The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then" do

poruka: 14
|
čitano: 6.232
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then" do".
15 godina
offline
The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then" do

Bend svih bendova. Zbogom...

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then" do

odrastah uz bitlse (ali ne i zbog njih - ne miješati) no ova post mortem mi je onak, nja-nja (lenonova "limunadna" faza). kao bend su imali smisla (vrijedi za gotovo sve što se, ah, raspadoše) no pojedinačno ... hm ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 2 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
DaffyDuck kaže...

Bend svih bendova. 

 ...bješe Queen. The Beatles su, realno, bili boy band.

>odsrednja glazba

>njihova publika su žene koje urlaju bez razloga

14 godina
online
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
Jelash13 kaže...
DaffyDuck kaže...

Bend svih bendova. 

 ...bješe Queen. The Beatles su, realno, bili boy band.

>odsrednja glazba

>njihova publika su žene koje urlaju bez razloga

 

9 mjeseci
online
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
Ajar kaže...

kao bend su imali smisla (vrijedi za gotovo sve što se, ah, raspadoše) no pojedinačno ... hm ... 

 nikako se ne slažem.

 

Harrison je imao odličnih solo albuma. All Things Must Pass je izvrstan album, a i nakon njega je imao značajne i vrijedne albume.

 

Lennon je za života koji je nažalost prerano prekinuo manijak. Uvijek sam se pitao zašto manijaci pored toliko zemaljskog šljama i štetočina napadaju one koji su korisni i bitni društvu. Da se vratim na temu, za života je izbacio 7 albuma (ne računajući prva 3 eksperimentalna), od kojih su gotovo svi odlični i zabilježili su veliki uspjeh. Samo da je izbacio Plastic Ono Band i ništa više njegovo solo postojanje bi bilo bitno za glazbu i publiku.

"Mother"
"God"
"Working Class Hero"
"Instant Karma! (We All Shine On)"
"(Just Like) Starting Over"
"Beautiful Boy (Darling Boy)"
"Woman"
"Imagine"
"Jealous Guy"

 

Ringo je izbacio dvadesetak albuma, ali moram priznati da sam njegovu karijeru slabo pratio. On mi je nekako najpodcjenjeniji Beatle. Unatoč tome veliki broj svjestki poznatih bubnjara će njega spomenuti kao uzor. Moram poslušati i njegov opus, vidim da ima albuma sa dobrim ocjenama.

 

McCartney, ne znam odakle početi, čovjek je glazbena legenda, a njegov opus je toliko širok i opsežan da je teške sve obuhvatiti. Od Beatlesa preko Wingsa do vrhunske solo karijere. Stotine vrhunskih stvari, puno odličnih albuma. Mislim da je izbacio gotovo 30 solo albuma od kojih je veliki broj zasjeo na prva mjesta top ljestvica i prodan u višestruko platinastoj naknadi.

 

Prednost Beatlesa je i što su oni pojedinačno bili vrhunski glazbenici i zato su i imali toliko uspješne solo karijere.

 

Sad kad sam se malo podsjetio i napisao sve ovo sam još svjesniji koliku si glupost napisao. 

 

Jelash13 kaže...
DaffyDuck kaže...

Bend svih bendova. 

 ...bješe Queen. The Beatles su, realno, bili boy band.

>odsrednja glazba

>njihova publika su žene koje urlaju bez razloga

 Ovako piše netko tko se nije maknuo dalje od njhove Love Me Do. Treba malo zagrebati i poslušati njihove kasnije albume jer su oni jedan od rijetkih bendova koji su svakim novim albumom pomicali granice i stvarali novi zreliji i kompleksniji zvuk.

 

Beatlesi su jedan od najutjecanijih i najbitnijih bendova svih vremena. Oni su postavili temelje za moderni pop rock, a kasnije i psihodelični rock. Gotovo da nema benda na koji nisu ostavili utjecaj i koji nije učio od njih, to uključuje i genijalne Queenovce.

 

Za Beatlese napisati da su osrednja glazba može samo netko tko nema previše pojma o glazbi ili uopće nije slušao Beatlese dalje od početnih pop pjesmuljaka, sorry.

 

Poslušaj malo albume:

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
The White Album
Abbey Road
Let It Be

 

Svaki je remek djelo na svoj način. Bend koji je izbacio samo 12 albuma uspio je ostaviti neizbrisiv trag, a "posljedice" njihove glazbe na sve kasnije bendove su ogromne.

14 mjeseci
offline
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
Jelash13 kaže...
DaffyDuck kaže...

Bend svih bendova. 

 ...bješe Queen. The Beatles su, realno, bili boy band.

>odsrednja glazba

>njihova publika su žene koje urlaju bez razloga

 Glupost. Imali su jednu od prvih metal pjesama.

 

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
millennial kaže...

 Ovako piše netko tko se nije maknuo dalje od njhove Love Me Do. Treba malo zagrebati i poslušati njihove kasnije albume jer su oni jedan od rijetkih bendova koji su svakim novim albumom pomicali granice i stvarali novi zreliji i kompleksniji zvuk.

 

The White Album

  Je li to onaj album na kojem je Number nine, number nine, number nine...?

9 mjeseci
online
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
Jelash13 kaže...
millennial kaže...

 Ovako piše netko tko se nije maknuo dalje od njhove Love Me Do. Treba malo zagrebati i poslušati njihove kasnije albume jer su oni jedan od rijetkih bendova koji su svakim novim albumom pomicali granice i stvarali novi zreliji i kompleksniji zvuk.

 

The White Album

  Je li to onaj album na kojem je Number nine, number nine, number nine...?

 je, to je više eksperimentalna avantgarde stvar. uz nju na tom albumu se nalaze i:

 

"Back in the U.S.S.R."
"Dear Prudence"
"While My Guitar Gently Weeps"
"Happiness Is a Warm Gun"
"I'm So Tired"
"Blackbird"
"Why Don't We Do It in the Road?"
"I Will"
"Everybody's Got Something to Hide Except Me and My Monkey"
"Sexy Sadie"
"Helter Skelter"
"Revolution 1"

...

 

samo da je na njemu "While My Guitar Gently Weeps" bilo bi dovoljno, a uz nju se tu nalazi još puno top stvari i cijeli album pokazuje njihovu raznolikost i "igranje" sa raznim glazbenim žanrovima.

 

većina bendova izbaci jedan album i onda dalje kopiraju sami sebe, posebno ako je taj album bio uspješan, ili jednostavno nestanu. Kod Beatlesa je svaki novi album nova priča, novo iskustvo, točno se osjeti njihovo sazrijevanje od razigranih klinaca do ljudi koji su prebrzo vidjeli i probali previše toga i pretočili sve to u svoju glazbu.

 

Stvar "Glass Onion" sa spomenutog albuma je to odlično sažela, cijeli taj prijelaz.

 

a gdje su još

 

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
"With a Little Help from My Friends"
"Lucy in the Sky with Diamonds"
"A Day in the Life"


i izostavljene, ali kasnije objavljene:
"Strawberry Fields Forever"
"Penny Lane"

 

pa Abbey Road
"Come Together"
"Something"
"Oh! Darling"
"I Want You (She's So Heavy)"
"Here Comes the Sun"
"Golden Slumbers"

 

Pazi, u četiri godine od pop pjesmuljaka tipa "Love Me Do" do psihodelije "Lucy in the Sky with Diamonds"  i stvari poput "Helter Skelter", "While My Guitar Gently Weeps", "With a Little Help from My Friends", "Strawberry Fields Forever"...

8 godina
online
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
millennial kaže...
Ajar kaže...

kao bend su imali smisla (vrijedi za gotovo sve što se, ah, raspadoše) no pojedinačno ... hm ... 

 nikako se ne slažem.

 

Harrison je imao odličnih solo albuma. All Things Must Pass je izvrstan album, a i nakon njega je imao značajne i vrijedne albume.

 

Ja priznam samo Harrisona u The Traveling Wilburys-ima 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
9 mjeseci
online
The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then" do

Biti ću iskren i priznati da sam tek maloprije poslušao "Now and Then". Nekako uvijek imam "strah" od tih naknadno obrađenih stvari koje su često tu samo kako bi se okrenuo još koji dolar. Uz to meni drage grupe želim pamtiti po njihovom vrhuncu, a ne kasnijem rastezanju.

 

I slušam tako spotify, red Beatlesa, Doorsa, Crosbya i ekipe, Yes, King Crimson, Zeppelini, Freeovci... i odlučim se poslušati "Now and Then".

 

Kliknem i stvar krene, mislim se ok pjesma, ali na prvu ništa posebno i onda me pogodi cijeli spot i glazba padne u drugi plan, a emocije i nostalgija izbiju u prvi. Pjesmu ću poslušati još koji put, često je to potrebno kako bi se pravilno shvatila i osjetila. Spot, što reći, jedan predivan oproštaj i posljednje zbogom Beatlesa svima nama, pozdravili su se sa svojim preminulim kolegama, pozdravili su se sa svojom publikom. Tužno što je vrijeme tako brzo prošlo, ali lijepo što smo bili dio svega toga. Naježio sam se, a oči su se napunile nekakvom vodicom. Jasno mi je da neće to svatko osjetiti na isti način, ali ovo je dio moje mladosti i života.

 

Spotify svira neumorno dalje, Ventura Highway i America... Producent veliki George Martin. Kako se sve čudno na kraju poveže.

 
1 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then" do

U mojem slučaju, mojih nekoliko €urića je otišlo so far na ovu kompilaciju, konkretno ”Pure McARTNEY” primarno zbog ”Mull of Kintyre” opako odlične pjesme, a na Sosu se mogu vidjeti ostale pjesme! 
Nije da su sve vrhunske, ma samo mi vjerojatno još nisu sjele u uho, a nije da ih nemam čime poslušati , ah teške moje muke! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then" do

vidjelo se kako nešto ne štima s bendom čim su desna trojica puštala brkove a mekartni ne, iako sva četvorica na razvodnim kutijama imaju bitlsice. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
Ajar kaže...

vidjelo se kako nešto ne štima s bendom čim su desna trojica puštala brkove a mekartni ne, iako sva četvorica na razvodnim kutijama imaju bitlsice. 

 kako, molim?! 

15 godina
offline
Re: The Beatles: 'posljednja' pjesma "Now and Then
millennial kaže...

 kako, molim?! 

 priližio si ilustracije izvan kontekta. računaju se samo one uz napis. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice