Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: Indust

poruka: 14
|
čitano: 10.154
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: Indust".
6 godina
offline
Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: Indust

Tko rano rani...popodne mu se spava

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: Indust

 

Čini se kao vrlo specifičan studij, ne razumijem zašto se mora prethodno završiti diplomski studij? Što ako netko nije završio fakultet, radio kao developer ili u IT branši i jednostavno želi proširiti svoje znanje?

Nije mu dozvoljeno da ovo tu odsluša?

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
Siguran sam da će ih učiti i kako uložiti 100mil kuna u core sustav i onda odustati bez da se išta napravilo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
Taj faks ima smisla, ne čudi me da Croatia osiguranje inicirala to.

Firma mi radi software za osiguravajuća društva. Među developerima je jasna podjela na aktuare i "obične informatičare". Za isprogramirati te financijsko matematičke modele, te ih redovito prilagođavati zakonskim regulama treba znati šta radiš.
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
Aktuaristika je postdiplomski na PMFu, ne na FERu.
14 godina
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
Ovo je kraj kaže...
Taj faks ima smisla, ne čudi me da Croatia osiguranje inicirala to.

Firma mi radi software za osiguravajuća društva. Među developerima je jasna podjela na aktuare i "obične informatičare". Za isprogramirati te financijsko matematičke modele, te ih redovito prilagođavati zakonskim regulama treba znati šta radiš.

 U načelu za sve odgovorne poslove treba znati što radiš. Meni nekako uspijeva iako ne znam.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: Indust

Mozda sam u krivu ali ovo mi se cini kao studij koji moze trajat koju godinu i onda ce na trzistu rada vec biti puno vise njih nego sta ima posla u ovoj industriji.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
doublev kaže...
Aktuaristika je postdiplomski na PMFu, ne na FERu.

Vijest ovog članka je upravo to, sad in na FER-u učiš Aktuarsku matematiku (ne znam kolko puno u odnosu na PMF) iskombinirano s IT i poslovnim temama. 

Slijediš poveznicu u članku pa te vodi dalje na kolegije.

 

Zašto su se partneri iz industrije odlučili to inicirati na FER-u a ne nadograditi PMF-ski studij? To je vejerojatno na nekoj večeri odlučeno. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In

..

Try to look unimportant - the enemy may be low on ammo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 10:20 (Supermano).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Čini se kao vrlo specifičan studij, ne razumijem zašto se mora prethodno završiti diplomski studij? Što ako netko nije završio fakultet, radio kao developer ili u IT branši i jednostavno želi proširiti svoje znanje?

Nije mu dozvoljeno da ovo tu odsluša?

 

 

 Vjerojatno zato što treba znati dosta više matematike koju osoba koja nije završila fakultet jednostavno ne zna, pa onda nema temelje na koje bi mogao nadograđivati specifičnim znanjem. Npr. stohastička matematika (vjerojatnost i statistika), linearno programiranje, linearna algebra, pa čak i ponešto iz matematičke analize. Onda, vjerojatno dosta trgovačkog prava ili ekonomije. To je jednostavno razlika između inženjera i samoukog developera.

Try to look unimportant - the enemy may be low on ammo.
11 godina
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
HCMAA kaže...

Tko rano rani...popodne mu se spava

 Spava mu se čitav dan...

10 godina
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In

@ZovemseZoranidolazimizRijeke 

 

Zato kaj se traže specifična znanja. Džaba, je to nekome upisivati, ak' nije fakultetski obrazovana osoba.

Nije dovoljno biti samo dobar developer za tako nešto. Ipak, treba imati šire znanje koje sako fakultet daje.

 

Uvijek se bune ljudi bez fakulteta, tamo gdje je potrebno imati fakultet.

 

dzg
15 godina
offline
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
Možeš ti odslušati i naučiti što hoćeš, ali za službeno završiti poslijediplomski studij trebaš prije imati diplomu.

Kao što mu samo ime kaže.
Re: Počeli upisi za studij insurtecha na FER-u: In
uuY kaže...
Možeš ti odslušati i naučiti što hoćeš, ali za službeno završiti poslijediplomski studij trebaš prije imati diplomu.

Kao što mu samo ime kaže.

 

ne, ne možeš. Jer ne dozvoljavaju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice