IMF: AI će utjecati na 40% - 60% poslova

poruka: 3
|
čitano: 3.741
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IMF: AI će utjecati na 40% - 60% poslova".
10 godina
offline
IMF: AI će utjecati na 40% - 60% poslova

Neće koristiti čovječanstvu. Koristit će se za povećanje profita. A onda će kreatori AI ići prvi pred zid kad krene revolucija.

Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
IMF: AI će utjecati na 40% - 60% poslova

Debilno istrazivanje za debile.

IMF nije nikakvo tijelo koje se bavi AIem niti ozbiljnim istrazivanjima i predikcija ove, da ne kazem sto, je jednako relevantna kao i prosjecnog forumasa ovdje.
Dapace, buduci da mi na ovom forumu zapravo i imamo doticaja s tim tehnologijama i tehnickog, IT znanja, vjerojatno je nase misljenje i relevantnije.

A kristalina vadi kristalnu kuglu i predvida 3.14zdarije.

 

 

Ali osim toga, ako pogledamo malo bolje, ona samo kaze da ce AI "utjecati" na poslove, sto naravno moze znaciti bilo sto.

Da, i na moj posao "utjece", koristim onaj debilan Copilot jer mi ga firma placa pa zasto ne (rekao bih da je rast moje produktivnosi ispod 1% zbog toga, blize 0), te tu i tamo pitam chatGPT za nesto sto mislim da ce mi biti tesko googlati.

 

Wow, apokalipsa, utjecaji su svuda oko nas!

- Psiho246
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
IMF: AI će utjecati na 40% - 60% poslova

Ne, ona samo kaže da je 40-60% poslova  svijeta već došlo u doticaj s AI.

 

Na AI se gleda kao neki resurs koji je pao s neba, nitko ne zna više , pretpostavljaju da će onaj tko ga koristi požnjeti nekakve koristi, a onaj tko ne koristi neće.

 

Smatra se da je AI kao onaj monolit iz filma 2001: svemirska odiseja, i da će majmuni koji imaju monolit, izmisliti toljagu i pobijediti druge majmune.

 

U stvarnosti ako majmuni dođu u doticaj s toljagom, naprave i oni toljagu, pa polupa protivnika.

Zato ovi prvi majmuni žele napraviti toljagu koju ovi drugi ne mogu kopirati.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 11:44 (gpd).
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice