Danci izradili dron koji se puni bežično - na dale

poruka: 3
|
čitano: 2.416
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Danci izradili dron koji se puni bežično - na dale".
8 godina
online
Danci izradili dron koji se puni bežično - na dale

Eto, i taj dio brige za SkyNet je riješen

Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Danci izradili dron koji se puni bežično - na dale

Iste primisli sam i ja imao prije više godina o takvom dronu

Tek poslije sam naučio da napon na dalekovodu ne odgovara naponu na dronu

i da je potreban transformator

Još kad sam naučio i da ti transformatori i nisu tako lagani. A težina drona diktira veličinu drona i vrijeme leta , Odustao od ideje.

Ali vidim ovi su to izveli, svaka čast.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Danci izradili dron koji se puni bežično - na dale

Bespilotna letjelica koja se puni na dalekovodu poslužila bi primarno za inspekciju istog tog dalekovoda, ali i slične zadaće za koje je potreban velik dolet.

 

-kao što je navedeno, točno, primarno (i jedino) za inspekciju tog dalekovoda .. jer ako je potreban velik dolet, tad ne može biti udaljeno od dalekovoda, tj može samo tamo gdje postoji dalekovod u blizini, time jedino taj dalekovod može biti tim dronom tako odrađen, nadopunjavanje.. ne može ništa drugo jer naposto nije u blizini dalekovoda. Ako bi nešto bilo na npr udaljenosti leta recimo 15min, to je pola sata puta, kao i vrijeme punjenja, koje banalnom matematikom postane punjenje u satima bez smisla ako nije u blizini dalekovoda, tj povratak na početak rečenice (citata).. primarno (i jedino) za kontrolu tog dalekovoda, sve ostalo je besmisleno ili tek kao teoretski izuzetak ako se slučajno poklope faktori kao lokacija.

-tad nema ni problema obračuna-naplate 'ukradene' struje.. koji bi postojao za sve ostalo itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice