Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

poruka: 24
|
čitano: 10.047
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t".
10 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Da je i najsigurnija baterija na svijetu koja traje 100000 godina ni jedan proizvođač mobilnih uređaja ju neće instalirati jer bi automatski izgubili 80% profita.

Nadglednik dina
Moj PC  
18 2 hvala 0
12 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Dijamantni poluvodič, zvuči kao skupa stvarčica,al opet ako radi 50g ...

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Dok to ne izađe na tržište, PV čelija + superkapacitor i dobro je 10 godina , za isto to ako ne i više struje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 17:00 (gpd).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Hmmm nekako zvuči predobro da bi bilo istinito tako da dok je drugi znanstvenici ne pregledaju i potvrde sve ovo nekako uzimam to sa zrnu soli... jer nebi bilo prvi put da su Kinezi predstavili nešto što se kasnije iskazalo za daleko od istine.

Druga stvar je da bi ovo uništilo proizvodnju "normalnih" baterija i nekako mi se čini da bi ovo mogli i oni "indirektno" usporavat...

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
nikonja kaže...

Hmmm nekako zvuči predobro da bi bilo istinito tako da dok je drugi znanstvenici ne pregledaju i potvrde sve ovo nekako uzimam to sa zrnu soli... jer nebi bilo prvi put da su Kinezi predstavili nešto što se kasnije iskazalo za daleko od istine.

Druga stvar je da bi ovo uništilo proizvodnju "normalnih" baterija i nekako mi se čini da bi ovo mogli i oni "indirektno" usporavat...

 Snaga je 100 mikrovata.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 10:00 (Bob Boss).
16 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Ma bezveze, baterija od 50 godina nema smisla u niti jednom jedinom proizvodu na tržištu, možda eventualno u kamionu (da je primjerene snage, no onda ne bi trajala 50 godina, jelte).

Gledam te!
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
Bob Boss kaže...
nikonja kaže...

Hmmm nekako zvuči predobro da bi bilo istinito tako da dok je drugi znanstvenici ne pregledaju i potvrde sve ovo nekako uzimam to sa zrnu soli... jer nebi bilo prvi put da su Kinezi predstavili nešto što se kasnije iskazalo za daleko od istine.

Druga stvar je da bi ovo uništilo proizvodnju "normalnih" baterija i nekako mi se čini da bi ovo mogli i oni "indirektno" usporavat...

 Kapacitet je 100 mikrovata.

 misliš valjda snaga?

8 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Ovo mi se nikako ne čini sumnjivim, kao nekim čitateljima ovoga portala. Na dijamantim poluvodičima već se dugo radi i bilo je samo pitanje vremena kad će ih netko komerijalizirati. Dijamant se u bitnom ne razlikuje od silicija, a dopira se borom ili dušikom. Ni to nije novo, jer takvi dijamanti s borom i dušikom postoje i u prirodi. Dušik je čest "dodatak" ugljiku u dijamantu, dok se dijamanti s borom u prirodi vrlo rijetki i vrlo cijenjeni - razlikuju se od drugih dijamanata ljubičastom bojom. Sve u svemu, ne radi se ni o kakvoj revolucionarnoj tehnologiji, samo je primjena i cijena bila u pitanju. Sigurno je da nova kineska baterija neće služiti za punjenje mobitela nego za druge, specijalne svrhe - recimo za napajanje uređaja na dnu oceana, u svemiru itd. 

 
12 0 hvala 7
15 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
Entry Point kaže...

Da je i najsigurnija baterija na svijetu koja traje 100000 godina ni jedan proizvođač mobilnih uređaja ju neće instalirati jer bi automatski izgubili 80% profita.

Kako bi izgubili profit kad bi svi počeli kupovati njihove uređaje?

16 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
Pa svi bi ih kupili jednom i ne bi ih vise mijenjali.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
Par kila ovakvih baterija teroristima i eto nama prljave atomske bombice... Sva sreća da Kinezi lažu čim zinu. Inače, ova ideja nije nova. Čak prije 30-40 godina u zf filmovima i serijama spominjale su se radioaktivne baterije... Na sličnom principu se bazira i pogon automobila u Povratku u budućnost.
Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
Pero Dinamit kaže...
Pa svi bi ih kupili jednom i ne bi ih vise mijenjali.

 Je, moš mislit, ljudi da ne bi mijenjali mobitele. Imali su nekad mobiteli izmjenjive baterije, pa su se svejedno mijenjali mobiteli, a ne samo baterije.

16 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
Snaga je 0.1 mW, taman za napajati jedan Casio kalkulator 50 godina.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Nove i višestruko efikasne baterije su neophodne ukoliko EU i slicne zemlje nastoje dostici "net zero cabon emission" cilj (moš mislit). Baterije izuzetno visoke efikasnosti su jednostavno neophodne i najbolji put prema necemu sto bi smanjilo CO2 emisije. Ali iskreno, cisto sumljam u ovakve stvari. Ovo je vise za publicitet nego prava stvar.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Sovjeti su krajem 80-ih napravili 1007 RTG-ova (baterije na nuklearni pogon)

Služili su za napajanje bez-posadnih svjetionika i navigacijskih svijetala.

Bilo je "veselo" kad su došli sakupljači gvožđa, jelte. malo su se i ozračili.

 
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
Pa mogu se i sada mijenjati ali se ljudima ne isplati, bolje im je kupiti novi mob. Mozda je do mene i ekipe s kojima se druzim, ali skoro svi moji frendovi idu kupiti novi mob tek kada im bat ode, ne kupuju mob svake godine, dvije.
Tako i ja radim, glupo mi davati svake 2god 100, 200, 500, 1000evrića za neko sranje koje cu koristiti za pozive i surfanje kada mi je dosadno.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
Pa ja sam još 2009 imao takve baterije, pravio sam odlična alkoholna pića sa kiselinom iz fizijskih baterija, ali obavljao popravke i oružje. Piće je dobro došlo kod razgovora zato što alkohol podiže karizmu +1, uz koji dobar perk i obavezno sam nosao bilijarsku crnu kuglu 8 koja mi pojačava luck +1 (sreću) iako je bila teška +1. Bio sam neuništiv u Fallout 3 igri 😁
"war never changes"!
https://fallout.fandom.com/wiki/Fission_battery_(Fallout_3)
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 23:11 (ajimerej).
 
5 0 hvala 1
5 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Inače snaga tih veličina se isto može dobiti iz atmosfere, pomoću radio valova, 

Samo ti treba antena, i možeš dobiti nekoliko miliwatta snage. Tako kažu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 23:21 (gpd).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
gpd kaže...

Sovjeti su krajem 80-ih napravili 1007 RTG-ova (baterije na nuklearni pogon)

Služili su za napajanje bez-posadnih svjetionika i navigacijskih svijetala.

Bilo je "veselo" kad su došli sakupljači gvožđa, jelte. malo su se i ozračili.

 To je dva u jedan, nakon toga su i oni svjetlili i potpomogli navigaciju 

15 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Nešto kvalitetno i trajno nema smisla u kapitalističkom,konzumerskom sistemu.

Financijsko samoubojstvo za proizvođača.

 

Pa zar nije tokom godina bilo sličnih najava dugotrjnih baterije,i nikad ništa nije zaživjelo?

Zašto?

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju ko
dejo6 kaže...

Kako bi izgubili profit kad bi svi počeli kupovati njihove uređaje?

 Prodaja mobitela je samo dio profita. Servis je drugi dio profita. Treće ljudi ne bi mjenjali toliko često mobitele. Dobar dio ljudi mjenja mobitele jer im se ne da mjenjat baterije i hodat po servisima. Vrlo velik postotak njih. I proizvođači jako dobro to znaju. Cijeli konzumerizam se temelji na čestom mjenjanju, a ne popravljanju i pouzdanosti.

Nadglednik dina
6 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Speaking of nuclear battery:

:D

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

Ova slika za strašenje je bez veze. Izotop Niklal-63 je upravo zato izabran jer raspadanjem ne daje readiaktivni produkt, a usto emitira samo beta-zračenja koja su daleko bezopasnija od neutronskih i gama-zračenja. Vrijeme poluraspada nikla-63 je stotinu godina, što znači da nakon 50 godina, kada snaga baterije padne na 50 % predstavlja i 50 %-tini manji rizik od radijacije. Sve skupa jako dobro, samo čitatelje buni podnaslov članka kojim se sugerira da će se nova baterija koristiti za pogon mobitela. Neće. No, ima mnogo namjena jer za mnogo čega treba trajan i pouzdan izvor energije. (Što kažete recimo na meteorološku stanicu u atmosferi Jupirtera koja kontinuirano šalje podatke 50 godina?)

 
6 0 hvala 1
5 godina
offline
Kineska tvrtka napravila nuklearnu bateriju koja t

U mobitelima i laptopima ima jedino primjenu kao trickle-charge glavne baterije.

Znači napuniš bateriju, za 50 godina ona je još uvijek puna. (kod skladištenja)

 

Medicinska primjena u pacemakersima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 12:40 (gpd).
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice