NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju

poruka: 16
|
čitano: 4.862
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju".
15 godina
offline
NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju

pri samo ≈ 17% zemaljske gravitacije (1,63 m/s^2), sa samo 10 metara visine njima treba lift?! a košara na špagi? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju

Pad sa 10 m na Mjesecu je ekvivalentan padu sa otprilike 1.5 m na Zemlji. Nije opasna visina za ljude (a bilo bi i zabavno skakati dolje s 10 m na Mjesecu) no i s visine 1.5 m na Zemlji bi se teška osjetljiva oprema spuštala nekakvim dizalom. Ali u pravu si, košara i nekakav flašencug bi mogli odraditi posao.. samo nije za gospodu.. a možda se netko od astronauta identificira kao takav.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi
Kako mislis da bi se vratili gore bez lifta?
15 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi
crnix kaže...
Kako mislis da bi se vratili gore bez lifta?

 kako to misliš "vratili"? pa imaju tzv. lopovske ljestve. odmotaju prvo one od špage i letvica (kao iz letećeg helikoptera) ... neam pojma. nisam astronaut pa se ne znam snaći bez hjustona/bajkonura. samo sam razmišljao u okvirima međuovisnosti potrošnje ogrjeva, mase tereta i lijenosti/brigo moja prijeđi na drugoga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 17:16 (Ajar).
5 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi
PaleRider kaže...

Pad sa 10 m na Mjesecu je ekvivalentan padu sa otprilike 1.5 m na Zemlji. Nije opasna visina za ljude (a bilo bi i zabavno skakati dolje s 10 m na Mjesecu) no i s visine 1.5 m na Zemlji bi se teška osjetljiva oprema spuštala nekakvim dizalom. Ali u pravu si, košara i nekakav flašencug bi mogli odraditi posao.. samo nije za gospodu.. a možda se netko od astronauta identificira kao takav.

Tim dizalom će se voziti prva žena i prvi čovjek u boji na Mjesecu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 15:56 (gpd).
16 godina
offline
NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju

Zna se vrlo dobro i vrlo dugo što znači pojam svemirsko dizalo/lift. Osim toga, to vam i piše u orginalnom članku u kojem se nigdje ne spominju ove izmišljotine oko svemirskog ili mjesečevog dizala.

 

NASA Astronauts Test SpaceX Elevator Conceptfor Artemis Lunar Lander

The elevator will transport equipment and crew between Starship’s habitable area, located near the top of the lander, and the lunar surface, as they exit for moonwalks

 

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 16:17 (memulica).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi
memulica kaže...

Zna se vrlo dobro i vrlo dugo što znači pojam svemirsko dizalo/lift. Osim toga, to vam i piše u orginalnom članku u kojem se nigdje ne spominju ove izmišljotine oko svemirskog ili mjesečevog dizala.

 

NASA Astronauts Test SpaceX Elevator Conceptfor Artemis Lunar Lander

The elevator will transport equipment and crew between Starship’s habitable area, located near the top of the lander, and the lunar surface, as they exit for moonwalks

 

 

 

 

 Da moram priznati da sam i ja bio zbunjen naslovom dok nisam procitao tekst i shvatio da je sve to "zamucivanje vode".

 

Sto vise se informiram o Artemis programu, sve sam vise skeptican da je odlazak na Mjesec u prvom planu, (F35?, anyone?")

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
16 godina
offline
NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju

Imaš pravo biti vrlo skeptičan, jer tu pričamo o staganciji od 50 godina. 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 16:36 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi
syncmaster245b kaže...
memulica kaže...

Zna se vrlo dobro i vrlo dugo što znači pojam svemirsko dizalo/lift. Osim toga, to vam i piše u orginalnom članku u kojem se nigdje ne spominju ove izmišljotine oko svemirskog ili mjesečevog dizala.

 

NASA Astronauts Test SpaceX Elevator Conceptfor Artemis Lunar Lander

The elevator will transport equipment and crew between Starship’s habitable area, located near the top of the lander, and the lunar surface, as they exit for moonwalks

 

 

 

 

 Da moram priznati da sam i ja bio zbunjen naslovom dok nisam procitao tekst i shvatio da je sve to "zamucivanje vode".

 

Sto vise se informiram o Artemis programu, sve sam vise skeptican da je odlazak na Mjesec u prvom planu, (F35?, anyone?")

Glavna  direktiva je voditi inovativan i održiv program s komercijalnim i međunarodnim partnerima u povratku ljudi na Mjesec i priprema za slanje ljudi na Mars i dalje, a na Zemlju vratiti znanje i nove (poslovne)prilike.

(i odljev mozaka, m-m-mozaka, dakle Mozgova, mozgova)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 17:49 (gpd).
15 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi
gpd kaže...

Glavna  direktiva je predvoditi komercijalne i međunarodne partnere u povratku ljudi na Mjesec i priprema za slanje ljudi na Mars.

 

(i možda povući kakve talente , brain drain)

 Ma neznam bas.

 

Iako sam se zalio u temi prije, kako eksportiramo politicke razmirice u svemir, nazalost iz iskustava prosle svemirske utrke, dato nam je do znanja da ni tada prioritet nije bio u privlacenju talenata, nego do, kako je NdGT to lijepo srocio "I don't want to die", motivacije.

 

60tih godina to su bili kozmonauti koji su ulijevali strah, a danas su to taikonauti koji guraju politicke idiote realno jedine zemlje koja ima kapacitet za organizaciju, uz podrsku populacije, za takav pothvat.

 

Nazalost, sklon sam povjerovati kako je bazen talenata u zemlji slobodnih i hrabrih, postao prilicno plitak i da se 60-te nece vise moci ponoviti pa cak niti sa "carte blanche" metodom.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
8 godina
offline
NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju

Pad s padobranom odgovara slobodnom padu sa dva metra - pa mnogi padobranac pri dočeku slomije nogu. I nije riječ samo o spuštanju. Treba se na raketu i popeti, a i prenijeti (gore i dolje) opremu. 

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi
danen kaže...

Pad s padobranom odgovara slobodnom padu sa dva metra - pa mnogi padobranac pri dočeku slomije nogu. I nije riječ samo o spuštanju. Treba se na raketu i popeti, a i prenijeti (gore i dolje) opremu. 

 ali ne i pri ~16% Zemaljske gravitacije.

 

Slika sa ilustracije je bila aktualna i 1960-tih godina ( zapravo je bila jedna od glavnih zamisli Von Brauna)  pa je na kraju i on sam odustao od nje. (topla preporuka pogledati igrani dokumentarac "From Earth to the Moon")

 

Jos jednom, i jos jedna topla preporuka, pogledajte predavanje "obicnog" youtubera glavonjama NASA-e:

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
12 godina
offline
NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju

Sve je to jednostavno sa tipkovnice.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za misiju

Najobičnija čelična sajla i elektromotor, a ovi se raspisali ko' da opisuju tehnologiju više inteligencije iz pete dimenzije. 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi
memulica kaže...

Najobičnija čelična sajla i elektromotor, a ovi se raspisali ko' da opisuju tehnologiju više inteligencije iz pete dimenzije. 

 Nesto kao i sami "starship" mozda??  

12 godina
offline
Re: NASA i SpaceX testiraju svemirsko dizalo za mi

NASA bi te suhim zlatom platila... samo da zna za tebe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 11:18 (Yuda).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice