Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta

poruka: 14
|
čitano: 7.805
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta".
14 godina
offline
Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta

1. da nađu baterije koje imaju, nezz, 5 puta veći kapacitet, a za proizvod su, nezz, 300 puta jeftinije - cijena vozila će samo porast, umjesto logički pojeftinit. Jer imamo marketing koji promovira "novu tehnologiju, 5 puta veći kapacitet brate, pa nećemo kazat jeftinija za proizvodnju nego ćemo reć "novi materijali!", ono, "iridij" sine, ultra elemement za baterije braco. 

 

2. ma da je i neka svemirska tehnologija korištena, tako brzo punjenje sigurno smanjuje vijek baterije i sigurno povećava rizik od zapaljenja. Pumpanje tih brojki je stvarno nebitno za cijelu priču. Neka čeka. Ljudi pune i čekaju. Taj dio šljaka.

 

Ljudi... oće li trebat termonuklearni rat/asteroid/virus ili će uspit shvatit, baš me zanima oću imati vremena vidjet kako završava ovaj "glup gluplji" film.

 
11 1 hvala 5
16 godina
offline
Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta

A što više reći za tehnologiju koja je stara više od stoljeća i koja ima potpuno iste probleme i nakon 100 godina 'razvoja' i 'napretka', osim da je slijepa ulica i rupa bez dna.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta

Nije problem sto je rupa bez dna, problem je sto nas sile da kupimo i proizvodace da proizvode iskljucivo 0 emission vehicles. Nije to nikakav zero emission, ali za centre prenapucenih smogom zagadenih gradova je sasvim prihvatljivo. Sto se tice punjenja, neka kolega koji ce me citirat objasni strujno opterecenje na EES i kako to sve funkcionira. Uglavnom, za sigurno punjenje ovakvih razmjera, potrebna je baterija u smislu super kondenzatora ili druge baterije koja ce se punit nekom "normalnom" brzinom iz mreze. Nije lagano napravit takav punjac i spojit ga na elektroenergetski sustav bez posljedica po isti. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta

 Daleko je to od proizvodnje. Da je tako dobra - vijest bi bila da ju je kupila VW grupa čiji je lambo član. A postotku bi se isto dalo, vjerojatno misle na sirove materijale koji idu u baterijske članke... u konačnici bi to bla 10% jeftinija baterija, ako se bude dala proizvoditi na milijarde komada.

Ja rekoh
15 godina
offline
Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta

Moš ti smislit bateriju punu za 30 sekundi, nema te sile da bi ikad kupil EV.

To je samo fini novi "gadget" za mrtvu srednju klasu i dobrostoječu,brzo rastuču "visku klasu" ljudi sa velikom platnom moći.

 

 

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta
Feudalac kaže...

 Daleko je to od proizvodnje. Da je tako dobra - vijest bi bila da ju je kupila VW grupa čiji je lambo član. A postotku bi se isto dalo, vjerojatno misle na sirove materijale koji idu u baterijske članke... u konačnici bi to bla 10% jeftinija baterija, ako se bude dala proizvoditi na milijarde komada.

 vw ima svoju briju

https://revijahak.hr/2024/01/04/volkswagen-nove-baterije-nakon-gotovo-pola-milijuna-kilometara-nema-gubitka-domet/?fbclid=IwAR14cGuJHxi4EsH5w-WlymJTwdYaoFBj5y4PnecCf09mQBjXVnBMeSGVkBI

8 godina
offline
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta
digitall kaže...
Feudalac kaže...

 Daleko je to od proizvodnje. Da je tako dobra - vijest bi bila da ju je kupila VW grupa čiji je lambo član. A postotku bi se isto dalo, vjerojatno misle na sirove materijale koji idu u baterijske članke... u konačnici bi to bla 10% jeftinija baterija, ako se bude dala proizvoditi na milijarde komada.

 vw ima svoju briju

https://revijahak.hr/2024/01/04/volkswagen-nove-baterije-nakon-gotovo-pola-milijuna-kilometara-nema-gubitka-domet/?fbclid=IwAR14cGuJHxi4EsH5w-WlymJTwdYaoFBj5y4PnecCf09mQBjXVnBMeSGVkBI

 QuantunSpace je druga priča, relativno dugo su već na sceni i povremeno se čuje da su dali određeni broj primjeraka na testiranje s pozitivnim povratnim informacijama. Toyota je isto u igri sa tim baterijama i to bi mogla biti budućnost. 

Ja rekoh
8 godina
online
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta
KIKI3ooo kaže...

1. da nađu baterije koje imaju, nezz, 5 puta veći kapacitet, a za proizvod su, nezz, 300 puta jeftinije - cijena vozila će samo porast, umjesto logički pojeftinit. Jer imamo marketing koji promovira "novu tehnologiju, 5 puta veći kapacitet brate, pa nećemo kazat jeftinija za proizvodnju nego ćemo reć "novi materijali!", ono, "iridij" sine, ultra elemement za baterije braco. 

 

I ne baš, tržište se samoregulira.

Pogledaj situaciju u SAD-u i Kini.

Ameri imaju doslovno na lageru neprodanih EV-ova za godinu dana po trenutnoj potražnji, nitko ne kupuje jer su to sve skupi modeli (prek 50k).

Kod kineza isto, toliko ih stoji po salonima da daju popuste i do 50% samo da barem nekaj prodaju (dok se jeftini modeli masovno prodaju, porast i prek 100% YoY), ameri idu u istom smjeru.

I to je nevezano za EV, i svi ovi ICE modeli te cijene stoje po salonima (npr. u SAD-u jedini model koji ne podbacuje u prodaji je F150).

Naravno, razlozi su očiti, masovni pad startup tržišta i nestanak jako velike skupine ljudi koja nije uopće pitala za cijenu.

Sad su svi prisiljeni rezat cijene postojećih i razvijat nove jeftinije modele (to čak radi i Tesla premda je jedina firma koja zapravo nema problema s pronalaženjem kupaca).

Zato ne treba imati takav pesimističan ton, stvarnost te odmah demantira.

Ništa na svijetu nije preskupo, nego košta upravo onoliko koliko su kupci spremni platiti.

Kad netko pretjera s traženom cijenom, brzo ga stvarnost lupi u glavu.

Tržište se uvijek samoregulira.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta
fer-de-lance kaže...
KIKI3ooo kaže...

1. da nađu baterije koje imaju, nezz, 5 puta veći kapacitet, a za proizvod su, nezz, 300 puta jeftinije - cijena vozila će samo porast, umjesto logički pojeftinit. Jer imamo marketing koji promovira "novu tehnologiju, 5 puta veći kapacitet brate, pa nećemo kazat jeftinija za proizvodnju nego ćemo reć "novi materijali!", ono, "iridij" sine, ultra elemement za baterije braco. 

 

I ne baš, tržište se samoregulira.

Pogledaj situaciju u SAD-u i Kini.

Ameri imaju doslovno na lageru neprodanih EV-ova za godinu dana po trenutnoj potražnji, nitko ne kupuje jer su to sve skupi modeli (prek 50k).

Kod kineza isto, toliko ih stoji po salonima da daju popuste i do 50% samo da barem nekaj prodaju (dok se jeftini modeli masovno prodaju, porast i prek 100% YoY), ameri idu u istom smjeru.

I to je nevezano za EV, i svi ovi ICE modeli te cijene stoje po salonima (npr. u SAD-u jedini model koji ne podbacuje u prodaji je F150).

Naravno, razlozi su očiti, masovni pad startup tržišta i nestanak jako velike skupine ljudi koja nije uopće pitala za cijenu.

Sad su svi prisiljeni rezat cijene postojećih i razvijat nove jeftinije modele (to čak radi i Tesla premda je jedina firma koja zapravo nema problema s pronalaženjem kupaca).

Zato ne treba imati takav pesimističan ton, stvarnost te odmah demantira.

Ništa na svijetu nije preskupo, nego košta upravo onoliko koliko su kupci spremni platiti.

Kad netko pretjera s traženom cijenom, brzo ga stvarnost lupi u glavu.

Tržište se uvijek samoregulira.

 

 Stari sve je napumpano iznad. Niti jedna cijena nije fer i poštena. I situacija nije održiva po meni. Zadnjih 100 godina se živi po potrošačkog filozofiji koja to omogućava. Zato danas imaš auta sa programiranim kvarovima na bateriji i inverterima. Tehniku koja se kvari za određeni broj godina. Nove modele uređaja koji ne daju ništa novo. Evo EU se počinje borit za neka prava, oće li uspit išta...

8 godina
offline
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta
KIKI3ooo kaže...

 

 Stari sve je napumpano iznad. Niti jedna cijena nije fer i poštena. I situacija nije održiva po meni. Zadnjih 100 godina se živi po potrošačkog filozofiji koja to omogućava. Zato danas imaš auta sa programiranim kvarovima na bateriji i inverterima. Tehniku koja se kvari za određeni broj godina. Nove modele uređaja koji ne daju ništa novo. Evo EU se počinje borit za neka prava, oće li uspit išta...

 Tu i tamo postoji niša gdje su cijene pretjerane. U globalu, ili imaš zdravu profitnu maržu ili propadaš. I ona uvijek ide prema dolje jer uvijek ddrugi vide priliku gdje je dobra zarada, upadaju u tržište i tjeraju cijene prema dolje jer drugačije ne ide. U globalu.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta
Feudalac kaže...
KIKI3ooo kaže...

 

 Stari sve je napumpano iznad. Niti jedna cijena nije fer i poštena. I situacija nije održiva po meni. Zadnjih 100 godina se živi po potrošačkog filozofiji koja to omogućava. Zato danas imaš auta sa programiranim kvarovima na bateriji i inverterima. Tehniku koja se kvari za određeni broj godina. Nove modele uređaja koji ne daju ništa novo. Evo EU se počinje borit za neka prava, oće li uspit išta...

 Tu i tamo postoji niša gdje su cijene pretjerane. U globalu, ili imaš zdravu profitnu maržu ili propadaš. I ona uvijek ide prema dolje jer uvijek ddrugi vide priliku gdje je dobra zarada, upadaju u tržište i tjeraju cijene prema dolje jer drugačije ne ide. U globalu.

 Ja znam za niše kojima je nabivena cijena praktički razlog zbog koje postoje, koliko god to apsurdno bilo, koje postoje samo zbog toga a ne zbog kvalitete ili bilo kakve druge karakteristike ali nisam baš mislio na razliku između nabavne i prodajne cijene već više na razliku troškova proizvodnje i nabavne cijene, i same cijene sirovina. Jeli ja krivim Konzum za cijenu brašna npr. Ne. Sve mora bit napumpano. I cijena moje usluge je 5 puta veča nego prije 20 godina. Jel imam 5 puta veću zaradu na toj točno odrenoj vrsti posla kojeg mogu usporedit? Ne.

 

Kad se pogleda onaj dokumentarac koji sam spomenia današnja situacija postane sve jasno. Evo ga na YT:

 

I sad je taj potrošački sistem naše svakodnevnice postao problem koji se manifestira na druga područja ljudskog života, uključujući moralni/duševni aspekt, jbg, i općenito na sav život na planetu. Mora li tako bit i može li uopće nešto učinit više, ne znam. Do sada je kroz povijest rat služio kao sredstvo za resetiranje postavki. Svaki put je bilo tako. Sad kažu da prvi put imamo šanse da ne bude tako, jer imamo društvenu tehnologiju. Živi bili pa vidjeli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 13:29 (KIKI3ooo).
8 godina
offline
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta
KIKI3ooo kaže...
Feudalac kaže...
KIKI3ooo kaže...

 

 Stari sve je napumpano iznad. Niti jedna cijena nije fer i poštena. I situacija nije održiva po meni. Zadnjih 100 godina se živi po potrošačkog filozofiji koja to omogućava. Zato danas imaš auta sa programiranim kvarovima na bateriji i inverterima. Tehniku koja se kvari za određeni broj godina. Nove modele uređaja koji ne daju ništa novo. Evo EU se počinje borit za neka prava, oće li uspit išta...

 Tu i tamo postoji niša gdje su cijene pretjerane. U globalu, ili imaš zdravu profitnu maržu ili propadaš. I ona uvijek ide prema dolje jer uvijek ddrugi vide priliku gdje je dobra zarada, upadaju u tržište i tjeraju cijene prema dolje jer drugačije ne ide. U globalu.

 Ja znam za niše kojima je nabivena cijena praktički razlog zbog koje postoje, koliko god to apsurdno bilo, koje postoje samo zbog toga a ne zbog kvalitete ili bilo kakve druge karakteristike ali nisam baš mislio na razliku između nabavne i prodajne cijene već više na razliku troškova proizvodnje i nabavne cijene, i same cijene sirovina. Jeli ja krivim Konzum za cijenu brašna npr. Ne. Sve mora bit napumpano. I cijena moje usluge je 5 puta veča nego prije 20 godina. Jel imam 5 puta veću zaradu na toj točno odrenoj vrsti posla kojeg mogu usporedit? Ne.

 

Kad se pogleda onaj dokumentarac koji sam spomenia današnja situacija postane sve jasno. Evo ga na YT:

 

I sad je taj potrošački sistem naše svakodnevnice postao problem koji se manifestira na druga područja ljudskog života, uključujući moralni/duševni aspekt, jbg, i općenito na sav život na planetu. Mora li tako bit i može li uopće nešto učinit više, ne znam. Do sada je kroz povijest rat služio kao sredstvo za resetiranje postavki. Svaki put je bilo tako. Sad kažu da prvi put imamo šanse da ne bude tako, jer imamo društvenu tehnologiju. Živi bili pa vidjeli.

 Freud i 3,5 sata videa? ne pada mi na pamet to gledati. Btw, odgovor ti nije tematski. Da li je nešto potrebno ili nije, da li je kupljeno za oddržavanje golog života ili radi preseravanja, pravila o profitu i dalje vrijede.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Bateriju za EV napunili za manje od 5 minuta
Feudalac kaže...
KIKI3ooo kaže...
Feudalac kaže...
KIKI3ooo kaže...

 

 Stari sve je napumpano iznad. Niti jedna cijena nije fer i poštena. I situacija nije održiva po meni. Zadnjih 100 godina se živi po potrošačkog filozofiji koja to omogućava. Zato danas imaš auta sa programiranim kvarovima na bateriji i inverterima. Tehniku koja se kvari za određeni broj godina. Nove modele uređaja koji ne daju ništa novo. Evo EU se počinje borit za neka prava, oće li uspit išta...

 Tu i tamo postoji niša gdje su cijene pretjerane. U globalu, ili imaš zdravu profitnu maržu ili propadaš. I ona uvijek ide prema dolje jer uvijek ddrugi vide priliku gdje je dobra zarada, upadaju u tržište i tjeraju cijene prema dolje jer drugačije ne ide. U globalu.

 Ja znam za niše kojima je nabivena cijena praktički razlog zbog koje postoje, koliko god to apsurdno bilo, koje postoje samo zbog toga a ne zbog kvalitete ili bilo kakve druge karakteristike ali nisam baš mislio na razliku između nabavne i prodajne cijene već više na razliku troškova proizvodnje i nabavne cijene, i same cijene sirovina. Jeli ja krivim Konzum za cijenu brašna npr. Ne. Sve mora bit napumpano. I cijena moje usluge je 5 puta veča nego prije 20 godina. Jel imam 5 puta veću zaradu na toj točno odrenoj vrsti posla kojeg mogu usporedit? Ne.

 

Kad se pogleda onaj dokumentarac koji sam spomenia današnja situacija postane sve jasno. Evo ga na YT:

 

I sad je taj potrošački sistem naše svakodnevnice postao problem koji se manifestira na druga područja ljudskog života, uključujući moralni/duševni aspekt, jbg, i općenito na sav život na planetu. Mora li tako bit i može li uopće nešto učinit više, ne znam. Do sada je kroz povijest rat služio kao sredstvo za resetiranje postavki. Svaki put je bilo tako. Sad kažu da prvi put imamo šanse da ne bude tako, jer imamo društvenu tehnologiju. Živi bili pa vidjeli.

 Freud i 3,5 sata videa? ne pada mi na pamet to gledati. Btw, odgovor ti nije tematski. Da li je nešto potrebno ili nije, da li je kupljeno za oddržavanje golog života ili radi preseravanja, pravila o profitu i dalje vrijede.

 Nećeš dobit bateriju koja je predmet ove teme po nižoj cijeni pa neka je i proizvodnje ne znam koliko jeftinija zbog ne znam kakvog znanstvenog/inžinjerskog otkrića kako se sugerira u članku da bi mogla bit, nego će cijena bit još i veća - jer je inače nećeš cijenit. I to se mora radit jer je (potrošačko) društvo istrenirano na takav način razmišljanja. Zašto i kako - video.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice