Ruski ključevi - diskusija

poruka: 218
|
čitano: 37.282
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

@sinatra

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-games-master-vijesti/skyrim-metacriticu/124889.aspx?page=1&jumpto=2432105&sort=asc&view=flat

 

 ... ja mislio da tebe brine dobrobit drzave a tu vidim da se igras samo na xboxu pa ni nemas druge opcije nego kupit original za regiju u kojoj jesi ... znaci u ovoj temi od hrvatskog je jedino hrvatski jal u pitanju

{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
AA-d00d kaže...

1) Može li itko onda objasniti kako su cijene u VB posebno definirane, jer ne bih za njih rekao da su povlaštene (u smislu slabije kupovne moći ili čega već).

Nisu posebno definirane, iste su kao i za ostatak Europe, samo njihovi retaileri mogu nuditi za manju lovu zbog niže stope poreza. Ali se radi o istim verzijama igara kao i kod nas, ne onim za povlaštena tržišta kao u Ru ili Indiji.

 

AA-d00d kaže...

Da, uz popust preko BUGa za prednarudžbe.

Ne, dapače, neke igre nude po marginalno većim cijenama bez ikakvih popusta.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Nije 2800kn i nisam sam svoj gazda. Radim 17ti dan za redom i be sjedim za racunalom nego sam na mobitelu. Imam rupe po par minuta pa koristim to vrijeme da citam ovakve nebulozne postove. Posteno sam ih zaradio i isto tako mi posteno kasni placa no ovo nije ni vrijeme ni mjesto za raspravu o mojem radnom mjestu niti o mojoj placi i molim te da se ne dotices mog radnog mjesta niti nacina rada jer neznas sta radim.

Najvise me smeta to sto ste sad nasli pametovat i trpat nas u isti kos sa osobama kakvu sam naveo u prijasnjem postu.

Da su ti kljucevi piratski odavno se nebih igrao, a ako jednog dana postanu takvi onda cu vjerovatno i rjede kupovat igre. U svakom slucaju niste u pravu kolko god vi mislili da jeste.
The best way to be boring is to leave nothing out.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...
AA-d00d kaže...

1) Može li itko onda objasniti kako su cijene u VB posebno definirane, jer ne bih za njih rekao da su povlaštene (u smislu slabije kupovne moći ili čega već).

Nisu posebno definirane, iste su kao i za ostatak Europe, samo njihovi retaileri mogu nuditi za manju lovu zbog niže stope poreza. Ali se radi o istim verzijama igara kao i kod nas, ne onim za povlaštena tržišta kao u Ru ili Indiji.

 

Jesu, čak niti preko digitalnih servisa nemaju cijene u € nego u £ (a nisu jedini koji nisu u eurozoni), a i probaj usporediti ponudu na steamu npr:

 

MW3 (eng) = £40

MW3 (hr, nje,...) = €60

 

Ali brijem da to ima veze sa nekim gospodarskim k*rcem, oni su baš specifični u svemu u Europi, štoviše ja imam dojam da sebe ni ne smatraju dijelom europskog kontinenta.

 

Danny_HR kaže...
AA-d00d kaže...

Da, uz popust preko BUGa za prednarudžbe.

Ne, dapače, neke igre nude po marginalno većim cijenama bez ikakvih popusta.

Pa onda nemoj reći da konkuriraju britanskim shopovima kad su tamo baš sve igre jeftinije...cijelo vrijeme...a obično nakon prvog mjeseca im cijena počinje pristojno padati da bi relativno kratko nakon početka prodaje bile i 50+% jeftinije.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IN RL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Zašto se ovdje uopće raspravlja o takvoj gluposti, zar nije logično da su te kompanije možda i namjerno stavile različite cijene za jednu te istu igru, kao da nisu znali da će se ti ruski keyevi prodavat uokolo. Njima to sve ide u džep, svejedno im igra ni ne vrijedi onu cijenu koju su stavili za balkanske zemlje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

 

nisam na tebe mislio kad sam govorio o poštenju prema poslodavcu nego na sinatru koji je i pokrenuo thread potaknut poštenjem ... zanimljivo je samo kako takvi "poštenjaci" uvijek zive u uvjerenju da ako oni nešto rade sto je moralno diskutabilno onda je to u redu jer oni imaju "jak" razlog ... ali zato su spremni upirati prstom u sve druge

 

... mislim da tema uopce nije namjenjena postenju nego necijeg egotripa koji na ovakav nacin zeli reci .... "gle, ja imam love i mogu biti posten .... a vi ste sirotinja koja vara drzavu" .. svatko ko objektivno sagleda problema zapitat ce se zasto biti posten prema drzavi ako drzava nije postena prema tebi (hint: otvori bilo koju stranicu s novostima u Hrvatskoj)..... na kraju krajeva ovdje se ne radi o krsenju zakona, ne radi se o piratiziranom software-u, samo iskoristavanje slabosti sustava u svoju korist (govorim o igrama koje nemaju regionalno ogranicenje a ipak su kupljene po nizim cijenama ..... slanje key-a umjesto retail pakiranja bi trebao biti problem na nivou kao kad kupis cipele i kazes prodavacu da ti stavi stare u kutiju a nove ces odmah obuci....izaci ces iz ducana sa racunom za nove cipele a ako te insprektor zaustavi ti imas u kutiji stare :X ) ... slanje key-a je samo brzi nacin distribucie, dakle mozes imati igru u roku nekoliko minuta, a ne trebas cekati 2 ili vise tjedana ... naravno tu je i komponenta ekoloske osvjestenosi da se ne baca ambalaza potrebna za paket

 

...a carina? ..... pa te igre svojom cijenom cesto ni ne prelaze vrijednost koja podleze carini pa je tesko govoriti o varanju drzave ....

.....tako da ako netko zeli podnijeti prijavu, ovo je kriva adresa ... prijavu mozes poslati protiv onoga koji je spreman prodati neku igru koja je vezana na regiju npr.

 

http://www.plati.ru/asp/index.asp

 

....mozes probati poslati ovaj link i prijavu drzavnom inspektoratu, ali postaj njihov odgovor ovdje da se svi smijemo...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Ti polaziš od činjenice da bi igru mogao kupiti u Rusiji u fizičkom izdanju, te da bi u načelu mogao čekati da ti pošalju zapakiranu igru. No to nije istina. Ruska igra je namjenjana za rusko tržište i oni ti je ne smiju poslati.

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

trolololololo

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Neznam kakvi su ruski ključevi, al vam mogu preporučit rolcange, sve odšarafljuju.

F.C. LIVERPOOL, F.C. CHELSEA, F.C. JUVENTUS
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Ne valjaju..moras ih stalno varit i ravnat. Bar tak Sinatra kaze. Ak se njega pita samo problemi..


No ja znam varit i ravnat pa nemam problema ;)
The best way to be boring is to leave nothing out.
14 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...
Sale_ds kaže...
Dali uopce znas koliki je minimalac kod nas u drzavi?

 

2800 kuna


To je relativno visoko s obzirom na minimalac prije nekoliko godina.

 

 

I relativno nisko s obzirom na standard prije nekoliko godina.

16 godina
protjeran
offline
Ruski ključevi - diskusija

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
reci ti njima,Sinatra!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Sinatra je jedno isfrustrirano dijete koje nema pametnijeg posla nego trolat po forumu.

=XII=SandMan....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Y2K2 kaže...

Sinatra je jedno isfrustrirano dijete koje nema pametnijeg posla nego trolat po forumu.

Lol, pogledaj se u ogledalo.

 

Problem koji vi jednostavno ne zelite shvatiti da je igru napravio netko drugi, ne vi, i nemate nikakvo pravo (moralno i zakonski) kupovati je po vasim idejama.

To je ko da dodjete u trgovinu i kazete "Ma znas sta, vidim da je cijena za ovaj DVD 400kn, ali platit cu ti samo 80kn jer se tako osjecam a i nemam bas love." Namjerno kazem DVD a ne kruh jer uzimanje DVD-a je kopiranje, a ne kradja (therefore razlika piratstvo/kradja, gdje se Sinatra emotivno izgubio).

 

@Bluemax

stvar je jednostavna. Pocni raditi nesto sto se moze jednostavno kopirati, i osnuj svoj biznis.

Recimo, radi pjesme, pisi knjige, ili radi igre. E sad, iako je to tvoj posao i od toga zivis, budi fer i nemoj bit kapitalist, nego sve daj vani besplatno. Sta ces naplacivat' bezveze, pa nisi valjda isti ko ta korporacijska stoka?

 

Nemam ja nista protiv toga da covjek sam sa sobom odlucuje da li ce nesto proizvesti i dati svima drugima besplatno.... ali imam itekako protiv toga da neki bedak odlucuje o tudjem vlasnistvu.

Vidim, bunis se protiv lopovluka korporacija - cek, jel ti korporacija zavlaci ruku u dzep bez tvojeg znanja, i uzima novac bez da se ti slazes? Ili ipak, ti trebas uci u trgovinu i odluciti nesto kupiti?

 

Meni se cini da si ti taj koji uzima/duplicira nesto bez dozvole - sto se popularno zove kradja/piratstvo.

 

 

Enivej, vec mi je pun kufer ovakvih tema... nije mi najgore to sto se piratizira, pa piratizirat ce se uvijek.

Najvise mi je zao ovih bijednih pojedinaca koji u tome nalaze nekakvo robin-hood opravdanje. Ono, kradi, znam da nemas, ali nemoj makar pravdati ili se hvaliti time... a ne se busati u prsa nekakvom "Ekonomijom" a jos uvijek ti mama pomaze ici na WC. Over and out.

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2011 15:41 (Deus ex machina).
15 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Ne kuzim, sta je lose kupiti nesto u rusiji? :S

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Deus ex machina kaže...
Y2K2 kaže...

Sinatra je jedno isfrustrirano dijete koje nema pametnijeg posla nego trolat po forumu.

Lol, pogledaj se u ogledalo.

 

Problem koji vi jednostavno ne zelite shvatiti da je igru napravio netko drugi, ne vi, i nemate nikakvo pravo (moralno i zakonski) kupovati je po vasim idejama.

To je ko da dodjete u trgovinu i kazete "Ma znas sta, vidim da je cijena za ovaj DVD 400kn, ali platit cu ti samo 80kn jer se tako osjecam a i nemam bas love." Namjerno kazem DVD a ne kruh jer uzimanje DVD-a je kopiranje, a ne kradja (therefore razlika piratstvo/kradja, gdje se Sinatra emotivno izgubio).

 

A kakvo zakonsko pravo mi nemamo? Ne postoji nikakav zakon koji nas moze sprijeciti i gotovo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2011 15:50 (dedaa).
12 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Deus ex machina kaže...
Enivej, vec mi je pun kufer ovakvih tema... nije mi najgore to sto se piratizira, pa piratizirat ce se uvijek.

Najvise mi je zao ovih bijednih pojedinaca koji u tome nalaze nekakvo robin-hood opravdanje. Ono, kradi, znam da nemas, ali nemoj makar pravdati ili se hvaliti time... a ne se busati u prsa nekakvom "Ekonomijom" a jos uvijek ti mama pomaze ici na WC. Over and out.

 

Ovo je sažetak cijele diskusije... svaka čast na postu!

 

X

16 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija
Mene isto zanima koji mi to zakon krsimo ako kupujemo ruski kljuc?naravno mislim na hrvatske zakone koji su nadlezni nad hrvatskim drzavljanima?rusi su ti koji krse zakon jer prodaju kljuceve koji su za njihovo trziste,a ne mi koji kupujemo jeftinije.
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

ne kuzim poantu sa kruhom i DVD-om

 

 ... kupnjom recimo praznog DVD-a u cijenu je uracunata naknada ZAMP-u ... jer kao mozes to koristiti za piratiziranje muzike ????? ... ja zaradjujem izradom software-a i ne dobivam nikakvu naknadu iako se taj isti DVD moze koristiti za kopiranje software-a .... to je kao da netko pretpostavlja da sam silovatelj jer eto .... rodjen sam s alatom s kojim se moze izvrsiti silovanje

 

... sad istrazi zasto je recimo cijena sofware-a u kini,indiji ili rusiji puno niza nego u EU ili americi ... to nema veze sa BDP-om ili kupovnom moci stanovnika nego udjela piratiziranog software-a na trzistu .... veliki igraci su davno shvatili da zakonski pritisak ne pali i da samo stvaraju veci revolt i jos veci postotak piratizacije pa se nizom cijenom na mala vrata uvodi navika kupovanja originalnog software-a

 

... evo za test mozete probati kontaktirati microsoft i reci im da imate piratizirane windowse ... ponudit ce vam legalizaciju postojecih piratiziranih windowsa za nizu cijenu od kupnje originalnih a nece preko IP adrese doci nekome na vrata i opalit mu kaznu

 

... ja sam jednom kupio "ruski" kljuc ... ali takva niza cijena nosi sa sobom za*baciju kod svakog novog patcha .... sad kupujem originale po daleko skupljim cijenama da ne moram brinuti sta trebam skinuti kod svakog novog patcha...

 

...sad si nasao stvarati probleme oko toga jer ljudi pokusavaju jeftinije kupiti kljuc..... taj kljuc mozda nije 100% legalan ali je daleko od toga da se cracka i igra bez ikakvog kljuca ..... navika kupovanja software-a se uvodi polako

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
generic9974 kaže...
...sad si nasao stvarati probleme oko toga jer ljudi pokusavaju jeftinije kupiti kljuc..... taj kljuc mozda nije 100% legalan ali je daleko od toga da se cracka i igra bez ikakvog kljuca ..... navika kupovanja software-a se uvodi polako

 

To nije navika kupovanja orginalnog softvera. To je želja za igranjem multiplayera pošto-poto. Zato, uz brojne probleme će i dalje kupovati najjeftinije ključeve.

12 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija
Pa deus ex ovo isto nije igra koju si ti radio kao ni mi sto smo kupovali ruski key ...odakle ti pravo da onda govoris da je ovo kradja ipak proizvodjac ima zadnju.
Lako je banirat account ako to zele napravit napravit ce
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Iskreno izbjegavam takve ključeve za igru koju želim igrati bez problema. Onda kupim iz Steam Store-a ili retail kopija iz pouzdanog dućana. Ne volim te ruske keyeve pa petljanije sa fajlovima i riskiranjem accounta.

Autore koje ignoriram: Tallahasee, Fićo_CoD5, Promatrač, proćerani
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Deus ex machina kaže...
Y2K2 kaže...

Sinatra je jedno isfrustrirano dijete koje nema pametnijeg posla nego trolat po forumu.

Lol, pogledaj se u ogledalo.

 

Problem koji vi jednostavno ne zelite shvatiti da je igru napravio netko drugi, ne vi, i nemate nikakvo pravo (moralno i zakonski) kupovati je po vasim idejama.

To je ko da dodjete u trgovinu i kazete "Ma znas sta, vidim da je cijena za ovaj DVD 400kn, ali platit cu ti samo 80kn jer se tako osjecam a i nemam bas love." Namjerno kazem DVD a ne kruh jer uzimanje DVD-a je kopiranje, a ne kradja (therefore razlika piratstvo/kradja, gdje se Sinatra emotivno izgubio).

 

Znaci mi koji si nemozemo priustit igru od 400 kuna nas ko jebe mi nemamo nikakva prava,yebiga pored zdrastvenih problema na koje potrosim 1000+ kuna mjesecno meni je zao sto sam uvrjedio vas radisne ljude kupnjom ruskog kljuca. I volio bi da sinatra bude samo jedan dan u mojoj kozi da vidim kako bi se snasao da dadne 400 kuna za igru.

=XII=SandMan....
13 godina
protjeran
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

Ja nisam dobrotvorna ustanova i poklanjanje nije isto što i poštenje. Ja sam dvoje novce zaradio, potrošio i imam čist obraz.

imaš čisti obraz a kupuješ igre u inozemstvu....

 

ovo je opet sinatrin teatar gdje dokazuje kako je bahat i cilj mu je provocirati ljude nepotrebno,bez diskusije...

 

{#}

12 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Kad smo već kod Rusa,di ima kupit te kljućeve,da si malo zaigram BF3(dosadio COD2)!?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
M_dipl. kaže...

E vidiš, da, Sinatra, koja je razlika između kupovine ruskog ključa i narudžbe na Zavviju? Onako, moralno govoreći, gdje je tu razlika?

Stranicu prije sam ga i ja to pitao i evo odgovora:

 

Moje naručene igre prolaze kroz hrvatsku carinu i oni će naplatiti porez ako ustanove da je to potrebno. Tj. moje igre su prijavljene. Ilegalna kupnja ključeva nije.

 

 

 edit: kako smo sad dosli na piratluk?! sto je sad i kupovanje jeftinog piratiziranje?

@deus

ako se ne varam, rekao si da si porijeklom iz pule? ako je tako zar onda ovo sto mi radimo s ruskim kljucevima nije isto ko sto je bilo ici u trst po spizu? ono tamo je jeftinije cak i ako ti naplate carinu? ili ovim gore u austriju? ebay? second hand shop? antikvarijat? knjiznice? 

 

u kuratz i editoru!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2011 16:58 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

Nedavno se na našem području javio novi trend, kupnja ruskih ključeva.

Ključevi novih igara koštaju manje od 100 kuna, no po meni, to je gori oblik krađe nego piratstvo.

 

Igrač će za sitne nove dobiti mogućnost online igranja, a i oprati će obraz od krađe igara. No on ipak je ukrao izdavaču.

 

Problemi koji se javljaju s ruskim CD-ključevima su još gori nego s piratskim kopijama. Svako toliko treba instalirati fixeve za jezik, igre treba aktivirati preko lažne IP adrese i VPN programa, a redovito postoje problemi s nadogradnjama.

 

Kako stati na kraj tome?

Valve i EA bi na svojim servisima Steam i Origin trebali pratiti aktivaciju ruskih CD-ključeva i kasnija spajanja na servere igre preko njih.

Onim igračima koji te ključeve aktiviraju izvan Rusije, pružatelji servisa bi trajno trebali izbrisati račune. Znači ne samo igre s kupljenim ruskim CD-ključevima, već i sve ostale igre na računu. Time bi pokazali primjer i ostalim igračima da legalno kupuju igre po cijenama koje su definirane za njihovo područje stanovanja. Drugo je kupiti igru u inozemstvu ako je u istoj regiji (npr. Njemačka, Italija), no ruske igre bi s vanjskih računa trebalo u potpunosti ukloniti.

 

Sebi stvarate probleme brojnim fixevima i aktivacijama, a servis i izdavač nemaju nikakve koristi od vas. Dapače, pokrali ste ih.

12 godina
protjeran
offline
Ruski ključevi - diskusija

Vidi ruski ključevi da nepostoje rusi bi masovno krekirali igre, ovako dobiju jeftinije pa im paše, a da mene pitaš ako mi banaju steam od vrijednosti par tisuća kuna koji ima par ruskih igra, popljuvao bi ih na sve žive forumu i upustio se u hakerske vode !

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ruski ključevi - diskusija

Postoji par stvari koje se često ponavljaju:

  • Onaj koji kupuje igre taj ih ne krade
  • Onaj koji piratizira igre, ni taj ih ne krade
  • Onaj koji dođe nekom u kuću, uzme mu igru i iznese je, taj je ukrade
  • Nije dobro kupovati igre, 10 igara stoji više nego prosječna plata
  • Nije dobro piratizirati igre, treba malo platiti ljudima koji ih prave
  • Ljudi koji prave igre budale su, pa ne znaju napraviti igre, ali ih opet skupo prodaju
  • Ljudi koji naprave dobre igre, opet imaju problema s piratima
  • Dobri ljudi koji naprave igre daju ih badava
  • Dobri ljudi koji prave dobre i igra i daju ih badava posao mogu naći samo u Valve-u
  • Ljudi koji misle da je piratiziranje cool imaju IQ<100
  • Ljudi koji krive pirate što piratiziraju samo su bogati
  • Ljudi koji brane pirate iako su kupili igru, uvijek su sretni jer imaju toliko novca da mogu kupovati igre
  • Pirati koji brane kupovatelje igara su ljubomorni ili samo pravedni
  • Pirati koji piratiziraju igru i onda se žale da je skupa uvijek je žele  samo testirati
  • Oni koji ne igraju igre su žene ili gay
  • Svi ljudi koji se žale da je igra skupa su pravedni
  • Igra koja je preko 15 Eura je skupa
  • Igra koja je preko 10 Eura mora da je nešto posebno
  • Mnoge psovke ljudima koji traže mjesečnu naknadu
  • Mini transakcije su izažle iz pakla
  • Ljudi koji su maloljetni nemaju načina da kupe igre, iako su one za maloljetnike
  • Trebalo bi zabraniti prelazak stvari iz jedne u drugu državu, made in Germany se može koristiti/imati/postojati samo u Njemačkoj
  • Igre na mobitelu su igričice i trebale bi biti badava
  • Igre na konzolama bi se trebale moći mijenjati s prijateljima

 

Ako već postoji nepresušni izvor vode (igra+crack), zašto bi bilo dobro da netko krivi one koji žele malo vode i govori da su je zaslužili samo oni koji plate?

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Moj PC  
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice