Cogito ergo sum

poruka: 109
|
čitano: 25.752
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cogito ergo sum".
15 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
Drago kaže...

 

Jako dobra poanta, s time da Bill Gates, Larry Ellison, Zuckerberg i ostali su jesu bez diplome, ali ne i bez formalnog obrazovanja.

 

Iz nekoga razloga se u ovakvom tipu tekstova negira činjenica da su aspolutno svi primjeri danas uspješnih ljudi, posebice u hi-tech sektoru, itekako imali "formalno obrazovanje". Radi se samo o ljudima koji nisu ostali do kraja na studiju da pređu i tu zadnju stepenicu i dobiju potvrdu (diplomu) o završenom studiranju. 

 

 Da, samo pitanje je bili oni to i bez faksa postigli. Osobno sam u istoj (sličnoj) situaciji - imam papir da sam završio 3 godine  (ono što kakti ga tržište ne prepoznaje, a istina je da jedino te 3 godine ne prepoznaje - država, bez obzira što naši ministri melju).

Najveći problem da završim još dvije je - što to nikako nema smisla. Kada sve stavim na papir to je čisti gubitak i novaca i vremena. Da završim te dvije godine, bio bih u istoj situaciji kao i danas, samo sa rupom od 2 godine gdje bi se tržište pomaklo naprijed, a ja ostao na mjestu.

 

Prvi puta kada me netko uvjeri da će mi diplomski studij donijeti više nego MCSD/MCSE ili CompTIA ili neki PMI, ja se vraćam na faks. A istina je da ja i dalje dnevno učim barem sat vremena, prosjek je vjerojatno oko 2 - bilo to čitanje neke knjige ili Pluralsight ili Lyda ili Smarterer Khan ili Coursea (da znam, to su predavanja sa faksa, no ovdje cherrypickam što mi treba i pogledam ako je korisno i/ili aktualno) ili neki podcast ili blog. Razlika između toga i faksa je što ovdje ono što danas pročitam ili pogledam mogu sutra na poslu to upotrijebiti, a faks znanje je - pass a test & forget (ovako odokativna procjena je da >90% znanja koje dobiješ na faksu nemaju apsolutno nikakvu tržišnu vrijednost).

 

A što se tiče samog članka - ne slažem se s autoricom da je profesorica u srednjoj napravila lošu stvar. Dapače, podupirem takav stav - ne brkati neefikasno (ili barem neefikasnije) rješenje sa kreativnošću.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
11 godina
neaktivan
offline
Cogito ergo sum

Bukva po tebi covjek treba znati samo ono sto ce mu sutra zatrebati na poslu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
Onjegin kaže...

Bukva po tebi covjek treba znati samo ono sto ce mu sutra zatrebati na poslu...

Ne. Škola bi trebala širiti vidike, ali tek nakon što nauči ono što mi treba sutra na poslu, a ne da su formalno obrazovanje i stvarni posao dvije isključive stvari.

 

Evo trenutno čitam The Lies of Locke Lamora (preporučam knjigu, btw), ali to sam napravio nakon što sam sat i po gledao kako radi .NET-ov garbage collector i pola sata tražio po netu što je Microsoft danas prezentirao na predstavljanju Win10.

 

Da sam na faksu, vjerojatno bih sat i pol računao integrale, pola sata pisao esej o six sigmi i sada u C-u pisao (kao zadaću) implementaciju Linked Liste (nešto što se u produkcijskom kodu niti pod razno ne radi).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
MarijaWhoHack kaže...

@ Friday - Misliš da to što je netko štreber znači da nešto zna? Mislim da je baš obrnuto, štreber misli da zna, al ne zna. I ako zna, to mu ostane u nekom kratkodometnom pamćenju. Ne mogu drugu odgovarajuću riječ nać. Baš naprotiv, znam ja djece koja imaju dvojke i trojke, ali ne zato što su nedajbože glupa, nego zato što jednostavno za neke predmete nemaju afinitete. Zašto bi netko bubao zemljopis ako od toga nema ništa? Takav netko nek ganja matematiku, jer će tamo biti najbolji, ako mu to ide. Neka od najpametnije djece i ljudi koje znam, nisu završili faks, a srednju možda s dvicama, su ljudi s ogromnom inteligencijom, snalažljivošću i uspjehom. Ne treba generalizirati. Ja ovdje nisam generalizirala oko djece, nego oko sustava za koji uočavam da ne potiče rad s natprosječnom djecom. Jer se automatski misli da ako nemaš petice i pohvalnice da si prosječan ili ispodprosječan. To je krivo. + sustav zaista po meni zaglupljuje djecu. Meni je fascinantno kako smo mi u srednjoj morali napamet znati što više glavnih gradova svjetskih država. Ili smo napamet bubali povijest. Za koga, za šta? Koga to zanima, nek buba. Koga ne zanima, treba ga poticati da se razvija tamo gdje je najjači. Ali aposlutno svu djecu treba ganjati da misle svojom glavom i da znaju logički donositi zaključke.  

Zar nije zagovaranje učenja samo onoga što nekome leži a zanemarivanja onoga što mu ne leži put k "fah idiotima" koji ne vide dalje od onoga što je u sferi njihovog interesa i u općem smislu pogrešan pristup jer potencira asocijalnost? Najbolji primjer su ti razni sportaši koji zanemare sve drugo osim onoga u čemu su dobri pa nakon sportske karijere nerijetko završe kao socijalni slučajevi.

 

Od kada snalažljivost u životu ima veze sa školskim sustavom (bilo koje vrste)? Imaš hrpu vrhunskih stručnjaka i znanstvenika koji uopće nisu snalažljivi u svakodnevnom životu? Zar je mjerilo nečije uspješnosti količina novca koju je isti stekao?

 

Podržavam preispitivanje sustava školovanja i njegovu kritiku jer se trenutni sustav treba i mora unaprijediti ali ne na način da se sve usmjerava u razne privatne ustanove. Javno školstvo dostupno svima je temelj na kojem se gradi uspješnost svakog društva.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
mario.L_hr kaže...

Zar nije zagovaranje učenja samo onoga što nekome leži a zanemarivanja onoga što mu ne leži put k "fah idiotima" koji ne vide dalje od onoga što je u sferi njihovog interesa i u općem smislu pogrešan pristup jer potencira asocijalnost? Najbolji primjer su ti razni sportaši koji zanemare sve drugo osim onoga u čemu su dobri pa nakon sportske karijere nerijetko završe kao socijalni slučajevi.

 

Od kada snalažljivost u životu ima veze sa školskim sustavom (bilo koje vrste)? Imaš hrpu vrhunskih stručnjaka i znanstvenika koji uopće nisu snalažljivi u svakodnevnom životu? Zar je mjerilo nečije uspješnosti količina novca koju je isti stekao?

 

Podržavam preispitivanje sustava školovanja i njegovu kritiku jer se trenutni sustav treba i mora unaprijediti ali ne na način da se sve usmjerava u razne privatne ustanove. Javno školstvo dostupno svima je temelj na kojem se gradi uspješnost svakog društva.

 Ovo si baš fino objasnio, slažem se s tobom u potpunosti. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
mario.L_hr kaže...
MarijaWhoHack kaže...

@ Friday - Misliš da to što je netko štreber znači da nešto zna? Mislim da je baš obrnuto, štreber misli da zna, al ne zna. I ako zna, to mu ostane u nekom kratkodometnom pamćenju. Ne mogu drugu odgovarajuću riječ nać. Baš naprotiv, znam ja djece koja imaju dvojke i trojke, ali ne zato što su nedajbože glupa, nego zato što jednostavno za neke predmete nemaju afinitete. Zašto bi netko bubao zemljopis ako od toga nema ništa? Takav netko nek ganja matematiku, jer će tamo biti najbolji, ako mu to ide. Neka od najpametnije djece i ljudi koje znam, nisu završili faks, a srednju možda s dvicama, su ljudi s ogromnom inteligencijom, snalažljivošću i uspjehom. Ne treba generalizirati. Ja ovdje nisam generalizirala oko djece, nego oko sustava za koji uočavam da ne potiče rad s natprosječnom djecom. Jer se automatski misli da ako nemaš petice i pohvalnice da si prosječan ili ispodprosječan. To je krivo. + sustav zaista po meni zaglupljuje djecu. Meni je fascinantno kako smo mi u srednjoj morali napamet znati što više glavnih gradova svjetskih država. Ili smo napamet bubali povijest. Za koga, za šta? Koga to zanima, nek buba. Koga ne zanima, treba ga poticati da se razvija tamo gdje je najjači. Ali aposlutno svu djecu treba ganjati da misle svojom glavom i da znaju logički donositi zaključke.  

Zar nije zagovaranje učenja samo onoga što nekome leži a zanemarivanja onoga što mu ne leži put k "fah idiotima" koji ne vide dalje od onoga što je u sferi njihovog interesa i u općem smislu pogrešan pristup jer potencira asocijalnost? Najbolji primjer su ti razni sportaši koji zanemare sve drugo osim onoga u čemu su dobri pa nakon sportske karijere nerijetko završe kao socijalni slučajevi.

 

Od kada snalažljivost u životu ima veze sa školskim sustavom (bilo koje vrste)? Imaš hrpu vrhunskih stručnjaka i znanstvenika koji uopće nisu snalažljivi u svakodnevnom životu? Zar je mjerilo nečije uspješnosti količina novca koju je isti stekao?

 

Podržavam preispitivanje sustava školovanja i njegovu kritiku jer se trenutni sustav treba i mora unaprijediti ali ne na način da se sve usmjerava u razne privatne ustanove. Javno školstvo dostupno svima je temelj na kojem se gradi uspješnost svakog društva.

 Naprimjer u Njemačkoj se baš potiću ti takozvani "Fah idioti" , više bih rekao "Stručnjaci u svojoj struci". Ja sam završio Srednju Strojarsku školu smjer Mehatronika i htio se zaposlit u svojoj struci u RH ali naravno trebalo mi je minimalno 5 godina iskustva, tako da sam na kraju izgubio godinu dana šaljući preko 300 molba za posao od kojih sam samo 20 dobio povratan odgovor(naravno negativan). Na kraju sam odlučio otić u Njemačku i tražit bilošta...Njemci ustvarnosti nemaju srednje strojarske škole ko mi nego škole u sklopu firme. Prvo nađeš firmu koja te želi i onda u njoj radiš 3 dana u tjednu a dva dana ideš u neku školu i ućiš teoriju...To je bitna razlika!!! Ja sam imao 2 sata tjedno praksu a ne 3 dana! I u toj njihov školi u kojoj uće teoriju nema zemljopisa...njemačkog jezika,povijesti itd.  Fah idioti su potrebni zato što  ako se želiš probit na tržište moraš koncentrirat svoju intiligenciju na jednu točku a ne na veliku površinu zato što inaće ne uspjevaš.  Rezultati Njemačke industrije pokazuju svoje! Švabe su pretekle Ameriku u industriji zbog takvog sistema!  Firma gleda u budučnost i ulaže i školuje djecu onako kakva će im bit potrebna za 20 god. ... A da ne govorim o 900 eura mjesečno kolko djeca dobivaju dok se na takav naćin školuju...ustvari ih se već tako mlade potiče da budu samostalni ljudi!

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cogito ergo sum
Srki444 kaže...

 Naprimjer u Njemačkoj se baš potiću ti takozvani "Fah idioti" , više bih rekao "Stručnjaci u svojoj struci". Ja sam završio Srednju Strojarsku školu smjer Mehatronika i htio se zaposlit u svojoj struci u RH ali naravno trebalo mi je minimalno 5 godina iskustva, tako da sam na kraju izgubio godinu dana šaljući preko 300 molba za posao od kojih sam samo 20 dobio povratan odgovor(naravno negativan). Na kraju sam odlučio otić u Njemačku i tražit bilošta...Njemci ustvarnosti nemaju srednje strojarske škole ko mi nego škole u sklopu firme. Prvo nađeš firmu koja te želi i onda u njoj radiš 3 dana u tjednu a dva dana ideš u neku školu i ućiš teoriju...To je bitna razlika!!! Ja sam imao 2 sata tjedno praksu a ne 3 dana! I u toj njihov školi u kojoj uće teoriju nema zemljopisa...njemačkog jezika,povijesti itd.  Fah idioti su potrebni zato što  ako se želiš probit na tržište moraš koncentrirat svoju intiligenciju na jednu točku a ne na veliku površinu zato što inaće ne uspjevaš.  Rezultati Njemačke industrije pokazuju svoje! Švabe su pretekle Ameriku u industriji zbog takvog sistema!  Firma gleda u budučnost i ulaže i školuje djecu onako kakva će im bit potrebna za 20 god. ... A da ne govorim o 900 eura mjesečno kolko djeca dobivaju dok se na takav naćin školuju...ustvari ih se već tako mlade potiče da budu samostalni ljudi!

 

Ja bih ipak radije da moje dijete danas-sutra uči i zemljopis i povijest i filozofiju i svašt... Znam tih par fah idiota iz njemačke i mogu ti reći da nisu u stanju složiti malo kompliciraniju rečenicu. Da, vozi se mercedes, ali muli ko čoban...

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
Friday kaže...
Srki444 kaže...

 Naprimjer u Njemačkoj se baš potiću ti takozvani "Fah idioti" , više bih rekao "Stručnjaci u svojoj struci". Ja sam završio Srednju Strojarsku školu smjer Mehatronika i htio se zaposlit u svojoj struci u RH ali naravno trebalo mi je minimalno 5 godina iskustva, tako da sam na kraju izgubio godinu dana šaljući preko 300 molba za posao od kojih sam samo 20 dobio povratan odgovor(naravno negativan). Na kraju sam odlučio otić u Njemačku i tražit bilošta...Njemci ustvarnosti nemaju srednje strojarske škole ko mi nego škole u sklopu firme. Prvo nađeš firmu koja te želi i onda u njoj radiš 3 dana u tjednu a dva dana ideš u neku školu i ućiš teoriju...To je bitna razlika!!! Ja sam imao 2 sata tjedno praksu a ne 3 dana! I u toj njihov školi u kojoj uće teoriju nema zemljopisa...njemačkog jezika,povijesti itd.  Fah idioti su potrebni zato što  ako se želiš probit na tržište moraš koncentrirat svoju intiligenciju na jednu točku a ne na veliku površinu zato što inaće ne uspjevaš.  Rezultati Njemačke industrije pokazuju svoje! Švabe su pretekle Ameriku u industriji zbog takvog sistema!  Firma gleda u budučnost i ulaže i školuje djecu onako kakva će im bit potrebna za 20 god. ... A da ne govorim o 900 eura mjesečno kolko djeca dobivaju dok se na takav naćin školuju...ustvari ih se već tako mlade potiče da budu samostalni ljudi!

 

Ja bih ipak radije da moje dijete danas-sutra uči i zemljopis i povijest i filozofiju i svašt... Znam tih par fah idiota iz njemačke i mogu ti reći da nisu u stanju složiti malo kompliciraniju rečenicu. Da, vozi se mercedes, ali muli ko čoban...

Naravno postoje i druge škole u Njemačkoj samo su one bazirane na teoriji. Ali kada usporediš Hrvatske strukovne srednje škole sa njemačkim one nemaju nit P od prakse... A to je najvažniji stup u cjelom tom znanju. Bez tog nejde...

 

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
16 godina
online
Re: Cogito ergo sum
Znas kaj, mene ti cobani ne smetaju i manje vise su dobri ljudi. Nije svatko za zemljopis, povijest i tako to. Meni je draze za vidjet kad dojde zenina rodbina iz njemacke da je njima dobro. Decki nisu rocket scientisti ali su dobri ko kruh i uvijek za akciju. Ne mozemo svi biti doktori i znanstvenici. Ovi moji fala bogu slazu recenice kak spada.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
Srki444 kaže...

 Naprimjer u Njemačkoj se baš potiću ti takozvani "Fah idioti" , više bih rekao "Stručnjaci u svojoj struci". Ja sam završio Srednju Strojarsku školu smjer Mehatronika i htio se zaposlit u svojoj struci u RH ali naravno trebalo mi je minimalno 5 godina iskustva, tako da sam na kraju izgubio godinu dana šaljući preko 300 molba za posao od kojih sam samo 20 dobio povratan odgovor(naravno negativan). Na kraju sam odlučio otić u Njemačku i tražit bilošta...Njemci ustvarnosti nemaju srednje strojarske škole ko mi nego škole u sklopu firme. Prvo nađeš firmu koja te želi i onda u njoj radiš 3 dana u tjednu a dva dana ideš u neku školu i ućiš teoriju...To je bitna razlika!!! Ja sam imao 2 sata tjedno praksu a ne 3 dana! I u toj njihov školi u kojoj uće teoriju nema zemljopisa...njemačkog jezika,povijesti itd.  Fah idioti su potrebni zato što  ako se želiš probit na tržište moraš koncentrirat svoju intiligenciju na jednu točku a ne na veliku površinu zato što inaće ne uspjevaš.  Rezultati Njemačke industrije pokazuju svoje! Švabe su pretekle Ameriku u industriji zbog takvog sistema!  Firma gleda u budučnost i ulaže i školuje djecu onako kakva će im bit potrebna za 20 god. ... A da ne govorim o 900 eura mjesečno kolko djeca dobivaju dok se na takav naćin školuju...ustvari ih se već tako mlade potiče da budu samostalni ljudi!

 Fah idioti su potrebni u smislu kvalitet ne radne snage i u smislu ekonomije, no društvo ti se zbog toga raslojava i propada. Pa sad da li mi želimo od RH (ili bilo koje zemlje) napraviti uspješnu firmu ili uspješno društvo. Moje osobno mišljenje je da je bitnije uspješno društvo od uspješne firme. Kvaliteta života nije samo u većoj/velikoj plaći. Recimo mene uopće ne zanimaju veliki milijuni (karikiram) i ja sam osobno svjesno žrtvovao život u velikom gradu i bolji/odgovorniji/više plaćeni posao na uštrb posla bez stresa i život u manjoj sredini. Zarađujem manje, ali osobno smatram da sam puno sretniji nego što bi bio da živim u nekom velikom gradu i da radimo 15 sati dnevno. 

 

Iako slažem se da bi naše škole trebale raditi na ovom sistemu gdje se uz stručni rad ide u školu no nikako ne bi trebalo zapostaviti neke predmete koje si nabrojao. Kod nas se praksa ne radi uopće što je greška, no žrtvovati sve opće znanje je po meni također jednako velika greška. 

13 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
Srki444 kaže...

 Naprimjer u Njemačkoj se baš potiću ti takozvani "Fah idioti" , više bih rekao "Stručnjaci u svojoj struci". Ja sam završio Srednju Strojarsku školu smjer Mehatronika i htio se zaposlit u svojoj struci u RH ali naravno trebalo mi je minimalno 5 godina iskustva, tako da sam na kraju izgubio godinu dana šaljući preko 300 molba za posao od kojih sam samo 20 dobio povratan odgovor(naravno negativan). Na kraju sam odlučio otić u Njemačku i tražit bilošta...Njemci ustvarnosti nemaju srednje strojarske škole ko mi nego škole u sklopu firme. Prvo nađeš firmu koja te želi i onda u njoj radiš 3 dana u tjednu a dva dana ideš u neku školu i ućiš teoriju...To je bitna razlika!!! Ja sam imao 2 sata tjedno praksu a ne 3 dana! I u toj njihov školi u kojoj uće teoriju nema zemljopisa...njemačkog jezika,povijesti itd.  Fah idioti su potrebni zato što  ako se želiš probit na tržište moraš koncentrirat svoju intiligenciju na jednu točku a ne na veliku površinu zato što inaće ne uspjevaš.  Rezultati Njemačke industrije pokazuju svoje! Švabe su pretekle Ameriku u industriji zbog takvog sistema!  Firma gleda u budučnost i ulaže i školuje djecu onako kakva će im bit potrebna za 20 god. ... A da ne govorim o 900 eura mjesečno kolko djeca dobivaju dok se na takav naćin školuju...ustvari ih se već tako mlade potiče da budu samostalni ljudi!

Ako tako misliš, zašto onda u toj istoj Njemačkoj uvoze i koriste stranu radnu snagu (imaš dosta radnika iz HR i okolnih zemalja da ne spominjemo neke druge zemlje) koja nije prošla kroz njihov školski sustav? To što je u Njemačkoj lakše naći posao ima veze s činjenicom da je u istoj općenito puno lakše naći posao nego u HR i ne vidim po kojoj to logici možeš nas i njih dovesti u istu rečenicu, kada je u pitanju traženje posla. Kod nas je situacija s ponudom poslova katastrofalna i to je činjenica. Njihovu privredu ne čine jakom "fah idioti" već puno drugih faktora i zasigurno puno bolje i kvalitetnije i srednje i visoko školstvo. Inače ti je prirodni put, kad se zaposliš, da učiš i usvajaš znanja od starijih i iskusnijih kolega. Tako je bilo uvijek i tako će biti. Nauči slušati i gledati pa ćeš i sam brzo prosperirati.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
mario.L_hr kaže...
Srki444 kaže...

 Naprimjer u Njemačkoj se baš potiću ti takozvani "Fah idioti" , više bih rekao "Stručnjaci u svojoj struci". Ja sam završio Srednju Strojarsku školu smjer Mehatronika i htio se zaposlit u svojoj struci u RH ali naravno trebalo mi je minimalno 5 godina iskustva, tako da sam na kraju izgubio godinu dana šaljući preko 300 molba za posao od kojih sam samo 20 dobio povratan odgovor(naravno negativan). Na kraju sam odlučio otić u Njemačku i tražit bilošta...Njemci ustvarnosti nemaju srednje strojarske škole ko mi nego škole u sklopu firme. Prvo nađeš firmu koja te želi i onda u njoj radiš 3 dana u tjednu a dva dana ideš u neku školu i ućiš teoriju...To je bitna razlika!!! Ja sam imao 2 sata tjedno praksu a ne 3 dana! I u toj njihov školi u kojoj uće teoriju nema zemljopisa...njemačkog jezika,povijesti itd.  Fah idioti su potrebni zato što  ako se želiš probit na tržište moraš koncentrirat svoju intiligenciju na jednu točku a ne na veliku površinu zato što inaće ne uspjevaš.  Rezultati Njemačke industrije pokazuju svoje! Švabe su pretekle Ameriku u industriji zbog takvog sistema!  Firma gleda u budučnost i ulaže i školuje djecu onako kakva će im bit potrebna za 20 god. ... A da ne govorim o 900 eura mjesečno kolko djeca dobivaju dok se na takav naćin školuju...ustvari ih se već tako mlade potiče da budu samostalni ljudi!

Ako tako misliš, zašto onda u toj istoj Njemačkoj uvoze i koriste stranu radnu snagu (imaš dosta radnika iz HR i okolnih zemalja da ne spominjemo neke druge zemlje) koja nije prošla kroz njihov školski sustav? To što je u Njemačkoj lakše naći posao ima veze s činjenicom da je u istoj općenito puno lakše naći posao nego u HR i ne vidim po kojoj to logici možeš nas i njih dovesti u istu rečenicu, kada je u pitanju traženje posla. Kod nas je situacija s ponudom poslova katastrofalna i to je činjenica. Njihovu privredu ne čine jakom "fah idioti" već puno drugih faktora i zasigurno puno bolje i kvalitetnije i srednje i visoko školstvo. Inače ti je prirodni put, kad se zaposliš, da učiš i usvajaš znanja od starijih i iskusnijih kolega. Tako je bilo uvijek i tako će biti. Nauči slušati i gledati pa ćeš i sam brzo prosperirati.

 Zašto uvoze radnu sangu?  Pa uvoze je zato što su ti "fah idioti" i napravili toloko puno posla da im treba još radne snage...vjerojatno 90% posto hrvatske vozi neki njemački auto...opel,škoda,volkswagen...Oni su se proširili po cjelom svijetu i sad nemaju dovoljno ljudi pa zato i dovoze novu radnu snagu! Istina je da im je bolji kompletni školski sustav ali prvenstveno zato što im firme zarađuju i ne kraju država prosperira¸i onda na kraju svi prosperiraju. Država ide naprijed ako ima posla...  Taj "fah idiot" će nakraju imat dovoljno para da proputuje cjeli svijet...on će gledat svojim očima geografiju a ne ju štrebat tako da dobije 5 i da je onda mama sretna.

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
14 godina
offline
Cogito ergo sum

Mislim da se razbacujete pojmom fah idiot i da ga dobrim dijelom mijenjate s strašću

Ne kažem da ne treba znati glavne gradove, znamenitosti svijeta i povijest, ali da jedan povjesničar uči 45 minuta od fotoelektričnom efektu ili da jedan fizičar 45 minuta uči o prirodnim kretanjima stanovništva RH jednostavno nema smisla

Iako bih ja pod obavezno uveo građanski odgoj(učenje o pravima i dužnostima građana), zdravstveni odgoj(prva pomoć itd), a vjeronauk bih stavio kao pravi izborni predmet

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cogito ergo sum

Malo čitam ovu raspravu ali zanemarujuete potpuno probleme djece.

Kao i pitanje zašto bi uopće ta djeca štrebala za petice.

Osim zbog sela, jesu li osnivači startupa ostali i štrebali za petice, hvala bogu nisu.

 

Fali užasno praktične nastave u školi, koja bi kroz praksu mogla malo pokrivati i taj zašto nešto učimo.

 

To što dobar dio djece će imati neki problem u usvajanju ili prezentiranju gradiva, ovdje nije bitno,

kao što neće biti bitno ni u školi, samo se da niža ocijena i eto, odvaja se eto žito od kukolja.

 

To da djecu treba sve zanimat i iz svega imat 5 ili bar 4 mi je užasno stupidno ali da i dalje ideal našeg obrazvonog sustava.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 8:49 (Nehaj007).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cogito ergo sum
Nehaj007 kaže...

Osim zbog sela

 

Dafuq???

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
Friday kaže...
Nehaj007 kaže...

Osim zbog sela

 

Dafuq???

 Ono... ne laje pas radi sebe...štrebali ne da znaju, nego da starci i profesori budu sretni. Ili sam mašio ceo fudbal?

iddqd
15 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
badmad kaže...
Friday kaže...
Nehaj007 kaže...

Osim zbog sela

 

Dafuq???

 Ono... ne laje pas radi sebe...štrebali ne da znaju, nego da starci i profesori budu sretni. Ili sam mašio ceo fudbal?

 -nisi, tj demonstriraš prednost klasične naobrazbe (hrpe nepotrebnih činjenica) vs fahidiota (uz LOL-sorry Friday, samo ispadne dobar vic).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Cogito ergo sum

E moj bug... Osobni stav bi trebao biti za ljude koji znaju nesto, a ne za likove koji se na twiteru predstavljaju kao hacker a na LI nemaju dana

programerskog staza...

 

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
Friday kaže...

Mene sad malo škaklja pomisao - koliko su ti milijarderi bez diplome zapravo otegotna okolnost u našem sustavu u kojem se i tako diploma smatra "papirom sa kojim možeš guzicu obrisati"?

Tako obično govore i pišu oni koji ju nemaju. Meni je diploma bila tek jedna faza u razvoju, kao i odskočna daska za dalje. U životu mi nikakve formalne stepenice nisu bile krajnji cilj.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
memulica kaže...

Mda.

 

Bolje da svi odemo u startupe i tamo da se 'educiramo'.

 

 Zlo mi je kad vidim riječ startup.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
Onjegin kaže...

Bukva po tebi covjek treba znati samo ono sto ce mu sutra zatrebati na poslu...

To žele pojedini poslodavci željnih brzog profita i zato im dugotrajno školovanje smeta. Za njih su dovoljni kratki tečajevi koji završavaju nekakvim certifikatom. To je njihova želja koju često niti ne skrivaju. Kad tako stečeno znanje postane zastarjelo, takav će poslodvac pronaći "svježu krv" koja je završila najnoviji tečaj ili neki sličan brzi način stjecanja usko usmjerenog znanja.

16 godina
odjavljen
offline
Cogito ergo sum

Ne volim biti partibrejker ali napisao si 4 posta za redom...

Freak Show Inc.
 
4 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
Friday kaže...

Ne volim biti partibrejker ali napisao si 4 posta za redom...

Zato jer mi ova funkcija višestrukog citiranja em ne radi kako treba (ne mogu višestruko citirati poruke s različitih stranica s poruka, nego samo s jedne stranice), em mi ide na živce otkako postoji jer na moj višestruki citat netko odgovori samo na jedan njegov dio i onda se više ne zna tko pije, a tko plaća, čija je poruka prva, a čija odgovor itd.

 

I da dodam: nikada nisam razumio ljude koji se javljaju da je netko napisao zasebne poruke, a nisu komentirali sadržaj tih poruka. Što je od tog dvoje važnije?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 16:55 (BudalastoStvorenje).
15 godina
neaktivan
offline
Cogito ergo sum

Badava pišeš. Internet je otplovio dalje...

iddqd
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Cogito ergo sum

Jasno, kad su teme važne i zanimljive, onda internet otplovi dalje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
BudalastoStvorenje kaže...

Jasno, kad su teme važne i zanimljive, onda internet otplovi dalje.

 -ne nego Friday prekine savršen niz... a internet nikud ne plovi, to je samo figurativno.

nego, što s temom? Kljuse je mrtvo pa nek na miru počiva ili možemo još neku posluku?

Evo jedna, fahidioti su OK, problem je samo s idiotima (bez prefix-postfixa), a to čak nije stvar (samo) školstva ili inozemstva...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
ihush kaže...

nego, što s temom? Kljuse je mrtvo pa nek na miru počiva ili možemo još neku posluku?

 Budući da će autorica teksta držati pretentaciju na BFS, privatnim porukama smo dogovorili kolektivno kašljanje kao znak neslaganja.

 

Očito ti nitko nije javio...

Jesam li ja jedini nahypan za BFS?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
ihush kaže...

 -ne nego Friday prekine savršen niz... a internet nikud ne plovi, to je samo figurativno.

nego, što s temom? Kljuse je mrtvo pa nek na miru počiva ili možemo još neku posluku?

Evo jedna, fahidioti su OK, problem je samo s idiotima (bez prefix-postfixa), a to čak nije stvar (samo) školstva ili inozemstva...

 Pa izgleda da je sve više manje rečeno... Valjda. Čeka se novi članak pa da na njega navalimo kao gladni na kruh. Super mi je kako se bugovci trude i daju nam tu i tamo tamu koja nije klasično prenošenje ko je koga kad i zašto.

 

Offtopic: ihush ovo je prvi tvoj post koji sam pročitao iz prve i sve mi je bilo jasno. Gotovo nikad postove ne moram čitati dva put, ali tvoj gotovo svaki moram bar 2 puta ako ne i više da bi mi bilo jasno. Totalno imaš neki čudan redosljed slaganja riječi. Da ti postovi uglavnom nisu dobri (pogotovo oni malo stručniji) nebi ni pokušava pročitat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 18:12 (axos).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cogito ergo sum
BudalastoStvorenje kaže...
 

I da dodam: nikada nisam razumio ljude koji se javljaju da je netko napisao zasebne poruke, a nisu komentirali sadržaj tih poruka. Što je od tog dvoje važnije?

 

Ja svoj obol forumu dajem u vidu šaljivih poruka, flejmanja i trolanja. Rijetko mi se zalomi da napišem nešto konkretno i upotrebljivo. U ovoj temi sam već ispucao mjesečnu kvotu korisnosti.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
Onjegin kaže...
..kolektivno kašljanje kao znak neslaganja.

 

Očito ti nitko nije javio...

- dakle, moram nabaviti one pilule (za/protiv) kašlja i prestat pušit... (jer autorica samo prenosi dio stanja, školski-korektno, kritika ili ne slaganje tad nije s njom, nego s 'višim silama'.. radije ću samo mudro šutiti, kašljucnut ako se baš mora).

kad razmislim, propustit ću, nije to vrijedno cigareta i konstantnog kašljucanja.. (i da, kaže exHGKovac-zavodnik, muž uvjek zadnji sazna, ali ja joj to nisam..)

 

@ axos, ponavljanje je stvar mudrosti, tako tko me čita, postane mudar (jer mora ponoviti x-puta..) i to je dovoljan razlog da pisanje ostane jednako nečitko, a pravi razlog je čista smotanost (neimenovanog) pisca..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 18:14 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice