Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

poruka: 18
|
čitano: 8.783
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Znaci ovako,
na americkom amazonu sam nasao super laptop za nisku cijenu($1000, a kod nas (u Linksu) 9000Kn )

 

http://www.amazon.com/Lenovo-59353260-Y580-15-6-Inch-Laptop/dp/B009MPBJKY/ref=amtcd_B009AEPQR4_B009MPBJKY#productDetails

 

Brzo idem u Ameriku avionom iz Venecije i isto tako se vracam.
Zanima me koliko bi platio carinu na laptop na ulasku u Hrvatsku iz Italije (vracam se avionom u Veneciju) i dali bih sta trebao platiti na aerodromu u Italiji(buduci sa sam hrvatski građanin).

Hvala unaprijed, Ivan. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Raspakuj laptop, stavi ga u torbu i niko te ništa neće pitati. Tako je moj stigao iz Amerike.

Ovaj mi djeluje malo skup.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.
U Veneciji se ne plaća ništa, jedino možda na ulazu u RH.
 
0 0 hvala 0
16 godina
suspendiran
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Carinu neces platit, ali ces platiti 25% PDV i jos neke manipulativne troskove (koji su fiksni i vjerojatno zanemarivi za taj iznos). Na 1000$ je to oko 1500kn.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 20:51 (SupremeCommander).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.
Ne treba zaboraviti da ameri cijenu prikazuju bez PDV-a.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Pa sto nije lakse otvorit laptop,koristit ga par dana i onda na povratku reces da je tvoj i da si ga imao kada si isao tamo(ako ga primjete).A na nasoj granici,lijepo u torbu i sakrit.Ali nikako nemoj govoriti da je iz HR jer ce te odmah traziti racun gdje je placen PDV,tako da ces se samo uvalit.

11 godina
neaktivan
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Imam jedan stari laptop (neki stari IBM Thinkpad :P) pa mislim njega uzeti samo da mi pise da sam ponio laptop sa sobom. Pa me zanima dali ce oni zapisati model ili tako nesto ako sa sobom odnesem stari laptop, tamo ga bacim i onda donesem novog i prijavim ga kao ovog starog?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Ja sam dosta puta putovao avionom (iako nikad u Ameriku) i nitko te apsolutno ništa ne pita. Izvadiš ga iz torbe, kroz rendgen, u torbu, pa pa. I tako za sve. Koliko sam samo tehnike tako nosio sa sobom. Naravno ne u kutiji, već otvorim i u torbu sa sobom.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 22:15 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

ja sam unosio mobitel iz njem. znam da nije slicno ali opet me niko nije nista pitao.

a i koliko sam cuo laptop spada po privatne stvari. kao mobitel i ostalo. i to imas pravo nositi uz sebe.

ako grijesim neka me neko ispravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Tako bi trebalo biti. Ja sam u ruksaku nosio 2 laptopa, logitech G930, neki bezicni mis i Play Station 3 (odvalilo mi leđa, nikad više) i nitko me nije ništa pitao.

Malo je bilo smiješno jer sam svaku stvar morao staviti u posebnu kutiju pa su me ljudi čudno gledali. {#}

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Carina na laptop iz Amerike preko Italije.
zeryx kaže...

ja sam unosio mobitel iz njem. znam da nije slicno ali opet me niko nije nista pitao.

a i koliko sam cuo laptop spada po privatne stvari. kao mobitel i ostalo. i to imas pravo nositi uz sebe.

ako grijesim neka me neko ispravi.

Imaš pravo ako si nosio sa sobom van, inače se tretira kao i svaki drugi uvoz.

Mada više to ne gledaju u 99% situacija. No kad pogledaju, kazne nisu male.

12 godina
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Otac mi je donio laptop iz Australije, nosio ga je sa sobom u torbi u avionu i prosao je kao privatna stvar i nije platio nista... Tako ti je najpametnije i ne trebas se brinuti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Carina na laptop iz Amerike preko Italije.
Swifty kaže...

Otac mi je donio laptop iz Australije, nosio ga je sa sobom u torbi u avionu i prosao je kao privatna stvar i nije platio nista... Tako ti je najpametnije i ne trebas se brinuti

Dok ga ne ulove.

13 godina
neaktivan
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Da, milijarda ljudi prolazi aerodromima svaki dan, samo njega čekaju...

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Raspakiraš ga iz kutije i staviš u torbu za laptop. Uzmi neki live CD sa linuxom (ako laptop već nema nešto predinstalirano) ako naletiš na kakvog nad*kanog carinika koji bi ti mogao reći "upali laptop" a ono nema OSa na njemu... Smijeh

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Carina na laptop iz Amerike preko Italije.
PLASMAorLCD kaže...

Da, milijarda ljudi prolazi aerodromima svaki dan, samo njega čekaju...

Je, baš u Zagrebu idu milijarde ljudi. {#}

Sum_of_all_fears kaže...

Raspakiraš ga iz kutije i staviš u torbu za laptop. Uzmi neki live CD sa linuxom (ako laptop već nema nešto predinstalirano) ako naletiš na kakvog nad*kanog carinika koji bi ti mogao reći "upali laptop" a ono nema OSa na njemu... Smijeh

Ako se ima vremena, ponesu se i instalacije sa sobom i DVD s dokumentima. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Komplicirate. 

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Carina na laptop iz Amerike preko Italije.

Samo ga stavi u torbu sa sobom i to je to . Nće te nitko zaje****ti .. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice