Ako ste ove godine ugradili solarne panele na kuću

poruka: 19
|
čitano: 10.933
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako ste ove godine ugradili solarne panele na kuću".
15 godina
offline
Ako ste ove godine ugradili solarne panele na kuću

Ako se ponovi tuća veličine šake, kao što je bila ovo ljeto u Italiji i Sloveniji, oprez sa investicijom na krovištu.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ako ste ove godine ugradili solarne panele na kuću

Šta lupaju gluposti, objavlili novi natječaj a još nisu osigurana sredstva od prošlog natječaja, još neznamo ako ćemo dobiti sredstva.

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
jozobozo kaže...

Ako se ponovi tuća veličine šake, kao što je bila ovo ljeto u Italiji i Sloveniji, oprez sa investicijom na krovištu.

 

 Takva investicija se obavezno mora osigurati.

14 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
jozobozo kaže...

Ako se ponovi tuća veličine šake, kao što je bila ovo ljeto u Italiji i Sloveniji, oprez sa investicijom na krovištu.

 

 Reci to govoris iz iskustva? Probao si baciti kamen velicine sake recimo na solarni panel i razbio se?

15 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
jozobozo kaže...

Ako se ponovi tuća veličine šake, kao što je bila ovo ljeto u Italiji i Sloveniji, oprez sa investicijom na krovištu.

 

 Svako normalan ima osiguranje imovine. Ulagati hrpu love u nekretninu i onda ne dati godišnje 200 tinjak eura za osiguranje je smiješno.

Trebalo bi uvesti i za nekretnine obavezno osiguranje kao i za vozila, pa da u slučaju elementarnih nepogoda ne moraju građani is svog dzepa placati pojedincima obnovu , a sami zive u losijim uvjetima. Za najugrozene skupine bi drzava placala osiguranje.

 

4 godine
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
Pixel kaže...
jozobozo kaže...

Ako se ponovi tuća veličine šake, kao što je bila ovo ljeto u Italiji i Sloveniji, oprez sa investicijom na krovištu.

 

 Svako normalan ima osiguranje imovine. Ulagati hrpu love u nekretninu i onda ne dati godišnje 200 tinjak eura za osiguranje je smiješno.

Trebalo bi uvesti i za nekretnine obavezno osiguranje kao i za vozila, pa da u slučaju elementarnih nepogoda ne moraju građani is svog dzepa placati pojedincima obnovu , a sami zive u losijim uvjetima. Za najugrozene skupine bi drzava placala osiguranje.

 

 Sad mi reci kad je ikad osiguranje isplatilo nastalu štetu? 

7 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na

Da ne uzburkavam temu ali lik Iz Croatie je treci dan bio u Gunji nakon poplava i popisivao stete klijenata. Vozao se na onom Pitzgaueru i odradio. Svi su dobili odstetu.

11 godina
offline
Ako ste ove godine ugradili solarne panele na kuću

Loša odluka koja ide na ruku podatnima/bogatima, iako su oni vjerovatno u manjini koja bi išla na ovaj tipinvesticije.

Znači lova će otići na račune pojedinaca koji su ili imali info o ovom financiranju krajem godine, ili netko tko je financirao sam a sada će mu dio povratno isplatiti...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
cro_scouser kaže...

Loša odluka koja ide na ruku podatnima/bogatima, iako su oni vjerovatno u manjini koja bi išla na ovaj tipinvesticije.

Znači lova će otići na račune pojedinaca koji su ili imali info o ovom financiranju krajem godine, ili netko tko je financirao sam a sada će mu dio povratno isplatiti...

 

A ja se cudio zasto je moj susjed na dva objekta u naselju montiravao solare na sve strane, na juznu jos ok, ali isao je on full monty i na sjevernu stranu.

 

bus kaže...
jozobozo kaže...

Ako se ponovi tuća veličine šake, kao što je bila ovo ljeto u Italiji i Sloveniji, oprez sa investicijom na krovištu.

 

 Reci to govoris iz iskustva? Probao si baciti kamen velicine sake recimo na solarni panel i razbio se?

 

Evo ovom kojeg ja spominjem gore je kratkotrajna tuca ovo ljeto velicine oraha-marelice razbila 25% panela. Trajalo je par minuta, radi se o mjestu na Jadranu gdje tuce vece od 5 centi inace padaju nikad, a mozda i rjedje.

15 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
slitinabakra kaže...
Pixel kaže...
jozobozo kaže...

Ako se ponovi tuća veličine šake, kao što je bila ovo ljeto u Italiji i Sloveniji, oprez sa investicijom na krovištu.

 

 Svako normalan ima osiguranje imovine. Ulagati hrpu love u nekretninu i onda ne dati godišnje 200 tinjak eura za osiguranje je smiješno.

Trebalo bi uvesti i za nekretnine obavezno osiguranje kao i za vozila, pa da u slučaju elementarnih nepogoda ne moraju građani is svog dzepa placati pojedincima obnovu , a sami zive u losijim uvjetima. Za najugrozene skupine bi drzava placala osiguranje.

 

 Sad mi reci kad je ikad osiguranje isplatilo nastalu štetu? 

 Ovo je ozbiljno pitanje, evo recimo meni je kasko za auto isplatio u roku 2 tjedna, osiguranje imovine u roku 3 tjedna od prijave štete. 
Hrpa ljudi je od potresa dobila isplatu u roku mjesec dana, monoge znam osobno pa mogu potvrditi. Bez ikakvih komplikacija i poštene procjene bile

15 godina
offline
Ako ste ove godine ugradili solarne panele na kuću

@uuY , Ante , GrimReaperKC , WasapBro  evo baš me zanima što vi imate protiv osiguranja imovine i mislite da je fer da da se na trošak svih građana nekima obnavljaju objekti bez obzira što ti koji to sve plaćaju večinom žive i u lošijim uvjetima i sami si ne mogu priušiti obnovu svojih objekata ?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
Inače planiram ugraditi solarne skupljače na krov i postaviti podno grijanje na struju (strujni grijači). Mislim da bi to bilo izvrsna kombinacija ako ima tko loših iskustava molio bih da napiše nešto.

I šteta što nemam krov s južne strane već točno s istočne i zapadne, pa se dvoumim što je bolje, dali malo s obje strane ili postaviti "solare" samo na jednu stranu?

Uglavno moram još puno istraživati, a što se tiče osiguranja, tu uvijek treba čitati mala slova. Plaćao sam jedno vrijeme osiguranje za kuću ali ispostavi se da je to glupost. Nije bilo osigurano na poplavu, za vatru moraš imati atestiranu vatrogasnu špricu... i tako sitne zakulisne stavke, pa se pitaš čemu plaćam osiguranje koje skoro ništa ne pokriva. Prilično sam siguran da u slučaju potresa i terorističkog napada isto imaju neki uvjet za zaje.! I ne znam što bi se moglo dogoditi da to spomenuto osiguranje pokriva a da ne nađu neki uvjet, npr. kao da sam pušač ili sl. pa da ne dobijem osiguranje.

Bratić mi imao kasko na auto i od oštete ništa, a krov ulupan tučom. Životno osiguranje Merkur, kad pričaš s agentom ma na sve imaš pravo, kao i na plaćeni iznos u slučaju bolesti i ležanja u bolnici. I što se dogodi, pušač si bio ili piješ alkohol i ništa od oštete.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 9:06 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
ajimerej kaže...
Inače planiram ugraditi solarne skupljače na krov i postaviti podno grijanje na struju (strujni grijači). Mislim da bi to bilo izvrsna kombinacija ako ima tko loših iskustava molio bih da napiše nešto.

I šteta što nemam krov s južne strane već točno s istočne i zapadne, pa se dvoumim što je bolje, dali malo s obje strane ili postaviti "solare" samo na jednu stranu?

Uglavno moram još puno istraživati, a što se tiče osiguranja, tu uvijek treba čitati mala slova. Plaćao sam jedno vrijeme osiguranje za kuću ali ispostavi se da je to glupost. Nije bilo osigurano na poplavu, za vatru moraš imati atestiranu vatrogasnu špricu... i tako sitne zakulisne stavke, pa se pitaš čemu plaćam osiguranje koje skoro ništa ne pokriva. Prilično sam siguran da u slučaju potresa i terorističkog napada isto imaju neki uvjet za zaje.! I ne znam što bi se moglo dogoditi da to spomenuto osiguranje pokriva a da ne nađu neki uvjet, npr. kao da sam pušač ili sl. pa da ne dobijem osiguranje.

Bratić mi imao kasko na auto i od oštete ništa, a krov ulupan tučom. Životno osiguranje Merkur, kad pričaš s agentom ma na sve imaš pravo, kao i na plaćeni iznos u slučaju bolesti i ležanja u bolnici. I što se dogodi, pušač si bio ili piješ alkohol i ništa od oštete.

 Imam ja solarnu elektranu elektranu frisko postavljenu, grijem se na toplinsku pumpu, elektrana je projektirana da pokrihe sve potrebe za el energijom pa bi troskovi za struju sad trebali biti skoro nikakvi.

 

A sto se osiguranja tice, pa ima ih svakakvih, neces valjda prvo koje naleti potpisati, sva imaju neke uvjete, njih moras dobit prije potpisivanja i tamo tocno pise sve. Pa valjda to procitas prvo.

Da potresi imaju uvjete koliko mora biti jak da bi se priznalo i tu je kod nekih bilo nakon ovih potresa promjena uvjeta za nove korisnike.

Ne znam je li iz neznanja ili namjerno ali kombiniraju se i jakost pitresa po richteru i po ems, a to veze jedno s drugim nema i onaj tko to ne razumije moze proci nepovoljnije ako je potres slabiji , a napravi stetu.

Prepirao sam se s osiguravajucom kucom oko toga kad su mi nudili novo "bolje" oiguranje. Pokusao sam im objasniti koliko je to nepovoljnije za mene i da su krivu terminologiju upotrijebili, ali mozes mislit koliko se agenti kuze u takve stvari. Na kraju sam ostao na staroj polici koja je korektno slozena.

Svi oni love u mutnom, ali treba dobro procitat uvjete i gledat ovih par najjacih kuca, to je najsigurnija opcija.

 

 

15 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
cro_scouser kaže...

Loša odluka koja ide na ruku podatnima/bogatima, iako su oni vjerovatno u manjini koja bi išla na ovaj tipinvesticije.

Znači lova će otići na račune pojedinaca koji su ili imali info o ovom financiranju krajem godine, ili netko tko je financirao sam a sada će mu dio povratno isplatiti...

 Tako je. To je kršenje Ustava jer dovodi jedne građane u povoljniji (ili druge u nepovoljniji) položaj.

 

2 godine
offline
Ako ste ove godine ugradili solarne panele na kuću

Ja imam kalorifer i boli me kurac.

 
0 1 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
cro_scouser kaže...

Loša odluka koja ide na ruku podatnima/bogatima, iako su oni vjerovatno u manjini koja bi išla na ovaj tipinvesticije.

Znači lova će otići na račune pojedinaca koji su ili imali info o ovom financiranju krajem godine, ili netko tko je financirao sam a sada će mu dio povratno isplatiti...

 Tko ti je kriv što si siromašan, zato upri malo jače na poslu 

2 godine
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
Qui-Gon-Jinn kaže...
cro_scouser kaže...

Loša odluka koja ide na ruku podatnima/bogatima, iako su oni vjerovatno u manjini koja bi išla na ovaj tipinvesticije.

Znači lova će otići na račune pojedinaca koji su ili imali info o ovom financiranju krajem godine, ili netko tko je financirao sam a sada će mu dio povratno isplatiti...

 Tko ti je kriv što si siromašan, zato upri malo jače na poslu 

 

Da te citiram:

 

Qui-Gon-Jinn kaže...

Jad jad jad.

 

Magia Posthuma
16 godina
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
Qui-Gon-Jinn kaže...

...

 Tko ti je kriv što si siromašan, zato upri malo jače na poslu 

 

Zaboravio si spomenuti i jedenje kolača. 

 

 

Usput ovakva tvz. superhik ekonomija, na duži rok, vodi neminovno do klasnih sukoba u kojem će manjina biti nasilno svrgnuta sa vlasti.

 

 

"Kradem od siromašnih da bih dao bogatima !"

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ako ste ove godine ugradili solarne panele na
memulica kaže...

 

Zaboravio si spomenuti i jedenje kolača. 

E da, jedite kolače, ali one najjeftinije sirotinjske. Samo bratstvo i jedinstvo, dolje buržoazija!

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice