Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

poruka: 45
|
čitano: 8.069
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Shely Sandberg prodala dionice Facebooka".
16 godina
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

Jel to neka slucajnost s imenima?

Mark Zuckerberg - "secer-berg"

Shely Sandberg - "pijesak-berg"

{#}

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

The jews did it!!!!! {#}

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
14 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

joj jadna jedva dočekala {#}

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

Na tih 90 milja bi ja njoj lupio 99% poreza pa bi imali jednakost i covjecanstvo bi prosperiralo, a nebi odlazilo u qurac..
Jednim potezom srezes siromastvo i glad u svijetu, samo treba shebat kapitalizam i bogatima lupit 99% porez.. 

Battlelog ~ UrbanFsk ----- BF3 Server:http://tinyurl.com/m3o9brx
Moj PC  
7 25 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

Da, to bi sigurno sve riješilo.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
8 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Sale_ds kaže...

Na tih 90 milja bi ja njoj lupio 99% poreza pa bi imali jednakost i covjecanstvo bi prosperiralo, a nebi odlazilo u qurac..
Jednim potezom srezes siromastvo i glad u svijetu, samo treba shebat kapitalizam i bogatima lupit 99% porez.. 

Da, a zašto bi se u tom slučaju više itko trudio nešto postići kad bi na taj način jednako novaca imali oni pametni i sposobni i oni "glupi", lijeni i nesposobni? To ti je kao da Bill Gatesu želiš uzeti svo njegovo bogatstvo za koje se mučio i stekao ga vlastitim radom. Bolje bi mu bilo da onda cijeli život nije ništa radio jer bi ionako imao isto novaca kao da se i trudio.

13 godina
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Sale_ds kaže...

Na tih 90 milja bi ja njoj lupio 99% poreza pa bi imali jednakost i covjecanstvo bi prosperiralo, a nebi odlazilo u qurac..
Jednim potezom srezes siromastvo i glad u svijetu, samo treba shebat kapitalizam i bogatima lupit 99% porez.. 

 

I onda bi dobio Hrvatsku. Svi bi visili po kafićima i ispijali kave, jer se ne bi isplatilo raditi... Zašto bi se neko mučio/školovao/radio ako će imati kao i onaj ljenčina koji se nikad nije primio posla? 

Npr. kolega s faxa ima firmu s 30ak zaposlenih. 28. mu je godina. S 16 je počeo programirati za pare i sad je dogurao tu di je. I ti bi mu to sve uzeo... Ma bravo majstore...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
peterstern9 kaže...

Da, a zašto bi se u tom slučaju više itko trudio nešto postići kad bi na taj način jednako novaca imali oni pametni i sposobni i oni "glupi", lijeni i nesposobni? To ti je kao da Bill Gatesu želiš uzeti svo njegovo bogatstvo za koje se mučio i stekao ga vlastitim radom. Bolje bi mu bilo da onda cijeli život nije ništa radio jer bi ionako imao isto novaca kao da se i trudio.

I da mu uzmes 99% i dalje bi imao vise nego kaj ces to zaradit u 20 zivota...
A i ja nemam nista protiv da netko to se mucio ima vise od nekoga tko nije. Sam velim da treba postojat granica, a ne da svijet funkcionira na ovakav nacin. Tko ima love gomilat ce jer moze ko ova kuraba sjedit i ulagat pa prodavat kad cijena naraste. A kaj ti mozes?

A na ovo boldano smo si sami krivi jer idemo samo za parama, a ne za necim kaj nam treba. Da nema love koritio bi tehnologije koje sada nemres ni zamislit, a nebi kapitalizam to sve zakocio tolko jako da se cudim kak nismo vec krenuli u nazad. To je cinjenica.

 

Battlelog ~ UrbanFsk ----- BF3 Server:http://tinyurl.com/m3o9brx
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2013 18:53 (Sale_ds).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Bakaluar kaže...
Sale_ds kaže...

Na tih 90 milja bi ja njoj lupio 99% poreza pa bi imali jednakost i covjecanstvo bi prosperiralo, a nebi odlazilo u qurac..
Jednim potezom srezes siromastvo i glad u svijetu, samo treba shebat kapitalizam i bogatima lupit 99% porez.. 

 

I onda bi dobio Hrvatsku. Svi bi visili po kafićima i ispijali kave, jer se ne bi isplatilo raditi... Zašto bi se neko mučio/školovao/radio ako će imati kao i onaj ljenčina koji se nikad nije primio posla? 

Npr. kolega s faxa ima firmu s 30ak zaposlenih. 28. mu je godina. S 16 je počeo programirati za pare i sad je dogurao tu di je. I ti bi mu to sve uzeo... Ma bravo majstore...

LOL, ko je reko da bi mu ja sve to uzeo. Ja samo pokusavam rec da oni kaj imaju vise moraju dat vise, a to nije praksa.

Sam Bill Gates ti je jednom izjavio da mu nije jasno zasto su porezi za bogate tak mali i da bi trebali bit veci. Citiram "uzmite meni koji imam, a ne onima koji nemaju". 

P.S. I jos jedna izjava naseg Keruma. Zasto bi on dao ljudima vecu placu od kad moze dat minimalac jer mu je drzava dozvolila. Da stave minimalac 5k on bi platio jer mora, a ovak ga boli tuki. To je on sam rekao...
Tu se radi o ljudima i "ostalima".

Recimo ja sam u nazad deset godina radio samo za ljude koji ne cijene rad i zivo im se hebe kolko ti radis, dok recimo prije deset godina di god sam radio cijenio se rad i ako si se trudio na kraju mjeseca si bio pozvan u ured i nagraden. Jer vidi cuda, tad su bili svjesni da im ti donosis prihode i da od te love oni kupuju aute, stanove, brodove...
Zas se to tolko promijenilo, pojima nemam...

U prijevodu: ja samo zelim reci kakva su ljudi stoka i da to prije nije tak bilo...

 

Battlelog ~ UrbanFsk ----- BF3 Server:http://tinyurl.com/m3o9brx
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2013 19:08 (Sale_ds).
13 godina
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Sale_ds kaže...


A na ovo boldano smo si sami krivi jer idemo samo za parama, a ne za necim kaj nam treba. Da nema love koritio bi tehnologije koje sada nemres ni zamislit, a nebi kapitalizam to sve zakocio tolko jako da se cudim kak nismo vec krenuli u nazad. To je cinjenica.

 

 

Ma koristio bi qrac a ne tehnologiju. Ko bi ti financirao istrazivanja? Kako bi nabavio rijetke i potrebne materijala za izradu neceg... Ko bi radio poslove koje niko ne zeli ali se moraju obavit? Previse gledas star trek. Tamo svi imaju sve, nema para i svako radi sto ga je volja...  

16 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

Ne treba im uzeti sve, ali recimo lupiti 95% porez kad se predje 10 mil dolara godisnje zarade.

Znaci, do 10 milijuna dolara godisnje normalan porez, sve preko toga oporezivati 95%.


A za firme ostaviti normalno, neka firme se bogate, da imaju novaca za rad, a pojedincima ograniciti da ne mogu imati toliko novaca.

Dovoljno je vidjeti sto je porez od 92% donio SAD-u 50-tih i 60-tih godina. Svi koji su zaradjivali vise od 2 milijuna dolara godisnje su placali 92% poreza a ekonomija je rasla, srednja klasa zivjela odlicno, svemirski program se razvijao... I onda kad je Bush snizio to 2003. opet sve otislo u 3PM, isto kao sto se desilo 1920-tih i 1930-tih kad su spustili porez.

Dakle, veliki porez za bogate je dobar za sve! :)

 
12 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

Blago se onda nogometašima koji imaju godišnju plaću od 9 mil. eura dok već oni sa 10 mil. eura i više zarađuju manje od njih {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Shen kaže...

Ne treba im uzeti sve, ali recimo lupiti 95% porez kad se predje 10 mil dolara godisnje zarade.

Znaci, do 10 milijuna dolara godisnje normalan porez, sve preko toga oporezivati 95%.


A za firme ostaviti normalno, neka firme se bogate, da imaju novaca za rad, a pojedincima ograniciti da ne mogu imati toliko novaca.

Dovoljno je vidjeti sto je porez od 92% donio SAD-u 50-tih i 60-tih godina. Svi koji su zaradjivali vise od 2 milijuna dolara godisnje su placali 92% poreza a ekonomija je rasla, srednja klasa zivjela odlicno, svemirski program se razvijao... I onda kad je Bush snizio to 2003. opet sve otislo u 3PM, isto kao sto se desilo 1920-tih i 1930-tih kad su spustili porez.

Dakle, veliki porez za bogate je dobar za sve! :)

Tako je, sam kaj ocito neki ne kuze kaj sam ja htio rec :D

Battlelog ~ UrbanFsk ----- BF3 Server:http://tinyurl.com/m3o9brx
10 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

O cemu vi raspravljate, zenska je prodala dionice a vi pricate o spasavanju svijeta.

Ako želiš da nešto bude kako treba, moraš to obavit sam.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2013 19:24 (Glavas).
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
peterstern9 kaže...

Blago se onda nogometašima koji imaju godišnju plaću od 9 mil. eura dok već oni sa 10 mil. eura i više zarađuju manje od njih {#}

Kako bi ovaj od 9 mil. eura zaradio manje od ovog koji ima 10 ili 12 mil. eura?
Dakle, zarada do 10 mil. se oporezuje kao i do sada. Ali ako netko zaradi 12 milijuna, onda na 10 milijuna placa normalan porez, a na ovih ostalih 2 milijuna placa 95% poreza.

To bi zapravo znacilo da nitko ne bi zaradjivao vise od 10 milijuna godisnje. Jer od ovih dodatnih 2 milijuna ostane samo 100 000 {#}

 

EDIT: Zaboravio sam napomenuti i objasniti odakle onaj iznos od 2 milijuna dolara. Onaj je porez od 92% bio na 200 000 dolara 1950-tih i 1960-tih, a to je danas oko 2 milijuna dolara.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2013 19:31 (Shen).
15 godina
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

sta tebe briga kolko bil gates ima i sto on i sad gomila, pa bil gates se nije rodio bogat, on je od niceg posto najbogatiji na svijet, pa daj ti nesto napravi i postat ces, kog je gates imo? samo sebe i svoje znanje.

Moj PC  
7 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

Nema to veze sa Billom. On je zaradio svoj novac kako je zaradio. Problem je sto smanjenjem poreza na najbogatije stvaras uvjete za ekstremno bogacenje pojedinaca koji su spremni iskoristiti sve i svasta da dobiju jos novaca. Kratkorocno to donese ogroman rast, burze skoce u nebo, ekonomija krene ali nakon par godina se ispuse balon i dobijes ono sto se desilo 1930-tih i 2008. Ogroman pad gospodarstva, recesija, drzava se zaduzuje i nastaje ogroman deficit, ekonomija stagnira i opcenito nema napretka. A sve samo zato jer su bogati mogli biti jos bogatiji i trazili su bilo koji nacin da prevare drugog da bi sebi povecali bogatstvo.

Ako gledamo kroz povijest, barem sto se SAD-a tice, dok su imali visoke poreze na bogate ekonomija im je bila jaka, svi su imali posao i novca. Kad su spustili poreze uvijek je slijedilo bogacenje pojedinaca i propadanje ekonomije, gubitak radnih mjesta i ogromno zaduzivanje drzave.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Shen kaže...


A za firme ostaviti normalno, neka firme se bogate, da imaju novaca za rad, a pojedincima ograniciti da ne mogu imati toliko novaca.

 

 

Firma ima vlasnika/dioničare... Ako se firma bogati onda se bogate i dioničari... Što kad dioničar oće prodat svoj udio, koji vrijedi recimo 100 milja? Dobije 10 milja, a ostalo ide kome? Drzavi? Da ona zaposli jos 20 teta na šalteru koje ne rade ništa? Ko bi kupio taj dio i zašto?. 

Ma pricas totalne nebuloze.

Da se razumjemo, ne volin ni ja gomilanje bezobrazne količine bogatstva u pojedincima. Ali ta lova će se vratiti u opticaj kad-tad.

Pogledaj recimo Bernija i kćere mu kurvice... Ka ovaj rikne, moze on njima ostaviti milijarde, za cas ce one to sve spi*kati...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Shen kaže...

Ne treba im uzeti sve, ali recimo lupiti 95% porez kad se predje 10 mil dolara godisnje zarade.

Znaci, do 10 milijuna dolara godisnje normalan porez, sve preko toga oporezivati 95%.


A za firme ostaviti normalno, neka firme se bogate, da imaju novaca za rad, a pojedincima ograniciti da ne mogu imati toliko novaca.

Dovoljno je vidjeti sto je porez od 92% donio SAD-u 50-tih i 60-tih godina. Svi koji su zaradjivali vise od 2 milijuna dolara godisnje su placali 92% poreza a ekonomija je rasla, srednja klasa zivjela odlicno, svemirski program se razvijao... I onda kad je Bush snizio to 2003. opet sve otislo u 3PM, isto kao sto se desilo 1920-tih i 1930-tih kad su spustili porez.

Dakle, veliki porez za bogate je dobar za sve! :)

Daj razmisli malo svojom glavom, ajmo ovako neka je minimalan porez 25% onaj tko zaradi 10 milijuna plati porez 2,5 miliuna a onaj rko zaradi 11 miliuna on plati porez od 10 450 000 dali je to uredu? Porez se treba postepeno dizati a ne s minimalnog poreza na maksimum.

Svi se bude kako nemaju para a dam se kladiti da 80% tih ljudi puše i povremeno odu na kavu, probaj taj novac staviti sa strane i kada skupiš određeni novac investiraj npr dionice ako se ne kužiš u dionice odi na obveznice tu je rizik znatno manji ali opet ga ima.

 

Svi se bune na kapitalizam a nitko nije svjestan da radi kapitalizma sada svi imaju televizije, internet, struju, vodu, mobitele, aute ...

 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

u ovoj temi se skupilo previse ljudi kojima je ekonomija strana stvar, tako da bolje da isti izadu iz teme jer zaglupljuju nas ostale.

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
77ari kaže...

Daj razmisli malo svojom glavom, ajmo ovako neka je minimalan porez 25% onaj tko zaradi 10 milijuna plati porez 2,5 miliuna a onaj rko zaradi 11 miliuna on plati porez od 10 450 000 dali je to uredu? Porez se treba postepeno dizati a ne s minimalnog poreza na maksimum.

Svi se bude kako nemaju para a dam se kladiti da 80% tih ljudi puše i povremeno odu na kavu, probaj taj novac staviti sa strane i kada skupiš određeni novac investiraj npr dionice ako se ne kužiš u dionice odi na obveznice tu je rizik znatno manji ali opet ga ima.

 

Svi se bune na kapitalizam a nitko nije svjestan da radi kapitalizma sada svi imaju televizije, internet, struju, vodu, mobitele, aute ...

 

Odlazak povremeno na kavu u 2013 nebi trebao biti luksuz, dok se za cigarete slazem...

A i ta cifra koju ces kao "usparat" ti nije dosta za nista. Meni je cilj ove cijele rasprave to da srednji sloj nije dovoljno place od strane poslodavaca jer drzave to dozvoljavaju. I onda nastupi kriza i recesija.
Zasto?!?!

Pa ekonomija funkcionira tako da ljudi trose, a kako ce trosit kad se nihov rad ne placa adekvatno nego minimalno kako je drzava dopustila poslodavcima.. Sve je to zacarani krug u kojem se pogoduje onima koji mogu platit da im se pogoduje.. Nisam neki strucnjak al eto brijem da je to tak... 

Battlelog ~ UrbanFsk ----- BF3 Server:http://tinyurl.com/m3o9brx
15 godina
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
77ari kaže...

 

Daj razmisli malo svojom glavom, ajmo ovako neka je minimalan porez 25% onaj tko zaradi 10 milijuna plati porez 2,5 miliuna a onaj rko zaradi 11 miliuna on plati porez od 10 450 000 dali je to uredu?

 

Tebi očito nije baš najjasniji sustav poreznih stopa, pa bi bilo uputno da ga malo proučiš, prije nego se osramotiš ovakvim komentarima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
77ari kaže...
Shen kaže...

Ne treba im uzeti sve, ali recimo lupiti 95% porez kad se predje 10 mil dolara godisnje zarade.

Znaci, do 10 milijuna dolara godisnje normalan porez, sve preko toga oporezivati 95%.


A za firme ostaviti normalno, neka firme se bogate, da imaju novaca za rad, a pojedincima ograniciti da ne mogu imati toliko novaca.

Dovoljno je vidjeti sto je porez od 92% donio SAD-u 50-tih i 60-tih godina. Svi koji su zaradjivali vise od 2 milijuna dolara godisnje su placali 92% poreza a ekonomija je rasla, srednja klasa zivjela odlicno, svemirski program se razvijao... I onda kad je Bush snizio to 2003. opet sve otislo u 3PM, isto kao sto se desilo 1920-tih i 1930-tih kad su spustili porez.

Dakle, veliki porez za bogate je dobar za sve! :)

Daj razmisli malo svojom glavom, ajmo ovako neka je minimalan porez 25% onaj tko zaradi 10 milijuna plati porez 2,5 miliuna a onaj rko zaradi 11 miliuna on plati porez od 10 450 000 dali je to uredu? Porez se treba postepeno dizati a ne s minimalnog poreza na maksimum.

Svi se bude kako nemaju para a dam se kladiti da 80% tih ljudi puše i povremeno odu na kavu, probaj taj novac staviti sa strane i kada skupiš određeni novac investiraj npr dionice ako se ne kužiš u dionice odi na obveznice tu je rizik znatno manji ali opet ga ima.

 

Svi se bune na kapitalizam a nitko nije svjestan da radi kapitalizma sada svi imaju televizije, internet, struju, vodu, mobitele, aute ...

 

 

Ja bih rekao da si ti totalno promašio računicu onoga šta je Shen sa svojom "taktikom operzivanja" :)  htio reć pa si ustvari ti trebao malo razmislit prije nego si išao išta pisat.

12 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

ni ja ne ustajem iz kreveta za manje od 2 milje, sve ispod toga iznosa mi je uvrada

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

Prvo sto bi trebalo napraviti je ODUZETI svu imovinu banksterima jer su je stekli na legaliziranoj kradi, pljacki, kriminalu.

Potom bi trebalo sve banke ZABRANITI u ovakvom obliku u kakvom postoje danas. Zabraniti privatne banke, te zabraniti bankama bilo kakvu zaradu. Zabraniti kamate.

Banka bi trebala biti neprofitna organizacija koja sluzi drzavi i stanovnistvu pri financijskom poslovanju bez bogacenja bankstera.

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
mar123 kaže...

sta tebe briga kolko bil gates ima i sto on i sad gomila, pa bil gates se nije rodio bogat, on je od niceg posto najbogatiji na svijet, pa daj ti nesto napravi i postat ces, kog je gates imo? samo sebe i svoje znanje.

Bill Gates se rodio bogat .. Pogledaj mu biografiju i tko su mu otac i majka bili .. 

 

 

GL&HF
11 godina
odjavljen
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Bakaluar kaže...
 a ostalo ide kome? Drzavi? Da ona zaposli jos 20 teta na šalteru koje ne rade ništa?

Ako država ne zaposli tete, onda tete neće imati novaca da kupe proizvod te firme koja prodaje dionice. Znači propada firma jer ne prodaje svoj proizvod, propada država jer ne ubire porez od prodaje proizvoda i propadaju tete jer su nezaposlene. Svi gube.

 

Ista stvar je i sa masovnom robotizacijom proizvodnih linija. Umjesto 1000 radnika imaš 50 robota i 10 radnika na održavanju robota. Roboti proizvode proizvod za 1000 ljudi, ali samo je 10 ljudi zaposleno i prima plaću. Ostalih 990 nije zaposleno, i nema novca da kupi proizvod što ga roboti proizvode. Firma sa robotima ima skok u proizvodnji, ali dugoročno ima pad prodaje, i tako nastavlja sve dok ne propadne. I onda i tih 10 ljudi sa održavanja idu na ulicu, a vlasnik firme prodaje robote, halu, i odlazi hladit muda na St.Martin do kraja života. 1000 ljudi bez posla i perspektive a 1 čovjek hladi muda na Havajima. Odlično zamišljen sistem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2013 1:21 (harrothar).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
harrothar kaže...

 

Ista stvar je i sa masovnom robotizacijom proizvodnih linija. Umjesto 1000 radnika imaš 50 robota i 10 radnika na održavanju robota. Roboti proizvode proizvod za 1000 ljudi, ali samo je 10 ljudi zaposleno i prima plaću. Ostalih 990 nije zaposleno, i nema novca da kupi proizvod što ga roboti proizvode. Firma sa robotima ima skok u proizvodnji, ali dugoročno ima pad prodaje, i tako nastavlja sve dok ne propadne. I onda i tih 10 ljudi sa održavanja idu na ulicu, a vlasnik firme prodaje robote, halu, i odlazi hladit muda na St.Martin do kraja života. 1000 ljudi bez posla i perspektive a 1 čovjek hladi muda na Havajima. Odlično zamišljen sistem.

Ajde mi molim te objasni kako si došao do takvog zaključka.

Zadnji puta kada su se ljudi masovno 'borili protiv strojeva' bilo je 1816. godine u Engleskoj (Ludizam).

Ukoliko nisi primjetio od 1816. godine proizvodnja je rasla, a zajedno s njom životni standard i kvaliteta finalnih proizvoda.

 

Zamisli auto koji u potpunosti rade ljudi bez robota? Da li bi ti bilo svejedno sjesti u taj auto s obzirom da ljudi za razliku od strojeva griješe?

Da li znaš u kakvim su uvijetima ljudi radili prije nego su neke poslove počeli obavljati strojevi? Da li bi želio raditi u takvim uvijetima?

 

Što se tiče boldanog:

Daj mi jedan primjer gdje je nekoj kompaniji pala prodaja zbog uvođenja robota, odnosno novih tehnologija.

16 godina
neaktivan
offline
Shely Sandberg prodala dionice Facebooka

Jedino je bankama i slicnim instutucijama u interesu da drzava nema novca i da mora dizati kredite. A kad se to desi, obicno i porezi idu gore i tko na kraju ispasta? Srednji sloj.

Mogu ovi bogatasi potrositi sve sto imaju opet nije dovoljno da zamjeni trosenje srednjeg sloja koji je zapravo pokretac ekonomije, najvise poreza dolazi od srednjeg sloja jer ga i najvise.

 

Ne mora limit biti 10 milijuna, moze i vise.

Sto bi se desilo kada ljudi ne bi mogli zaraditi vise od 10-20 milijuna? Dosli bi do toga da dionicarima i investitorima vise ne bi bilo u interesu da firma ima samo profit, profit i jedino profit. Mogli bi zaposliti vise radnika ili postojecim povecati placu. Umjesto da imamo uredjaje koji umru cim istekne garancija mogli bi imati kvalitetnije uredjaje.

Kada je srednjem sloju dobro svima je dobro. Plus sto ove ogromne firme imaju jako mali udio u ukupnom broju radnika. Najvise radnika zaposljavaju male firme i opet su te firme pokretac ekonomije a ne velike poput Googlea, Microsofta, Facebooka i slicnih.

 

Ovako cemo zavrsiti sa par posto ekstremno bogatih a ostatak ce biti siromasan. Nece imati tko kupovati proizvode od ovih bogatih i sva ekonomija se urusava.

A to sto bi netko mogao umjesto otici na kavu i kupiti cigare, taj novac ostaviti na racun je duplo nista. Ne koristi nikome, niti konobaru u lokanoj birtiji niti radniku u TDR-u a najmanje drzavi. Cilj je da srednji sloj moze svaki dan popiti kavu i sok, svake godine kupiti novi mobitel, kupiti novi automobil, da svatko ima svoj stan/kucu... A tolika potrosnja bi zahtjevala manje poreze a drzava bi i dalje imala dovoljno novaca da zivi bez kredita ali i da ulaze u ogromne projekte (skole, fakulteti, bolnice, ceste, svemirski program...).

 
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Shely Sandberg prodala dionice Facebooka
Wooki kaže...
harrothar kaže...

 

Ista stvar je i sa masovnom robotizacijom proizvodnih linija. Umjesto 1000 radnika imaš 50 robota i 10 radnika na održavanju robota. Roboti proizvode proizvod za 1000 ljudi, ali samo je 10 ljudi zaposleno i prima plaću. Ostalih 990 nije zaposleno, i nema novca da kupi proizvod što ga roboti proizvode. Firma sa robotima ima skok u proizvodnji, ali dugoročno ima pad prodaje, i tako nastavlja sve dok ne propadne. I onda i tih 10 ljudi sa održavanja idu na ulicu, a vlasnik firme prodaje robote, halu, i odlazi hladit muda na St.Martin do kraja života. 1000 ljudi bez posla i perspektive a 1 čovjek hladi muda na Havajima. Odlično zamišljen sistem.

Ajde mi molim te objasni kako si došao do takvog zaključka.

Zadnji puta kada su se ljudi masovno 'borili protiv strojeva' bilo je 1816. godine u Engleskoj (Ludizam).

Ukoliko nisi primjetio od 1816. godine proizvodnja je rasla, a zajedno s njom životni standard i kvaliteta finalnih proizvoda.

 

Zamisli auto koji u potpunosti rade ljudi bez robota? Da li bi ti bilo svejedno sjesti u taj auto s obzirom da ljudi za razliku od strojeva griješe?

Da li znaš u kakvim su uvijetima ljudi radili prije nego su neke poslove počeli obavljati strojevi? Da li bi želio raditi u takvim uvijetima?

 

Što se tiče boldanog:

Daj mi jedan primjer gdje je nekoj kompaniji pala prodaja zbog uvođenja robota, odnosno novih tehnologija.

 

Nisi razumio o čemu pričam. Vadiš jednu rečenicu (jedan primjer) iz konteksta i onda ju prebacuješ u drugi kontekst. Ja nigdje nisam napisao da ljudi trebaju zamjenit strojeve koji rade poslove pre složene za čovjeka (ovo tvoje što sam boldao), npr. da ljudi ručno leme mikroprocesore ili sl., to je naravno nemoguće i o tome niti ne pričam. Ja ne pričam da ljudi trebaju okrenut leđa tehnologiji i napretku. Dapače, ja sam za tehnološki napredak! Ali ja pričam o strojevima koji zamjenjuju ljude samo zato jer brže rade a ne zato jer su potrebni zbog složenosti postupka. Strojevi koji zamjenjuju čovjeka jer su "isplativiji" vlasniku. Takav tip zamjene čovjek - stroj je dugoročno štetan. Ali to je samo jedan od primjera.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice