AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potraživa

poruka: 10
|
čitano: 6.958
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potraživa".
6 godina
offline
AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potraživa

Ma nije frka.Sad mogu poslati sebe da naplate ovaj dug. To sto je netko mozda pocinio kazneno djelo i dosao do tih podataka koji su ocigledno Vasi ne amnestira Vas od kazne. Vas je posao da osigurate da se to ne dogodi, pa tek onda naplata dugova.

 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potra
Njihovo opravdanje zvuci kao kad neki Indijac u IT firmi opravdava zasto on nije kriv nakon sta zasere sve sta se moglo zasrat. Isto tako ne razumim zasto se u vecini zalbi uvik nalazi ovo “mi smo suradivali od pocetka istrage”, a jos najbolje da niste, kako je to olakotna okolnost za ista?
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potra
stirko55 kaže...
Njihovo opravdanje zvuci kao kad neki Indijac u IT firmi opravdava zasto on nije kriv nakon sta zasere sve sta se moglo zasrat. 

 "znate l' priču o satyi nadelli?

i ja sam je tek onomad čuo..."

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potraživa

Ajmo sad svi na telefon i podsjećati ih da imaju neplaćen dug?

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
13 0 hvala 0
5 godina
offline
AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potraživa

S ciljem utvrđivanja stvarnog izvora podataka dostavljenih AZOP-u i okolnosti vezanih uz navodno neovlašteno iznošenje osobnih podataka, EOS Matrix je dana 5. svibnja 2023. podnio kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Zagrebu protiv nepoznatog počinitelja zbog osnovane sumnje u počinjenje teških kaznenih djela protiv računalnih sustava, programa i podataka, kao i za nedozvoljenu uporabu osobnih podataka.

 

 

Njihova obrana je da podižu optužnicu protiv nepoznatog počinitelja koji im je "ukrao" podatke, a rečenicu prije tvrde da ti podaci nisu došli od njih? Koja je onda svrha optužnice?

 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potra
encoding kaže...

S ciljem utvrđivanja stvarnog izvora podataka dostavljenih AZOP-u i okolnosti vezanih uz navodno neovlašteno iznošenje osobnih podataka, EOS Matrix je dana 5. svibnja 2023. podnio kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Zagrebu protiv nepoznatog počinitelja zbog osnovane sumnje u počinjenje teških kaznenih djela protiv računalnih sustava, programa i podataka, kao i za nedozvoljenu uporabu osobnih podataka.

 

 

Njihova obrana je da podižu optužnicu protiv nepoznatog počinitelja koji im je "ukrao" podatke, a rečenicu prije tvrde da ti podaci nisu došli od njih? Koja je onda svrha optužnice?

 -formalno pokriće tj odricanje odgovornosti.. :) klasika.

-no napokon azop ili institucije rade nešto.. no opet postfestum, po incidentu (jer su podatci vani..) ne preventivno npr kontrolom, provjerom zadovoljavaju li firme dobivene ateste-dozvole za rad s bazama podataka, osobnim podatcima itd.. .. porezna povremeno pročešlja, inspektorat, traži se vatrogasni aparat i sl. .. kad će isto za sigurnost, backup za podatke? samo po incidentu? Posao regulatora je i izdavanje dozvola-licence.. jednako i kontrola zadovoljavaju li uvjete tj opoziv-ukidanje iste ako uvjeta nema. Tad bi atesti-licence-dozvole imale smisa, ne samo pečat na komadu papira...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potraživa

Najveći problem o kojem ovdje nitko ne priča jest informaciju koju je neki dan naveo mislim voditelj Azopa a koja glasi "oni u svojo bazi imaju osobne podatkle od cca 10% ukupno stanovništva HR"

 

To je jedna strašna činjenica i kao takva je veoma problematična jer je za očekivati da će se netko dobro podruditi da odradi napad ako nagrada iznosi 10% podataka o stanovnicima jedne cijele zemlje, takve tvrtke bi trebale imati konstantne nadzore i provjere infrastrukture i načina rukovanja podacima.

 

 

 

 

 

 
7 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potra
all_or_nothing kaže...

Ajmo sad svi na telefon i podsjećati ih da imaju neplaćen dug?

 Dobar 

15 godina
offline
Re: AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potra

Samo nek uplate 100kn za pocetak pa onda lako dalje. Barem nesto. ;)

Linux, Arch Linux.
11 godina
offline
AZOP rekordno kaznio agenciju za naplatu potraživa

Stigla karma.

 

 

 

Time waits for no man.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice