Kako postaviti ventilatore na kuciste

poruka: 93
|
čitano: 42.098
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste

Prednja 2 upuh, stražnji ispuh.

 

Iako je to big-tower kućište pregazilo ga je vrijeme, da razmisliš o zamjeni kućišta?

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
191x7 kaže...

Prednja 2 upuh, stražnji ispuh.

 

Iako je to big-tower kućište pregazilo ga je vrijeme, da razmisliš o zamjeni kućišta?

hehe.. neki dan sam ovo nabavio-razmjenio, imao sam neko obično pa mi bilo sve zgurano.. a i nisam baš pri lovi

12 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
bobsi kaže...

da li ima netko ideju kako najbolje postaviti ventove u kućištu sa slike, ventilator od napajanja je okrenut prema gore, na raspolaganju imam 3 osmice, nemam mogućnost postavljanja bočnih, trenutno je kao na slici?? thnx

ps. jer nešto se kuha unutra :), skinem stranicu i proc i grafa hladniji za oko 9 stupnjeva

  Znaci koliko vidim sada su ti na upuhu s desne strane 2 i na ispuhu s lijeve strane 1, ja bi stavio 2 na ispuh s lijeve strane i 1 na upuh s desne. Ako ti se to ne svida druga varijanta bi bila ta kao sto je sad stavljeno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
dinos3 kaže...
bobsi kaže...

da li ima netko ideju kako najbolje postaviti ventove u kućištu sa slike, ventilator od napajanja je okrenut prema gore, na raspolaganju imam 3 osmice, nemam mogućnost postavljanja bočnih, trenutno je kao na slici?? thnx

ps. jer nešto se kuha unutra :), skinem stranicu i proc i grafa hladniji za oko 9 stupnjeva

  Znaci koliko vidim sada su ti na upuhu s desne strane 2 i na ispuhu s lijeve strane 1, ja bi stavio 2 na ispuh s lijeve strane i 1 na upuh s desne. Ako ti se to ne svida druga varijanta bi bila ta kao sto je sad stavljeno.

baš sam tako sad promjenio i možda je za koji stupanj bolje, ali nije to to, a još su i malo glasni-da je makar temperatura ok onda nea veze, a zar bi stvarno dosta dobio sa nekim gamerskim kućištem, a možda da nabavim i stavim 12icu dolje desno na upuh ili tako nešto??

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 23:06 (bobsi).
16 godina
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Temperature idu ovako, od nižih ka višljima:

Zatvoreno dobro ventilirano kvalitetno kućište

Otvoreno dobro ventilirano kvalitetno kućište

Otvoreno nekvalitetno kućište

Zatvoreno slabo ventilirano nekvalitetno kućište

Zatvoreno neventilirano nekvalitetno kućište.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
191x7 kaže...

Temperature idu ovako, od nižih ka višljima:

Zatvoreno dobro ventilirano kvalitetno kućište

Otvoreno dobro ventilirano kvalitetno kućište

Otvoreno nekvalitetno kućište

Zatvoreno slabo ventilirano nekvalitetno kućište

Zatvoreno neventilirano nekvalitetno kućište.

moje bi bilo predzadnje otprilike :)

13 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Imam pitanje.

Imam 4 ventilatora u kućištu. Prednji i gornji su bili na jednome PWM-u, stražnji na potenciometru, a bočni na full brzini. Stražnji je bio usporen.

Sada sam stražnji i bočni spojio na isti PWM i stražnji je ostao spor, a bočni se usporio.

Temperature su se poboljšale.

Da li to znači da bi, za dobru temperaturu trebalo imati balans između upuha i ispuha?

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
chutac kaže...

Imam pitanje.

Imam 4 ventilatora u kućištu. Prednji i gornji su bili na jednome PWM-u, stražnji na potenciometru, a bočni na full brzini. Stražnji je bio usporen.

Sada sam stražnji i bočni spojio na isti PWM i stražnji je ostao spor, a bočni se usporio.

Temperature su se poboljšale.

Da li to znači da bi, za dobru temperaturu trebalo imati balans između upuha i ispuha?

Da. 
Po meni je ovako najbolje
Ako imas 1 ventilatora- jedan ispuh
Ako imas 2 ventilatora- jedan  ispuh, drugi upuh
Ako imas 3 ventilatora- dva ispuh, jedan upuh
Ako imas 4 ventilatora-  dva upuh, dva ispuh
Ako imas 5 ventilatora- tri upuh, dva ispuh

13 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Ne mislim samo na kvantitetu. Mislim da količinu zraka koji prođe kroz kućište.

Prednji i gornji, isti radijus, ista brzina, skoro pa ista količina zraka.

Bočni i stražnji, isti radijus različita brzina, više ušlo nego izašlo-viša temperatura nego kada su oba spora.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
chutac kaže...

Ne mislim samo na kvantitetu. Mislim da količinu zraka koji prođe kroz kućište.

Prednji i gornji, isti radijus, ista brzina, skoro pa ista količina zraka.

Bočni i stražnji, isti radijus različita brzina, više ušlo nego izašlo-viša temperatura nego kada su oba spora.

Vise bi trebalo izlaziti nego ulaziti. Barem je tako bilo pisano na forumu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
bobsi kaže...

da li ima netko ideju kako najbolje postaviti ventove u kućištu sa slike, ventilator od napajanja je okrenut prema gore, na raspolaganju imam 3 osmice, nemam mogućnost postavljanja bočnih, trenutno je kao na slici?? thnx

ps. jer nešto se kuha unutra :), skinem stranicu i proc i grafa hladniji za oko 9 stupnjeva

može savjet-oko postavljanja ventilatora (koje ventilatore, veličina, količina i pozicija) u kućište sa slike i da li se uopće može nešto složiti u dotično-da li se isplati, mislim nije mi problem ni u stranice montirati.. thnx

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2013 15:09 (bobsi).
16 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
bobsi kaže...
bobsi kaže...

da li ima netko ideju kako najbolje postaviti ventove u kućištu sa slike, ventilator od napajanja je okrenut prema gore, na raspolaganju imam 3 osmice, nemam mogućnost postavljanja bočnih, trenutno je kao na slici?? thnx

ps. jer nešto se kuha unutra :), skinem stranicu i proc i grafa hladniji za oko 9 stupnjeva

može savjet-oko postavljanja ventilatora (koje ventilatore, veličina, količina i pozicija) u kućište sa slike i da li se uopće može nešto složiti u dotično-da li se isplati, mislim nije mi problem ni u stranice montirati.. thnx

Buši ga i stavljaj 120mm ventilatore. Sprijeda upuh. Na prostore za DVD čitače također upuh, nazad ispuh, bočno upuh, napajanju upuh, ...

Twitter: @191x7
16 godina
online
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
bobsi kaže...

da li ima netko ideju kako najbolje postaviti ventove u kućištu sa slike, ventilator od napajanja je okrenut prema gore,

Čekaj, vent na napajanju koji uvlači zrak iz kućišta je s gornje strane?!?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste

da

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
dinos3 kaže...

Vise bi trebalo izlaziti nego ulaziti. Barem je tako bilo pisano na forumu.

ja svoje slažem tako da otprilike podjednako ulazi zraka kao što izlazi. Ako mi više zraka izlazi onda imam efekt usisivača na svakoj rupici na kučištu (neovisno o tome gdje je usisni ventilator), što je i logično. Gomila prašine tako ulazi zaobilazeći filtere koje imam postavljene ispred ventilatora. A ako više zraka ulazi, onda se toplina brže raširi po ostalim komponentama jer zagrijan zrak se ne stigne izbaciti na vrijeme van.

 

Isto tako suprotna konfiguracija za strujanje zraka, koju sam vidio da je netko predložio (natrag i gore da upuhuju, a naprijed i bočni da ispuhuju) mi se nikako ne sviđa: sav topli zrak koji se nagomila u kučištu ide kroz prednji dio van gdje se nalaze diskovi. Preporuka je da se diskovi hlade i drže na temp ispod 40, što se u ovom slučaju nebi desilo. Inače postoji povećan rizik da se pokvare.

Drugi razlog je što topli zrak uvijek ide gore, tako da stražnji i gornji ventovi u "normalnoj" konfiguraciji samo dodatno pomažu prirodnu cirkulaciju, sve suprotno od toga kvari cijelu priču.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste

.. i preporuka za moje kućište je.. {#} koje ventove da pribavim i gdje da postavim i da li da iskoristim negdje te 3 osmice što imam-ili da ih izbacim da ne rade dodatnu buku, a što se tiče gornjeg tornja {#}-gdje je napajanje, da li da stavim u taj dio koji vent??

12 godina
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Ovako imam zalman z9+ i imam 5 ventilatora

Jedan naprijed,jedan otraga,dva gore i jedan sa strane

Prednji i ovaj sa strane upuhuju a stražnji i gornji ispuhuju,jel to dobro ili je bolje da 3 upuhuju i 2 ispuhuju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Doca15 kaže...

Ovako imam zalman z9+ i imam 5 ventilatora

Jedan naprijed,jedan otraga,dva gore i jedan sa strane

Prednji i ovaj sa strane upuhuju a stražnji i gornji ispuhuju,jel to dobro ili je bolje da 3 upuhuju i 2 ispuhuju?

Ovako, ili jedan gornji ili stražnji prebaci dolje na upuh.
Dakle da imaš prednji upuh, donji upuh, bočni upuh te 2 gornja ili gornji i stražnji ispuh. 

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
bobsi kaže...

da li ima netko ideju kako najbolje postaviti ventove u kućištu sa slike, ventilator od napajanja je okrenut prema gore, na raspolaganju imam 3 osmice, nemam mogućnost postavljanja bočnih, trenutno je kao na slici?? thnx

ps. jer nešto se kuha unutra :), skinem stranicu i proc i grafa hladniji za oko 9 stupnjeva

jesul ova dva desno prema unutra ili van?
stavi ih ako nisu prema unutra da pušu a iznad napajanja jedan za ispuh sa stražnej strane za ispuh jedan..nista specialno uglavnom, sprijeda prema nazad da ide zrak

...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
adicar05 kaže...
bobsi kaže...

da li ima netko ideju kako najbolje postaviti ventove u kućištu sa slike, ventilator od napajanja je okrenut prema gore, na raspolaganju imam 3 osmice, nemam mogućnost postavljanja bočnih, trenutno je kao na slici?? thnx

ps. jer nešto se kuha unutra :), skinem stranicu i proc i grafa hladniji za oko 9 stupnjeva

jesul ova dva desno prema unutra ili van?
stavi ih ako nisu prema unutra da pušu a iznad napajanja jedan za ispuh sa stražnej strane za ispuh jedan..nista specialno uglavnom, sprijeda prema nazad da ide zrak

ma pokušavao sam sa osmicama svakako, ne vrijedi..

13 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Pozdrav!!

Imam pitanje u vezi postavljanja ventilatora..

Jučer sam u linksu kupio dva ventilatora (1200 rpm) i sad neznam kak da ih postavim a da protok zraka bude normalan..
Znači imam samo dvije rupe na računalu (bočna strana i zadnja strana..)
E sad neznam kojeg da stavim da upuhuje, a kojeg da ispuhuje
Molim pomoć , unaprijed hvala

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Marino_14 kaže...

Pozdrav!!

Imam pitanje u vezi postavljanja ventilatora..

Jučer sam u linksu kupio dva ventilatora (1200 rpm) i sad neznam kak da ih postavim a da protok zraka bude normalan..
Znači imam samo dvije rupe na računalu (bočna strana i zadnja strana..)
E sad neznam kojeg da stavim da upuhuje, a kojeg da ispuhuje
Molim pomoć , unaprijed hvala

  Bočni upuhuje, stražnji ispuhuje

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
pozzz.. evo mene opet :), stižu mi 2 venta-Zalman i coolermaster 120 mm i još imam 2 osmice na raspolaganju, pa bi trebao još koje mišljenje za raspored ventova, mislio sam obje 12ice stavit bočno da pušu na proc i grafu-pa ne znam jel to pametno, a 2 osmice negdje na ispuh????
12 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
bobsi kaže...
pozzz.. evo mene opet :), stižu mi 2 venta-Zalman i coolermaster 120 mm i još imam 2 osmice na raspolaganju, pa bi trebao još koje mišljenje za raspored ventova, mislio sam obje 12ice stavit bočno da pušu na proc i grafu-pa ne znam jel to pametno, a 2 osmice negdje na ispuh????

Zanima me nesto,reci mi di ti se nalazi vent na napajanju?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Milka30 kaže...
bobsi kaže...
pozzz.. evo mene opet :), stižu mi 2 venta-Zalman i coolermaster 120 mm i još imam 2 osmice na raspolaganju, pa bi trebao još koje mišljenje za raspored ventova, mislio sam obje 12ice stavit bočno da pušu na proc i grafu-pa ne znam jel to pametno, a 2 osmice negdje na ispuh????

Zanima me nesto,reci mi di ti se nalazi vent na napajanju?

 

prema gore

12 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
bobsi kaže...

prema gore

Ok onda,Ja bih onda stavio samo jedan 120 na stranicu,da puse po procesoru,Ova dva mala sa prijeda bi skinuo i stavio ih odozada da pusu van,a jos jednu 120 stavio na njihovo mjesto!

Takoder,dva mala bi stavio iznad napajanja da pusu van,iako je dovoljan i jedan.

 

...Ova moguca 120 na boku,mozda cak i nije potrebna,jer bi ona mogla raditi kontraefekt u pravilnom strujanju(toku) zraka sa prijeda-prema odozada.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste

Izvini drug!

Imam RaidMax Vortex V4 kuciste i interesuje me kako bi bilo najbolje da ugradim ventilatore u njega.

misli sam ugraditi 4 ventilatora.

Mustafa
10 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste

Ovako imam 2 ventilatora za kuciste,jedan od 120 mm a jedan od 80,sad sam stavio da zadnji ispuhuje a prednji upuhuje i mogu reci da su temeprature solidne.Eh sad imam problem prednji ventilator sam zaljepio cvrstom ljepljivom trakom sa svih strana i cini mi se da dobro drzi,ali bojim se da u skorije vrijeme nebi slucajno opo.Nazalost nemogu montirati taj ventilator na sarafe jer nemam jednostavno prostora naprijed da ga montiram.Pa sam si razmisljo bolje da onda montiram taj od 80 mm sastrane na kuciste.Sad neznam jel da ga stavim da ispuhuje ili upuhuje.Ako imate prijedlog samo recite.

12 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Acex kaže...

Ovako imam 2 ventilatora za kuciste,jedan od 120 mm a jedan od 80,sad sam stavio da zadnji ispuhuje a prednji upuhuje i mogu reci da su temeprature solidne.Eh sad imam problem prednji ventilator sam zaljepio cvrstom ljepljivom trakom sa svih strana i cini mi se da dobro drzi,ali bojim se da u skorije vrijeme nebi slucajno opo.Nazalost nemogu montirati taj ventilator na sarafe jer nemam jednostavno prostora naprijed da ga montiram.Pa sam si razmisljo bolje da onda montiram taj od 80 mm sastrane na kuciste.Sad neznam jel da ga stavim da ispuhuje ili upuhuje.Ako imate prijedlog samo recite.

 Pozeljno je imati jedan za upuh i drugi za ispuh zraka. Tako da bi bilo bolje da ga stavis da ti upuhuje zrak u PC.

10 godina
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Prednji nek upuhuje svjezi zrak u kuciste a straznji nek ispuhuje

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice