Gaming monitor

poruka: 102
|
čitano: 25.773
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Gaming monitor

Evo već sam pitao na slaganje konfiguracija 5000-7000kn, mislio sam možda je pametnije ovdje :P. Ugl. tražim NAJISPLATIVIJI gaming monitor za oko 1500-2000 kn, 23-24 incha. Koji dućan nije važno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

Dellov neki IPS 23 ili 24''

nemaš kaj filozofirat...ti su najbolji 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor
flateR7 kaže...

Dellov neki IPS 23 ili 24''

nemaš kaj filozofirat...ti su najbolji 

Potpisujem. Ispod imas usporedbu 16:9 "23" della i 16:10 "24" della. Koristim ih oba, osobno misljenje, izdvoji 500kn vise za u2412m jer je razlika osjetna.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2013 20:38 (athlon64).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

Tnx, e ali moram te pitat, koja je tocno tazlike izmedju 23 i 24 incha, je li velika razlika u perforamnsama ili je vecina razlike u velicini i to je to ? jer nije mi bas lagano izdvojit 500 kuna samo tako.

16 godina
suspendiran
offline
Gaming monitor

23" su u pravilu 16:9,  a 24" su 16:10

 

24" su skuplji jer je više škart materijala kad se matrice režu, a naravno i to mora netko platiti.

 

16:10 su bolji za konkretan rad jer imaš veću visinu monitora i nešto više mjesta pa je ugadnije raditi na njima.

 

16:9 za filmove, gaming, itd. na 16:10 je ugodnije surfanje, pisanje, konkretan rad, te su također dobri i za gaming i video.

 

 

 

edit. Vidim sad i da rade dosta 24"  modela isto 16:9 u nižem cjenovnom rangu. Uglavnom 16:9 su ti monitori 1920x1080, dok 16:10 su 1920x1200.

 

Pa biraj što ti više odgovara {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2013 22:39 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gaming monitor

Kod gaminga obrati pozornost na input lag, to najbolje karakterizira gaming monitor, bolja interpretacija boja na košulji protivnika neće ti dati nikakvu prednost nad njim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming monitor
flateR7 kaže...

Dellov neki IPS 23 ili 24''

nemaš kaj filozofirat...ti su najbolji 

 

Nemoj to kupovat jer nije za gaming. Ja imam jednoga i zao mi je sto sam ga kupio. Svaka malo tamnija igra ili mapa ce ti biti totalno u k zato jer se rubovi svijetle na crnoj slici. Pogledaj si sliku od athlon64, takav slican odsjaj ce ti biti na tamnijim igrama, samo ne tak jako ali se ipak vidi. Evo bas sam probao igrat Dead Space 3 sa tim monitorom i nemogu igrat s tim odsjajima ni da ga j ebes.

 

 

Branimir82 kaže...

Kod gaminga obrati pozornost na input lag, to najbolje karakterizira gaming monitor, bolja interpretacija boja na košulji protivnika neće ti dati nikakvu prednost nad njim.

 

 

Sto se tice boja, razlika izmedu tft i ips je minimalna. Ja da mogu opet birat nebi izabrao ips.

 

 

Contana kaže...

Tnx, e ali moram te pitat, koja je tocno tazlike izmedju 23 i 24 incha, je li velika razlika u perforamnsama ili je vecina razlike u velicini i to je to ? jer nije mi bas lagano izdvojit 500 kuna samo tako.

 

24 inch = 16:10 = 1920x1200

23 inch = 16:9 = 1920x1080

Razlika ti je ta da na 24 inch 16:10 imas zumiranu sliku sa vise pixela, znaci na 16:10 vidis manje nego na 16:9. Nije slike zumirana ali je odsjecena i prosirena, na kraju izgleda ko da je zumirana. Igre gdje nemozes mijenjat FOV ce ti biti u k. Isto tak ako mislis snimat gameplay 16:10 ti je totalni fail. Prica se da 16:10 ima kvalitetniju sliku jer je kao vise pixela ali u stvarnosti izgleda jos gore jer se bolje vidi aliasing (one crte na rubovima) i slika ti je prevelika, znaci u svakoj igri moras mijenjat FOV ako hoces igrat bez glavobolje.

 

16:9 tft preporucam za gaming i filmove

16:10 ips za desktop i slike


 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 7:32 (steelman).
14 godina
neaktivan
offline
Gaming monitor

Steelman: Nisam odavno procitao ovoliko smeča u jednoj stranici.

 

Rec cu ti samo da imas neispravan ekran jer je backlight bleeding nešto šta se nađe samo ako ga tražiš. 

Imam 600 sati battlefielda 3 ispred ovog ekrana i ne bi ga za niista mijenjao. A ralika u bojama ips-a i tn-a je NEBO i ZEMLJA.

I ppišeš totalne gluposti za 16:10 ekran.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
14 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming monitor
athlon64 kaže...

Steelman: Nisam odavno procitao ovoliko smeča u jednoj stranici.

 

Rec cu ti samo da imas neispravan ekran jer je backlight bleeding nešto šta se nađe samo ako ga tražiš. 

Imam 600 sati battlefielda 3 ispred ovog ekrana i ne bi ga za niista mijenjao. A ralika u bojama ips-a i tn-a je NEBO i ZEMLJA.

I ppišeš totalne gluposti za 16:10 ekran.

 

To nije nikakav backlight bleeding nego je glow koji ips matrica radi u kombinaciji sa plastikom na ekranu ili od kojeg vec materijala taj ekran je.

 

 

 

Ono sto sam napisao za 16:10 nisu gluposti nego su cinjenice, malo sam pojednostavio ali ako tebi i dalje nije jasno imas google. Taj glow na crnim pozadinama je daleko veci problem nego jedna manja razlika u bojama, da ne pricam da su u BF3 totalno sjeb boje tak i tak.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor
steelman kaže...
athlon64 kaže...

Steelman: Nisam odavno procitao ovoliko smeča u jednoj stranici.

 

Rec cu ti samo da imas neispravan ekran jer je backlight bleeding nešto šta se nađe samo ako ga tražiš. 

Imam 600 sati battlefielda 3 ispred ovog ekrana i ne bi ga za niista mijenjao. A ralika u bojama ips-a i tn-a je NEBO i ZEMLJA.

I ppišeš totalne gluposti za 16:10 ekran.

 

To nije nikakav backlight bleeding nego je glow koji ips matrica radi u kombinaciji sa plastikom na ekranu ili od kojeg vec materijala taj ekran je.

 

 

 

Ono sto sam napisao za 16:10 nisu gluposti nego su cinjenice, malo sam pojednostavio ali ako tebi i dalje nije jasno imas google. Taj glow na crnim pozadinama je daleko veci problem nego jedna manja razlika u bojama, da ne pricam da su u BF3 totalno sjeb boje tak i tak.

Da, to se zove "backlight bleeding" ili curenje pozadisnkog osvjetljenja. I da ja ga primjetim ako npr namjerno upalim crni screensaver i ugasim svjetlo u sobi. I to je recimo jedna mana ips matrica ali je naspram svih vrlina stvarno neprimjetna.

 

Ono sto si napisao za 16:10 su totalne gluposti jer je ovo stol s kojeg ti upravo pisem pa mislim da nakon godinu dana ispred njega imam malo vise iskustva od tebe

http://imageshack.us/photo/my-images/266/img0176or.jpg/

 

U usporedbi sa 16:9 dellom u2311h , u2412m daje dojam puno vece prostranosti. Bilo kakav rad kao surfanje, čitanje i pisanje je mnogo lakše na njemu i kompletni osijecaj koji ekran daje je jednostavno puno veci komot. Mnogo ugodnije je radit na njemu.

Boje u bf su sjeb? DAFUQ did i just read? Ne postoji tn ekran čija se čistoča i intenzitet boja moze mjerit s ovim ips-om. Battlefield kao i sve ostalo izgleda prekrasno.

Ja stvarno neznam odakle ti ode dezinformacije. Valjda si potrosio pare na tn-a pa se pokusavas opravdat.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 10:01 (athlon64).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

Trenutno sam maksimalmno izgubljen XD. Dakle je li istina da 16:9 je bolji za igranje, jer vecinom igram igre, a ponekad tek nešto pišem i to. Vrijedi li dati onih 500 kn za taj 24 inch ili ne ? Mislim jedan misli jedno drugi drugo pa nezz više :P. Tnx 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor
Contana kaže...

Trenutno sam maksimalmno izgubljen XD. Dakle je li istina da 16:9 je bolji za igranje, jer vecinom igram igre, a ponekad tek nešto pišem i to. Vrijedi li dati onih 500 kn za taj 24 inch ili ne ? Mislim jedan misli jedno drugi drugo pa nezz više :P. Tnx 

Ja ti ne mogu pomoc s generalima koji dođu puni dezinformacija. Moje si misljenje dobio, i moje misljenje je misljenje velikog broja forumaša. 

+ moj argument je to sto imam oba ekrana u landscapeu jedan kraj drugoga i stalno se prebacujem izmedu njih jer su mi extendani pa ti mogu kazat da te momak poviše kopa dezinformacijama. Garantiram ti da ces sa u2412m bit prezadovoljan sta se tice igranja a pogotovo ostalog rada. Uostalom ekran neces mijenjati duze vrijeme pa se osobno ne bih bojao potrošiti.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Gaming monitor

Nije to nikakav backlight bleeding nego je problem s IPS matricama bez A-TW polarizatora, taj "glow" se vidi samo pod odredenim kutevima, tj. dok sjedis normalno u stolici doljni lijevi i desni kut. Zamolio bih te da mi objasnis razliku izmedu 16:9 i 16:10, ako znas nesto sto ja ne znam bilo bi u redu mi objasnis a ne samo trolas. Ja isto imam taj dellov 24 inch 16:10 tak da bih zamolio da se prestanes k. Vidim da ti je monitor odmah pokraj prozora, nije ni cudno da ne vidis taj "glow". I covjek ti je lijepo napisao da trazi monitor za gaming a ne za surfanje i pisanje.

 

 

 

Evo na ovom videu se tocno vidi daj glow, cak i dok sjedis tocno ispred monitora. U igrama dok ti je crno sa svijetlim pomijesano ti se jos vise taj effect vidi, tak da pazi prije nego kupujes ips matrice.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor
steelman kaže...

Nije to nikakav backlight bleeding nego je problem s IPS matricama bez A-TW polarizatora, taj "glow" se vidi samo pod odredenim kutevima, tj. dok sjedis normalno u stolici doljni lijevi i desni kut. Zamolio bih te da mi objasnis razliku izmedu 16:9 i 16:10, ako znas nesto sto ja ne znam bilo bi u redu mi objasnis a ne samo trolas. Ja isto imam taj dellov 24 inch 16:10 tak da bih zamolio da se prestanes k. Vidim da ti je monitor odmah pokraj prozora, nije ni cudno da ne vidis taj "glow". I covjek ti je lijepo napisao da trazi monitor za gaming a ne za surfanje i pisanje.

 

 

 

Evo na ovom videu se tocno vidi daj glow, cak i dok sjedis tocno ispred monitora. U igrama dok ti je crno sa svijetlim pomijesano ti se jos vise taj effect vidi, tak da pazi prije nego kupujes ips matrice.

Glow ili baclight bleeding,tako za zovu, znam na sta mislis. Iako mi je monitor kraj prozora koristim ga i navecer ;). I ne , t se ne primjeti osim ako ga tražiš,tj ništa što ce ti ometat rad.

 

16:10 ekran je puno prirodnij za rad, nije zbijen i nizak kao 16:9 , ne moras toliko scrollat. Pa 23 inča 16:9 ima gotovo istu visinu kao 4:3 "17" Ekran. 

Po osobnom dojmu ogromni hendikep. Puno mi je ugodnije i lakse radit na 2412m nego na u2311h. 

U igrama se glow ne vidi, nikad koliko sam ja primjetio. Tako da mozda imas losu ili neispravnu reviziju. Ja ga isto vidim kad zatamnim sobu i upalim crni screensaver. Ali to nikad ne primjecujem u stalnom radu cak i navecer.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Gaming monitor

U BF 3 temi svi hvale ovaj ekran od 24 koji ima Athlon64 kao ponajbolji koji su do sada vidjeli.

 

Bili su na lan party i taj ekran je bio superioran drugima.

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

Pa dobro ako je istina da se glow vidi samo na crnom ekranu, i on ima crni desktop pa se zato i vidi, ako imas svjetliju pozadinu ne vidi se ? Ali jos uvijek nezz jel istina da u malo mračnijim igrama se vidi ? A ti steelman, kazes da ti dellovi uopce nevaljaju ili što ? Mislim necu reci ni jednom da prica gluposti, samo me zanima, ne kužim se u monitore toliko :P

11 godina
offline
Re: Gaming monitor
athlon64 kaže..

Glow ili baclight bleeding,tako za zovu, znam na sta mislis. Iako mi je monitor kraj prozora koristim ga i navecer ;). I ne , t se ne primjeti osim ako ga tražiš,tj ništa što ce ti ometat rad.

 

16:10 ekran je puno prirodnij za rad, nije zbijen i nizak kao 16:9 , ne moras toliko scrollat. Pa 23 inča 16:9 ima gotovo istu visinu kao 4:3 "17" Ekran. 

Po osobnom dojmu ogromni hendikep. Puno mi je ugodnije i lakse radit na 2412m nego na u2311h. 

U igrama se glow ne vidi, nikad koliko sam ja primjetio. Tako da mozda imas losu ili neispravnu reviziju. Ja ga isto vidim kad zatamnim sobu i upalim crni screensaver. Ali to nikad ne primjecujem u stalnom radu cak i navecer.

Pa rekao sam ti vec da to nije backlight bleeding. Backlight bleeding i taj ips glow su dvije razlice stvari. I o kakvom ti radu pricas, covjek treba monitor za gaming. 1920x1080 rezolucija ti daje veci FOV od 1920x1200. Vecina gamera ima 1080p (16:9) monitore s razlogom. Cak i da imam losu verziju to govori da im je cijela ta dellova ips serija za k.

 

Contana kaže...

A ti steelman, kazes da ti dellovi uopce nevaljaju ili što ?

 

Hocu reci da imam taj monitor ispred sebe i da je smece. Da se mogu vratit godinu dana natrag uzeo bih tft matricu ili neki bolji IPS monitor bez toga "glow". Nije problem desktop pozadina, nego dok je u igrici neka tamnija mapa ili nesto slicno na ekranu ti je kaos.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 13:17 (steelman).
16 godina
suspendiran
offline
Gaming monitor

Uzmi u obzir da se ne radi o istim dijagonalama ekrana.

 

Dakle 23" 16:9 je jednako širok kao i 24" 16:10, a prednost ovog drugog je što je i nešto viši, tako da stvarno ništa ne gubiš već samo dobivaš.

 

Nisam gamer pa ne znam kako igre stoje s rezolucijama 1920x1200, valjda su isto podržane kao i 1920x1080.

 

Jedina prednost 16:9 omjera je ta što su filmovi u 16:9, pa ćeš na 16:10 monitoru imat trake, ali ponavljam, pošto je ista širina bit će ti isto kao da gledaš film na 23" 16:9.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming monitor
lllnuclearlll kaže...

 

 

Dakle 23" 16:9 je jednako širok kao i 24" 16:10, a prednost ovog drugog je što je i nešto viši, tako da stvarno ništa ne gubiš već samo dobivaš.

 

 Gubis FOV, Field of View. Na linku ispod ti se tocno vidi. Izgleda ko da je mala razlika ali stvarnosti je malo veca jer je 24" za 1" veci. 16:10 nema smisla kupovat za gaming.

 

http://h-6.abload.de/img/sc2_fov36k6.gif

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 13:22 (steelman).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

Ali uopce ne preporucujes IPS matricu ? Koju onda ? 

11 godina
offline
Re: Gaming monitor
Contana kaže...

Ali uopce ne preporucujes IPS matricu ? Koju onda ? 

E to ti ne znam. Jedini monitor sa ips matricom koji sam imao je taj 2412m i totalno sam razocaran. Razmisljam da si kupim neki 120hz sa tn matricom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 13:53 (steelman).
13 godina
neaktivan
offline
Gaming monitor

Da je čovjek trazio preporuku za monitor ja bi takođe reka da uzme Dell ali čovjek je trazio gaming monitor a ips matrice tu nemaju šta tražit .

Ono šta je prob je to šta se crt monitori vise ne proizvode a za 1500-2000kn nema šta drugo uzet osim nekog jeftinog ips-a bez polarizatora + neznam kakva je dostupnost u Hrv ovih fensi-šmensi 120/144Hz trkačih monitora ( pretpostavljam nula bodova ? )

 

1. ips glow i bb nisu ista stvar ali živciraju podjednako

2. spomenuti monitori imaju prilično iritirajuć kristalizirani anti-glare premaz

3. igranje mračnih igrica  u mraku ( poput Amnesie ) je pain in the ass i svatko ko kaže drukčije LAŽE

4. blur u rpg igrama je mislim jednako iritirajuć bez obzira na matricu ali vrijedno spomena svejedno

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

...

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 14:08 (Contana).
11 godina
offline
Re: Gaming monitor
Splićo kaže...

2. spomenuti monitori imaju prilično iritirajuć kristalizirani anti-glare premaz

 

http://www.overclock.net/t/1216559/how-to-remove-anti-glare-coating-from-a-dell-u2312hm-monitor-and-others

 

Ko voli nek izvoli hahaha, ja nemam muda za to.

16 godina
suspendiran
offline
Gaming monitor

Zašto taj anti-glare smeta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

Posjedujem Dell U2312HM eIPS monitor te sam skoro u potpunosti zadovoljan s monitorom jedino taj glow crnoj slici u zamračenoj prostoriji pomalo daje providni sivkasti štih no ništa što se neda srediti uz smajnenje osvjetljenja na niže vrjednosti te u principu taj glow mi osobno nimalo ne smeta a komoli u igrama tako da tvrdnje drugih forumaša nemogu preozbiljno shvatiti.I još nešto antiglare premaz nimalo ne utječe na cijelokupnu sliku na ekranu tko da od zrnatosti ni A...Slobodno ubodi Dell U2312HM ili večeg brata tako da s moje strane imaš podršku te neobračaj previše pažnju na gore navedene nedostatke od strane drugih forumaša jer po kvaliteti slike eIPS matrica je osjetno bolja od TN što mog potvrditi i mnogi drugi.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

OK tnx ljudi, jos zadnji stvar, evo čitam bug 241. i pise da je samsung S24B350TL isto dobar( 23,6 inchni, ali 16:9 ), tj na rangu sa U2312HM. Pa me zanimaju vaša mišljenja :P

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

Taj Samsung nema DVI ali zato ima HDMI no ipak Dell je bolji.

14 godina
neaktivan
offline
Gaming monitor

Vidi, ja se ne mogu vise svađat s ovim upoornim gore. Ali sam gotovo uvjeren da se nitko na forumu nece slozit s njime. 

Istina, kad pitaš za ekran koji namjeravas koristit "iskljucivo" za gaming onda su tn matrice kao u laganoj prednosti radi brzine. Ali ips nad njima ima toliko prednosti i toliko je superioran da je to stvarno zanemarivo. Kupi sta hoces, ali molim te nemoj bit glup i kupi ips-a. Rad ce ti bit ugodan i oci zahvalne. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming monitor

Haha ma ok vec sam se ja odlucio za IPS, ali mislim da cu ici na 23 inchni, zbog 16:9, zbog FoV, što nije glupost, već istina jer mi je brat imo 16:9 i 16:10 ^^^. A i to što se brzine tiče, od 2 do 8 milisekundi nije baš primjetno koliko ja znam, 10 i 12 bi već bilo, ovo je ok ja mislim ^^. Hvala puno! :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice