Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo sre

poruka: 14
|
čitano: 8.559
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo sre".
13 godina
offline
Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo sre

Mogla bi. Mogla bi i meni Monica Belucci doć u stan i gola skuhat carbonaru. Vrijeme će pokazati hoće li.

 
17 0 hvala 0
12 godina
offline
Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo sre

Mogli bi... al nećemo. Najtočnija hrvatska priča.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo
Van Nistelrooy kaže...

Mogla bi. Mogla bi i meni Monica Belucci doć u stan i gola skuhat carbonaru. Vrijeme će pokazati hoće li.

 

a ne, prvo meni dolazi na zajedničko moljenje krunice, klečečki, ak me razmeš...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo sre

Kod Rimca sam ga izgubio... nije išlo dalje

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo sre

pavešiću, saberi se. sad je slijepo crijevo europe a može avanzirati jedino u repnu kost ili jedan od krajnika. sve ostalo: kad na vrbi rodi grožđe (što, uz značajan napredak genetike i osuvremenjivanje agrotehničkih mjera, nije posve nemoguće). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 6:55 (Ajar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo
Šaljivac.
16 godina
offline
Re: Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo
Van Nistelrooy kaže...

Mogla bi. Mogla bi i meni Monica Belucci doć u stan i gola skuhat carbonaru. Vrijeme će pokazati hoće li.

 Kad je gotova kod tebe, posalji ju k meni da mi prasinu obrise i nesto posise.

 

Unaprijed hvala.

2 godine
offline
Re: Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo
Van Nistelrooy kaže...

Mogla bi. Mogla bi i meni Monica Belucci doć u stan i gola skuhat carbonaru. Vrijeme će pokazati hoće li.

 Meni je jednom došla... bilo je zanimljivo, preporuke! Međutim kad sam se probudio morao sam mijenjati donji veš što i nije tako loše promijeniti tu i tamo a i ponekad se oprati.

14 godina
online
Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo sre

E pa ludi ste od ovoga mastaoca iz clanka. Za vase uzitke trebali bi otikriti putovanje kroz vrijeme. Iako kada razmislim prije ce to nego sto je ovaj izmastao... 

 

p.s. pa jeli itko svijestan koje je ona godiste 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo

a koje sam tek ja...

 

znaš onu staru narodnu:

 

stara koka - masna juha...

 

 

doduše ,  ako se smatraš premladim za nju, ima i druga:

 

mali slonić - mala surla.....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 11:58 (Stric_Jura).
2 godine
offline
Re: Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo
konjRR kaže...

 

 

p.s. pa jeli itko svijestan koje je ona godiste 

Ima lepog dečka...

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
14 godina
online
Re: Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo
Stric_Jura kaže...

a koje sam tek ja...

 

znaš onu staru narodnu:

 

stara koka - masna juha...

 

 

doduše ,  ako se smatraš premladim za nju, ima i druga:

 

mali slonić - mala surla.....

 E gledas sa krive strane. Nisam premlad za nju nego ona prestara za mene 

A to sa starim kokama mi nikada nije bilo jasno u ovom kontekstu jer ne pricamo o ishrani a bogami ni prehrani.

 

p.s. mozda sam krivo protumacio vase namjere? 

 

2 godine
offline
Re: Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo
konjRR kaže...

E pa ludi ste od ovoga mastaoca iz clanka. Za vase uzitke trebali bi otikriti putovanje kroz vrijeme. Iako kada razmislim prije ce to nego sto je ovaj izmastao... 

 

p.s. pa jeli itko svijestan koje je ona godiste 

 Ali..., Monica se može pojaviti u svim mogućim kombinacijama, pozama, bojama, mirisima, oblicima, godinama... bilo bi žalosno doživjeti je samo onakvu kakva je u realnom vremenu ali opet moguće stvarno misliš kako će je netko od nas zbariti irl, onda svaka ćas.

 

edit, ispričavam se ljubiteljima GILFa ali tek nagodinu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 16:57 (notloB).
2 godine
offline
Nikola Pavešić: Hrvatska bi mogla postati novo sre

Glede Infobipa, evo jednog teksta od zaposlenika koji već duže vrijeme kruži internetom, a kojeg nitko od medija nikada nije objavio:

 

Ovo je jedan mali mali dio priče kojem jako jako puno toga nedostaje.

1. 2003 - Kolege sa faksa i Silvio Kutić razvijaju inicijalnu platformu za slanje SMSa. Jednostavna web aplikacija šalje textualnu poruku koja se preko vašeg mobilnog operatora dostavlja na vaš mobitel. Uglavnom je riječ o SPAM SMS porukama - primjer SMSa. nazovite ovaj broj i dobit ćete nagradu, posjetite ovu web stranicu, dobit ćete nagradu.., your mum is sick, please call this number, dođite u disco club, čeka vas besplatno piće...

2. Silvio Kutić dobavlja klijente koji žele poslati SPAM poruke na bazu mobilnih brojeva. Kako bi se te spam poruke dostavile, potreban je opet mobilni operator. Sa kojekakvim već uhodanim firmama (SMS agregatori) u tom poslu van Hrvatske (malo neinteresantno tržište), radi konekcije preko njih do mobilnih operatora, do vašeg (njihovog) mobitela.

3. 2005 - Silvio Kutić vidi priliku, proširuje se i izmanipulira i miče inicijalne kreatore platforme van poslovanja Infobip d.o.o. te ih nikada ne isplaćuje za rad. Krade i dio ideje od kreatora informatičkog protokola koji uopće omogućava SMS web komunikaciju - mobitel. Bježi u Italiju kod novog partnera. Prikuplja prihod preko SPAM, TRASH, FRAUD poruka te otvara off shore tvrtku Infobip na Isle of Man. Uvodi sadašnjeg CTOa - Izable Jelenić da prokuži logiku postojeće platforme i održava platformu.

4. Zapošljava ljude sa bajnim obećanjima oko dijeljenja postotka prihoda kao i što je bilo sa inicijlanim kreatorima platforme. Posao cvate jer raste broj mobilnih korisnika, ljudi vjeruju u male plaće u kovertama i nikada isplaćene postotak bonuse. Zaposlenici postaju sales manageri, product manageri, routing manageri.

5. 2008 - Zapošljava inženjere koji će prokužiti logiku mobilnih mreža kako dostaviti poruku bez ikakvog troška i bez znanja mobilnog operatora. Ovdje vidimo, pored financijskog i početak telekomunikacijskog kriminala. Dosadašnji dobavljači postaju kupci, niža cijena poruke zbog telekomunikacijskog kriminala. Početak uzdrmavanja SPAM SMS tržišta gdje cijene brutalno padaju... Volumeni rastu. Razvija se i prodaje HLR usluga/ number lookup nastala na telekomunikacijskom kriminalu koja daje lokaciju i valdinost vašeg broja u bilo kojem trenutku. Prodaju se informacije o tome za tzv. čišćenje baze.. Zapošljava i brata na mjesto COO - Roberto Kutić kojemu je primarna zadaća (i dan danas) bacati interno bombe, raditi razdor interno među zaposlenicima i sijati konstatni strah i nepovjerenje.

6. Raste broj ljudi, sa par ugovora sa operatorima, agregatorima i sa Infobip d.o. ne možeš isplatiti plaće. Fakturira Infobip Isle of Man, nikome nigdje ne plaća porez, samo da bi mogao isplatiti minimalce. Po ostatak novaca za plaće u kovertama odlazi na Isle of Man koferima po novce ili unamljuje delivery guy-a.

7. 2010 - Infobip Isle of Man skuplja prihode, ugovore, plaća bijesne iznose svjetskim organizacijama vezane za mobilne telekomunikacije kako bi ušao u tzv. vip klub, prisustvovanje na svjetskim mobilnim kongresima, sajmovima itd.

8. Otvaraju se monogobrojni "uredi" firme i dodatne offshore firme, kako bi se oprao novac, stekla lokalna "prepoznatljivost" i olakšala manipulacija ljudima u inozemstvu.

9. Sada već nastaju pravni problemi oko ugovora, novaca, zaposlenika, firma strelovito raste. Puno sudskih sporova sa zaposlenicima, mobilnim operatorima koji su shvatili telekomunikacijski kriminal. Postepeno se počinje rješavati zaposlenika kojima ne može više manipulirati a koji znaju, koji znaju, koji znaju. Sa mobilnim operatorima se prelazi na direktne ugovore i konekcije, peglaju se pravne stvari. I dalje, crno poslovanje, preko besplatnih ruta i SPAM poruke je većina prihoda.

10. 2012 - A2P SMS, VAS postaje znatna industrijska podgrana, nemoguće je kontrolirati veliki sljev novca te otvara novi financisjki trokut. Infobip Isle of Man - Infobip UK - Infobip Hrvatska za pranje novaca. Infobip Isle of Man je i dalje sjedište i investiror za otvaranje novih kompanija po svijetu. Ne zna se tko je off shore vlasnik naravno, nema nikakvog oporezivanja i dalje, nema nikakve i ničije kontrole nad kapitalom i zaradom.

11. Izmišljaju se novi poslovni modeli, jer već je puno kompanija u tom biznisu, svi poslovni modeli su na rubu telekomunikacijskog kriminala. Voice SPAM usluge, premium SMS i SPAM plaćanja i slično. Otvaraju se tzv. Mobilni Virtualni Operatori po državama u kojima je moguće, za slanje spam poruka. Razvijaju se i leglane usluge, tipa 2FA, informacijske poruke od banaka, shopping centara i slično - pravi klijenti i dalje ne doprinose postotku zarade, već spameri.

12. 2014 - Totalni kaos sa cca 800 zaposlenih po svijetu, cca 15 off shore kompanija i cca 25 ureda. Generalno čišćenje u firmi. Otkazi, prijetnje, sređivanje prava i regulative, financija. Masno se plaćuju revizorske kuće kako bi se ispeglale financijska izvješća i pobijelio prljavi novac. Počinju se isplaćivati plaće bez koverti ali i dalje nigdje nikakvih bonusa, dijeljenja postotaka. A Silvio i dalje svakom pojedinom zaposleniku nakon upoznavanja priča jednu te istu bajku, obmanu, priču, laž. To mu je u krvi - manipulacija, mikromanagiranje i laž!!!!

13. Novac je parcijalno opran i pobijeljen, ima interesa investitora no brzo odustaju jer ne mogu napraviti kompletni due dilligence. Puno je pitanja, puno nejasnoća. Uvodi se pokušaj mobilnih plaćanja preko platforme Centili.

14. Posao se već proširio na Aziju, Afriku, Rusiju , polako i na Južnu Ameriku. SAD je i dalje nepoznanica, ima pokušaja, ali su regulative oko SPAMA, A2P rigorozne. Dobiva se udio i na europskom tržištu sa velikim poteškoćama. Žestoko se napada sva tržišta sa tzv. A2P Firewall rješenjem koje će štititi mobilne operatore upravo od svih SPAM poruka ali sa ekskluzivom na slanje tih istih SPAM poruka.

15. Velika marketinška kampanja po svim telekomunikacijskim svjetskim medijima, u posao se ulazi i sa FB, WhatsUp, Viber, poruke uglavnom za 2FA

16. 2016 - Izgradnja kampusa u Vodnjanu je nakon inicijalnih pravnih problema oko zemljišta u punom zamahu. Razmišlja se istovremeno i ispituje područje Zagreba. Infobip d.o.o nema keš za takve operacije ali zna od kuda povući ako treba, od ostataka sa Isle of Man

17. Polako se gasi Isle of Man ured, ostaju samo kosturi u ormaru, sve se prebacuje na UK, Infobip UK postaje osnivač Infobip d.o.o., uvodi se uprava društva, Kutići se sakrivaju iza svih instanci. Svi ugovori i plaćanja se prebacuju na Infobip UK, pomalo se otpuštaju SPAM klijenti i prelazi na bankarski sektor, enterprise klijente, koji vam šalju poruke o stanju računa, kada vam je servis automobila, kada morate kod doktora itd...

18. 2018 - Kutići preko lokalnih kontakata i "ambasadora" ulaze pomalo u "hr poslovnu elitu" te dobivaju "presitžnu" nagradu EOY. Kronično nedostaje keša, poanta je imati što više zaposlenih i manipulirati tim ljudima, traži se novac po SAD-u tzv. smart cash, lol. Riješili su se svih koji znaju, koji znaju, koji znaju..... AI, IoT, Smart web yeah right

Svaki mjesec jedan dugogodišnji zaposlenik i dalje pita: "Is it all legal?"

 

Budući da je Hrvatska zemlja pravde i poštenja (čitati korupcije i lopovluka), razni startupovi i tvrtke kod nas prolaze lišo, ali zato ne prolaze tako u drugim zemljama, vijest iz petog mjeseca ove godine:

Telcos breached for allowing SMS scams

ACMA investigations found Sinch Australia Pty Ltd (Sinch), Infobip Information Technology Pty Ltd (Infobip) and Phone Card Selector Pty Ltd (Phone Card) allowed SMS to be sent using text-based sender IDs without sufficient checks to ensure they were being used legitimately.


https://www.acma.gov.au/articles/2023-05/telcos-breached-allowing-sms-scams

 

Investigation report and direction to comply - Infobip Information Technology

https://www.acma.gov.au/publications/2023-04/report/investigation-report-and-direction-comply-infobip-information-technology

Magia Posthuma
 
5 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice