IPhone 15 - [Rasprava]

poruka: 715
|
čitano: 229.740
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

To tako u EU ne funkcionira, bez brige.

 Funkcionira, funkcionira... Malo prati što se zbiva. I, usput, EU ne smije ljutiti Ameriku.

13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

To ti samo misliš. 

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

To ti samo misliš. 

 Vidim.

13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Dokaži.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 15:01 (NetkoNegdje).
3 godine
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ima netko preporuku odakle u HR prednaruciti 15icu kada izade? Htio bih napokon zamjeniti svoj Xs. iStyle/Sancta/links itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
amagi kaže...

Ima netko preporuku odakle u HR prednaruciti 15icu kada izade? Htio bih napokon zamjeniti svoj Xs. iStyle/Sancta/links itd?

Zašto sa tih stranica, trgovina kolega?! 

Ukupan izračun uvijek kaže da je jeftinije i povoljnije na pretplatu, uz benefite jače tarife! 

ATJ Lučko
3 godine
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Osobna preferenca, volim nesto kupiti odjednom ako sam u mogucnosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
amagi kaže...

Osobna preferenca, volim nesto kupiti odjednom ako sam u mogucnosti.

 Strpi se do utorka. Nakon toga će svi dati svoje ponude s rokovima isporuke, što je posebno važno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 19:57 (NetkoNegdje).
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
ATJLučko kaže...
amagi kaže...

Ima netko preporuku odakle u HR prednaruciti 15icu kada izade? Htio bih napokon zamjeniti svoj Xs. iStyle/Sancta/links itd?

Zašto sa tih stranica, trgovina kolega?! 

Ukupan izračun uvijek kaže da je jeftinije i povoljnije na pretplatu, uz benefite jače tarife! 

Dragi kolega, davno su prošla ta vremena... 

 

Evo primjera, ovako "iz glave". Ja sam na pretplati u bonbon-u (30gb + 3000min + 400 sms) za 70kn. U T-mobile mi nude tarifu L za 205kn i Iphone 14 128gb za cca 6000kn na 24 rate. Takav Iphone prodaje se po trgovinama za taj isti novac, dakle, prisiljen sam plaćati 130kn skuplju pretplatu da bih dobio uređaj po cijeni kojoj ga mogu dobiti doslovno bilo gdje (još jeftinije za keš, a moguće i do 36 rata). Da ne pričam o skupljim modelima...

 

I ja se vrlo rado prisjećam kupnje Iphonea 4 za 400kn uz neku kikiriki tarifu, ali više se doslovno ne isplati (IMHO) kupovati Apple uređaj kod operatera (Samsung recimo ima one 50% popuste pa je to druga priča, ali to možemo samo sanjati kod Apple proizvoda).

 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Yovitssa kaže...

Dragi kolega, davno su prošla ta vremena... 

 

Evo primjera, ovako "iz glave". Ja sam na pretplati u bonbon-u (30gb + 3000min + 400 sms) za 70kn. U T-mobile mi nude tarifu L za 205kn i Iphone 14 128gb za cca 6000kn na 24 rate. Takav Iphone prodaje se po trgovinama za taj isti novac, dakle, prisiljen sam plaćati 130kn skuplju pretplatu da bih dobio uređaj po cijeni kojoj ga mogu dobiti doslovno bilo gdje (još jeftinije za keš, a moguće i do 36 rata). Da ne pričam o skupljim modelima...

 

I ja se vrlo rado prisjećam kupnje Iphonea 4 za 400kn uz neku kikiriki tarifu, ali više se doslovno ne isplati (IMHO) kupovati Apple uređaj kod operatera (Samsung recimo ima one 50% popuste pa je to druga priča, ali to možemo samo sanjati kod Apple proizvoda).

 

 Da i ne. U usporedni s istyle-om, pro max u t-comu dođe 1430€ sa L tarifom na 24 mjeseci, dok je u istyle-u taj mobitel na popustu 1474€. Doduše istyle je najskuplji dućan i svi ostali koji imaju prefix "i" tako da se tamo ne isplati kupovati nikako. U drugim ne tako poznatim dućanima isti takav mobitel košta 1199€ ( dakle skoro 300 eura jeftinije ), a kad je na razini normalne cijene u istyle-u (1626,99€), to je već 427,99€ jeftinije, što je ogromna razlika.

 

No, 1199€ samo uređaj i 1424€ uređaj s tarifom, birao bi uređaj s tarifom, jer na kraju dođe isto ili čak i više ako samo uređaj kupiš.

 

Kupovanje kod operatera je još uvijek najisplativije ako se želite vezati 24 mjeseca ugovorom.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 10:34 (Entry Point).
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Entry Point kaže...

 

 Da i ne. U usporedni s istyle-om, pro max u t-comu dođe 1430€ sa L tarifom na 24 mjeseci, dok je u istyle-u taj mobitel na popustu 1474€. Doduše istyle je najskuplji dućan i svi ostali koji imaju prefix "i" tako da se tamo ne isplati kupovati nikako. U drugim ne tako poznatim dućanima isti takav mobitel košta 1199€ ( dakle skoro 300 eura jeftinije ), a kad je na razini normalne cijene u istyle-u (1626,99€), to je već 427,99€ jeftinije, što je ogromna razlika.

 

Kupovanje kod operatera je još uvijek najisplativije ako se želite vezati 24 mjeseca ugovorom.

 Can confirm, potpisujem ovo sve šta si napisao, ali pitam se da li je kupovina kod tih generičkih trgovina lutrija, odnosno da li moram pazit da mi ne uvale lažni iPhone model? Ak je tak radije bi ga uzel u iStyleu gdje dobijaš ipak origigi mob sa garancijom, a ne falsifikat koji ne vrijedi ni 150€ kada su u pitanju performanse, makar kod njih bio i 8000€

 

Za one koji ne znaju, razlog zašt je iStyle najskuplji je da su oni generalni zastupnik za Uređaje za ex Yugu pa se prodaju po astronomskim parama

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 17:32 (Vavoom).
13 godina
suspendiran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...
Entry Point kaže...

 

 Da i ne. U usporedni s istyle-om, pro max u t-comu dođe 1430€ sa L tarifom na 24 mjeseci, dok je u istyle-u taj mobitel na popustu 1474€. Doduše istyle je najskuplji dućan i svi ostali koji imaju prefix "i" tako da se tamo ne isplati kupovati nikako. U drugim ne tako poznatim dućanima isti takav mobitel košta 1199€ ( dakle skoro 300 eura jeftinije ), a kad je na razini normalne cijene u istyle-u (1626,99€), to je već 427,99€ jeftinije, što je ogromna razlika.

 

Kupovanje kod operatera je još uvijek najisplativije ako se želite vezati 24 mjeseca ugovorom.

 Can confirm, potpisujem ovo sve šta si napisao, ali pitam se da li je kupovina kod tih generičkih trgovina lutrija, odnosno da li moram pazit da mi ne uvale lažni iPhone model? Ak je tak radije bi ga uzel u iStyleu gdje dobijaš ipak origigi mob sa garancijom, a ne falsifikat koji ne vrijedi ni 150€ kada su u pitanju performanse, makar kod njih bio i 8000€

 

Za one koji ne znaju, razlog zašt je iStyle najskuplji je da su oni generalni zastupnik za Uređaje za ex Yugu pa se prodaju po astronomskim parama

Komentar da je iStyle nešto je najveći fake u IT smislu vezano za Apple. 

Pišem preko mobitela pa mi se neda previše lamentirati, mogu nastaviti dok se vratim za nešto veći gadget ako nekoga zanimaju razlozi! 

 

Apropos uzimanja u Apple trgovinama, osobno sam uzimao u Ženevi 2019 ili preko apple.de, gdje mi ustvari uzima "brat po oružju"! 

 

Stoga, ako želite uvjeriti se gdje je najpovoljnija kupnja za vaše nofce a da nije teleoprater obavezno provjeriti apple.xx bilo koju stranicu. 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Pricekas mjesec do mjesec i pol, ovisno kak je dostupnost. Ako imas love, odeš na njuskalo, pogledas koja je cijena u Americi i nikad ne platiš vise od toga, a to je a druge strane dosta jeftinije nego kod nas ili u DE…
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...

 Can confirm, potpisujem ovo sve šta si napisao, ali pitam se da li je kupovina kod tih generičkih trgovina lutrija, odnosno da li moram pazit da mi ne uvale lažni iPhone model? Ak je tak radije bi ga uzel u iStyleu gdje dobijaš ipak origigi mob sa garancijom, a ne falsifikat koji ne vrijedi ni 150€ kada su u pitanju performanse, makar kod njih bio i 8000€

 

Za one koji ne znaju, razlog zašt je iStyle najskuplji je da su oni generalni zastupnik za Uređaje za ex Yugu pa se prodaju po astronomskim parama

 Ja sam svoj 13 pro max kupio u MP elektronici. Došao za 2 dana, sve uredno. Kod njih je trenutno 14 pro max 126GB 1199€. Kad dođe novi model i oni imaju sličnu cijenu kao i svi ostali što je sasvim normalno jer žele zaraditi na hajpu, ali s vremenom korigiraju cijene i daleko su jeftiniji nego ostali. Štoviše, jeftiniji nego na Amazonu i na apple.xx stranicama. Koliko vidim 100€ jeftiniji nego na apple.de (za jednokratno plaćanje).

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 19:59 (Entry Point).
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Blade18 kaže...
Pricekas mjesec do mjesec i pol, ovisno kak je dostupnost. Ako imas love, odeš na njuskalo, pogledas koja je cijena u Americi i nikad ne platiš vise od toga, a to je a druge strane dosta jeftinije nego kod nas ili u DE…

Cijene u SAD-u napisane su bez poreza i to valja imati na umu kad se uspoređuju cijene.

5 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Pitam se da li ste spremni za predstavljanje tj. datum izlaska? Ja naravno jesam, navodno bi to trebalo biti sutra, ak nije nek me neko ispravi 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...

Pitam se da li ste spremni za predstavljanje tj. datum izlaska? Ja naravno jesam, navodno bi to trebalo biti sutra, ak nije nek me neko ispravi 

U slučaju predstavljanja ste kolega u pravu, u svezi prednarudžbi i narudžbi, bude kroz par dana, a iPhone 15 Pro Max će najvjerojatnije kasniti zbog senzora periskopske kamere oko 15 dana sa prednarudžbama. 
U slučaju pak sa  Watch generacije 9 i Ultra 2, te najnovije iOS generacije, ure će moguće biti u prednarudžbi od preksutra a iOS ćemo koliko sam moga čuti pričekati jedno dva tjedna za puštanje u opticaj cijelom svijetu! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

 

Nova "misa"

 

Cijene novih iPhone 15 modela

 

 

iPhone 15 (Plus) iPhone 15 (Plus)
iPhone 15 Pro (Max) iPhone 15 Pro (Max)
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 15:14 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Imam trenutno "običnu 12icu" 128gb, mislio sam se što da uzmem...nakon par dana razmišljanja pala je odluka na Iphone 15 Pro 256gb/512gb model ovisno o cijeni. No jedan od ta dva sigurno, naravno gunmetal boja 

Mislim da se više ni ne isplati uzimati 128gb radi količine slika/video/aplikacija koju danas čak i prosječni korisnik ima pogotovo ako mobitel želiš imati 2-3godine... dok precijenjeni cloud storage ne mislim plaćati. Rađe platiti odmah premiju na storage ali biti miran dugo godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 15:22 (Alchemist).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Alchemist kaže...

Imam trenutno "običnu 12icu" 128gb, mislio sam se što da uzmem...nakon par dana razmišljanja pala je odluka na Iphone 15 Pro 256gb/512gb model ovisno o cijeni. No jedan od ta dva sigurno, naravno gunmetal boja 

Mislim da se više ni ne isplati uzimati 128gb radi količine slika/video/aplikacija koju danas čak i prosječni korisnik ima pogotovo ako mobitel želiš imati 2-3godine... dok precijenjeni cloud storage ne mislim plaćati. Rađe platiti odmah premiju na storage ali biti miran dugo godina.

razlika 256GB do 512GB, je 200 EUR

2TB clouda je 6 EUR mjesecno, koje za tih 200 EUR imas cca 30 mjeseci

 

i kad prestanes placati, sve ti ostaje gore, i mozes koristiti datoteke, ali ne mozes vise uplodati naravno

 

puno, bolje, brze i prakticnije, i sugurnije u smislu gubitka datoteka, nego raditi konstatni back up na racunalo u strahu da ces negdje izgubit mobitel ili da ce ti riknut i da neces moci do datoteka

 

 

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
7 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

A čuj po toj logici najbolje imati neki WD My Cloud tako da ne ovisiš ni o kome i još ti ostane HW kojega možes prodati/nadograditi ako zafali , plus imat ćes puno više od 2TB za 200€...

Ne znam iskreno, ne volim ovisiti o nečijim servisima jer ipak "cloud" je samo nečije računalo 

6 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Alchemist kaže...

A čuj po toj logici najbolje imati neki WD My Cloud tako da ne ovisiš ni o kome i još ti ostane HW kojega možes prodati/nadograditi ako zafali , plus imat ćes puno više od 2TB za 200€...

Ne znam iskreno, ne volim ovisiti o nečijim servisima jer ipak "cloud" je samo nečije računalo 

apsolutno se slazem. ali ta implementacija iziskuje nekako znanje da se sve poslozi kako treba

 

u smislu "plug and play", cloud mi se cini bolja opcija, sve da i odredena kompanija koja nudi uslugu propadne, svakako ces imati odredeni period za prebaciti svoje podatke, "sa neba, na zemlju" kao sto je bilo sa google drive recimo, kada su ukinuli neogranicenu pohranu fotki

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
5 godina
neaktivan
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

samo brzi ispravak netocnog navoda 

 

iCloud 2TB je 10 EUR

 

6 EUR je Apple Music

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

I ajmo ekipa šta se uzima?

Ja mislim uzet ili Pro ili Pro Max... ovisno koliko mi razlike bude u tarifi...

 

UPDATE: iOS 17 dolazi 18.9

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2023 12:47 (Gale92).
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Ja mislim da cu ovaj put ici na 15 pro, treba mi manji mob, sada sam na s21 ultra, ali nije iskljuceno da mozda uzmem i s23 posto vidim da mu cijena dosta pala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Gale92 kaže...

I ajmo ekipa šta se uzima?

Ja mislim uzet ili Pro ili Pro Max... ovisno koliko mi razlike bude u tarifi...

 

UPDATE: iOS 17 dolazi 18.9

Također! Ove su mi godine i boje potrefili... 

 

BTW, ovdje su izbacili cijene za DE, mislim da su gadno fulali ili...?

Ja taman idem na službeni put u DE slijedeći tjedan, kaj mislite, hoće li ih biti tad već u slobodnoj prodaji?

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Alchemist kaže...

A čuj po toj logici najbolje imati neki WD My Cloud tako da ne ovisiš ni o kome i još ti ostane HW kojega možes prodati/nadograditi ako zafali , plus imat ćes puno više od 2TB za 200€...

Ne znam iskreno, ne volim ovisiti o nečijim servisima jer ipak "cloud" je samo nečije računalo 

 A ako ti crkne, ispadne bude ukraden? 

7 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Pazim koliko mogu, zasad mi se nije desilo ni sa jednim telefonom tako da nadam se nece ni sa ovim.

5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Alchemist kaže...

Pazim koliko mogu, zasad mi se nije desilo ni sa jednim telefonom tako da nadam se nece ni sa ovim.

 Nada je najbolji  backup ;)  .... Znas kako kazu ako nemas backup podaci ti nisu vazni.....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice