Tajni život hrđe

poruka: 7
|
čitano: 6.142
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tajni život hrđe".
15 godina
offline
Tajni život hrđe

dakle, kad imam osjećaj (ili mi tako tepaju) da sam zahrđao (ipak su mi 62), ustvari sam tajnovit. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
2 godine
offline
Tajni život hrđe

Debelin moren
Sad me vozi stari ruzinavi brod
Po provi mu restu friži
A timun mi uvik biži
Tamo di bi tija
I tamo di ne bi smija
More je izabralo put  ...🎼 🎶🎵🎶

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2023 8:26 (Zaporožac).
 
7 1 hvala 0
8 godina
offline
Tajni život hrđe

Odličan članak. 

 

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Tajni život hrđe

 

Dobar članak. Otkiva čudesni svijet koji se nalazi oko nas. Kemijom dolazimo do esencije života.

 

BTW, Ajar nije star. Pa, ima tek 42 godine.

Krivo je dugme stisnuo na tasturi.

 

dzg
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tajni život hrđe
Može li se to kako iskoristiti za hvatanje metana? Napraviti nekakav katalizator.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2023 15:36 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tajni život hrđe

Reakcija ili, bolje reći sistem, kojim su se bavili autori spomenutog rada, već je prije u načelu poznat. Naime, bakterije oksidiraju metan enzimima čiji aktivni centar sliči zelenoj hrđi, a katalizatori na bazi željeza koriste se u kemijskoj industriji za oksidaciju metana. Stoga je ovaj rad zanimljiv prije svega zašto što on takav katalizator nalazi u neživoj prirodi, u svijetu minerala pa stoga može biti osnova za još nepoznate geokemijske procese. Inače, priprema njihove zelene hrđe vrlo je jednostavna: u morsku se vodu doda željezov(II) i željezov(III) klorid, a potom se zaluži smjesom natrijeva karbonata i natrijeva hidroksida.  

 
4 0 hvala 3
6 godina
offline
Tajni život hrđe

Ihh, hrda. Imam projekt auto, propao mi je pod pod dizalicom, drzi ga tepih. Ne doslovno naravno, samo je bas pravi projekt. Nema neke veze sa temom, zanimljiv clanak, al zelim napisat postupak sanacije na barem 2,3 godine. Celicne cetke za busilicu i kutnu brusilicu. Ocistit svu boju i bitumen. Sa odvijacem ispikat sve hrdavo. Gdje odvijac ne probije je dovoljno zdravo. Ostalo treba izrezat i zavarit novi lim. CO2/argon i SG3 zica 0.6 do 0.8mm debljine je super. Ja varim i varit cu sa preklopom, naime nova zakrpa ce prelazit preko cistog lima par milimetara. Nakon zavara i brusenja, prilagodbe... Odmah preko toga konverter hrde. Dobra kemikalija. Potom dvokomponentni epoxy primer i posebna masa za brtvljenje spojeva karoserije. Nemojte uzimat onu masu za brtvljenje glava, auspuha... moze nagrist spoj na karoseriji. U pragove naravno vosak, ako se postavljaju novi. Opet epoxy primer, dvokomponentni. Opet masa. Potom kit, preporucam meki, sa staklenim vlaknima. Opet moze epoxy primer, pa vodobrusni i priprema za bojanje. Na prag l, sa donje strane i gdje udaraju kamencici stavljam terotex HS2000. Bolja stvar od bitumena, slicna cijena. Isprike na spamu.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2023 20:35 (cvaja997).
Moj PC  
4 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice