Photomath je i na trgovinama aplikacija istaknut k

poruka: 16
|
čitano: 3.721
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Photomath je i na trgovinama aplikacija istaknut k".
8 godina
offline
Photomath je i na trgovinama aplikacija istaknut k

Ponavljam

photomath nikad nije bio iz RH
iz RH je samo bila sestrinska firma sa prihodima oko 8-9m €

u vlasnistvu Photomath LLC. (USA)


https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/photomath/Detaljno/650199

 

 
0 6 hvala 1
10 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
sporttest kaže...

Ponavljam

photomath nikad nije bio iz RH
iz RH je samo bila sestrinska firma sa prihodima oko 8-9m €

u vlasnistvu Photomath LLC. (USA)


https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/photomath/Detaljno/650199

 

 Ne lupetaj. Photomat je 100% hrvatska firma. Američka podružnica je bila zbog američkog tržišta, gdje se najbolje prodavala.

Nadglednik dina
3 mjeseca
protjeran
offline
Photomath je i na trgovinama aplikacija istaknut k

Nevjerovatna aplikacija, svaka im čast.

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
Prica se da otpustaju 90% radnika. Da je isao mail od strane Googlea na cijelu kompaniju. Da ce sve to ekipa iz Google hendlat. Sad kolko je istina, pokazat ce vrijeme.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
Kada je doslo do prodaje photomatha
Gdje se evidentirala prodaja i platio porez?
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
sporttest kaže...
Kada je doslo do prodaje photomatha
Gdje se evidentirala prodaja i platio porez?

 Ako te zanima potrudi se i istraži, pronađi završna izvješća i bilješke, to je sve negdje objavljeno. Neće ti nitko servirati te informacije da bi ti mogao lagodno srati po nekom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 22:26 (Kuun-Lan).
8 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
Ja znam sve to, pitanje je postavljeno tako da vi sami pronadete podatke.

Ne serem po nikom, za apliakciju mislim da je super ali stvari treba znati staviti na svoje mjesto
Photomath llc nije podruznica zbog poslovanja u americi nego je PM americka firma
Da je situacija o kojoj vi pricate, hrvatski photomath doo bi bio vlasnik americkog ogranska a ne obrnuto

Stoga, ljudi koji su tu firmu osnovali kogu biti hrvati, medutim firma je iz USA i svo vrhnje te transakcije je pobrala amerika
9 mjeseci
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn

Razumijem te i meni je žao što strane tvrtke kupuju hrvatske (i kupe vrhnje hrvatske pameti i ideja), a pogotovo ako su te tvrtke najuspješnije u svojem području (niši) na svijetu. Ne znam da li ti je poznata činjenica da je Damir Sabol osnovao prvo Photopay (MicroBlink) koji su prodavali bankama (Erste i Zagrebačka banka - slikaj i plati) iz čega je proizašao i sam Photomath (osnovan 2014. godine). Tek prošle godine je završeno preuzimanje Photomatha od strane Google-a nakon odobrenja EK. Dakle hrvatska tvrtka Photomath koju je prošle godine preuzeo Google. Pratio sam ovog čovjeka jedno vrijeme (imaš par njegovih predavanja na Youtube-u gdje objašnjava kako su započeli iz podruma Zagrepčanke), jer je jedan od rijetkih iz hrvatske koji je uspio napraviti proizvod (aplikaciju i tehnologiju u pozadini te aplikacije) na svjetskom nivou i sa svjetskim uspjehom.

10 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
sporttest kaže...
Ja znam sve to, pitanje je postavljeno tako da vi sami pronadete podatke.

Ne serem po nikom, za apliakciju mislim da je super ali stvari treba znati staviti na svoje mjesto
Photomath llc nije podruznica zbog poslovanja u americi nego je PM americka firma
Da je situacija o kojoj vi pricate, hrvatski photomath doo bi bio vlasnik americkog ogranska a ne obrnuto

Stoga, ljudi koji su tu firmu osnovali kogu biti hrvati, medutim firma je iz USA i svo vrhnje te transakcije je pobrala amerika

 Firma je osnovana u Hrvatskoj i kasnije prebačena u Ameriku kao što masa velikih kompanija prebacuje svoja središta gdje im bolje odgovara. To ju ne čini USA firmom. Da je USA firma sa Hrv podružnicuom nebi čekali 2 mjeseca odobrenje Europske komisije prije prodaje već bi ju bez problema prodali.  

8 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
Apsolutno bi
Ukoliko poslujes na teoritoriju EU moras cekati odobrenje pa makar firma bila iz Ugande.

Svidilo se to vama ili ne, firma je americka iz same cinjenice da je tamo placen porez za ovu transakciji, a to je jedino vazno RH i nama kao gradanima RH
znam sobola, znam cijelu pricu sa photomathom, jako je impresivna i stvaeno mi je to drago.
Medutim pravno gledano, ovo je americka kompanija, samo na to zelim ukazat
13 godina
offline
Photomath je i na trgovinama aplikacija istaknut k

Kako volim ekipu koja nešto krivo tvrdi, pa kad im pokažeš da su u krivu, kažu ti da si sam pronađeš podatke koje oni tvrde. Zašto bi ja gubio vrijeme na pronalazak podataka koje ti tvrdiš? Ako raspravljaš o nečemu, daj dokaze za to što tvrdiš. Jer ako ne daš ništa, izgubio si raspravu i tu ista završava.

 
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
sporttest kaže...
Apsolutno bi
Ukoliko poslujes na teoritoriju EU moras cekati odobrenje pa makar firma bila iz Ugande.

Svidilo se to vama ili ne, firma je americka iz same cinjenice da je tamo placen porez za ovu transakciji, a to je jedino vazno RH i nama kao gradanima RH
znam sobola, znam cijelu pricu sa photomathom, jako je impresivna i stvaeno mi je to drago.
Medutim pravno gledano, ovo je americka kompanija, samo na to zelim ukazat

 Nije važno. To je privatna firma i RH i građani RH ne polažu pravo na novac od njene prodaje.

 

I dalje nije američka kompanija. Američka podružnica je bila sestrinska firma hrvatskoj. Kako znam? Radio sam u Photomathu, tako da ono. To što su prebacili pravno u americi je vjerojano odraz dogovora s Google-om radi jednostavnije prodaje i daleko manjeg harača nego u EU.

 

Pravno gledano Coca Cola hrvatska je hrvatska firma. Možemo se mi igrati semantikom do prekosutra.

Nadglednik dina
8 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
Naravno da je vazno
RH i gradaninu RH je vazno gdje porez ide, od toga uzivamo sva javna dobra
Ostalo me nista nije briga.

Coca cola doo je hrvatska
Al vlasnik cocacole doo je coca cola koja je americka firma, tako da je sve jasno
10 godina
offline
Photomath je i na trgovinama aplikacija istaknut k

Edit: Kriva tema

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 18:23 (Entry Point).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
sporttest kaže...
Coca cola doo je hrvatska
Al vlasnik cocacole doo je coca cola koja je americka firma, tako da je sve jasno

 Ali tom logikom Coca cola je prije švicarska nego američka, jer vlasnik "naše" Coca cole je CC beverages holding iz Nizozemske koji su pak podružnica Coca cole HBC, firme čije je vlasništvo u Švicarskoj. A vlasnici te firme su pak firma iz Luksemburga sa 23% i Coca cola sa 23% što znači da opet Coca cola nije američka.  

Entry Point kaže...

Kupio sam ženi prije nekoliko dana IP15 pro. Pošto sve radi na mobitelu, laptop koristi jednom mjesečno, baterija joj zasad traje nešto malo više od jednog dana. Ne treba očekivati nešto posebno s time telefonom što se tiče battery life-a. Mali mob, mala baterija. Pro Max ili još bolje plus (ako te 120Hz ne dira previše, kao ni treća kamera) je gdje se već vidi battery life. Meni osobno na pro max-u nešto više od 2 dana baterija traje. 2-2,5, a ako malo koristim ide i 3.

 Striček men' se čini da vam je post malo zalutao u krivu temu. 

10 godina
offline
Re: Photomath je i na trgovinama aplikacija istakn
ddarknessfairyy kaže...
sporttest kaže...
Coca cola doo je hrvatska
Al vlasnik cocacole doo je coca cola koja je americka firma, tako da je sve jasno

 Ali tom logikom Coca cola je prije švicarska nego američka, jer vlasnik "naše" Coca cole je CC beverages holding iz Nizozemske koji su pak podružnica Coca cole HBC, firme čije je vlasništvo u Švicarskoj. A vlasnici te firme su pak firma iz Luksemburga sa 23% i Coca cola sa 23% što znači da opet Coca cola nije američka.  

Entry Point kaže...

Kupio sam ženi prije nekoliko dana IP15 pro. Pošto sve radi na mobitelu, laptop koristi jednom mjesečno, baterija joj zasad traje nešto malo više od jednog dana. Ne treba očekivati nešto posebno s time telefonom što se tiče battery life-a. Mali mob, mala baterija. Pro Max ili još bolje plus (ako te 120Hz ne dira previše, kao ni treća kamera) je gdje se već vidi battery life. Meni osobno na pro max-u nešto više od 2 dana baterija traje. 2-2,5, a ako malo koristim ide i 3.

 Striček men' se čini da vam je post malo zalutao u krivu temu. 

 Lol tek sam sad vidio.

Nadglednik dina
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice