QNAP TS-364 - Čari treće ladice

poruka: 5
|
čitano: 5.018
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "QNAP TS-364 - Čari treće ladice".
16 godina
offline
QNAP TS-364 - Čari treće ladice

... te dozvoljava pristup podacima u slučaju kvara jednog diska, za vrijeme oporavka samog polja – takvo što kod RAID 1 polja nije moguće.

 

Kod RAID-1 polja moze se pristupiti podacima kad jedan disk otkaze. Moze se pristupiti i kad se rebuilda polje. Ili se misli samo na QNAP software? Mozda on ne dozvoli tako sto.

 

Je ovo zvijer, ali za po doma 500 EUR bez diskova, malo puno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2023 18:53 (nesto222).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
QNAP TS-364 - Čari treće ladice

Da, "degraded" polje radi i sa jednim, dok se ne zamijeni pokvareni disk, možda nešto specifično za ovaj model, najbolje da Davor pojasni.

Kome ne treba video izlaz i x86 CPU, nije loš ni TS-433 za 400€ (4-bay, 2xLAN, ARM A55@2.0GHz).

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
QNAP TS-364 - Čari treće ladice

-raid5, s početnih 3 mjesta.. škrto, tj svaki dodatni disk je veliki plus (kapacitet, raid5 minus jedan disk.. s tri je ekšli najslabija kombinacija što se tiče isplativosti-kapaciteta i robustnosti.. škrti, jer su jeftinije mogli iskoristiti kućište s 4 diska koje imaju ili više..).

-cijena, skupo, no za takav brand-klasu očekivano, realno juzer koji zna, može za pola cijene složiti pc-server bez ograničenih mogućnosti, no prosječan juzer to ne zna i tad plaća, posao-znanje tj klik-next kutija-uređaj..

 

edit:

za znalce ili bug-test... pod opremom, dodatna oprema, navedeni adapteri .. sata i m.2 s raidom, ... no koliko se sjećam, taj adapter ne dozvoljava korištenje u raidu (soft).. tj pitanje-test? može li se to probati-provjeriti, može li se tako postaviti raid-1 sigurnost-dupliranje i koristiti u ovakvom raid sustavu na recimo raid-0.. jer jedan od podataka-infoa, ne može u raidu jer je već u raidu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2023 10:03 (ihush).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: QNAP TS-364 - Čari treće ladice
nesto222 kaže...

 

Kod RAID-1 polja moze se pristupiti podacima kad jedan disk otkaze. Moze se pristupiti i kad se rebuilda polje. Ili se misli samo na QNAP software? Mozda on ne dozvoli tako sto.

 

 

Hvala na opasci, testirao sam ponovo istu stvar i ustanovio da degradirani RAID 1 i dalje funkcionira, samo je pristup podacima iznimno spor, što me isprva navelo na zaključak da uopće nije moguć. Ispravljeno u opisu, hvala još jednom! 

Never put Dolby on snake detectors.
15 godina
offline
QNAP TS-364 - Čari treće ladice

kvragu, u trećoj ladici su mi stari dvd-i i blurejevi. kud ću sad s tim?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice