Trebam kvalitetnu video capture karticu

poruka: 42
|
čitano: 12.461
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu

Kako naslov kaže, trebao bi kvalitetnu video capture karticu. Prvi zadatak bio bi joj prebacivanje raznih VHS kazeta koje stoje na ormaru na računalo.

Kasnije bi ju koristio za snimanje video sadržaja sa konzola. Samo gledanje TV-a me minimalno zanima.

Dakle najbitnije mi je kvalitetno snimanje.

 

Prijedloge molim, po mogućnosti ako ste imali iskustva sa nekim capture karticama.

 

Hvala.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu

Imam iskustva sa TV karticom (Leadtek DTV2000H) i za moje potrebe odrađuje sasvim pristojan posao, bilo to prebacivanje sa VHS-a ili snimanje programa sa satelita

Nemam 14 godina
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2010 12:19 (Danijel14).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
Danny_HR kaže...

Kako naslov kaže, trebao bi kvalitetnu video capture karticu. Prvi zadatak bio bi joj prebacivanje raznih VHS kazeta koje stoje na ormaru na računalo.

Kasnije bi ju koristio za snimanje video sadržaja sa konzola. Samo gledanje TV-a me minimalno zanima.

Dakle najbitnije mi je kvalitetno snimanje.

 

Prijedloge molim, po mogućnosti ako ste imali iskustva sa nekim capture karticama.

 

Hvala.

Zaboravi na tv kartice sa video ulazom. Obavezno uzmi sa hardware-skim encoderom.

 

Ovako nesto

 

http://www.hgspot.hr/56905/video-capture-kartica-aver-media-dvd-ezmaker-pci-gold-programi

:)
16 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
Postoji li neka sa većom rezolucijom?

Cijena npr. do 500-600 kn.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
odjavljen
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu
Nemam 14 godina
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2010 20:27 (Danijel14).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
Danny_HR kaže...
Postoji li neka sa većom rezolucijom?

Cijena npr. do 500-600 kn.

- rezolucija? ... zaboravljaš standarde -PAL.

Teoretski može svaka TV kartica..  ali očekuj i probleme.

Ako imaš miniDV kameru, recimo Sonyjevi modeli mogu služiti kao konverter, na ostalima klasično moraš prvo snimiti na kameru pa prebaciti na PC (firewireom).

Isplatljivije je kupiti kameru, nego kvalitetan konverter. Baci malo pogled na

i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
Danijel14 kaže...

Bio bi spreman ovo platiti ukoliko zbilja nema input laga kako piše u specifikacijama. S ovime bi mogao odraditi prebacivanje videa sa VHS-a na komp a dobro bi služilo kasnije za povezivanje sa konzolom.

 

Je li netko ovo koristio?

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu

Rekoh ti zaboravi bez hardverskog encodiranja jer samo gubiti zivce kad ti pocne desinhronizacija slike i tona i sl gluposti. Ako imas toga dosta mozda ti je najbolja investicija dvd recorder. Ili da posudis od nekoga. TV kartice to imaju softwerski rijeseno i to je katatrofa za bilo kakvu vecu kolicini materijala.

 

 

Btw. Ovo pise na stranicama proizvodjaca te kartice:

For TimeShift and Record in MPEG-2

  • Intel Pentium® 4.3GHz (Hyper-Threading)

Imas taj ili jaci proc? ;)

:)
14 godina
odjavljen
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu

Osobno nikad nisam imao problema sa prebacivanjem videa sa VHS-a i snimanjem programa sa npr. satelita i desinhronizacijom slike i zvuka. Možda se događa na ''zvučnim'' imenima kartica, ali ne bih o tome.

Nemam 14 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu

Generalno ne bi trebao imati problema ali kod rada sa tv karticama koje to odradjuju softverski more stvari moze uticati na to. Komplet komp j eukljucen u proces sa svim sto ide uz to dok capture kartice ti odradjuju same i gotv video isporucuju na disk. Nije problem kad se desi nesto vec je problem sto se capture radi u realnom vremenu i skuzice tek kad krenes nesto raditi sa tim video i vidis da si cekao dva ili tri sata uzalud.

:)
14 godina
odjavljen
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu

Ja svoje video materijale uredio sa Ulead DVD Movie Factory-em, konvertirao u DVD format i spržio diskove. Svi rade bez greške.

 

Ne kažem da je nemoguće da se greška dogodi, ali uz kvalitetniju karticu sa dobrim PVR programom ne bi trebalo biti problema.

Nemam 14 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu

kljucno je ne bi trebalo ;)

 

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
Danny_HR kaže...

Kako naslov kaže, trebao bi kvalitetnu video capture karticu. Prvi zadatak bio bi joj prebacivanje raznih VHS kazeta koje stoje na ormaru na računalo.

Kasnije bi ju koristio za snimanje video sadržaja sa konzola. Samo gledanje TV-a me minimalno zanima.

Dakle najbitnije mi je kvalitetno snimanje.

 

Prijedloge molim, po mogućnosti ako ste imali iskustva sa nekim capture karticama.

 

Hvala.

na ovom linku imas za pogledati kartice te namjene.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
ihush kaže...

Ako imaš miniDV kameru, recimo Sonyjevi modeli mogu služiti kao konverter, na ostalima klasično moraš prvo snimiti na kameru pa prebaciti na PC (firewireom).

Možeš i na JVC.

16 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
logic kaže...

Rekoh ti zaboravi bez hardverskog encodiranja jer samo gubiti zivce kad ti pocne desinhronizacija slike i tona i sl gluposti. Ako imas toga dosta mozda ti je najbolja investicija dvd recorder. Ili da posudis od nekoga. TV kartice to imaju softwerski rijeseno i to je katatrofa za bilo kakvu vecu kolicini materijala.

Ali ona koju si pokazao podržava samo SD što je ok samo za prebacivanje videa sa VHS-a međutim nije mi dovoljno za drugu namjenu za koju ću ju ipak više koristiti.

Imaš li koji prijedlog za ovo drugo?

 

Budući da se u ovo minimalno razumijem samo mi treba savjet uređaja pomoću kojeg bi mogao prebaciti stare VHS-ove na računalo a nakon toga snimati video uratke sa svoje konzole na računalo po mogućnosti bez input laga.

 

Konkretni uređaji me zanimaju.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 0:01 (Danny_HR).
16 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
Danny_HR kaže...
logic kaže...

Rekoh ti zaboravi bez hardverskog encodiranja jer samo gubiti zivce kad ti pocne desinhronizacija slike i tona i sl gluposti. Ako imas toga dosta mozda ti je najbolja investicija dvd recorder. Ili da posudis od nekoga. TV kartice to imaju softwerski rijeseno i to je katatrofa za bilo kakvu vecu kolicini materijala.

Ali ona koju si pokazao podržava samo SD što je ok samo za prebacivanje videa sa VHS-a međutim nije mi dovoljno za drugu namjenu za koju ću ju ipak više koristiti.

Imaš li koji prijedlog za ovo drugo?

 

Budući da se u ovo minimalno razumijem samo mi treba savjet uređaja pomoću kojeg bi mogao prebaciti stare VHS-ove na računalo a nakon toga snimati video uratke sa svoje konzole na računalo po mogućnosti bez input laga.

 

Konkretni uređaji me zanimaju.

a sta kazes na ovu:

http://www.intermax.hr/index.php?lang=hr&product=3008

16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu

Ona kartica je bila primjer a nikako peporuka. Samo pravac u kojem trebas gledati. Nisam iz Hr pa ti ne mogu preporuciti nista pametno iz HR trgovina ali capture card je stvar koju trebas traziti. A ti sad gledaj do koje reze to mislis traziti. Softverska rjesenja pogotovo zaboravi za reze vece od pal-a. oje trgvine ti dolaze u obzir pa cu pogledati sta ima.

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
crozoki kaže...
Danny_HR kaže...
logic kaže...

Rekoh ti zaboravi bez hardverskog encodiranja jer samo gubiti zivce kad ti pocne desinhronizacija slike i tona i sl gluposti. Ako imas toga dosta mozda ti je najbolja investicija dvd recorder. Ili da posudis od nekoga. TV kartice to imaju softwerski rijeseno i to je katatrofa za bilo kakvu vecu kolicini materijala.

Ali ona koju si pokazao podržava samo SD što je ok samo za prebacivanje videa sa VHS-a međutim nije mi dovoljno za drugu namjenu za koju ću ju ipak više koristiti.

Imaš li koji prijedlog za ovo drugo?

 

Budući da se u ovo minimalno razumijem samo mi treba savjet uređaja pomoću kojeg bi mogao prebaciti stare VHS-ove na računalo a nakon toga snimati video uratke sa svoje konzole na računalo po mogućnosti bez input laga.

 

Konkretni uređaji me zanimaju.

a sta kazes na ovu:

http://www.intermax.hr/index.php?lang=hr&product=3008

CE softverski MPEG-2 enkoder, potpuno kompatibilan sa XP/Vista platformom.

 

Za vise reze katastrofa ako ih uopste podrzava.

:)
16 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu

Ne znam što kažem, jer kao što sam rekao minimalno se razumijem u to. Meni izgleda dobro, ali koliko shvaćam ni ta nema hardversko enkodiranje što je Logic napomenuo. Zato mi trebaju konkretni savjeti i konkretni prijedlozi. Sa objašnjenjima po mogućnosti, na laički način. :)

 

U svakom slučaju hvala na linku.

 

logic kaže...

Ona kartica je bila primjer a nikako peporuka. Samo pravac u kojem trebas gledati. Nisam iz Hr pa ti ne mogu preporuciti nista pametno iz HR trgovina ali capture card je stvar koju trebas traziti. A ti sad gledaj do koje reze to mislis traziti. Softverska rjesenja pogotovo zaboravi za reze vece od pal-a. oje trgvine ti dolaze u obzir pa cu pogledati sta ima.

Bilo koji dućan u Zagrebu.

 

Logic, u brošuri one kartice koju je Crozoki predložio piše da ima real time snimanje do 1080p ako sam dobro skužio. U tom slučaju potreban je  Core2Duo 2.4GHz. Što ne valja s tim i zašto misliš odnosno zašto kažeš da bi bilo desinkronizacije na relaciji zvuk-slika?

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 0:11 (Danny_HR).
16 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
Danny_HR kaže...

Ne znam što kažem, jer kao što sam rekao minimalno se razumijem u to. Meni izgleda dobro, ali koliko shvaćam ni ta nema hardversko enkodiranje što je Logic napomenuo. Zato mi trebaju konkretni savjeti i konkretni prijedlozi. Sa objašnjenjima po mogućnosti, na laički način. :)

 

U svakom slučaju hvala na linku.

ja imam avermediu trinity,i snimao sam satelitske programe i digitalne zemaljske i snimak se vizualno ni po cemu ne razlikuje od originala,jedino sto nisam presnimavao videokasete jer nemam potrebe.sve sam ih pobacao davno

16 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
crozoki kaže...

ja imam avermediu trinity,i snimao sam satelitske programe i digitalne zemaljske i snimak se vizualno ni po cemu ne razlikuje od originala,jedino sto nisam presnimavao videokasete jer nemam potrebe.sve sam ih pobacao davno

Sve to stoji, samo mene TV gledanje ni snimanje ne zanima ni najmanje. Bitnije mi je presnimavanje videokaseta i snimanje videa sa konzole...

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
Danny_HR kaže...

Ne znam što kažem, jer kao što sam rekao minimalno se razumijem u to. Meni izgleda dobro, ali koliko shvaćam ni ta nema hardversko enkodiranje što je Logic napomenuo. Zato mi trebaju konkretni savjeti i konkretni prijedlozi. Sa objašnjenjima po mogućnosti, na laički način. :)

 

U svakom slučaju hvala na linku.

 

logic kaže...

Ona kartica je bila primjer a nikako peporuka. Samo pravac u kojem trebas gledati. Nisam iz Hr pa ti ne mogu preporuciti nista pametno iz HR trgovina ali capture card je stvar koju trebas traziti. A ti sad gledaj do koje reze to mislis traziti. Softverska rjesenja pogotovo zaboravi za reze vece od pal-a. oje trgvine ti dolaze u obzir pa cu pogledati sta ima.

Bilo koji dućan u Zagrebu.

 

Logic, u brošuri one kartice koju je Crozoki predložio piše da ima real time snimanje do 1080p ako sam dobro skužio. U tom slučaju potreban je  Core2Duo 2.4GHz. Što ne valja s tim i zašto misliš odnosno zašto kažeš da bi bilo desinkronizacije na relaciji zvuk-slika?

Zato sto se to obavlja softverski i glavni posao je na cpu. Cijeli komp je tu ukljucen i milion stvari moze zeznuti stvar a kod videa je to nezgodno jer vidis tek kad zavrsis. Za povremenu upotrebu i ako imas vremena to bi moglo proci ali ako zelis to napraviti kako treba i koristiti i dalje onda bi recimo nesto ovakvo bilo idealno. Pogotovo za HD u FULL HD snimke. TU ce komp da poklekne. Obrati paznju na jednu recenicu iz specifikacije ovog uredjaja a to je: Includes built-in hardware H.264 high definition encoder. On ce sve da obavi i isporuci ti cisti snimak koji ce komp samo da spremi na disk. Tesko da ti komp moze encodirati full hd snimak u realnom vremenu a ako ne moze zaboravi snimanje sa xboxa ili cega vec zelis.

:)
16 godina
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu

evo video sa youtubea,snima na xbox full hd reza

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu

Procitaj komentare ispod.

:)
16 godina
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu

Ovo što si predložio, Logic, ipak mi je cjenovno previsoko, pogotovo jer mi to nije nužno potrebno i ne planiram to koristiti non stop.

Nešto do nekih max. 700 kn si računam.

 

Bi li ovo bilo ok?

http://www.hauppauge.co.uk/site/products/data_hvr1700mckit.html

 

On a side note:

Primjerice za snimanje u 720p, šta bi moj i5 750 imao problema s time? Pa sada snimam u većoj rezoluciji u isto vrijeme kada igram na računalu pa nije neki mega problem. Ili je snimanje sa vanjskih uređaja drugačije?

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 0:40 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu

necu predlagati sto da uzmes da ne bi bio kriv ako uzmes pa bude nekih bugova itd :),ali ja da uzimam uzeo bih tu sto sam predlozio,ova sto imam radi super ono za sto je namjenjena pa sam mozda malo subjektivan :).

evo prije par dana su izasli novi driveri od avermedie

http://www.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=499&tab=APDriver

http://www.avermedia.com/avertv/Upload/ProductImages/DS_H727%20AVerTV%20CaptureHD_20090514.pdf

 

edit:raspitaj se jos malo

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 0:46 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu

Ne bi rebao da ima problema sa time. Recimo uz malo srece da imas solidan hardware i slidne drivere z anjega e bi trebalo da imas problem. Samo ti govorim da bi mogao imati problema. Opet sam ti dao uredjaj na koji sam naletio.

 

 

:)
16 godina
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu
A ova kartica šta sam linkao?
Ona ima hardverski enkoder.
Valja li ona?
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam kvalitetnu video capture karticu

Da. Valjala bi mada ne nadjoh max rezu ali letimicno sam citao pa je moguce da sam promasio. Obrati paznju samo da ti audio input ide u karticu a ne zvucnu. Ali to bi i sam skuzio ;) Bolje i bilo da ima h.264 encoder ali i ovo ce valjati. Ali do HD reze . ZA full HD mpeg-2 je los.

 

P.s. Sad se sjetih. Pogledaj koliku ti rezu konzola isporucuje na analogne izlaze.

:)
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 0:57 (logic).
15 godina
offline
Trebam kvalitetnu video capture karticu

-uf, ... nadam se da će netko (odozgooo) vidjeti i napisati nešto konkretno/pametnije

.

U međuvremenu, nije problem snimanja digitalnog signala (DVB-C/T/S) jer je već DIGITALAN, to je samo stream koji je potrebno snimiti. Problem u ovom slučaju je VHS tj analogni.

Spomenuta tv-kartica neće snimiti s VHSa preko HDMIa u 1080... snimila bi ga tek da takav signal dolazi do nje.

Običan AVI (DV-miniDV /...HD..) je još uvjek najbolji ulazni materijal za montažu (osim specijaliziranog hw, tad je svejedno), dok izlazna rezolucija ostaje kao izbor...

Ipak, pošto zapravo nemam ideju što Denny želi (kvaliteta je subjektivna).. moguće je to napraviti običnom TV karticom.. samo je pitanje dali će biti zadovoljan kvalitetom, jednostavnošću itd.

 

Nadam se da će netko preciiznije objasniti, pomoglo bi da Danny proširi opis ''što želi..'', ili čak da se 'ohladi' od te ideje, jer nikad nije 'samo-klik-klik-gotovo...'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice