po meni najbolja dostava koja se pojavila u zadnje vrijeme je BoxNow, sve ide na paketomate i sve je ultra brzo, koristi ju mall.hr i besplatna je.

Zašto ju ne koriste i druge trgovine ne znam, ali paketomati su budućnost i najbolji oblik dostave.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 22:24 (bmx65).
10 godina
offline
Hrvatska pošta

bro, ne da mi se raspravljat jer ne vodi nikud :)

 

nije moj problem to što oni nemaju ljudi, ja sam uslugu platio i očekujem da dobijem zauzvrat ono što sam platio - i tu više nema rasprave

 

ps: nek zaposle nepalce, apsolutno nemam ništa protiv njih, pače 3px su ljubazniji od naših dostavljača (ovaj iz HP-a koji mi je dostavio taj zadnji paket ni dobar dan ne zna reć, minimum minimuma jbt.)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 22:23 (60nine).
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta

Pa to svi kažu, ja sam platio i želim to i to, možeš ti očekivati što hoćeš ali uslugu nećeš dobiti jer su problemi malo veći i jedino što možeš je kukati po forumu :)

 

60nine kaže...
ps: nek zaposle nepalce, apsolutno nemam ništa protiv njih, pače 3px su ljubazniji od naših dostavljača (ovaj iz HP-a koji mi je dostavio taj zadnji paket ni dobar dan ne zna reć, minimum minimuma jbt.)

 Vidjet ćeš koliko su ljubazni kad se budu morali probijati kroz prometnu gužvu 10 sati dnevno :)

Ne mogu nepalci odvesti ni 5% paketa koliko naši dostavljači koji poznaju grad i nisu do jučer živjeli na planinama.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 22:28 (bmx65).
10 godina
offline
Hrvatska pošta

da, problemi jesu veći - općenito, ne samo u pošti i tu se mogu sloziti s tobom...

 

kukanje na forumu barem malo olakšava feeling ;)

 

ps: acc samo 13 dana, a tako oštar i poznat stil odgovaranja :) tsk tsk ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 22:44 (60nine).
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
bmx65 kaže...
Marko :D kaže...

Ali očekujem da će web shopovi promijeniti dostavljačku službu u smislu da neće više koristiti Paket24 nego druge dostavljačke službe.

 Naravno da neće, imaš i sad barem 10 dostavljačkih službi pa su mnogi i dalje vezani za Poštu, ne znam što će značiti još jedna u nizu...

 

Po meni najbolja dostava koja se pojavila u zadnje vrijeme je BoxNow, sve ide na paketomate i sve je ultra brzo, koristi ju mall.hr i besplatna je.

Zašto ju ne koriste i druge trgovine ne znam, ali paketomati su budućnost i najbolji oblik dostave.

 

 

Prvi put čujem za tu tvrtku. Bilo bi super kad bi negdje bila tablica web shopova po dostavljačkim službama pa lijepo vidiš tko šalje preko čega. Ovi koji šalju preko Paket24, mi polako idu na crnu listu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice