Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka

poruka: 14
|
čitano: 2.019
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka".
15 godina
offline
Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka

"Virtualni oblici vršnjačkog nasilja postali su posebno uočljivi od početka pandemije kovida kad su zbog karantene svjetovi mladih postali sve virtualniji." Ispod toga slika sa kažiprstima uperenima u dječaka. I onda mi padne na pamet kako su se i necijepljeni etiketirali i izrugivalo im se.

 

Što se tiče porasta vršnjačkog nasilja kroz virtualni svijet, takvo "sigurno" okruženje nasilniku daje poticaj da to čini. I još nešto, pri kraju se napominje kako treba educirati djecu glede oblika internetskog nasilja i to je u redu. Ipak, poseban naglasak treba staviti na razvoj empatije kod djece. Mora ih se naučiti i pokazati da nasilje šteti i naučiti (doslovno naučiti, ali da stvarno znaju i budu svjesna) djecu ono "sto puta" rečeno - ne čini drugome ono što ne želiš da se tebi radi. Tako je jednostavno, ali ne držimo se toga. To je i jedan od postulata Crkve i kršćanstva. Mora se razvijati razumijevanje i imati osjećaj za druge. A tu ključnu ulogu mora  odigrati roditelj tj. roditelji.

 

E sada... Što ako su i roditelji problematični? A svijet u kojem jesmo pokazuje da vlada izopačenost na razne načine. I kriminal raznih vrsta. A onda se ponovno u tome očituje manjak empatije, razumijevanja i ljubavi prema drugima. Jer naglasak se stavlja na materijalno i da se gleda sebe i sebi ugodi. Čak bih rekao po svaku cijenu. Mediji (i politika tj. političari svojim postupcima) svašta sugeriraju i igraju bitnu, ali mahom negativnu ulogu u našim životima i životima djece.

 

Jedan je život, živi ga i ugodi sebi - tako se govori i uvjerava ljude, zar ne? I što onda sada hoćemo i zašto se bunimo?

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka

to je cijena "naprdka" u kapitalizmu i bit će još gore, sve dok su važniji "rast", "profit", "ulagači" i svakako "oglašivači" od (ispod)prosječnog korisnika/"potrošača", što je većina. ono što se na studijima teme naziva "društveno odgovorno poslovanje" je bajka za naivne, posebno u tzv. "informatičkom sektoru" (kojekakva društvenomrežna sranjapranja itd.). svaka se nevolja može spriječiti jedino u korijenu, a o tome pročitajte post iznad, kolega izzy

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2024 11:28 (Ajar).
Moj PC  
2 3 hvala 0
11 godina
offline
Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka

I to nekog iznenađuje?

 

Pa pogledajte tj. poslušajte djecu kako se ponašaju i razgovaraju u lokalnim kvartovskim parkovima, ti isti su takvi i u virtuali samo još hrabriji i bezobrazniji.

 

Polazišna točka im je kuća iz koje dolaze i oni koji ih okružuju, ne bavljenje djecom rezultira takvim produktima a kapitalizam gdje je firma iznad obizelji i tracionalnih vrijednosti kao što su obitelj, otac, majka daje upravo takve rezultate.

 

Nažalost zapadna propaganda je odradila svoje a svijet je istu gutao kao da sutra ne postoji.

 

 
4 2 hvala 0
9 godina
offline
Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka

Kad sam bio balavac u osnovnoj školi moj stari je imao razgovor samnom, koji se sveo na to da ako budem gnjavio drugu djecu, pogotovo onu koja su slabija, zaostala ili bilo šta slično da mu ne moram više pred dolaziti pred oči, a ako dođem da neće biti dobro za moje zdravlje. Način na koji mi je to sve razjasnio je bio vrlo slikovit i vjerojatno bi se danas smatralo zlostavljenjam sam način kako mi je to rekao, ali ja sam mu zahvalan, jer sam to vrlo ozbiljno shvatio i nikad nisam napravio ništa slično. 

 

Isto tako danas da saznam da moje dijete zlostavlja na bilo koji način drugo dijete, bilo bi po pički. 

 

Sve to dolazi od kuće, škola u Hrvatskoj nema moć da to spriječi onako kao što to mogu roditelji. Dijete koje zlostavlja drugo dijete treba dobiti jasnu i nedvosmislenu sankciju, pa nek onda razmišlja.

Moj PC  
16 1 hvala 1
2 godine
offline
Re: Internetsko zlostavljanje među djecom poprima
Cansee kaže...

Isto tako danas da saznam da moje dijete zlostavlja na bilo koji način drugo dijete, bilo bi po pički. 

 

Sve to dolazi od kuće, škola u Hrvatskoj nema moć da to spriječi onako kao što to mogu roditelji. Dijete koje zlostavlja drugo dijete treba dobiti jasnu i nedvosmislenu sankciju, pa nek onda razmišlja.

 Lijepo si mu objasnio kako je nasilje ultimativno rješenje, bravo...

11 godina
offline
Re: Internetsko zlostavljanje među djecom poprima
notloB kaže...
Cansee kaže...

Isto tako danas da saznam da moje dijete zlostavlja na bilo koji način drugo dijete, bilo bi po pički. 

 

Sve to dolazi od kuće, škola u Hrvatskoj nema moć da to spriječi onako kao što to mogu roditelji. Dijete koje zlostavlja drugo dijete treba dobiti jasnu i nedvosmislenu sankciju, pa nek onda razmišlja.

 Lijepo si mu objasnio kako je nasilje ultimativno rješenje, bravo...

 

Trebao mu je reći da ako bude zločest kada bude stariji (5-6-7 razred) neće moći birati spol i biti LGBTQIA+ kao ovaj sa evrovizije.

 

9 godina
offline
Re: Internetsko zlostavljanje među djecom poprima
notloB kaže...
Cansee kaže...

Isto tako danas da saznam da moje dijete zlostavlja na bilo koji način drugo dijete, bilo bi po pički. 

 

Sve to dolazi od kuće, škola u Hrvatskoj nema moć da to spriječi onako kao što to mogu roditelji. Dijete koje zlostavlja drugo dijete treba dobiti jasnu i nedvosmislenu sankciju, pa nek onda razmišlja.

 Lijepo si mu objasnio kako je nasilje ultimativno rješenje, bravo...

 

Tko je rekao da sam ja pacifist? Ako napada nedužnog, jadnog, slabijeg onda treba dobiti sankciju, a ja osobno smatram da je idealna sankcija da nasilnik osjeća otprilike ono što je osjećala žrtva u trenutku nasilja. Naravno da neću ja zlostavljati online svoje dijete da ga naučim lekciju ali da shvati da je slabiji, da ne može raditi što hoće, da osjeti malo poniženja, e to treba. Popratio bi to sa razgovorom, ali prvo treba nešto djelotvornije. 

2 godine
offline
Re: Internetsko zlostavljanje među djecom poprima
Cansee kaže...
notloB kaže...
Cansee kaže...

Isto tako danas da saznam da moje dijete zlostavlja na bilo koji način drugo dijete, bilo bi po pički. 

 

Sve to dolazi od kuće, škola u Hrvatskoj nema moć da to spriječi onako kao što to mogu roditelji. Dijete koje zlostavlja drugo dijete treba dobiti jasnu i nedvosmislenu sankciju, pa nek onda razmišlja.

 Lijepo si mu objasnio kako je nasilje ultimativno rješenje, bravo...

 

Tko je rekao da sam ja pacifist? Ako napada nedužnog, jadnog, slabijeg onda treba dobiti sankciju, a ja osobno smatram da je idealna sankcija da nasilnik osjeća otprilike ono što je osjećala žrtva u trenutku nasilja. Naravno da neću ja zlostavljati online svoje dijete da ga naučim lekciju ali da shvati da je slabiji, da ne može raditi što hoće, da osjeti malo poniženja, e to treba. Popratio bi to sa razgovorom, ali prvo treba nešto djelotvornije. 

Nemam pojma tko je to rekao... Pokazao bi mu primjerom da jači kažnjava slabijeg i da kazna treba biti nasilna... Tako svijet funkcionira na kraju krajeva pa zašto ne i odnosi u obitelji... jel' tako?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2024 13:31 (notloB).
14 godina
offline
Re: Internetsko zlostavljanje među djecom poprima
Cansee kaže...
... idealna sankcija da nasilnik osjeća otprilike ono što je osjećala žrtva u trenutku nasilja....

 NIJE!

16 godina
online
Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka

Stop nasilju, bilo kakvom u 21stoljeću smo....

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Internetsko zlostavljanje među djecom poprima
konjRR kaže...
Cansee kaže...
... idealna sankcija da nasilnik osjeća otprilike ono što je osjećala žrtva u trenutku nasilja....

 NIJE!

 

a što je? 

14 godina
offline
Re: Internetsko zlostavljanje među djecom poprima
Cansee kaže...
konjRR kaže...
Cansee kaže...
... idealna sankcija da nasilnik osjeća otprilike ono što je osjećala žrtva u trenutku nasilja....

 NIJE!

 

a što je? 

 Time se znanost bavi jako dugo a drustvo pokusava sustavno provoditi. Moj prijedlog je da se posavjetujes sa pravnicima, psiholozima, sociolozima, antropolozima itd.

Ja samo znam da nesto malo znam, sto je svakako mnogo vise od onih koji su jos na nivou drustvenog razvoja "oko za oko, zub za zub". Srecom drustvo je napredovalo unatoc pojedincima kao sto si ti. 

15 godina
offline
Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka

Osveta za svaku nepravdu i nasilje treba biti kao u film sagi Saw...

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Internetsko zlostavljanje među djecom poprima šoka

Ja

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice