Logika rezolucija i bitrateta

poruka: 17
|
čitano: 6.215
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Logika rezolucija i bitrateta

Cesto vidim kak ljudi gledaju 1080p filmove velicine ~2.40gb i nikak mi nejde u glavu zasto bi to netko radio uopce
Vjerojatno ih privlaci ta oznaka 1080p no dobro nije bitno

U ovom postu cu pokazat razliku između dvd rezolucije(720x480,853x480) i tih 1080p filmova sa minimalnim bitratetom (tj kao se oni prikazuju na vasem 1080p ekranu)


Za primjer sam uzeo The Good, the Bad and the Ugly remek-djelo  Sergia Leonea koji je poprilicno dugacak (gotovo 3 sata)

1080p verziju gladnu bitrateta sam uzeo yifi kod kojeg sam odma iso provjerit mediainfo i imao sam kaj za vidjet (obratite paznju na zones=128531,257062,q=40 )

480p verziju sam ja enkodirao (mediainfo) sa slicnim bitrateom kao ta 1080p verzija i onda sam je uvecao na 1080p rezoluciju za lakse raspoznavanje razlika ,a i dobili imat cete jasniju sliku kako bi to izgledalo na vasem 1080p ekranu

 

Samo da napomenem Yifi je ovdje napravio jako podmuklu stvar
ukljucio je zone za frameove od 128531 do 257062 znaci (znaci od 128531 do kraja filma) je ukljucena q=40 kvaliteta ,a defaultna bi bila oko 20 (cim manji broj veca kvaliteta)
zbog toga cete primjetit osjetan pad kvalitete

 

Pa da pocnem sa slikama

 

480p vs 1080p 1

480p vs 1080p 2

480p vs 1080p 3

 

1. screenshot izgleda dobro naravno zbog toga jer ulazi u onih prvih 128531 frameova
2. i 3. izgledaju uzasno zato sto se nalaze nakon gore spometnog framea

 

Zasto to rade je jasno screenshote ce uzet do frame-a 128531 i stave na stranicu da primame ljude sa "dobrom kvalitetom" jer taj dio filma puno bolje izgleda nego onaj enkodiran sa q=40 ,a i bolje izgleda nego da je cijeli film jednako enkodiran
Ta carobna kompresija koja se na prvi pogled cini zapravo ne postoji stvar je u jeftinim trikovima i ne znanju gledatelja

Znaci isplativije je ovaj film imat u 480p/2.4gb nego 1080p/2.4gb

dodat cu kasnije jos primjera

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2013 20:18 (Arnold Layne).
Moj PC  
8 0 hvala 7
12 godina
offline
Logika rezolucija i bitrateta

Hvala za info, baš su đubrad teška.

WordPress ❤
 
2 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
OriginalEXE kaže...

Hvala za info, baš su đubrad teška.

Đubrad teška?

 

Sine, neko se potrudi film nabaviti odmah po izlasku, enkodirati i uploadati film na svoju stranicu (odnosno prateće trackere)

koja izgleda kao one-stop-shop videoteka za sve Pirate na Interwebzu.

 

Uz nekoliko klikova na preglednom webu dođeš do infoa o filmu, broju S/L-a i samog DL-a, bilo putem magneta ili direct linka.

 

Imaš si lagano skinuti, pustiti i pogledati film u relativno solidnoj kvaliteti, bez obzira na oznaku i ti kažeš da su đubrad.

 

Shame on you.

Something witty.
12 godina
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
forzzuk kaže...
OriginalEXE kaže...

Hvala za info, baš su đubrad teška.

Đubrad teška?

 

Sine, neko se potrudi film nabaviti odmah po izlasku, enkodirati i uploadati film na svoju stranicu (odnosno prateće trackere)

koja izgleda kao one-stop-shop videoteka za sve Pirate na Interwebzu.

 

Uz nekoliko klikova na preglednom webu dođeš do infoa o filmu, broju S/L-a i samog DL-a, bilo putem magneta ili direct linka.

 

Imaš si lagano skinuti, pustiti i pogledati film u relativno solidnoj kvaliteti, bez obzira na oznaku i ti kažeš da su đubrad.

 

Shame on you.

Svaka čast ali ti kao da nisi pročitao prvi post ove teme?

WordPress ❤
12 godina
odjavljen
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
forzzuk kaže...
OriginalEXE kaže...

Hvala za info, baš su đubrad teška.

Đubrad teška?

 

Sine, neko se potrudi film nabaviti odmah po izlasku, enkodirati i uploadati film na svoju stranicu (odnosno prateće trackere)

koja izgleda kao one-stop-shop videoteka za sve Pirate na Interwebzu.

 

Uz nekoliko klikova na preglednom webu dođeš do infoa o filmu, broju S/L-a i samog DL-a, bilo putem magneta ili direct linka.

 

Imaš si lagano skinuti, pustiti i pogledati film u relativno solidnoj kvaliteti, bez obzira na oznaku i ti kažeš da su đubrad.

 

Shame on you.

to uopce nije nikakav problem sa kvalitetom koju oni pruzaju
Takav encode gotov je za 50min sa prosjecnim procesorom

Hvalu bi trebao preusmjerit onima koji kupe bluray disk i uploudaju ga na neki tracker
pa ga onda yifi "encoderi" skinu enkodiraju

 

Ima pravo rec da su đubrad jer na stranici prezentiraju ono sto u stvarnosti nije

solidna kvaliteta bi bila ona na prvom screenshotu ,ali ta kvaliteta je samo polovicu filma
drugu polovicu je sasvim druga prica odnosno kvaliteta kakva se viđa na 260p youtube


evo pogled na bitrate njihovog encodea

e pa sad ako ovo vama ne smrdi onda ne znam kaj bi reko 

http://revohd.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
forzzuk kaže...
OriginalEXE kaže...

Hvala za info, baš su đubrad teška.

Đubrad teška?

 

Sine, neko se potrudi film nabaviti odmah po izlasku, enkodirati i uploadati film na svoju stranicu (odnosno prateće trackere)

koja izgleda kao one-stop-shop videoteka za sve Pirate na Interwebzu.

 

Uz nekoliko klikova na preglednom webu dođeš do infoa o filmu, broju S/L-a i samog DL-a, bilo putem magneta ili direct linka.

 

Imaš si lagano skinuti, pustiti i pogledati film u relativno solidnoj kvaliteti, bez obzira na oznaku i ti kažeš da su đubrad.

 

Shame on you.

I među piratima postoji čast, a ovi koji se služe prljavim trikovima je nemaju!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Logika rezolucija i bitrateta

Živa je istina da dezinformiraju ljude i da kvaliteta može biti puno bolja.

Također je istina da hvala treba ići ljudima koji plasiraju te BR-eve no isto tako naprosto želim naglasiti

da je za korisnika vulgaris omjer dobivenog-uloženog naprosto izvrstan.

 

Mala veličina datoteke, solidan snimak (diskutabilno) te ok zajednica koja share-a na trackerima.

Uz to ide uistinu izvrstan web.

 

Naravno da idem na neka druga izdanja ako želim bolju kvalitetu željenog videa i potonja nisu ispod 4-8GB i to s razlogom.

Neću spominjati imena release grupa, nije bitno, ionako i sami znate.

 

No za mene osobno, na 23'' dijagonali, YIFY se često nameta kao najbolje rješenje.

 

Da sam vlasnik solidnog LCD-a ili plazme od 50'' i na dalje, izbjegavao bi YIFY u širokom luku.

 

BTW, svaka čast na analizi sadržaja, već neko vrijeme me je kopkalo dosta toga oko navedenog 'izdavača' odnosno YIFY-a

no pošto nisam pretjerano 'thechno-savvy' što se tiče AV-a a nije mi se dalo googlati, tvoj info mi je dobro došao.

 

Cheers.

 

 

Something witty.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Logika rezolucija i bitrateta

Ma zapravo tema niti nije trebala bit Yify ,al tak je ispalo
oni to sve plasiraju besplatno i besplatnom se nebi smjelo prigovarat ,ali kaj je je na vecini privatnih trackera koji drze do sebe Yify je zabranjen pa mislim da je to dovoljno za rec

Poanta teme je da se 1080p nece nista bolje kompresirat sa jednakim bitrateom naspram 480p
tj. cak ce 480p sadrzat vise detalja
naravno 480p kod jedne razine bitrateta ce dozivjet maksimum i nakon toga ce on stagnirat i 1080p kvaliteta ce ga prerast

No 2.4 gb za 3 sata filma nije dovoljna da kvalitetom preraste 480p filmove sa istim bitrateom

 

Yifi sam skinuo kao primjer jer znam da oni rade 1080p filmove sa malim bitrateom  no iznenadio sam se kad sam vidio mediainfo
pa sam se morao malo raspisat o tome

 

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2013 23:29 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Logika rezolucija i bitrateta

Bit će da je problem kod samog encodera i kombinacije sa variable bitrateom. Pogledao sam dosta 1080p videa sa bitrateom 1700- 2000kbps, kao i 720p 1000-1500kbps kod kojih je slika bila bez nekih zamjerki.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Logika rezolucija i bitrateta

To sam ja radio nekoc na svom yt acc ali vise ne...

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. When sex was safe and motor racing dangerous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
Ord Mantel kaže...

Bit će da je problem kod samog encodera i kombinacije sa variable bitrateom. Pogledao sam dosta 1080p videa sa bitrateom 1700- 2000kbps, kao i 720p 1000-1500kbps kod kojih je slika bila bez nekih zamjerki.

Jesi siguran ja na svakom vidim zamjerke
jer onda su encoderi budale koji koriste po 12-20Mbps da bi ocuvali izvornu kvalitetu

Prvi dio ovog encoda bi izgledao dosta losije da je i drugi dio enkodiran normalno

al kad vec velis da si gledao dosta videa super bi bilo da vidimo par primjera :D

http://revohd.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta

Jedine veće zamjerke/anomalije koje sam primjetio se poneki naglašeni prijelazi nijansi u tamnim scenama.

Istina je da za očuvanje izvorne kvalitete slike nije potreban full-gas, ali pošto imaju prostora na discu ne štede na bitrateu.

Evo par primjera 720p videa sa ekstremnom kompresijom:

-TDKR -CBR 870 kb/s

-Blade Runner -CBR 500 kb/s

-The Hobbit -VBR 1000 kb/s

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2013 19:41 (Ord Mantel).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
Ord Mantel kaže...

Jedine veće zamjerke/anomalije koje sam primjetio se poneki naglašeni prijelazi nijansi u tamnim scenama.

Istina je da za očuvanje izvorne kvalitete slike nije potreban full-gas, ali pošto imaju prostora na discu ne štede na bitrateu.

Evo par primjera 720p videa sa ekstremnom kompresijom:

-TDKR -CBR 870 kb/s

-Blade Runner -CBR 500 kb/s

-The Hobbit -VBR 1000 kb/s

ovo je vec druga stvar iako bi volio screenshote uploudane na neki imagehost ,a ne ovdje ,al nema veze vidi se da je ovo neka druga liga :)

budem to malo proucio

 

Za kolicinu bitratea kod ocuvanja izvorne kvalitete je naravno bitan izvor tj. kak on izgleda
npr. Novi Batman je dosta lakse kompresirat nego The Seventh Seal (i slicni) koji imaju masivnu kolicinu graina (znam da ti to znas ,al ono mozda netko ne zna :D)

tak da siguran sam da nitko ne baca bitrate uzalud

 

Ja sam se malo poigro s tim i ovo sam uspio dobit sa 1200kbps bitrate
http://check2pic.ru/compare/29003/2/ to je gledljivo ,ali takve stvari nisu za mene
ali evo napravio sam i 480p sa istim bitrateom i usporedio ga na prije spomenutim 720p encodeom (480p je enkodiran sa istim bitratetom i napravljen je resize sa spline36)
http://check2pic.ru/compare/29004/2/

Razlika se vidi pogotovo u drugom screenshotu da 480p verzija ima vise sacuvanih detalja

 

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2013 22:57 (Arnold Layne).
14 godina
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta

Inače furam slike na imageshack i stavio i ove u rezoluciji 1280x..., ali su izgleda uveli filter na veličinu (max 800px po liniji), pa sam upladao ovdje, gdje je filter izdašniji (max 979px).

Inače, najviše i preferiram 480p video, baš zbog detalja i veličine videa, a i daje dobru slike na HD ready TV-u, dok je na CRT TV-u sjajna. Jedino pokupim ponekad neki 720p video, ako je omanjeg volumena i da ga nisu baš zbrljali.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
Ord Mantel kaže...

Inače furam slike na imageshack i stavio i ove u rezoluciji 1280x..., ali su izgleda uveli filter na veličinu (max 800px po liniji), pa sam upladao ovdje, gdje je filter izdašniji (max 979px).

Inače, najviše i preferiram 480p video, baš zbog detalja i veličine videa, a i daje dobru slike na HD ready TV-u, dok je na CRT TV-u sjajna. Jedino pokupim ponekad neki 720p video, ako je omanjeg volumena i da ga nisu baš zbrljali.

ja koristim imgbox
nema storage limita i ne modificiraju slike na bilo koji nacin
ima dobar manager za albume i limit do 10MB po slici :D tak da ima mjesta i za 1080p png slike

Ja vecinom pratim kvalitetu tj proucim malo prije nego se odlucim film pogledat (da zato ih nit ne gledam previse ,al gledam kvalitetno :D) ,ali to ne znaci da je bluray stalno win
npr. Le samourai Criterion DVD je bolji nego francuski (i kolko ja znam jedini ) bluray http://www.ecranlarge.com/forum/showpost.php?p=1760221&postcount=2

ovo je zivi uzas i neusporedivo losije od criterion dvd-a (mislim lol kaj su uklanjali filmsko zrno sa glassian blur-om ? )

 

tak da rezolucija ne mora imat puno veze sa kvalitetom (naravno da i moze ,ali kod ovakvih primjera NE )

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2013 1:03 (Arnold Layne).
14 godina
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
Arnold Layne kaže...

npr. Le samourai Criterion DVD je bolji nego francuski (i kolko ja znam jedini ) bluray http://www.ecranlarge.com/forum/showpost.php?p=1760221&postcount=2

ovo je zivi uzas i neusporedivo losije od criterion dvd-a (mislim lol kaj su uklanjali filmsko zrno sa glassian blur-om ? )

 

tak da rezolucija ne mora imat puno veze sa kvalitetom (naravno da i moze ,ali kod ovakvih primjera NE )

Meni to liči samo na upscale PAL DVD-a u Full HD. {#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: Logika rezolucija i bitrateta
Ord Mantel kaže...
Arnold Layne kaže...

npr. Le samourai Criterion DVD je bolji nego francuski (i kolko ja znam jedini ) bluray http://www.ecranlarge.com/forum/showpost.php?p=1760221&postcount=2

ovo je zivi uzas i neusporedivo losije od criterion dvd-a (mislim lol kaj su uklanjali filmsko zrno sa glassian blur-om ? )

 

tak da rezolucija ne mora imat puno veze sa kvalitetom (naravno da i moze ,ali kod ovakvih primjera NE )

Meni to liči samo na upscale PAL DVD-a u Full HD. {#}

kolko sam cito to je 2K scan (inace se 4k radi za 35mm film) koji je unisten kasnije digitalno :\
po meni izgleda jos gore :D

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2013 19:50 (Arnold Layne).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice