Volvo: bez sudara do 2020.

poruka: 30
|
čitano: 4.521
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Volvo: bez sudara do 2020.".
14 godina
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

Auto koji sam skreće? Nadam se da Snowden ne vozi takav auto...

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
8 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

Samo neka vrate staru kvalitetu materijala i sve će biti ok.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

A ovo bas I nisu neke novosti s obzirom da mercedes ovakvu tehnologiju ima u trenutnoj S klasi..

Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

Ima i merc, ima i BMW serije 7, ima i A6/A8 oblike spriječavanja sudara itd, al Volvo je pionir na ovom polju sa programom City Safety Drive :)

(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
7 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Volvo: bez sudara do 2020.

Yeah ....

 

12 godina
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
Memphis kaže...

Yeah ....

 

Svi krivo tumače taj video... Već mi je dosta ljudi koji zapravo ni neznaju što se desilo na tom videu, pokusaj skočit ispred volva s60 novije godine(s tom tehnologijom, al da je uključena ofc), onda možeš napisat i komentirat nešto u tom svjetlu AKO tada nebi radilo. I da se desi "sudar".

13 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
jel bez sudara do 2020
ili bez sudara od 2020
da znam kad cu kupiti volvo
14 godina
online
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
ramzocro-HCR kaže...
Memphis kaže...

Yeah ....

 

Svi krivo tumače taj video... Već mi je dosta ljudi koji zapravo ni neznaju što se desilo na tom videu, pokusaj skočit ispred volva s60 novije godine(s tom tehnologijom, al da je uključena ofc), onda možeš napisat i komentirat nešto u tom svjetlu AKO tada nebi radilo. I da se desi "sudar".

 a kaj si ti volvo djelatniku u odnosu s javnosti ili kaj? Nije ništa krivo ... auto je trebao sam zakočit al to ne radi ... i amen

 

12 godina
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
ramzocro-HCR kaže...
Memphis kaže...

Yeah ....

 

Svi krivo tumače taj video... Već mi je dosta ljudi koji zapravo ni neznaju što se desilo na tom videu, pokusaj skočit ispred volva s60 novije godine(s tom tehnologijom, al da je uključena ofc), onda možeš napisat i komentirat nešto u tom svjetlu AKO tada nebi radilo. I da se desi "sudar".

pokusa li iskociti nece vise napisati niti jedan komentar

12 godina
protjeran
offline
Volvo: bez sudara do 2020.
Kaj hocete, dobro je zakocil, samo malo prekasno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
IKAD čuli za pojam "ALPHA/BETA" verzije nečega?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
ramzocro-HCR kaže...
IKAD čuli za pojam "ALPHA/BETA" verzije nečega?

Vjerujem da su svi na ovome forumu čuli za to.

Ovo je tek tehnologija u razvoju na ovom autu s videa je možda bila greška. Ali da to inače ne radi sigurno nebi ipli predstaviti javnosti.

Uglavnom ako ova tehnologija ubrzo zaživi trebali bi dati i mlađim vozaćina da voze aute veče snage jer radi ove tehnologije vožnja je sigurnija.

12 godina
protjeran
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
77ari kaže...
 trebali bi dati i mlađim vozaćina da voze aute veče snage jer radi ove tehnologije vožnja je sigurnija.

Je, kak da ne, pa ljudska glupost nema granica, a da ne spominjem frontalne i bocne sudare kad pijani prolete kroz crveno. 

12 godina
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
ramzocro-HCR kaže...
IKAD čuli za pojam "ALPHA/BETA" verzije nečega?

I gama i delta :)

samo ovdje kad se srusi sistem restart ne pomaze

15 godina
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

"pametni" auti, telefoni, televizori, wc-školjke, žlice... kad će netko napokon dati ljudima pamet? {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
ramzocro-HCR kaže...
IKAD čuli za pojam "ALPHA/BETA" verzije nečega?

 nije to software ovo su ozbiljnije stvari ... takva firma kao sinonim sigurnosti traljavo izlazi u javnost sa ne provjerenim modelom i onda ovakav fail ... to si oni ne smiju dozvolit

16 godina
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

već vidim kako će se pokrenut cijeli niz paranormalnih događaja gdje je sustav auta zaustavio auto da izbjegdne sudar sa nečime što vozač ne vidi. problem je da ljudi previše počinju vjerovati tehnologiji da im opisuje stvarnost a još nisu naučili prepoznati niti kad im vlastiti ego laže o stvarnosti...

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2013 8:36 (Ges).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
Naveo bi jedan primjer "moderne tehnologije" od prije cca 7-10 godina. Vozac u navigaciju upisao kamo zeli, vozio se nocu po navigaciji i zavrsio u rijeci jer je ova fulala koji metar. U ovom slucaju "aktuator" je funkcionirao ali je zakazala logika.
Moje pitanje, dal ce Volvo odgovarat ako zakaze sistem?

Treba se razvijat ali se mora mislit i na posljedice. Nis me ne bi cudilo da vozac zavrsi u buksi ako sistem pogrijesi. Jos smo jako daleko od pouzdanih sistema i ljudske snalazljivosti.
12 godina
neaktivan
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

Automobil praktički "otporan" na sudare?

Je, rec' to Rusima..

You are in a dark musty temple. The shadows seem to play tricks with your eyes and you can hear the faint sound of movement.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
77ari kaže...
ramzocro-HCR kaže...
IKAD čuli za pojam "ALPHA/BETA" verzije nečega?

Vjerujem da su svi na ovome forumu čuli za to.

Ovo je tek tehnologija u razvoju na ovom autu s videa je možda bila greška. Ali da to inače ne radi sigurno nebi ipli predstaviti javnosti.

Uglavnom ako ova tehnologija ubrzo zaživi trebali bi dati i mlađim vozaćina da voze aute veče snage jer radi ove tehnologije vožnja je sigurnija.

ovo je definitivno nesto najgluplje sto sam danas procitao.

14 godina
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

Nebu to dobro, počeli sa sa tim senzorima, a ko zna gdje buju završili, čitava priča se vrti oko sigurnosti i kako će ti senzori povečati sigurnost u prometu, ali jel razmišljao neko kad ugradiš računalo u vozilo i umrežiš ga, da je ono otvoreno na hakerske napade, evo primjer šta se sve može dogoditi na toyoti prius (iznenadno trubljenje, stezanje pojasa, samoupravljanje te netočno prikazivanje brzine i razine goriva...) {#}

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

Bez sudara... Ja ću i 2020. voziti golfa duju {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Volvo: bez sudara do 2020.

U cijeloj toj priči za sigurnost i taj "fail" video, hvala bogu pa se niš nije desilo(kolko ja znam) u real life-u s osobama s volanom(mislim na fail-ove dok je sistem za sigurnost upaljen)...{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
1BIT kaže...

Nebu to dobro, počeli sa sa tim senzorima, a ko zna gdje buju završili, čitava priča se vrti oko sigurnosti i kako će ti senzori povečati sigurnost u prometu, ali jel razmišljao neko kad ugradiš računalo u vozilo i umrežiš ga, da je ono otvoreno na hakerske napade, evo primjer šta se sve može dogoditi na toyoti prius (iznenadno trubljenje, stezanje pojasa, samoupravljanje te netočno prikazivanje brzine i razine goriva...) {#}

 

Ja bi stavio 2 računala u auto, jedan je za upravljanje vozilom a drugi bi bio za putnike da mogu surfati internetom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
77ari kaže...
1BIT kaže...

Nebu to dobro, počeli sa sa tim senzorima, a ko zna gdje buju završili, čitava priča se vrti oko sigurnosti i kako će ti senzori povečati sigurnost u prometu, ali jel razmišljao neko kad ugradiš računalo u vozilo i umrežiš ga, da je ono otvoreno na hakerske napade, evo primjer šta se sve može dogoditi na toyoti prius (iznenadno trubljenje, stezanje pojasa, samoupravljanje te netočno prikazivanje brzine i razine goriva...) {#}

 

Ja bi stavio 2 računala u auto, jedan je za upravljanje vozilom a drugi bi bio za putnike da mogu surfati internetom.

kakve veze ima sto bi jedno racunalo bilo za surfanje a drugo za upravljanje vozilom?

cim dodas racunalu koje upravlja vozilom mogucnost komuniciranja sa drugim vozilima tj. sa uredajima koji se nalaze izvan samog vozila dodas mogucnost da se to isto racunalo moze hackirati.

 

vec mogu vidjeti naslove i clanke tipa: "pojavili se prvi malware-i koji se sire izmedu vozila dok oni medusobno razmjenjuju informacije o prometu, sumnja se na propust u implementaciji mreznog protokola putem kojeg vozila komuniciraju"

12 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.

Računalo koje upravlja vozilom nemora se povezivati s drugim autima, jer to računalo za prepoznavanje prepreka i sl koristi razne senzore poput kamera itd.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
77ari kaže...

Računalo koje upravlja vozilom nemora se povezivati s drugim autima, jer to računalo za prepoznavanje prepreka i sl koristi razne senzore poput kamera itd.

pa istina ne mora se povezivati, ali pricaju da ce se to uvesti (V2V - vehicle-to-vehicle communication) sad na koji nacin ce biti to izvedeno je druga stvar no ako racunalu koje upravlja vozilom(dakle racunalu koje upravlja voznjom) dodaju mogucnost bezicne komunikacije sa uredajima izvan vozila to je takva katastrofa da bi takva vozila trebalo preventivno zabraniti dok god takav propust ne isprave.

13 godina
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
Memphis kaže...

Yeah ....

 

 

Ajde barem je Mercedes bolji

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo: bez sudara do 2020.
Wespen kaže...
Memphis kaže...

Yeah ....

 

 

Ajde barem je Mercedes bolji

 

Neznam za Volvo al Pre-safe sistem u Mercedesu radio kako je I zamisljeno.

To kaj se na videu vidi desilo se iz razloga jer su zaboravili reci vozacima kak su sistem iskljucili I da ga moraju ukljuciti..al u praksi radi fenomenalno, a pogotovo distronic plus sistem. 

Znam iz prve ruke.

12 godina
protjeran
offline
Volvo: bez sudara do 2020.
Ne velim da sustav ne valja, ali kaj je tak tesko uljuciti to, pa onda snimiti video?
Zar na YT nema ni jedan video kak to zapravo radi? Meni se iskreno neda traziti jer me ne zanima previse, ali ak vec postate, onda zakeljite jedan video gde to zapravo sljaka. Ovak sve ostaje na CG-u i rekla-kazala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice