Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzijsko

poruka: 14
|
čitano: 4.587
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzijsko".
16 godina
offline
Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzijsko

Ako za 50 godina budu fuzijski reaktori u upotrebi, to će biti grandiozni uspjeh.

 
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
zvir12 kaže...

Ako za 50 godina budu fuzijski reaktori u upotrebi, to će biti grandiozni uspjeh.

 S trenutnom tehnologijom nikad. Nije problem (uvjetno) održavati fuziju nego degradacija okolnih materijala zbog čestica koje se oslobode tijekom fuzije. A da ne pričamo o gorivu.

Nadglednik dina
6 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
Kad zeleni zavrse spasavanje planeta suma nece biti jer ce biti posjecene da se postave vjetrenjace i foto celije.Vjetrenjace ce napustiti jer izrada i zbrinjavanje nakon svega dvadesetak godina nisu ekoloski prihvatljivi. Foto celije nece raditi ni sa 50% i tako lose iskoristivosti jer ce postaviti zasjenu u svemiru protiv globalnog zagrijavanja. Brda i planine i tokovi rijeka bit ce razrovani da se izvadi litij i rijetki metali koji trebaju za baterije. Kako nukleranih reaktora nece biti ugljen ce biti dominantan izvor energije za elitu.Taj ce se zvati ekoloski ugljen. Svake godine bit cemo sve blizi hladnoj fuziji kao limes koji tezi u beskonacno nakon sto smo nakon godina ulaganja opet spoznali da ( topla) fuzija kao takva zahtjeva potpuno razaranje planeta u potrazi za materijalima za drzanje milijuna stupnjeva plazme pod kontrolom za siroku uporabu itd. Nakon sto se zaboravi cemu co2 sluzi, krenut cemo na kemijsko vezivanje co2 iz atmosfere i reduciranje sa 0.04% na 0.03% sto ce dovesti do potpune propasti biljnog svijeta , izvora hrane i time nestanka zivotinjskih vrsta. Tih generatora prokletog co2. Covjek ce prezivjeti da hrani sacicu poremecene elite koja ce sebe zvati transljudi koja gradi svijet po mjeri svog ludila.
 
3 8 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
Ne znam da li da se smijem ili placem nakon ovog komentara.
 
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
kirat kaže...
Ne znam da li da se smijem ili placem nakon ovog komentara.

 Smijati. Njemu se samo možeš smijati.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
kirat kaže...
Ne znam da li da se smijem ili placem nakon ovog komentara.

 ne razumiješ ti to, druže sudija. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzijsko

Kad zbrojimo teoriju i praksu ima već preko stoljeća da se ovi alkemičari zaj*bavaju oko te fuzije.

 

Jedino opipljivo što su uspjeli napraviti (prije 70 godina) je bomba ili da parafraziram kolegu Feudalaca:

 

ISPLATILO SE. 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
memulica kaže...

Kad zbrojimo teoriju i praksu ima već preko stoljeća da se ovi alkemičari zaj*bavaju oko te fuzije.

 

Jedino opipljivo što su uspjeli napraviti (prije 70 godina) je bomba ili da parafraziram kolegu Feudalaca:

 

ISPLATILO SE. 

 Skuzili su (mali) zeleni u cemu je problem. U fisiji! Dok je fisije ljudi se ne trude dovoljno oko fuzije. Zato su sad proglasili nuklearke prljavom energijom i vec sve pogasili u Njemackoj gdje zeleni dominiraju. Odmah je sjevnula milijarda dolara iz proracuna za istrazivanje fuzije da se njemackom narodu kaze nista vi ne brinite sve je pod kontrolom. Brzo ce ta fuzija, ali svejedno otvorili su davno zatvoren ugljenokop jer sad je to ekoloski ugljen zbog pozitivne bilance zatvaranja. Zbog sebe, a vi drugi se smrznite ili napravite vise tu fuziju. Drugi narodi rade na tom isto.. Malo su zabrinuti jer jos nisu uveli diktaturu . Trenutno tek sve stranke koje ne razmisljaju kao oni proglasavaju radikalnom desnicom i gledaju kako da ih zabrane dok ne ostanu samo neokomunisticki globalisti ili oportunisti koji bi majku prodali za vlast ako vec globalisticki puleni nisu popularni u narodu( kao u nasem npr)

Ali jos nije diktatura, izbori nazivno postoje iako u medijskom prostoru vecine *zapadnih zemalja" postoji jednoumlje. Mislili su da je to dovoljno za kontrolu " demokracije", ali  vide na primjeru njemacke da ipak nije. Koliko god da ocrne npr AFD ljudi ( jos vise) idu u njihov tabor. Sad im je glavno pitanje kako zabraniti stranku kojoj se u nekim dijelovima priklonilo vise od 50% ljudi,a da odrze kontrolu. A jos je veci problem sto i dijelovi CSUa pocinje kuziti sto se zbiva pa bi cak koalirali s AFDom sto vec i rade ponegdje.  

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 10:47 (Hoggy).
12 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi

Čak i to nije najveći problem, mene brine činjenica da je Zemlja ravan disk, kaj će se dogodit ako budu preveć kopali ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 10:58 (mGT).
16 godina
offline
Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzijsko

Pa nije svugdje ravna. U Slavoniji i Baranji je ravna, ali u Dalmaciji, Lici, Gorskom kotaru baš i nije ravna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 16:47 (zvir12).
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzijsko

Ako ništa drugo, iz ovih istraživanja ćemo dobiti bolje MR skenere i slične naprave. Nije sve propalo

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
mGT kaže...

Čak i to nije najveći problem, mene brine činjenica da je Zemlja ravan disk, kaj će se dogodit ako budu preveć kopali ?

 Isto je brinulo i Nijemce. I dok su oni tako bili zabrinuti oko ravne zemlje pogasili im sve nuklearne elektrane. Oni koje nije brinula ravna zemlja jest da ne ispadnu teoreticari zavjere. Ma mos misliti da ce netko pogasiti nuklearke. To je teorija zavjere. I dok su nuklearke nepovratno ugasene oni i dalje vjeruju da to propagiraju teoreticari zavjere. Ugasene? Mos misliti sto sve tim teoreticarima zavjere nepadne napamet. Oni koji jos imaju razuma, lijevi i desni,  prestali su objasnjavati sugradjanima da su nuklearke stvarno ugasene i poceli traziti politicko rjesenje. Izgleda da je jedino AFDu jasno da se njemacko gospodarstvo namjerno unistava. Svi drugo postaje nebitno pokraj toga.

14 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
mGT kaže...

Čak i to nije najveći problem, mene brine činjenica da je Zemlja ravan disk, kaj će se dogodit ako budu preveć kopali ?

 mene više brine da će mačke sve s ruba pobacat u bezdan mimo velike kornjače na kojoj četir' slona drže Zemljin disk...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Europski tokamak JET oborio novi rekord u fuzi
"iduća dva tjedna su ključna" 🤭

Navijam za efikasnu fuziju u tokmaku ali još je jako daleko, skoro nemoguće 🤞
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice