I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

poruka: 80
|
čitano: 21.402
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za ".
14 godina
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Ha, ha, ha, ha. Znao sam, evo kreću kao naši vrli operateri sa poskupljenjem tako i ovi šupci sa lozinkama.

 

Pohlepna gamad. Treba sve to odjavit i vratit se na piratluk.

Moj PC  
40 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
MasterOfDisaster kaže...

Ha, ha, ha, ha. Znao sam, evo kreću kao naši vrli operateri sa poskupljenjem tako i ovi šupci sa lozinkama.

 

Pohlepna gamad. Treba sve to odjavit i vratit se na piratluk.

 Naravno. Nemam nikakve petplate na nijedan servis vec godinama ,a gledam sve sto mi padne na pamet sve dok je tu 1337x

8 godina
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Principijelno ne placam ideolosko politicka ispiranja mozga pod firmom serija i filmova koji dolaze preko Netflixova i Disneya pogotovo.

 

 

 
15 2 hvala 5
15 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Dok plex ne digne pretplatu dobro je.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Moraju dizat cijene da se barem naplate od ove sake jada sta im je ostala za gledat ove poremecene remake-ove klasika

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
stirko55 kaže...

Moraju dizat cijene da se barem naplate od ove sake jada sta im je ostala za gledat ove poremecene remake-ove klasika

 Sustiglo ih ono:go woke go broke ahahahah neka govnad. Pivara Bud je najviše najebala.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 17:09 (dery).
22 mjeseca
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Nikakav problem, gusarski sadržaj u kombinaciji s optikom omogućuje da u kratko vrijeme skinem sve što poželim u najvećoj kvaliteti, i pritom je besplatno (osim optičkog interneta koji mi ionako treba za oba slučaja kako bih pristupio sadržaju).

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 17:17 (Trilogija).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
MasterOfDisaster kaže...

Ha, ha, ha, ha. Znao sam, evo kreću kao naši vrli operateri sa poskupljenjem tako i ovi šupci sa lozinkama.

 

Pohlepna gamad. Treba sve to odjavit i vratit se na piratluk.

 To cu i napraviti. Netflix je stradao. Disney je ocito sljedeci. Poslije ide vjv i HBO koji mi je i najdrazi. Krepajte pohlepna gamad, lijeni sam smrad ali moja lijenost nestaje onog trenutka kad vidim da me se ide lesinariti. Te fore prodajte onim glupim amerikancima koji su ionako retardirani sami po sebi.

He who is brave is free.
15 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Smeće od sadržaja namijenjeno buzdovanima kojima je mozak u alfa režimu.

Dobro da nisu izjavili da su dubinskim istraživanjem tržišta zaključili kako je zabrana u biti želja korisnika, a njima je zadovoljstvo korisnika najvažnije - na prvom mjestu.

Ne plaćam ni HRT namet, a kamoli da plaćam ovakva smeća kao što je Disney.
Moj PC  
6 2 hvala 0
9 mjeseci
suspendiran
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

sirotinjo i Bogu si teška 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Ja baš uzeo mjesec dana Disney+ da ko čovjek pogledam Mandaloriana i Guardians of the Galaxy 3.

Već podnosim zahtjev za osobni bankrot, ne znam šta će djeca jesti do kraja mjeseca.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

I Disney ću odjavit i vozdra.

 

Ova poskupljenja nisu stvar prijeke potrebe već čisto kapitalističke pohlepe, a nošene hypeom i poskupljenjima svega unaokolo. Nikakav problem ali ovog puta bez mene.

Know your world.
 
3 0 hvala 0
2 godine
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Ako ću platiti, doniram novac torrent siteu s kojega skidam sve u vrhunskoj kvaliteti, što hoću, kada hoću, dobijem VIP status i hrpu karme, tako da nsam u problemu sa seedom.

 

Ova govna Netflix, HBO Max, Amazon prime, disney i ostali servisi neka rade druge poslove, ako misle tako derati ovce.

 

Dizanje cijena ne prolazi ni u bogatim Eu državama, prije nego kod nas.

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Ne razumijem ovo "izlijevanje žuči" kada se najavi poskupljenje naknade nekog streaming servisa, ili uvođenje reda među korisnicima koji plaćaju kako bi se povećao profit. S jedne strane sve te kompanije su javne, što znači da su obvezne javno prikazivati profit na regularnoj bazi, i ako taj profit nije u skladu sa očekivanim/najavljenim, onda kreće padanje cijene dionica, ljudi dobivaju otkaze, plasira se manje kvalitetan sadržaj, itd..S druge strane, taj isti sadržaj košta novaca, i realno je očekivati da će sve to sve više koštati kako vrijeme prolazi, i naravno da će krajnji korisnik to trebati platiti (inflacija?) Svi koji se "prijete" da se vraćaju skidanju sadržaja s torrenta jer ovo smatrate "lopovlukom", razmislite malo tko je ovdje ustvari "lopov".

 
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Belis kaže...

Ne razumijem ovo "izlijevanje žuči" kada se najavi poskupljenje naknade nekog streaming servisa, ili uvođenje reda među korisnicima koji plaćaju kako bi se povećao profit. S jedne strane sve te kompanije su javne, što znači da su obvezne javno prikazivati profit na regularnoj bazi, i ako taj profit nije u skladu sa očekivanim/najavljenim, onda kreće padanje cijene dionica, ljudi dobivaju otkaze, plasira se manje kvalitetan sadržaj, itd..S druge strane, taj isti sadržaj košta novaca, i realno je očekivati da će sve to sve više koštati kako vrijeme prolazi, i naravno da će krajnji korisnik to trebati platiti (inflacija?) Svi koji se "prijete" da se vraćaju skidanju sadržaja s torrenta jer ovo smatrate "lopovlukom", razmislite malo tko je ovdje ustvari "lopov".

Stvar je što im je servis za onu stvar. Imaš par SW serija koje se recimo iplate gledati ostalo je bezveze. Ovako će si pucati u nogu. Aktiviram D+ jednom godišnje pogldam SW i to je to. HBO i SST barem znaju da su za k**** pa imaju mizernu cijenu.  

16 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Ponavljam se ali se i tema ponavlja samo je provider drugi.

Znaci placam Netlifx, Disney i Amazon.
Netflix sam sheral s bratom u njemackoj i to vise ne mogu pa sam uzeo svoju pretplatu. Netflix se stvarno vrti na tv od jutra do sutra i recimo da mi se "isplati", a kak djeca rastu tak se zna desiti da Netflix radi na dva TV-a ili rijetko, skoro nikad na tri. Znaci Netflix "moram" imat.
Disney sheram s bratom u njemackoj i palimo ga skoro nikad pa ni onda. Ponuda im je groblje i nemaju tocno nist vrijednog spomena osim klasika tipa Snjeguljica itd... a djeca su se zasitila. Cim poskupe ili zatvore pipu sheranja ja 1000% necu solo uzimat.

Amazon ostaje i njega nemam radi videa nego je Prime majka te sam inicijalno uzeo prije deset godina jer sam trazil povoljne Pamperse a oni su imali Subscription. Znaci uzmes pretplatu, dobis rabat i svaki mjesec dobis pelene bez razmisljanja.

Dan danas kraj sva tri streaming providera skidam filmove jer prije budu dostupni kod pirata nego na nekoj platformi. Jedino kaj im priznam je njihova interna produkcija serija koje rade ali i izbor serija je zali boze. Da nemam djecu nebi imal ni Netflix ni Disney.
9 mjeseci
suspendiran
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Gajotres kaže...
Belis kaže...

Ne razumijem ovo "izlijevanje žuči" kada se najavi poskupljenje naknade nekog streaming servisa, ili uvođenje reda među korisnicima koji plaćaju kako bi se povećao profit. S jedne strane sve te kompanije su javne, što znači da su obvezne javno prikazivati profit na regularnoj bazi, i ako taj profit nije u skladu sa očekivanim/najavljenim, onda kreće padanje cijene dionica, ljudi dobivaju otkaze, plasira se manje kvalitetan sadržaj, itd..S druge strane, taj isti sadržaj košta novaca, i realno je očekivati da će sve to sve više koštati kako vrijeme prolazi, i naravno da će krajnji korisnik to trebati platiti (inflacija?) Svi koji se "prijete" da se vraćaju skidanju sadržaja s torrenta jer ovo smatrate "lopovlukom", razmislite malo tko je ovdje ustvari "lopov".

Stvar je što im je servis za onu stvar. Imaš par SW serija koje se recimo iplate gledati ostalo je bezveze. Ovako će si pucati u nogu. Aktiviram D+ jednom godišnje pogldam SW i to je to. HBO i SST barem znaju da su za k**** pa imaju mizernu cijenu.  

 a možda je i do tebe kad ti je sve za k.rac.

6 godina
neaktivan
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
To je tvoje osobno mišljenje, na koje naravno imaš posve pravo, i na tebi je da odlučiš da li ti se ponuda sviđa ili ne, pa prema tome imaš ili nemaš pretplatu na isti servis. Njima su jedini pokazatelj statistike broja korisnika, koje im govore da li idu u pravom smjeru ili ne. Dokle god taj broj raste, opće mišljenje je da imaju dobru ponudu, jer uspijevaju prikupiti nove pretplatnike.
Ali ako kažeš da imaju lošu ponudu, da nečeš plaćat pretplatu, a s druge strane besplatno skidaš neki njihov sadržaj sa torrenta, onda je to licemjerno, nije li?
Gotovo je nemoguće da ijedan streaming servis zadovolji sve ukuse, ali moje osobno mišljenje je da ako nađem i samo jednu seriju ili film mjesečno koja mi se sviđa, za tu cijenu (za koju btw ne možeš kupiti niti dvije karte za kino mjesečno) mi se isplati plaćati servis koji mi taj sadržaj nudi kad god želim, koliko god puta želim i na kojem god uređaju želim.
15 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Pa daj mi nešto s D+ a da nema na drugima?
9 mjeseci
suspendiran
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Gajotres kaže...
Pa daj mi nešto s D+ a da nema na drugima?

 The Bear, The Orville, Loki, Moon Knight, Young Indiana Jones, National Geographic serije, The Simpsons + SW sve i svašta, + Marvel... guglaj, ima toga dosta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 15:41 (millennial).
11 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
U jbt, crtic so crtica. Odrastite. 🤣🤣
4 godine
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Mi s ovih prostora smo rijetki koji se hvale na netu da će nešto faktički ukrasti jer ne žele plaćati te sadržaje legalno....

Zamislimo da tako krenemo i sa ostalim stvarima.... benzinom, strujom , prehrambenim proizvodima, tehničkom robom....

Naravno, dok nema primjerene sankcije, to tako može..... ali do kada....

U italiji ( a uskoro i udrugim zemljama EU ) kreće dosta oštro kažnjavanje ne samo davatelja usluge piratskog IPTV-a već i samih korisnika....

Ajde u Njemačkoj skini Netflix ili Disney seriju....

 
1 5 hvala 1
15 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Do sada su ljudi imali više servisa i međusobno sherali pa su imali pristup do svega. Sada kreće otkazivanje i povremo uzimanje. Svi studiji/kompanije su umislili kako je njihov sadržaj najbolji i baš će se njih koristiti. Kako da ne. Netflix smo brat i ja prekrižili. Za sada imamo Fox i HBO. Staroj ću povremeno uzeti slabiji paket. Na svakom se nađe ponešto ali nijedan nije ultimativni servis kojeg vrijedi imati cijelo vrijeme. I tko ima vremena za više od jednog servisa. Pitat ću ih za zdravlje za godinu, dvije.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Ma slažem se ja da je ovo pohlepa vlasnika tih servisa ali isto tako je i benzin sve skuplji i skuplji pa nitko ne zaziva javno da natankamo auto do vrha i odemo bez plaćanja...

Ako nam nešto ne odgovara ( cijenovno ili sadržajno ) nemojmo koristiti.... ako to napravi većina ili barem veliki broj, servisi će ili morati spustiti cijene ili promijeniti politiku ili se na kraju pogasiti...

 
1 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Ulica Ulice kaže...

Ma slažem se ja da je ovo pohlepa vlasnika tih servisa ali isto tako je i benzin sve skuplji i skuplji pa nitko ne zaziva javno da natankamo auto do vrha i odemo bez plaćanja...

Ako nam nešto ne odgovara ( cijenovno ili sadržajno ) nemojmo koristiti.... ako to napravi većina ili barem veliki broj, servisi će ili morati spustiti cijene ili promijeniti politiku ili se na kraju pogasiti...

 

Brkas krusku i jabuku. Benzin se ne umnaza cudesno sam od sebe, nego svakom istocenom litrom nestaje. Digitalno smece koje Disney zadnje vrijeme snima i distribuira se umnaza samo od sebe, kao stanice tumora, te je jedino steta fotona i elektrona koji su potroseni da bi se prenijelo to smece s jedne strane svijeta na drugu.

9 mjeseci
suspendiran
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
Ulica Ulice kaže...

Mi s ovih prostora smo rijetki koji se hvale na netu da će nešto faktički ukrasti jer ne žele plaćati te sadržaje legalno....

Zamislimo da tako krenemo i sa ostalim stvarima.... benzinom, strujom , prehrambenim proizvodima, tehničkom robom....

Naravno, dok nema primjerene sankcije, to tako može..... ali do kada....

U italiji ( a uskoro i udrugim zemljama EU ) kreće dosta oštro kažnjavanje ne samo davatelja usluge piratskog IPTV-a već i samih korisnika....

Ajde u Njemačkoj skini Netflix ili Disney seriju....

 upravo tako. to ti je to naše poznato licemjerstvo. jednog dana kad netko od forumaša napravi ili stvori nešto svoje pa kad mu netko to bude koristio bez dozvole i pitanja da vidiš kako će se priča promijeniti. ovako je to uvijek to su pohlepne firme pa im imamo pravo ukrasti.

 

kod susjeda stablo limuna, nitko ih ne bere i skoro svi popadali na pod i trunu, da uberem jedan valjda bi me sačmaricom ganjao. sad zamisli da radi na nečemu mjesecima i da mu to netko koristi bez pitanja. haha.

 

kod nas vrijedi ona svoje precijenjujem, a tuđe podcijenjujem.

 

CroDexter kaže...
Do sada su ljudi imali više servisa i međusobno sherali pa su imali pristup do svega. Sada kreće otkazivanje i povremo uzimanje. Svi studiji/kompanije su umislili kako je njihov sadržaj najbolji i baš će se njih koristiti. Kako da ne. Netflix smo brat i ja prekrižili. Za sada imamo Fox i HBO. Staroj ću povremeno uzeti slabiji paket. Na svakom se nađe ponešto ali nijedan nije ultimativni servis kojeg vrijedi imati cijelo vrijeme. I tko ima vremena za više od jednog servisa. Pitat ću ih za zdravlje za godinu, dvije.

 ne znam odakle je krenula ta fama o pohlepi. gotovo svi osim Netflixa i HULU rade trenutno bez profita i stvaraju samo gubitke, to je tako od početka i oni tek računaju da će postati profitabilni. neki se nadaju da će to biti ove godine. kako se ovdje piše ispada da oni zarađuju milijarde i uz to podižu cijene. pa oni su u startu krenuli sa niskim cijenama da bi privukli pretplatnike, sa računicom da će kasnije podizati cijene i uvoditi nove naplatne usluge kako bi počeli zarađivati.

 

Netflix and Hulu are the only two major streaming services that made a profit by the end of 2022. By contrast, Peacock, Disney+, Max (formerly HBO Max), and Paramount+ reported billions of dollars in losses in EBITDA

 

https://movieweb.com/is-streaming-actually-profitable/

 

 

 

9 mjeseci
suspendiran
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
jacob33 kaže...
Ulica Ulice kaže...

Ma slažem se ja da je ovo pohlepa vlasnika tih servisa ali isto tako je i benzin sve skuplji i skuplji pa nitko ne zaziva javno da natankamo auto do vrha i odemo bez plaćanja...

Ako nam nešto ne odgovara ( cijenovno ili sadržajno ) nemojmo koristiti.... ako to napravi većina ili barem veliki broj, servisi će ili morati spustiti cijene ili promijeniti politiku ili se na kraju pogasiti...

 

Brkas krusku i jabuku. Benzin se ne umnaza cudesno sam od sebe, nego svakom istocenom litrom nestaje. Digitalno smece koje Disney zadnje vrijeme snima i distribuira se umnaza samo od sebe, kao stanice tumora, te je jedino steta fotona i elektrona koji su potroseni da bi se prenijelo to smece s jedne strane svijeta na drugu.

 netko te tjera da ih plaćaš? koristiš? gdje je problem? ako će štancati kako jedu govna od jutra do mraka to je njihovo pravo, a ti vidi sviđa li ti se to gledati ili ne.

4 godine
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
jacob33 kaže...
Ulica Ulice kaže...

Ma slažem se ja da je ovo pohlepa vlasnika tih servisa ali isto tako je i benzin sve skuplji i skuplji pa nitko ne zaziva javno da natankamo auto do vrha i odemo bez plaćanja...

Ako nam nešto ne odgovara ( cijenovno ili sadržajno ) nemojmo koristiti.... ako to napravi većina ili barem veliki broj, servisi će ili morati spustiti cijene ili promijeniti politiku ili se na kraju pogasiti...

 

Brkas krusku i jabuku. Benzin se ne umnaza cudesno sam od sebe, nego svakom istocenom litrom nestaje. Digitalno smece koje Disney zadnje vrijeme snima i distribuira se umnaza samo od sebe, kao stanice tumora, te je jedino steta fotona i elektrona koji su potroseni da bi se prenijelo to smece s jedne strane svijeta na drugu.

 Jedina je razlika što ti je benzin potreban za svakodnevni život ( ako nekim čudom nisi konjanik ) dok recimo gledanja serija sa Disney+ ( ako ne želiš platiti ono što oni traže ) nije esencijalno za tvoj život i opstanak....

Svi pišu o pohlepnim kompanijama i kako nas gule pa je to izlika da se njihovo vlasništvo ukrade i korsti bez naknade....

Kad je inflacija divljala, svi su isto tako ( pohlepa ) govorili o velikim trgovačkim lancima kako stvaraju ekstraprofit na tome.... da li se išlo masovno u krađe iz supermarketa jer kao eto, nećemo potpomagati njihovo bogaćenje?

11 godina
offline
I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki za

Vec sam rekao....digitalna buducnost.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Disney najavljuje zabranu dijeljenja lozinki
millennial kaže...
CroDexter kaže...
Do sada su ljudi imali više servisa i međusobno sherali pa su imali pristup do svega. Sada kreće otkazivanje i povremo uzimanje. Svi studiji/kompanije su umislili kako je njihov sadržaj najbolji i baš će se njih koristiti. Kako da ne. Netflix smo brat i ja prekrižili. Za sada imamo Fox i HBO. Staroj ću povremeno uzeti slabiji paket. Na svakom se nađe ponešto ali nijedan nije ultimativni servis kojeg vrijedi imati cijelo vrijeme. I tko ima vremena za više od jednog servisa. Pitat ću ih za zdravlje za godinu, dvije.

 ne znam odakle je krenula ta fama o pohlepi. gotovo svi osim Netflixa i HULU rade trenutno bez profita i stvaraju samo gubitke, to je tako od početka i oni tek računaju da će postati profitabilni. neki se nadaju da će to biti ove godine. kako se ovdje piše ispada da oni zarađuju milijarde i uz to podižu cijene. pa oni su u startu krenuli sa niskim cijenama da bi privukli pretplatnike, sa računicom da će kasnije podizati cijene i uvoditi nove naplatne usluge kako bi počeli zarađivati.

 

Netflix and Hulu are the only two major streaming services that made a profit by the end of 2022. By contrast, Peacock, Disney+, Max (formerly HBO Max), and Paramount+ reported billions of dollars in losses in EBITDA

 

https://movieweb.com/is-streaming-actually-profitable/

 

 

 

 

Citiraš me i pišeš o pohlepi i profitu što uopće nisma napisao. Napisao sam da svaki studio (čitaj: CEO i vlasnici) misli kako baš oni imaju super sadržaj koji je dovoljan da imaju profitabilan streaming servis. I onda su napravili tešku segmentaciju tržišta u kojoj se bore s ekskluzivnim sadržajem na kojeg troše nerezonski milijarde preplaćujući scenarije, filmska prava, franšize i slično smatrajući da će to biti dovoljno da privuku korisnike servisa. Nije ni čudo da nisu profitabilni. Svako od njih misli da je stručnjak za internet i ekonomiju 21 stoljeća. Neće oni svoje blago dati nekome drugome na prikazivanje jer je to samo njihovo blago. Pogledaj seriju o Spotifayu. I sad zamisli kako bi izgledali glazbeni servisi da svaka od izdavačkih kuća želi imati svoj glazbeni servis. E to ti se zove pohlepa. I nije ni čudo da svaki od tih losera nije u stanju napraviti normalnu aplikaciju za dovoljan broj TV i streaming uređaja.  User experiance im je banana. HBO proces aktivacije je pain in the ass. Uzmi kao primjer SkyShowTime za koji moram sidelodati app na Firestick jer idioti imaju neke neke idiotske paranodine fantazije/strahove i ne žele app na otvorenim uređajima. Nisu bolje ni zaslužili nego da im se piratizira sadržaje dok god se to može. A to ti govori osoba koja je zadnji film skinula prije X godina. Upalio sam NAS na kojem imam par filmova nakon mislim 3 godine da vidim što uopće imam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice