freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje

poruka: 10
|
čitano: 11.773
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje".
15 godina
offline
freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje

Jako dobar kanal.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 1
freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje

Taman fino da naučiš o čemu se tu zapravo radi, nekakav kostur pohvataš, i onda ostalo sve zadaješ chat GPT-u zadatke da ti riješi... i eto te iskusnog developera

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje

-''školsko učenje'' gdje svi moraju naučiti iste-jednake osnove, kao npr matematika 1+1, 2+2.. abeceda, je 'skriptabilno' tj idealno za gpt, moguće, logično..

-specijalizirana znanja-vještine, individualno.. ovise o osobi-pojedincu, mentoru, .. 'inspiraciji' ili dobu dana, tj jedno je naučiti osnove programiranja, pravila, to može i iz knjige.. drugo je gledati kupusirani kod i napraviti nešto bolje, popraviti, optimizirati.. čak i tu postaje bolji gpt jer tisuće algoritama su već napravljeni, tad računalo s pristupom-bazom može kao iz telefonskog imenika izvuči potrebno dok osoba to sve mora imati u glavi jer ako traži ručno npr prelistavanjem knjige tad je sporo.. no tad pitanje autorskog dijela, tj razlog zašto za sad pametni-oprezni ne srljaju u korištenje gpt-a, jer tad je pitanje tko je autor-vlasnik a to je osnovno-najvažnije za soft, licence, copyright.. temelj zamp-odnosa i autorskog biza, suprotnost je free-open.. nešto kao idealistički komunizam-utopija.. realno-nemoguće.

 

-za učenje, početnike.. ok. Za napredne pec-pec.. tj ili je osoba autor ili codemonkey.. tad je on nevažan, nije autor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje

Odličan izvor za naučiti osnove programiranja. Puno mi je pomoglo u mom procesu učenja. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje

S tim sam se igrao, za front-end, negdje prije 4-5 godina, čisto iz radoznalosti... Za onoga koji se prvi put susreće s time, problem mi je bio što kod nekih zadataka kada ga riješiš, sam ne razumiješ zašto je tako i kako to fukcionira...  

 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Re: freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja te
kule kaže...

S tim sam se igrao, za front-end, negdje prije 4-5 godina, čisto iz radoznalosti... Za onoga koji se prvi put susreće s time, problem mi je bio što kod nekih zadataka kada ga riješiš, sam ne razumiješ zašto je tako i kako to fukcionira...  

 Onda nisi dobro razumio. Svaki komad koda moras nauciti napamet. Dovoljno je da ga procitas 2-3 puta.

22 mjeseca
offline
freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje

Dobra platforma, velika zajednica, imaju super youtube kanal sa tutorijalima o svemu, no ako ste jako zagrizli za web development i želite se zaposliti onda bih preporučio:  https://www.theodinproject.com/  Ova stranica tj njen kurikulum je osmišljen da vas pripremi za posao već od prve sekcije, zahtjevno je, teško, no kao i u svemu ako se želiš profesionalno baviti nečim onda moraš puno znoja pustiti, freecodecamp neka vam bude dodatak na to, iako nije preporučljivo puno lutati po tutorijalima nego se držati jednog.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja tečaje

 

 

Dobar je taj projekt. Kao i Odin.

 

Ovo moš imati na tabletu, mobaću...te kada nekoga vidite da bulji u mobitel, nemojte odmah pomisliti da je to nekaj bezveze.

Možda, čovjek uči.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja te
Bob Boss kaže...
kule kaže...

S tim sam se igrao, za front-end, negdje prije 4-5 godina, čisto iz radoznalosti... Za onoga koji se prvi put susreće s time, problem mi je bio što kod nekih zadataka kada ga riješiš, sam ne razumiješ zašto je tako i kako to fukcionira...  

 Onda nisi dobro razumio. Svaki komad koda moras nauciti napamet. Dovoljno je da ga procitas 2-3 puta.

Netflix je prije nekoliko godina izbacio natječaj (ne sjećam se točno oko čega) u vrijednosti od milijun $.

I sada našao se lik, koji je isprogramirao to što je trebalo, stvar je funkcionirala, međutim nije znao ekipi objasniti, kako to radi.

Netflix mu je isplatio iznos, ali nisu koristili algoritam.

Problem je i kada netko ne može objasniti kako nešto funkcionira, da bi netko drugi to mogao koristiti, razvijati.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
14 mjeseci
offline
Re: freeCodeCamp - neprofitna organizacija koja te
fredii kaže...
Bob Boss kaže...
kule kaže...

S tim sam se igrao, za front-end, negdje prije 4-5 godina, čisto iz radoznalosti... Za onoga koji se prvi put susreće s time, problem mi je bio što kod nekih zadataka kada ga riješiš, sam ne razumiješ zašto je tako i kako to fukcionira...  

 Onda nisi dobro razumio. Svaki komad koda moras nauciti napamet. Dovoljno je da ga procitas 2-3 puta.

Netflix je prije nekoliko godina izbacio natječaj (ne sjećam se točno oko čega) u vrijednosti od milijun $.

I sada našao se lik, koji je isprogramirao to što je trebalo, stvar je funkcionirala, međutim nije znao ekipi objasniti, kako to radi.

Netflix mu je isplatio iznos, ali nisu koristili algoritam.

Problem je i kada netko ne može objasniti kako nešto funkcionira, da bi netko drugi to mogao koristiti, razvijati.

 Ne, napravio je recommendation algoritam koji odlicno radi, ali im nije odgovarao sa biznis strane. Oni ti zele recommned sto oni hoce, radije nego filmove koji bi ti volio gledati ( s obziram na sto si prije ogledao, rejtirao itd).

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice