Huawei protiv QHD zaslona

poruka: 61
|
čitano: 7.179
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei protiv QHD zaslona".
15 godina
offline
Huawei protiv QHD zaslona

ma treba budalama koje hoće platiti za prekenjavanje utrpat 12K razlučivost, 64-jezgrene procesore i 80 MP kamere Panaflex u telefone. pa neka selo krepa od zavisti. {#}

Moj PC  
38 4 hvala 4
15 godina
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Hebeš budalu koja ima mobitel sa QHD (1440 x 2560 piksela), pa dobro je lik reko niti vidiš razliku, a baterija će biti katabomba,....

 

nek se uvate problematike oko baterije i trajanja baterije,...

 

Bogte pomogo kad samo nabavili DELL QHD LCD-ove u firmi, to je bilo super, ali brate to je 27" a ne mob od 5" do 6"

 

Ali sve je to da se digne cijena uređaja,....

[M|C] LuX_CROATIA
Moj PC  
20 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Huawei protiv QHD zaslona

glupa izjava čelnika Huaweija.

Prvo, baterije su danas jeftine i svatko i može priuštiti da promijeni jednu u godini dana, a drugo sto se tice rezolucije, netko zeli uredjaje s velikim ekranima gdje se onda osjeti razlika, pogotovo kod prikaza videa i fotografija. Uostalom, jedan 5'' ekran na full HD rezi daje slican PPI kao i QHD ekran na 6'' (440 vs 480-ak PPI) ili praktičk isti PPI kao i 4.7'' ekran na full HD rezi! Ja sam isto mislio za 1080p ekrane dok ih nisam stvarno isprobao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 12:14 (ftrim).
 
4 60 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
LuX_CRO kaže...

Hebeš budalu koja ima mobitel sa QHD (1440 x 2560 piksela), pa dobro je lik reko niti vidiš razliku, a baterija će biti katabomba,....

 

nek se uvate problematike oko baterije i trajanja baterije,...

 

Bogte pomogo kad samo nabavili DELL QHD LCD-ove u firmi, to je bilo super, ali brate to je 27" a ne mob od 5" do 6"

 

Ali sve je to da se digne cijena uređaja,....

kao sto rekoh, baterije su jeftine danas a puno je bolje kad se baterija napuni skroz za pola sata umjesto 2 sata.

drugo, imam 24'' Dell-ov monitor sa full HD rezom i itekako se primijeti mali PPI na tekstu pa i fotografijama u odnosu na jeftinog kineza sa cak i 720p ekranom (5'').

tako da PPI itekako znaci, kako na mobitelima tako i na velikim ekranima...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 12:19 (ftrim).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
ftrim kaže...

glupa izjava čelnika Huaweija.

Prvo, baterije su danas jeftine i svatko i može priuštiti da promijeni jednu u godini dana, a drugo sto se tice rezolucije, netko zeli uredjaje s velikim ekranima gdje se onda osjeti razlika, pogotovo kod prikaza videa i fotografija. Uostalom, jedan 5'' ekran na full HD rezi daje slican PPI kao i QHD ekran na 6'' (440 vs 480-ak PPI) ili praktičk isti PPI kao i 4.7'' ekran na full HD rezi! Ja sam isto mislio za 1080p ekrane dok ih nisam stvarno isprobao.

 

E moj ftrimu, vidi se da si proizvod konzumerizma. Postoji nesto sto se zove garancija koja za EU mora bit 2 godine (naravno nije na sve). Ako ti baterija krepa unutar godinu dana znaci da je smece i sluzi za pljacku. No, nije rijec o tome vec da danas rijetko koji telefon prezivi dulje od 24 sata sa vrlo malo koristenja.

A gospon ima potpuno pravo, sve je to trik kako bi takvi kao ti svakih 6 mjeseci kupovali novi telefon. I zahvaljujuci takvima kao ti mi ostali imamo problema.

14 godina
offline
Huawei protiv QHD zaslona

bez potrebno - bespotrebno

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
ftrim kaže...
LuX_CRO kaže...

Hebeš budalu koja ima mobitel sa QHD (1440 x 2560 piksela), pa dobro je lik reko niti vidiš razliku, a baterija će biti katabomba,....

 

nek se uvate problematike oko baterije i trajanja baterije,...

 

Bogte pomogo kad samo nabavili DELL QHD LCD-ove u firmi, to je bilo super, ali brate to je 27" a ne mob od 5" do 6"

 

Ali sve je to da se digne cijena uređaja,....

kao sto rekoh, baterije su jeftine danas a puno je bolje kad se baterija napuni skroz za pola sata umjesto 2 sata.

drugo, imam 24'' Dell-ov monitor sa full HD rezom i itekako se primijeti mali PPI na tekstu pa i fotografijama u odnosu na jeftinog kineza sa cak i 720p ekranom (5'').

tako da PPI itekako znaci, kako na mobitelima tako i na velikim ekranima...

Ako ti vidiš razliku izmđu QHD i FHD na ekranu veličine 5" onda si ti Isus Krist crni mađioničar, hebeno oko sokolovo,....

 

ajd nelaprdaj i prestani trolat, tko te je platio da tu daješ takve izjave,....

[M|C] LuX_CROATIA
15 godina
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
ftrim kaže...

glupa izjava čelnika Huaweija.

Prvo, baterije su danas jeftine i svatko i može priuštiti da promijeni jednu u godini dana, a drugo sto se tice rezolucije, netko zeli uredjaje s velikim ekranima gdje se onda osjeti razlika, pogotovo kod prikaza videa i fotografija. Uostalom, jedan 5'' ekran na full HD rezi daje slican PPI kao i QHD ekran na 6'' (440 vs 480-ak PPI) ili praktičk isti PPI kao i 4.7'' ekran na full HD rezi! Ja sam isto mislio za 1080p ekrane dok ih nisam stvarno isprobao.

Ako tebi nije problem dati pare za bateriju svakih cca. 6mj. do 1 g. onda si još veća budala (možda i gore) nego što sam mislio, ti bi dao pare za ono što bi trebalo biti kvalitetno i što bi trebalo biti normalno, e zato svijet ide u kur...ac, baš zbog takvog načina razmišljanja, teški materijalist, koji će bacati takve stvari poput baterija, mobitela, a veliki igrači samo čekaju takve ljude i trljaju ruke, jer vide ovce koje troše, a ne znaju pravu vrijednost tih stvari.

 

Ponovno FHD i QHD na rezi od 5" je kura...c, jer previše crpi bateriju, CPU i GPU se ubijaju da se nešto prikaže na tome, a razliku ćeš vidit nikada, jedino da napraviš output video signala na QHD ekran (TV, LCD) na nešto veće od 8".

[M|C] LuX_CROATIA
13 godina
neaktivan
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Richard Yu ti si moj igrač {#}

 

Jbt 4k na mobitelu, nebi da ga gledam mikroskopom.

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Bar netko pametan od proizvodaca telefona....

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
cut
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 15:20 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Huawei protiv QHD zaslona

"PAMETAN PROIZVOĐAĆ"{#} pa uređaji se proizvode po onom što mase žele a ne na temelju pameti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Osoba A želi uređaj A koji ima QHD, a osoba B želi uređaj B koji ima fullHD ekran. Ako osoba A to može platiti, proizvođač će napraviti uređaj A koji će biti ili prevelik ili imati prekratko trajanje baterije, pa

će zbog toga uložiti u razvoj baterija i to uredno kroz cijenu uređaja naplatiti osobi A. Kad se nova tehnologija dovoljno razvije i pojeftini, osobi B će (novi) full HD uređaj umjesto dan i pol bez punjenja moći izdržati tri dana bez velikog povećanje cijene uređaja jer je to već osoba A platila.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona

opet ftrim odnekud iskočio..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
neaktivan
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Konačno je došlo nekome u glavu da to nema smisla. Uvjeren sam da prodaju FHD pod QHD da bi svi bili sretni i nitko nebi niti primjetio razliku.

 

Šta se tiče ljudi koji se žale da im baterija ne izdrži dan neka se malo informiraju kad kupuju mobitel a ne plakat nakon slijepe kupovine (ja sam 2 tjedna samo čitao o mobitelima i gledao recenzije prije kupovine i oduševljen sam). Meni je baterija bila bitna i uzeo sam si G2 i evo ga tu na stolu danas sa 45% baterije a skinut je sa punjača jučer ujutro znači da radi već oko 35 sati i to sa upaljenim gpsom, wifi, 3g itd.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
Bas me zanima kaj budu prodavali za dvije godine jer ovim tempom ne mogu beskonacno. Guraju razlucivosti ekrana koje nitko ne treba, guraju megapixele u kamere a fotke zivo smece, guraju gigahertze i ram koji zjapi prazan.

Jedva cekam da pukne balon.
13 godina
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Đabe nama sva ta sikirancija, ali činjenica je da oni dolaze...prema glasinama koje već kruže, do kraja godine većina vodećih proizvođača Androida ih bude imala.

LG G3 (navodno krajem ovog mjeseca), Galaxy S5 Prime (navodno 6, 7 mjesec), HTC One Prime ili kak se već bude zvao (navodno 9 mjesec).....i svi sa QHD, Snapdragon-ima 805, 3 gige rama, itd.....

Makar su to samo glasine, ali ako se potvrde, svima nama a i ostalima - Resistance is futile... 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
ftrim kaže...

glupa izjava čelnika Huaweija.

Prvo, baterije su danas jeftine i svatko i može priuštiti da promijeni jednu u godini dana, a drugo sto se tice rezolucije, netko zeli uredjaje s velikim ekranima gdje se onda osjeti razlika, pogotovo kod prikaza videa i fotografija. Uostalom, jedan 5'' ekran na full HD rezi daje slican PPI kao i QHD ekran na 6'' (440 vs 480-ak PPI) ili praktičk isti PPI kao i 4.7'' ekran na full HD rezi! Ja sam isto mislio za 1080p ekrane dok ih nisam stvarno isprobao.

Pretpostavljam da vec imas 8K monitor/tv (mozda i bolji)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
12 godina
neaktivan
offline
Huawei protiv QHD zaslona

sve dok je ovaca nece falit vune..tralala

xfact
Moj PC  
6 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
ftrim kaže...

glupa izjava čelnika Huaweija.

Prvo, baterije su danas jeftine i svatko i može priuštiti da promijeni jednu u godini dana, a drugo sto se tice rezolucije, netko zeli uredjaje s velikim ekranima gdje se onda osjeti razlika, pogotovo kod prikaza videa i fotografija. Uostalom, jedan 5'' ekran na full HD rezi daje slican PPI kao i QHD ekran na 6'' (440 vs 480-ak PPI) ili praktičk isti PPI kao i 4.7'' ekran na full HD rezi! Ja sam isto mislio za 1080p ekrane dok ih nisam stvarno isprobao.

Evo ti primjer jednog 4,5" 720p ekrana,da stvar bude bolja,rjec je o AMOLED(pentile) ekranu sa "samo" 334PPI... Naravno ni P od pixela se ne vidi,bas kao ni na 1080p rezoluciji i nekom 5"+ ekranu... Covjekovo oko ne vidi razliku iznad 330PPI i sve iznad toga je samo marketinski trik...QHD nema apsolutno nikakvog smisla na toliko maloj povrsini i zapravo samo dodatno trosi bateriju, ubacuju ga samo zato sto je ponestalo drugih "fora" da izbace flagship dva puta godisnje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 20:15 (mastermax).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
mastermax kaže...
ftrim kaže...

glupa izjava čelnika Huaweija.

Prvo, baterije su danas jeftine i svatko i može priuštiti da promijeni jednu u godini dana, a drugo sto se tice rezolucije, netko zeli uredjaje s velikim ekranima gdje se onda osjeti razlika, pogotovo kod prikaza videa i fotografija. Uostalom, jedan 5'' ekran na full HD rezi daje slican PPI kao i QHD ekran na 6'' (440 vs 480-ak PPI) ili praktičk isti PPI kao i 4.7'' ekran na full HD rezi! Ja sam isto mislio za 1080p ekrane dok ih nisam stvarno isprobao.

Evo ti primjer jednog 4,5" 720p ekrana,da stvar bude bolja,rjec je o AMOLED(pentile) ekranu sa "samo" 334PPI... Naravno ni P od pixela se ne vidi,bas kao ni na 1080p rezoluciji i nekom 5"+ ekranu... Covjekovo oko ne vidi razliku iznad 330PPI i sve iznad toga je samo marketinski trik...QHD nema apsolutno nikakvog smisla na toliko maloj povrsini i zapravo samo dodatno trosi bateriju, ubacuju ga samo zato sto je ponestalo drugih "fora" da izbace flagship dva puta godisnje...

 

Glupost ja na S3 vidim pixele (Pentile Amoled) bez i najmanjeg problema. Na LCD panelu 300+PPI takoder ako se malo potrudim.

Na FullHD amoledu na S4 takoder ako bas trazim ono sto znam da trazim, mogu vidjeti super male nabore, blazeni pentile.

Na FullHD LCD 4.7-5" pa i vise, ne mogu vidjeti pixele koliko god da se trudim.

QHD je apsolutna glupost, kao i Pentile. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
BMK kaže...
mastermax kaže...
ftrim kaže...

glupa izjava čelnika Huaweija.

Prvo, baterije su danas jeftine i svatko i može priuštiti da promijeni jednu u godini dana, a drugo sto se tice rezolucije, netko zeli uredjaje s velikim ekranima gdje se onda osjeti razlika, pogotovo kod prikaza videa i fotografija. Uostalom, jedan 5'' ekran na full HD rezi daje slican PPI kao i QHD ekran na 6'' (440 vs 480-ak PPI) ili praktičk isti PPI kao i 4.7'' ekran na full HD rezi! Ja sam isto mislio za 1080p ekrane dok ih nisam stvarno isprobao.

Evo ti primjer jednog 4,5" 720p ekrana,da stvar bude bolja,rjec je o AMOLED(pentile) ekranu sa "samo" 334PPI... Naravno ni P od pixela se ne vidi,bas kao ni na 1080p rezoluciji i nekom 5"+ ekranu... Covjekovo oko ne vidi razliku iznad 330PPI i sve iznad toga je samo marketinski trik...QHD nema apsolutno nikakvog smisla na toliko maloj povrsini i zapravo samo dodatno trosi bateriju, ubacuju ga samo zato sto je ponestalo drugih "fora" da izbace flagship dva puta godisnje...

 

Glupost ja na S3 vidim pixele (Pentile Amoled) bez i najmanjeg problema. Na LCD panelu 300+PPI takoder ako se malo potrudim.

Na FullHD amoledu na S4 takoder ako bas trazim ono sto znam da trazim, mogu vidjeti super male nabore, blazeni pentile.

Na FullHD LCD 4.7-5" pa i vise, ne mogu vidjeti pixele koliko god da se trudim.

QHD je apsolutna glupost, kao i Pentile. 

Blago tebi,mora da imas mikroskop umijesto ociju...

13 godina
neaktivan
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Imam savrsen vid da, kao i sto vidim iz avoiona pentile 300ppi, kad se bavis mobitelima kao ja, ne mozes ne vidjeti, evo gledam sa 25cm u S3 i vidim na satu kako ima reckice brojka 2.

Moj PC  
7 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
Mito i korupcija 3 kaže...
=xfact= kaže...

sve dok je ovaca nece falit vune..tralala

Ja volim biti ovca, ne znam sto svi hejtate ove ekrane. Ako vam se ne svidja nemojte kupovat i cao. 

Niko nema niš protiv qHD ekrana, al da onda prati i baterija taj ekran (na 5" nek stave za tu qHD rezu 3500mAh-4000 i više) iskreno, neam niš protiv toga al dok bi znal da će baterija i napajat taj ekran kak spada; u suprotnom, budalaština čista taj qHD na tim malim baterijicama koje se nalaze u smartfonima koje i ovak jedva jedan dan izdrže s HD ekranom, nek prvo riješe bateriju, pa onda dalje...

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona

Meni nije ni FHD jasno na mobovima, jer imam ekran od 23" s tom rezolucijom i ne vidim piksele osim ako se ne približim previše a gledam s nešto više od pola metra. A mobitele gledate s otprilike iste udaljenosti možda malo manje.

Ako neko misli da je QHD potrebno na mobitelima to je super za proizvođače. Nije uvijek više bolje, vjerojatno neki ljudi nisu čuli za izraz "manje je više" ne treba uvijek pretjerivati s nečime. Umjesto da stave 720p na 5" i uštede bateriju oni sada stavljaju QHD.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
16 godina
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Daj je qHD potreban, isto bi bilo pitanje za masu primjera, da ne navodim sad.. Potrebno je samo, osnovni uvjeti za odrzavanje zivota, sve ostalo je suvisno..

Salu na stranu..

 

Vise bih volio da porade na bateriji neg na razlucivosti ekrana, o potrebama necu pricat, posto je to sve subjektivno tj stvar pojedinca, svak od nas zna kaj hoce-treba-moze..

 

Nek stave vecu bateriju pa se necu bunit za qHD, u suprotnom, cista glupost...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Drago mi je da mobiteli guraju naprijed i ulažu u tehnologiju koja se može primjenjivati u drugim područjima. Ako mobiteli nastave povećavati rezoluciju ekrana, mogli bi imati kvalitetne uređaje za virtualnu stvarnost (Oculus Rift) sa realističnom slikom koja nije mutna po pristupačnoj cijeni. Mali ekran visoke rezolucije je ključna i najskuplja komponenta VR-a. Rezolucija za virtualnu stvarnost nikada nije dovoljno velika jer obuhvaća cijelo vidno područje.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 22:20 (DragonShit).
 
1 0 hvala 0
16 godina
suspendiran
offline
Huawei protiv QHD zaslona

Kapitalizam se temelji na prodaji nepotrebnih stvari uz naravno sveti ekstra profit.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona
BMK kaže...

Imam savrsen vid da, kao i sto vidim iz avoiona pentile 300ppi, kad se bavis mobitelima kao ja, ne mozes ne vidjeti, evo gledam sa 25cm u S3 i vidim na satu kako ima reckice brojka 2.

Da se razumijemo... Kad je covjekov vid u pitanju, ne postoji nesto kao "savrsen vid"... Cak i vojni piloti imaju blaga odstupanja od tog takozvanog "savrsenog vida"... Sa druge strane i ti si samo covjek,a to znaci da je i tvoj vid(kao i od svih nas) limitiran, a te limite nije odredio neki "bedasti doktor", vec majka priroda... Tih 330PPI se odnosi na potpuno zdravo oko, sve iznad bi bio nadljudski vid... I uopste nije bitno sto ti je u opisu posla, ako imas zdrav vid,imas ga pa taman da bio i baustelac... Tako da mi nije bas jasno zasto imas potrebu naglasit(kao da to ima nekakve veze sa vidom),da radis sa mobitelima, jer kao sto rekoh, zdrav vid nema veze sa opisom posla...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 22:49 (mastermax).
16 godina
offline
Re: Huawei protiv QHD zaslona

da se slusa neke kromanjonce s ovog foruma, jos bi ostali na 2.4'' i 240x320...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice