Algoritmi kao suci u slučajevima glazbenih plagija

poruka: 4
|
čitano: 2.314
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Algoritmi kao suci u slučajevima glazbenih plagija".
14 godina
moderator
offline
Algoritmi kao suci u slučajevima glazbenih plagija

Teško je danas osmisliti glazbu koja već be sliči na neku drugu postojeću. Mislim da postoji vrlo mali broj namjernih plagijatora.

Vinko Krištić | BUG Marketing
 
1 1 hvala 0
2 godine
offline
Algoritmi kao suci u slučajevima glazbenih plagija

Ima namjernih koliko hoćeš osobito kod nas.

Uzimaju dijelove melodija, malo promijene harmoniju, bas liniju, solo npr. i evo ti hita. 

 

Pokušao sam se kao mlađi baviti autorskim glazbenim radom, (brzo sam odustao) no tada stariji kolega koji je imao karikirano.. milijardu ploča, bio naslušan svih vrsta glazbe, poznavao melodije, vrlo lako je detektirao plagijate naših tada poznatih rock i pop izvođača, te kad sam ga upoznao i svaki put kad je izašao nekakav novi "hit", odmah je rekao npr.; "to je refren hita iz 60-ih" (nekakve meni nepoznate grupe), te kad sam imao vremena otišao bih kod njega kući i puštao bi mi vinil ploče "poznatih hrvatskih hitova" stranih autora.

 

On je bio živi algoritam..a vjerojatno ih ima danas koliko hoćete.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Algoritmi kao suci u slučajevima glazbenih plagija


Masa poznatih "domaćih hitova" još iz '80-tih (koliko ja pamtim) na kojima su mnogi bendovi i pjevači izgradili karijere su čisti plagijati.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Algoritmi kao suci u slučajevima glazbenih pla
Što se tiče glazbe dogodi se ponekad da netko napravi neki kao "vau" zvuk. Evo npr. ona luda, obrnuta glazba iz Tenet filma, autor je recimo kopirao zvukove i naopako ih puštao. I napravio je vau melodiju. I sad nakon dvije tri godine malo pomalo izlaze pjesme koje imaju neku kao ludu naopaku melodiju, a zapravo plagijati.

U techno i elektro glazbi svi kopiraju, od klasične glazbe pa nadalje.
Čak ponekad plagijat zvuči bolje od originala.
A rijetko se dogodi da netko dobije inspiraciju i napravi novi zvuk, ali dogodi se.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 15:15 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice