NVIDIA Blackwell 50xx izdvojena tema

poruka: 133
|
čitano: 35.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
pa sigurno mi se ne citaju laprdanja o market shareu na 3 stranice
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 1:27 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

Evo još o Blackwellu News Link

 

Očekuje se, trenutno, 70% napretka u performansama 5090 vs 4090.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

To znači da će trenutne RTX 4090 po izlasku 5090 polovne biti 20%-30% trenutne cijene 

Pogotovo ako izađe DLSS 4.0 zaključan samo za novu seriju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 8:40 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
Gdje će AMD biti, to je pravo pitanje...Intel već sprema 4080 konkurenta.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

AMD je već propao, pao ispod 10%. Zaboravite na AMD. Nvidija je preuzela/pokonzolila PC gaming platformu i diktira tehnologiju i cijenu. Kome ne paše ima geforce now za 20 eura mj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
Sa lagom od 7545888 sekundi
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

Da, ali gledaš RT grafiku kad je RTX 4080 dostupna za najam....hebeš lag.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
DarthMarkus kaže...
Gdje će AMD biti, to je pravo pitanje...Intel već sprema 4080 konkurenta.

Tko bude tražio low- mid range tu će biti ali tko će ih kupovat uz ovakav napredak konkurencije. Sve igre će imati RT,DLSS i grafe će to dobro vrtit uz lažne frejmove , tako da će nevidija postati must have.Samo je bitno da bude konkurencije njima što će valjda intel postić.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 11:37 (dery).
12 mjeseci
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

Uz UE5 nanite i lumen ne vjerujem da će nvidija bit must have tako skoro pogotovo kad se većina igara i dalje radi za konzole pa scale-a na pc. S obzirom koliko je trebalo nvidiji i cd projekt red-u da cyberpunk napokon srede kak' treba nije baš za očekivat toliku integraciju svih tehnologija u kratkom roku u puno igara. Možda tamo pred kraj blackwell generacije. A dotad će i intel i amd bit možda konkurentni /s. Nvidijin problem je zaključanost podrške pa ni ne može doživjeti veliku rasprostranjenost u nekon kratkom vremenskom roku. Sjetite se dlss-a i rt-a iz početka, ruglo. Tek sad je to ok, iako i dalje nepristupačno pošto se normalno vrti samo na jačim karticama najnovije generacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
PlayPetepp kaže...

Tek sad je to ok, iako i dalje nepristupačno pošto se normalno vrti samo na jačim karticama najnovije generacije.

 Gotovo je sa time da samo jače grafe normalno vrte. Kolegi rtx4060ti na 1440p radi path trace cyberpunk preko 60fps-a.Amd grafe kad je pitanje path trace, kratko i jasno ne vrijede, nula bodova.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 13:49 (dery).
12 mjeseci
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

Sa fejk frejmovima? Trebao bi i amd imat fejk frejmove ove godine. Ali i dalje neće imat rekonstrukciju, možda je zato nvidija to sad lansirala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

Zanima me kad ce se desit kompletna tranzicija na path trace tojest drasticno smanjivanje udjela tradicionalnog hardvera na grafi i ustupanje tog prostora RT jezgrama itd.Pretpostavljam za 2-3 Nvidijine generacije....tojest 6xxx ili 7xxx serije,to bi se moglo poklopit sa tranzicijom na Playstation 6 i ostale nove konzole.

Da cjele nove serije grafa dolaze sa max udjelom na gpu pcb za nove tehnologije onda bi vrlo vjerovatno i mid range modeli fantasticno vrtjeli path trace.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 14:25 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
PlayPetepp kaže...

Sa fejk frejmovima? Trebao bi i amd imat fejk frejmove ove godine. Ali i dalje neće imat rekonstrukciju, možda je zato nvidija to sad lansirala.

 Zaboravi amd, nema više ide u povijest koliko su zaostali.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
8 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
MEGATAMA kaže...

Zanima me kad ce se desit kompletna tranzicija na path trace tojest drasticno smanjivanje udjela tradicionalnog hardvera na grafi i ustupanje tog prostora RT jezgrama itd.Pretpostavljam za 2-3 Nvidijine generacije....tojest 6xxx ili 7xxx serije,to bi se moglo poklopit sa tranzicijom na Playstation 6 i ostale nove konzole.

Da cjele nove serije grafa dolaze sa max udjelom na gpu pcb za nove tehnologije onda bi vrlo vjerovatno i mid range modeli fantasticno vrtjeli path trace.

 Veliki skok ce vidjeti vec na iducoj seriji posto spominju RT modul koji ce ugraditi na PCB.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
dery kaže...
PlayPetepp kaže...

Tek sad je to ok, iako i dalje nepristupačno pošto se normalno vrti samo na jačim karticama najnovije generacije.

 Gotovo je sa time da samo jače grafe normalno vrte. Kolegi rtx4060ti na 1440p radi path trace cyberpunk preko 60fps-a.Amd grafe kad je pitanje path trace, kratko i jasno ne vrijede, nula bodova.

 Tu je svaki drugi frejm fejk i po testovima trebao bi biti na više od 60 pravih fpsa da bi uz dodtane fejk frejmove imao dobar input lag.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
MEGATAMA kaže...

Zanima me kad ce se desit kompletna tranzicija na path trace tojest drasticno smanjivanje udjela tradicionalnog hardvera na grafi i ustupanje tog prostora RT jezgrama itd.Pretpostavljam za 2-3 Nvidijine generacije....tojest 6xxx ili 7xxx serije,to bi se moglo poklopit sa tranzicijom na Playstation 6 i ostale nove konzole.

Da cjele nove serije grafa dolaze sa max udjelom na gpu pcb za nove tehnologije onda bi vrlo vjerovatno i mid range modeli fantasticno vrtjeli path trace.

 Kad dovoljno jak hardver stisnu na dovljno mali die koji će biti isplativ za široke mase i koji će biti relativno lagano ohladiti. Znači otprilike za 3-4 godine kad će izlaziti nova generacija konzola moguće path tracing uz upscale tehnologije postane mainsteram. SVe dok su takvi chipovi velik tj. skupi i uz prevelik TDP nema tu kruha.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
forumaš kaže...

 Tu je svaki drugi frejm fejk i po testovima trebao bi biti na više od 60 pravih fpsa da bi uz dodtane fejk frejmove imao dobar input lag.

 Šta bi tebi to smetalo ti ionako ništa ne vidiš.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
dery kaže...
forumaš kaže...

 Tu je svaki drugi frejm fejk i po testovima trebao bi biti na više od 60 pravih fpsa da bi uz dodtane fejk frejmove imao dobar input lag.

 Šta bi tebi to smetalo ti ionako ništa ne vidiš.

 Meni nebi, ja čekam FSR 3 i miran sam 3-4 godine do novih konzola. Ja mogu pričekati par sekundi da se pokrene akcija na ekranu, hebe se meni ne igram ja profesionalno ko ti

nisam ja battlefield majstor i online ubojica 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx

Kad ovo vidim kako je krenilo sa ray reconsruction DLSS 3.5 stvarno mislim da će blackwell gen nevidije potpuno ugasit amd gpu diviziju. Input latencija je koliko vidim veča u cyberpunk oko 30% tako da onaj tko to primjeti neče palit frame gen.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
8 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

Prijatelju Dery ala oreš po amd-u kao da su ti ukrali nešto 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
Jacked kaže...

Prijatelju Dery ala oreš po amd-u kao da su ti ukrali nešto 

 Dali su anti lag+ samo za zadnju gen misle da su nevidija šta je još gore nego nevidija. Za ove znaš kako igraju ali prema izdajniku nemam milosti.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
dery kaže...

Kad ovo vidim kako je krenilo sa ray reconsruction DLSS 3.5 stvarno mislim da će blackwell gen nevidije potpuno ugasit amd gpu diviziju. Input latencija je koliko vidim veča u cyberpunk oko 30% tako da onaj tko to primjeti neče palit frame gen.

 Praktički je ugašena već sada, biti na 10% udjela je nikad niže u povijesti. Koja je trazlika bili na 2% ili 10%...za konkurentnost baš nikakva.

Tak da možemo ponoviti, gpu rat je završio, nvidija je pobijedila. AMD je prošlih nekoliko godina držao majning kojeg više nema, bez njega poraz bi bio i ranije.

Gameri ne kupuju AMD niti će ga kupovati.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
dery kaže...
Jacked kaže...

Prijatelju Dery ala oreš po amd-u kao da su ti ukrali nešto 

 Dali su anti lag+ samo za zadnju gen misle da su nevidija šta je još gore nego nevidija. Za ove znaš kako igraju ali prema izdajniku nemam milosti.

 Možeš zaobići sa omega driverima.

11 godina
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

4xxx sam preskocio i mislim da sad vise necu ni uzimat ali 5xxx bi mogla itekako imat smisla za sve nove igre koje ce imat i Path Trace verziju poput CP ili AW2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

Nema veze mijenjam RTX 4070 za 7800XT.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
mislioc kaže...

Nema veze mijenjam RTX 4070 za 7800XT.

 Idi pa se leci!

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
13 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
mislioc kaže...

Nema veze mijenjam RTX 4070 za 7800XT.

 mislioc

Dobro da nisi rekao mjenjam ženu za RTX 4090.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
Postao sam AMD fanboy od sada samo njihove proizvode kupujem bez obzira na uloženo dobiveno.
 
0 0 hvala 0
14 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Blackwell 50xx
koju 4070 imas?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Blackwell 50xx

Mijenjam 7900 xtx za 4090 uz vašu nadoplatu

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice