Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine bez

poruka: 11
|
čitano: 2.171
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine bez".
15 godina
offline
Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine bez

mogli su pitati. u nas je na "samonaplatnima" često više "pomoćnika" nego na ostalim običnim blagajnama zajedno. decathlon je to dobro riješio (kompromisom i boljom tehnologijom) ali jedna kokoš ne čini kokošinjac i pametan uči na tuđim a budala na svojim iskustvima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2024 10:42 (Ajar).
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine
Meni se sviđa engleski Lidl u kojem je 10-ak samoposlužnih blagajni i 2-3 poslužne, ali na kojima često nema ljudi. Čim te vide s kolicima, odmah se odnekuda stvori blagajnik. Napomena: riječ je o trgovini gdje sam vrlo rijetko viđao kupce u velikim kupnjama. Ljudi tamo dolaze često po manje robe, pa očito ovaj model 10/2-3 bolje funkcionira.
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine

Decathlon i slične trgovine to mogu jer imaju skuplje artikle a sta misliš koliko bi prehrana poskupjela da na svako mlijeko ili vanilin šečer dodaš RFID čip? 

4 godine
offline
Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine bez

Tekst baš i nije posve točan. Samo suspektne kupnje idu na ljudsku provjeru. Ako sustav ne prepozna jer je kupac to jako čudno uzeo da ga kamere nisu vidjele ili je pokušao prekriti proizvod i staviti ga u džep i sl. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine
Što je s tim RFIDijem za kojeg su rekli prije par godina da će zamijeniti barkod i omogućiti plaćanje prolaskom kroz skener?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine bez

ne radi li na sličnu foru onaj Konzum u centru Zg-a? Jel kupuje tko tamo uopće? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine bez

Lijepo je čuti da ljudi još uvijek pobjeđuju strojeve.

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine
BarbaVeli kaže...
Meni se sviđa engleski Lidl u kojem je 10-ak samoposlužnih blagajni i 2-3 poslužne, ali na kojima često nema ljudi. Čim te vide s kolicima, odmah se odnekuda stvori blagajnik. Napomena: riječ je o trgovini gdje sam vrlo rijetko viđao kupce u velikim kupnjama. Ljudi tamo dolaze često po manje robe, pa očito ovaj model 10/2-3 bolje funkcionira.

 Još bolje poneki veći Sainsbury's. 20-tak samoposlužnih blagajni, jedan pomoćnik i jedan zaštitar koji gleda kamere. 

15 godina
offline
Re: Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine
Dondo555 kaže...

Decathlon i slične trgovine to mogu jer imaju skuplje artikle a sta misliš koliko bi prehrana poskupjela da na svako mlijeko ili vanilin šečer dodaš RFID čip? 

 ma nije samo to. imaju oni i jeftilena ("na kile") a ona "rupa" na blagajni sve (i izmiješano i nabacano i bla) prepoznaje jednako (vrstu, količinu, bla). sam hitiš unutra i odmah gotovo. i - začudo - točno odmjereno. ali nije samo to. u ostalim dućanima možeš birati (izbjegavam "samoposlužne" k'o vrag tamjan - interakcije na običnim blagajnama znaju biti dobra zajebancija) a u decathlonu ne. zapravo su to "poslužne" blagajne s blagajnicima. kao što sam prije napisao, kompromis. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2024 13:05 (Ajar).
5 godina
offline
Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine bez

gledajući malo supermarkete, kasa je najviše rutinski posao posao u cijeloj trgovini.

 

i tamo radi svega 1 do 2 osobe i čine manji broj zaposlenika. fiksacija na automatiziranu kasu, je ok ali vjerojatno nije veći dio poslovanja supermarketa.

 

 

a gdje su tu oni što slažu artikle, nabavljaju, kuhaju, zaštitari, čistači , skladištari , , oni koji pomažu kupcima?

 

 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Amazon napušta "revolucionarnu" ideju trgovine
Na decathlon kesicama od proizvoda je nalijepljena naljepnica sa RFFID ćipom, bilo mi fora i novost to za vidjeti, premda sam proizvode kupio internetom.

I sviđaju mi se u Sparu one samouslužne blagajne, kao i u McDonald'su. Malo je na početku komplicirano ali kad pohvataš bolje i brže nego da čekam u redu na blagajni.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice