Denon RCD-N12DAB - Sazrela do optimuma

poruka: 6
|
čitano: 4.107
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Denon RCD-N12DAB - Sazrela do optimuma".
4 mjeseca
offline
Denon RCD-N12DAB - Sazrela do optimuma

Koliko bi ovih 2x 60 W pri 4 Ω iznosilo kada bi bili spojeni Dali Spektor 2 sa 6 Ω?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Denon RCD-N12DAB - Sazrela do optimuma
Maskeron kaže...

Koliko bi ovih 2x 60 W pri 4 Ω iznosilo kada bi bili spojeni Dali Spektor 2 sa 6 Ω?

 

U praksi nevažno, jer čak i kad Spektoru padne impedancija tijekom svirke, sumnjam da može pasti ispod tih nominiranih 4 ohma, a što se tiče glasnoće ona isto

ovisi o tome koliko zvučnik SPLa može dostić (a Spektor je specificiran na 105 db maksimum). Dakle, Spektor ima na raspolaganju od Denona najmanje tih 65 w,

odnosno nešto više kad je impedanca mirna.

Teoretski, dobra solid state pojačala poduplavaju snagu na 8 Ω u odnosu na 4, al kod digitalaca mislim da to nije tako, uz to važnije je uz koliko distorzije to rade.

Sve u svemu, Spektor je siguno dobar match za ovu liniju.

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
15 godina
offline
Re: Denon RCD-N12DAB - Sazrela do optimuma

2 x 40W. Veći otpor -> manja snaga. Otpor smanjuje struju (napon je konstantan ako je unutarnji otpor izvora zanemariv u odnosu na otpor trošila).

Kalkulator: https://www.rapidtables.com/calc/electric/watt-volt-amp-calculator.html

 

Idi i radi nešto korisno!
7 godina
offline
Re: Denon RCD-N12DAB - Sazrela do optimuma
goddard kaže...
Maskeron kaže...

Koliko bi ovih 2x 60 W pri 4 Ω iznosilo kada bi bili spojeni Dali Spektor 2 sa 6 Ω?

 

U praksi nevažno, jer čak i kad Spektoru padne impedancija tijekom svirke, sumnjam da može pasti ispod tih nominiranih 4 ohma, a što se tiče glasnoće ona isto

ovisi o tome koliko zvučnik SPLa može dostić (a Spektor je specificiran na 105 db maksimum). Dakle, Spektor ima na raspolaganju od Denona najmanje tih 65 w,

odnosno nešto više kad je impedanca mirna.

Teoretski, dobra solid state pojačala poduplavaju snagu na 8 Ω u odnosu na 4, al kod digitalaca mislim da to nije tako, uz to važnije je uz koliko distorzije to rade.

Sve u svemu, Spektor je siguno dobar match za ovu liniju.

 

 

 cca 45W na tih nazivnih 6 oma.

da u praksi nevažno ali ostalo vrijedi obrnuto, ako je pojacalo stabilno i napravljeno za rad na 4 oma trebalo bi imat duplu snagu na 4 od one na 8 oma i isto vrijedi za sve klase.
d klasa nije nužno digitalno pojaćalo.

15 godina
offline
Re: Denon RCD-N12DAB - Sazrela do optimuma
dabar_solta_V2 kaže...
goddard kaže...
Maskeron kaže...

Koliko bi ovih 2x 60 W pri 4 Ω iznosilo kada bi bili spojeni Dali Spektor 2 sa 6 Ω?

 

U praksi nevažno, jer čak i kad Spektoru padne impedancija tijekom svirke, sumnjam da može pasti ispod tih nominiranih 4 ohma, a što se tiče glasnoće ona isto

ovisi o tome koliko zvučnik SPLa može dostić (a Spektor je specificiran na 105 db maksimum). Dakle, Spektor ima na raspolaganju od Denona najmanje tih 65 w,

odnosno nešto više kad je impedanca mirna.

Teoretski, dobra solid state pojačala poduplavaju snagu na 8 Ω u odnosu na 4, al kod digitalaca mislim da to nije tako, uz to važnije je uz koliko distorzije to rade.

Sve u svemu, Spektor je siguno dobar match za ovu liniju.

 

 

 cca 45W na tih nazivnih 6 oma.

da u praksi nevažno ali ostalo vrijedi obrnuto, ako je pojacalo stabilno i napravljeno za rad na 4 oma trebalo bi imat duplu snagu na 4 od one na 8 oma i isto vrijedi za sve klase.
d klasa nije nužno digitalno pojaćalo.

 Točno, lapsus sam napravio, obrnuto je, no svejedno Spektor i slični zvučnici nebi trebali biti problem ovakvim pojačalima.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
4 mjeseca
offline
Denon RCD-N12DAB - Sazrela do optimuma

Imam ovo skoro dvije godine. Za potrebe ukućana koji baš uživaju. I nevjerojatno je dobar zvuk za ove male Denon kutije. Netko im je to dobro napravio.

Na njega je spojen chromecast audio preko optičkog ulaza.

 

 

Pošto ima i Spektor 2 (super sviraju sa Denonom kojeg sam slikao,ali ih trenutno ne koristim) , mislim da bi pun pogodak bio spoj sa ovim Denonom iz recenzije.

Relativno povoljne stvari, sa jako dobrim rezultatima.

 
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice