Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

poruka: 22
|
čitano: 5.492
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured".
12 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Znaci 500 eura me kosta mir. Ok, super. Mala cijena.

 

Duh je izasao iz boce. Good luck u vracanju nazad. Da se razumijemo, ja dodjem u ured. Al kako bi rekla moja sefica, ja kad dodjem u ured stavim out of office jer taj dan nista ne napravim.

 
7 0 hvala 2
13 godina
suspendiran
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Obzirom postoje poslovi koji se MOGU i koji se NEMOGU raditi od doma, kao i poslovi koji MOGU imati četverodnevni radni tjedan i koji IMAJU sedam dana radni tjedan, ovo je za stvarno duboku analizu. 
U svakom slučaju, ako je je ”radnik” visoko kvalificiran, pozna materiju radnog mjesta, potražnja za takvim kadrom je nasušna, uvijek sam za to da se radnika pusti neka uživa, jer ”kada radiš posao koji voliš, nikada se nećeš umoriti”, a posao generalno i dugoročno neće nikada osjetiti da po ikojem osnovu trpi! 

Ako u glavi CEO firme postoje kakvi ”BUMBARI” ili ”šTRŠLJENI”, trebao bi postojati u svakom radnom okruženju jedan ”radnik” koji bi bio zadužen da takvog (pardon na ovakvom otvorenom plastičnom izrazu) nadrkanom  malo podreže krila, spusti ga na zemlju i objasni mu prednosti i dobrobiti pojedinih aspekata pojma manje je više! Pa na kraju krajeva, balade, zašto postoji termin ”teambuilding”, koji se može učiniti vilo koji dan u godini, ili nekoliko dana, neovisno o GO?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Kako je navedeno u tekstu da se radi o 500€ smanjenju plaće i da to predstavlja 50%-tno smanjenje, znači nakon smanjenja plaća iznosi samo 500€što je možda ispod minimalca. Dakle, to ne postoji što me dovodi do zaključka da je ovo prvotravanjska šala.

 
13 1 hvala 4
7 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz

Postoji, postoji, bez brige 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
10 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Sve će to tržište samo izregulirati. Ovi će smanjivati plaću, drugi će nuditi 500 eura više za remote stručnjake. Pa nek si pucaju u nogu.

Nadglednik dina
Moj PC  
18 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz
Sjetimo se da je danas 1.4.
 
10 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz
peace_of_cake kaže...

Kako je navedeno u tekstu da se radi o 500€ smanjenju plaće i da to predstavlja 50%-tno smanjenje, znači nakon smanjenja plaća iznosi samo 500€što je možda ispod minimalca. Dakle, to ne postoji što me dovodi do zaključka da je ovo prvotravanjska šala.

 

greysaint0 kaže...
Sjetimo se da je danas 1.4.

Nije prvoaprilska šala. U današnjoj anketi se i spominje kako smo odustali od objava tog tipa...

 

Autorica mi je u pripremi teksta dodatno potvrdila da ima pouzdan izvor koji ju je i motivirao na pisanje cijelog teksta.

 

Suzana je inače pobornik rada od kuće i to je tema kojom se već više puta bavila:

https://www.bug.hr/biznis/rad-od-kuce-iz-vlastitoga-iskustva-32754

https://www.bug.hr/zakonodavstvo/sto-nam-je-donio-izmijenjeni-zakon-o-radu-u-vezi-rada-od-kuce-32753

...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 10:34 (Miro).
6 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz

Koliko Vas je za rad od doma moralo potpisati da poslodavac ima pravo uci u Vas dom kad pozeli u dogovoru s Vama? (Zakonodavac u EU je to morao omoguciti pa je to i omogucio ukljucivsi nas)
Iako za to nema opravdan poslovni razlog jer nije odgovoran za "ozljede" dok radite od doma i nemoze popravljati eventualnu opremu tipa laptop koji duzite iz vase kuce jer time ima pristup vasoj mrezi i privatnim podacima.
Dakle trazi se pravo na ulazak u tudji dom bez poslovno opravdanog razloga samo da bi pojedinac mogao raditi? ( opet slucajkost izgradnje Vrlog novog neokomunistickog svijeta gdje dom i pravo na nepovredivost doma ne postoji. )
Zanima me koliko Vas je to moralo potpisati i da li ste odbili i nastavili raditi iz tvrtke ili ste odbili i dobili otkaz ( bili snazno uvjeravani da promjenite tvrtku)?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 10:47 (Hoggy).
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

eto primjera kakva su žgadija većina "poslodavaca", odn. još gore: srednji menadžment. nisu bez razloga klasni neprijatelj, kao što nas je poučio marx (karl, ne groucho). 

susjeda živi s bolesnom nesamostalnom staramajkom i zbog nje mora raditi od doma (uz blagoslov firme, još od korone). nikakav problem, jer njezin posao ne traži nazočenje u uredu, osim ako voliš maltretiranje drugonavedenih polupismenih psihopata (tzv. mobbing/bullying, učestao tamo, no nitko se ne usudi ni trc, zbog straha za radno mjesto - posebno ogroman broj zaposlenika pred penzijom, mahom žene - pa šute i trpe). radne ugovore produljuju na jednu godinu (ili raskidaju), za što traže dolazak u firmu (iako mogu mailom/telefonom), bez navođenja razloga zašto te pozivaju, dok tamo ne dođeš (valjda radi dramatskog efekta - svi se useru, jer nemaju pojma zašto moraju dolaziti - pametan čovjek uvijek prvo pomisli kako je nešto "zgriješio"). jasno, tako izgubljene radne sate najdražem poslodavcu moraš nadoknaditi. 

doma ima učinak prosječno i do 50% veći, što su joj u firmi i priznali (sve vide i znaju - špijaju i doma*) i odmah joj brže-bolje smanjili plaću ("apcigali") za prijevoz i ne može "pretvoriti" prekovremene u slobodne dane/novac. tako se kalio čelik. 

 

*posjeduju softver ugrađen u firmine laptope - obavezne za uporabu od doma - koji prati sve i dojavljuje "središnjici": koliko si "online", što i kako radiš te učinak. sve su joj prezentirali i ostala je paf jer mi nije vjerovala kako je to moguće. 

 

ovo nije jedini takav rvacki slučaj. čini se (ne postoji istraživanje, još) kako je rvacko poduzetništvo dominantno psihološka (pa i psihijatrijska) a ne toliko ekonomska pojava. tako se "postaje gazda" i rješavaju kompleksi (provincijalizam, nizak rast, neobrazovanost itd. + kombinacije navedenog). rok'n'roll. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 13:06 (Ajar).
Moj PC  
10 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz
Miro kaže...
 

Autorica mi je u pripremi teksta dodatno potvrdila da ima pouzdan izvor koji ju je i motivirao na pisanje cijelog teksta.

 

Tekst mi je više prvoaprilska zezancija nego ozbiljan članak.

Vidi se da je jako naklonjena HO, ali neke stvari su pretjerane (ovo s ukidanjem pola plaće, neobjektivna procjena što je moguće, a što ne) i slično.

Hoggy kaže...

Koliko Vas je za rad od doma moralo potpisati da poslodavac ima pravo uci u Vas dom kad pozeli u dogovoru s Vama? (Zakonodavac u EU je to morao omoguciti pa je to i omogucio ukljucivsi nas)
Iako za to nema opravdan poslovni razlog jer nije odgovoran za "ozljede" dok radite od doma i nemoze popravljati eventualnu opremu tipa laptop koji duzite iz vase kuce jer time ima pristup vasoj mrezi i privatnim podacima.
Dakle trazi se pravo na ulazak u tudji dom bez poslovno opravdanog razloga samo da bi pojedinac mogao raditi? ( opet slucajkost izgradnje Vrlog novog neokomunistickog svijeta gdje dom i pravo na nepovredivost doma ne postoji. )
Zanima me koliko Vas je to moralo potpisati i da li ste odbili i nastavili raditi iz tvrtke ili ste odbili i dobili otkaz ( bili snazno uvjeravani da promjenite tvrtku)?

Problem je bio (na početku Covid situacije) s nedefiniranim zakonom, rad od kuće niti je bio definiran niti je imao iznimke za neke stvari (tipa ozljede na radnom mjestu, pokriće troškova itd.).

Ako je poslodavac odgovoran za "radno mjesto" onda mora imati i sve to na mogući uvid, ako nije onda se i rješava niza stvari (osiguranja na radnom mjestu, djelomičnog pokrića troškova itd.).

12 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Najveći problem sa radom u uredu je što ti plaćaju 8h a trebaš potrošiti 10h jer dok se spremiš i dođeš na posao treba ti 1h i također dok odeš i odmoriš.

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

i onda je svizac zamotao čokoladu.

 objavljivati individualna istraživanja ljudima koji prekomjerno rade na danasnji dan, na prvi maj bi im bolje sjelo 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Zena radi vec par godina od kuce. Kaze da je potpisala ugovor ali u ugovoru nema nikakvih shema da joj netko moze doci doma provjeravat stvari. Pa ja ih prvi nebi pustil u privatno vlasnistvo, koji vam je.

Uglavnom, zena u ovih par godina rada od kuca, prvo na daljino jer smo preselili u drugu drzavu pa opcija ureda uopce nije bila moguca, poslodavac nije slova rekao. Zena radila, prisustvovala sastancima,vodila satanke, tu i tam je imala i poslovni put ali poslodavac niti slova nije rekel a placa joj je u tih par godina samo rasla. Od kad je pocela raditi u drzavi u koju smo odselili, odmah joj je prezentiran hybridan oblik rada, pon/pet od doma, utos-sri-cet iz ureda, mogla je kemijat al nije imalo smisla jer smo tak poslozili rapsored onda s klincima za ovu skolsku godinu. Poslodavac je ogromna multinacionalka i potpisivala je ugovor o tom hybridnom radu ali samo u smislu da ih zanima gdi joj je Home Office, dakle samo adresa. Sad mijenja posao, prvo njezino pitanje na razgovoru, placa i ostalo ju nisu niti zanimali, da li podrzavate rad od doma? Da su rekli ne, nebi ni nastavila razgovor dalje.

Ove sheme da netko dolazi na ideju smanjena place za 500€ zbog rada od doma..a majke ti mile, bar za one sposobne i sa znanjem ima mjesta gdi hoce.

Ja sam smjenski randik :D meni HomeOffice nije opcija

 

Vezano na clanak, cisto me zanima koja je to firma u hrvatistanu (zivci rade) da smanjuje place za do 50% (500€) jer ako ste u ITu za 1000€ pa makar i pocetnik, kaj ne postoji opcija drugog poslodavca? S druge strane, fino pocnete ispunjavati formulare troskova za rad od doma. Danas se bar sve da izracunat, struja,voda,grijanje,hrana, rokaj pa samo ispunjavas i saljes.

 

A sad s generalnog stajalista, misljenja sam da bi cijela EU, kad ekipa odluci smanjit proizvodnju nafte jer eto oni ba nisu zadovoljni sa cijenom barela, jednsotavno trebala predlozit poslodavcima, da radnike koji to mogu, ostanu radit od doma. Em smanjujete potrosnju goriva em to koristi klimi em cijena nafte opet ide dolje. Eeeeee al kad bi to bilo tak jednostavno i kad tu nebi bilo interesnih lobija...kad bi se radilo na korist ljudi...eeee utopijo

 

I da,da nadodam samo jos jedan oblik rada koji mi se bas onak svidio i cini mi se jako zanimljiv. Poslodavac (opet ogroman multinacionalka) ima HQ u Mađarskoj, i tamo imaju urede. Međutim,fora je u tome da je broj zaposlenika veci od broja ureda (op op eto cirkusa?). Ne, nema cirkusa, radi se od doma, a tko mora doci u ured ili ima sastanak REZERVIRA radno mejsto i ono ga sutra ceka slobodno samo za njega. Da dobro ste procitali...REZERVIRA...siguran sam da ima i nekih negativnih stvari u tom modelu ali za sad im funkcionira i to je bilo i prije COVIDa tak da...sry ali...skidat placu za rad od kuce...Tschuss Auf Wiedersehen

 

A ove sheme o generacijama...cuo sam iz POUZDANOG izvora da ekipa ide na EDUKACIJU kako se obnasat sa tim raznoraznim cvjetic generacijama...majke mi niste/nisu normalni, netko u tom cijelom lancu nije normalan, nije i tocka.

 

Ja sam stvarno mislio da je clanak prvoaprilska sala

Moj PC  
5 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz
Old Iggy kaže...

Problem je bio (na početku Covid situacije) s nedefiniranim zakonom, rad od kuće niti je bio definiran niti je imao iznimke za neke stvari (tipa ozljede na radnom mjestu, pokriće troškova itd.).

Ako je poslodavac odgovoran za "radno mjesto" onda mora imati i sve to na mogući uvid, ako nije onda se i rješava niza stvari (osiguranja na radnom mjestu, djelomičnog pokrića troškova itd.).

 Poslodavac explicite nije odgovoran za nista dok radis u svom

domu po zakonu i to izrijekom cesto navodi u ugovoru. Nije duzan snositi ni troskove rezija, ali moze prihvatiti ako zeli kao benefit.

Dakle moje pitanje i dalje stoji koliko Vas je potpisalo u HR da poslodavac moze uci u Vas dom da bi radili? Bilo bi zanimljivo vidjeti i koje su to tvrtke jer se poslodavci cesto vole hvaliti poslovnom etikom pa valjda je pravo na privatnost  nepovredivost doma da bi zivjeli i radili civilizacijski doseg. Steta sto novinari pa i Bug jer su placeni iz istog izvora za pocecanje dosega ne smiju pisati o tome.

Barem ne se objektivno zapitati kakav svijet vlastitoj djeci gradimo ako svaka susa moze uci u tvoj dom da bi radio. Smiju to prikazati kao normalno ali ako prosjecan citatatelj kao kod nas to ne moze svariti onda moraju sutiti.

Ako ne govorim istinu mogu lako dokazati da nije tako.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 13:06 (Hoggy).
16 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz
smajlee kaže...

I da,da nadodam samo jos jedan oblik rada koji mi se bas onak svidio i cini mi se jako zanimljiv. Poslodavac (opet ogroman multinacionalka) ima HQ u Mađarskoj, i tamo imaju urede. Međutim,fora je u tome da je broj zaposlenika veci od broja ureda (op op eto cirkusa?). Ne, nema cirkusa, radi se od doma, a tko mora doci u ured ili ima sastanak REZERVIRA radno mejsto i ono ga sutra ceka slobodno samo za njega. Da dobro ste procitali...REZERVIRA...siguran sam da ima i nekih negativnih stvari u tom modelu ali za sad im funkcionira i to je bilo i prije COVIDa tak da...sry ali...skidat placu za rad od kuce...Tschuss Auf Wiedersehen

 

A ove sheme o generacijama...cuo sam iz POUZDANOG izvora da ekipa ide na EDUKACIJU kako se obnasat sa tim raznoraznim cvjetic generacijama...majke mi niste/nisu normalni, netko u tom cijelom lancu nije normalan, nije i tocka.

 

Ja sam stvarno mislio da je clanak prvoaprilska sala

"Shared desk policy" nije nova stvar, dosta je čest u multinacionalkama. Skidanje plaće za rad od kuće isto nije nova stvar, počelo je biti jako ekstremno u Silicijskoj dolini (jer je cijena stanova ogromna i predstavljala je velik dio plaće), a i kod nas je dosta često bilo ukidanje prijevoza, uzimanje službenih vozila i slično.

 

A ovo s milenijalcima uopće nije zezancija.

Hoggy kaže...
Old Iggy kaže...

Problem je bio (na početku Covid situacije) s nedefiniranim zakonom, rad od kuće niti je bio definiran niti je imao iznimke za neke stvari (tipa ozljede na radnom mjestu, pokriće troškova itd.).

Ako je poslodavac odgovoran za "radno mjesto" onda mora imati i sve to na mogući uvid, ako nije onda se i rješava niza stvari (osiguranja na radnom mjestu, djelomičnog pokrića troškova itd.).

 Poslodavac explicite nije odgovoran za nista dok radis u svom

domu po zakonu i to izrijekom cesto navodi u ugovoru. Nije duzan snositi ni troskove rezija, ali moze prihvatiti ako zeli kao benefit.

Dakle moje pitanje i dalje stoji koliko Vas je potpisalo u HR da poslodavac moze uci u Vas dom da bi radili? Bilo bi zanimljivo vidjeti i koje su to tvrtke jer se poslodavci cesto vole hvaliti poslovnom etikom pa valjda je pravo na privatnost  nepovredivost doma da bi zivjeli i radili civilizacijski doseg. Steta sto novinari pa i Bug jer su placeni iz istog izvora za pocecanje dosega ne smiju pisati o tome.

Barem ne se objektivno zapitati kakav svijet vlastitoj djeci gradimo ako svaka susa moze uci u tvoj dom da bi radio. Smiju to prikazati kao normalno ali ako prosjecan citatatelj kao kod nas to ne moze svariti onda moraju sutiti.

Ako ne govorim istinu mogu lako dokazati da nije tako.

 

I sam ZoR navodi mogućnost ulaska u prostor doma, ako je definirano ugovorom (na stranu što je "nepovredivost doma" jako rastezljiv pojam). Kao i naknadi troškova (ako je i jedno i drugo ugovoreno).

Nisam baš čuo za takve primjere, iako jesam za dosta ugovorenih HO, od "nije me briga gdje si" do "moraš biti u gradu u kojem je firma".

9 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

u početku mi je bila fora raditi stalno od kuće, sad odem do ureda par puta tjedno da se odmorim, popijem par kava s ljudima, radim duplo manje... pričamo, zezamo se, sve ono što nikad ne radimo online jer nema smisla

 

od kad je to aktualno ljudi su se izolirali, maknuli jedni od drugih, nema više zezancija, druženja, teambuilding jednom ili dva puta godišnje je ništa

naravno introverti su došli na svoje u svoja 4 zida

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Meni nije problem biti u uredu, i jesam veći dio vremena, ali me ubije putovanje do i sa posla. Čak i ne toliko zbog potrošenog vremena koliko zbog manijaka na cesti, najmanji dio koncentracije mi ide na vožnju i ono što ja radim, veći dio je paziti na to što tulipani rade, a to bome jaaako umori u ZG...

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz
Old Iggy kaže...

I sam ZoR navodi mogućnost ulaska u prostor doma, ako je definirano ugovorom (na stranu što je "nepovredivost doma" jako rastezljiv pojam). Kao i naknadi troškova (ako je i jedno i drugo ugovoreno).

Nisam baš čuo za takve primjere, iako jesam za dosta ugovorenih HO, od "nije me briga gdje si" do "moraš biti u gradu u kojem je firma".

 Upravo sam to i ja rekao da je vlada preko  ZORa to maestralno izvela, igrajuci pravno u mutnom, racunajuci da ce poslodavci to sami odraditi i uvesti novi standard, dom vise nije privatan.Ako svi zaposleni pristanu potpisati onda to prestaje biti aneks i moze ulaziti u radne ugovore po defaultu. Ja znam  za neke velike tvrtke da to imaju. Evo pozivam novinare da istraze i objave, ako smiju, koje su tvrtke koje traze pristup tudjem domu. To je ono, znate, sto su novinari nekad radili a ne prenosili tudje tekstove da povecaju doseg. Pa da ljudi znaju koje tvrtke imaju eticke vrijednosti slicne njihovim. I to je bitno u izboru firme.

 

16 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz
Hoggy kaže...

Upravo sam to i ja rekao da je vlada preko  ZORa to maestralno izvela, igrajuci pravno u mutnom, racunajuci da ce poslodavci to sami odraditi i uvesti novi standard, dom vise nije privatan.

 

Morao bi znati da dom nikad ni nije bio potpuno privatan.

6 godina
offline
Re: Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz

Svaki poslodavac, menadzer zeli da budes sto ucinkovitiji. Sto vise posla za sto manje troska. To je prihvatljivo i normalno, moramo razumjet da tako svijet funkcionira. Dva prijatelja su bili super ushiceni zbog rada od kuce. Jedan se bavi deep learningom, trenira modele za nesto primarno, a dok se modeli treniraju, pise razne skripte za nesto drugo prije evaluacije.  Druga je u racunovodstvu multinacionalne kompanije. Oboje se cude kako imaju i rade puno vise posla, a placa je ista. S obzirom da su oboje jos uvijek u roditeljskoj kuci, bez obzira na iznad prosjecnu placu u RH (koja i dalje nije dovoljna za dostojanstven stan u 2024., bez gljivica po zidovima i namjestajem iz 1990.-ih te hranu, rezije i zivot opcenito), imaju zivcane slomove. Nema druzenja, nema socijalizacije, poslije posla se tesko usklade i imaju volje za kavu, kod kuce se od njih svasta ocekuje jer su roditelji generacija 1960-1965... Nije svakome tako, ali postoje i ovakvi slucajevi, stoga svatko za sebe mora odlucit i pokupit iskustva. 5 do 6 godina fakulteta i prvi pravi posao, dvije godine rada, nemas u tom slucaju bas previse izbora. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Treba delat

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Za 500 eura manja plaća onima koji ne rade iz ured

Rad od doma ili ne stvarno ovisi od osobe do osobe i pozicije i firme u kojoj radi. Za jednu firmu znam da daju određen iznos novaca za dane koje ne dolaziš u firmu, za drugu znam da je lakše napredovati ako dolaziš u ured (to je iskomunicirano zaposlenicima).

 

Ako je firma bazinara vani, u smislu da je menadžment u drugoj vremenskoj zoni pa se članovi tima synaju na tjednim (ili dnevnim) sastancima, onda je uglavnom ljudima sasvim svejedno jel radiš iz ureda ili ne. Ionako imaju taj overhead remote rada, pa je svjedno. Tu čak i nekad preferiraju maknuti ured zbog rezanja troškova. Ja sam srećom, zbog toga toga što radim u dijelu koji ima doticaja s nekim hardverom, u takvoj situaciji da još imam ured u koji mogu doći i raditi, i direktno komunicirati (i naravno zajebavati se) s ljudima s kojima izravno radim. Da mi je projekt čisto softverski, vjerojatno bi potpuno ukinuli ured (jer i ured je dosta značajan trošak poslovanja). Pritom je bitno napomenuti da ja imam jako fleksibilno radno vrijeme i ured je 20 minuta pješke od mene, a u svojoj garsonijeri nemam baš neke uvjete za rad od doma.

 

Da mi je ured na drugom kraju grada, i da imam fiksno radno vrijeme, možda bi mi remote rad više odgovarao. No i onda, ako budem morao usko surađivati s više ljudi, vjerojatno bih popizdio od doma jer je lakše otići do nečijeg stola pa riješiti problem i syncati se uživo nego preko slacka, ili nekih zoom meetinga. Onda bi mi opcija, uz vožnju auta, bila i preseljenje na drugi kraj grada.

 

Onome tko je takav da si može organizirati život da tipa od 8-16 radi posao svaki dan, wfh može itekako biti velika prednost. No i nedostatak ako osoba ne zna postaviti granice jer lako bi to moglo preći svakodnevni prekovremeni rad do večeri, uz burnout na kraju.

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice