6800 xt coil whine i psu

poruka: 10
|
čitano: 2.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
neaktivan
offline
6800 xt coil whine i psu

U planu je uzet XFX 6800 xt..spremio kosaricu, nabrijo se na kupnju napokon i onda naletim na random video na youtubeu gdje je tip rijesio coil whine sa novim napajanjem.

I sad mene zanima dal to zujanje moze nastat radi PSUa, dal vecinom i nastaje radi toga ili je to jednostavno lutrija u kojoj bolji PSU moze pomoc da se zujanje izbjegne?

Ugl. uz grafu ce ic 13400f (ako naleti nekakav benchmark koji ce pokazat da je stvarno bolji od predhodnika)

Dal je za taj kombo dovoljno napajanje od 700W ili da pustim suzu i bacim jos koju stotku?

 

(nadam se da nisam fulo temu)

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 21:02 (Nemet0n).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 6800 xt coil whine i psu

13400f ti je bolji izbor od 12400f bez problema ide na kvalitetno 80+ 700w napajanje taj kombo.

14 godina
offline
Re: 6800 xt coil whine i psu

U jako malo slucajeva problem bude PSU, tako da ti sve ovisi o sreci kakvu karticu dobijes. Jedino sto moze malo smanjiti taj zvuk coil whine-a je undervolt i fps capping .

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: 6800 xt coil whine i psu

Zahvaljujem.

2 godine
protjeran
offline
Re: 6800 xt coil whine i psu
Ako budeš imao coil whine, vjerojatno će biti pod opterećenjem al tad će ti ventilatori prekrit taj whine
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: 6800 xt coil whine i psu

Ovo ti nije tocno, pogledaj malo na YT coil whine koji se javljaju kod takvih kartica ( 6800, 6800xt, 6900xt, 3080,3090, 4080 i 4090 ). Dosta je to glasno i nema tih ventilatora koji ce to prekriti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 12:42 (rocko9).
11 godina
neaktivan
offline
6800 xt coil whine i psu

Ja ti imam 6750xt i prvi mjesec dana nije imala coil whine i onda je pocela iz nekog razloga. 

U mome slucaju je coil whine samo pod opterecenjem (neki ljudi su imali obrnuti slucaj ali je to rijetkost).

Kao sto je navedeno jedino kako mozes smanjit je undervolt ili smanjit takt. Ja spustanjem sa tvornickog clocka samo 50 Mhz osjetno smanjim coil whine. Ali posto cesto slusam glazbu dok igram a i opcenito me ne smetaju ti zvukovi, nije mi problem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 6800 xt coil whine i psu
Nemet0n kaže...

U planu je uzet XFX 6800 xt..spremio kosaricu, nabrijo se na kupnju napokon i onda naletim na random video na youtubeu gdje je tip rijesio coil whine sa novim napajanjem.

I sad mene zanima dal to zujanje moze nastat radi PSUa, dal vecinom i nastaje radi toga ili je to jednostavno lutrija u kojoj bolji PSU moze pomoc da se zujanje izbjegne?

Ugl. uz grafu ce ic 13400f (ako naleti nekakav benchmark koji ce pokazat da je stvarno bolji od predhodnika)

Dal je za taj kombo dovoljno napajanje od 700W ili da pustim suzu i bacim jos koju stotku?

 

(nadam se da nisam fulo temu)

 Sve ti je lutrija nevidija ili amd. Ograničiš je na monitor refreš rate i ne bi trebalo biti toga

kradem mine iz minskog polja
11 godina
neaktivan
offline
Re: 6800 xt coil whine i psu
dery kaže...
Nemet0n kaže...

U planu je uzet XFX 6800 xt..spremio kosaricu, nabrijo se na kupnju napokon i onda naletim na random video na youtubeu gdje je tip rijesio coil whine sa novim napajanjem.

I sad mene zanima dal to zujanje moze nastat radi PSUa, dal vecinom i nastaje radi toga ili je to jednostavno lutrija u kojoj bolji PSU moze pomoc da se zujanje izbjegne?

Ugl. uz grafu ce ic 13400f (ako naleti nekakav benchmark koji ce pokazat da je stvarno bolji od predhodnika)

Dal je za taj kombo dovoljno napajanje od 700W ili da pustim suzu i bacim jos koju stotku?

 

(nadam se da nisam fulo temu)

 Sve ti je lutrija nevidija ili amd. Ograničiš je na monitor refreš rate i ne bi trebalo biti toga

 Nekad nece ni to. Meni je ograniceno na 60 fps pa se opet cuje.

5 godina
neaktivan
offline
Re: 6800 xt coil whine i psu

Ovisi koje je napajanje ja sam prije malo više od tjedan dana uzeo isto xfx 6800 xt merc i radi bez problema na 650W riotoro enigma 80+ gold( prepakirani seasonic focus)  uz ryzen 5 3600 isto 65 w kao i 13400f + ostale stvari. Kartica sama po sebi troši max 255W ako ne diraš power limit.

:)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice