10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle

poruka: 7
|
čitano: 13.632
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle".
8 godina
offline
10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle, a tim p

Velikan. Svjetski velikan. Čovjek bez koga ne bi bilo ovakve civilizacije. 

Sjetimo ga se i slavimo. I budimo ponosni što je došao iz naših krajeva. 

Life is jazz. Play it cool.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 20:43 (Macumba).
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
offline
10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle, a tim p

nikad u me kraja fascinaciji ovom fotografijom: držeći lukavo svijetleću oveću žarulju i simbolički dodirujući razvodnu kutiju s dva prsta u području sljepoočnice (= "niks snaga, mozak!"), tesla sarkastično gleda u kameru obskuru kao da nam želi poručiti: "a što si ti izumio danas, je li, papčino?". kad mu pogledamo cv, ništa ne govori o njegovoj superiornoj kreativnoj inteligenciji kao činjenica da se nikad nije ženio (= "jebeš žene"). svaka druga čast, majstore. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2023 15:04 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: 10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle, a t
Iznenadio sam se kako su nasi popratili i proslavili njegov rodendan.... I namjerno sam otisao kod "komsija" pogledat i mogu rec da od 6, 7 portala na 2 je spomenut, i to nista tipa rodendan ovo ono nego onako..... Bitan im je kao i kad su ga popljuvali i nazivali ludakom i prije 50 godina po novinama.... Al za svadu i kurcenje odmah sve zivo ide i valja....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: 10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle, a t
notloB kaže...

 Što je najbolje on nije bio znanstvenik već inženjer i pronalazač / izumitelj.

Još bih samo demantirao ovu neistinu (glupost) koja vuče korijene s "prirodnih znanosti" foruma.hr 

 

Tesla je po današnjim mjerililma bio znanstvenik, jer bi danas svoje izume  mogao dokazati znanstvenim metodama..

U to vrijeme ga nisu mogli zvati znanstvenikom, jer za njegove izume nije postojala "znanstvena" metoda kojom bi se tako napredni izumi potvrdili, no Tesla je uvijek sve dokazivao primjerom; "Evo, sve radi" !

 

Američki institut elektrotehničkih inženjera dodijelio je 1917. Tesli jedno od najvećih priznanja inzenjerskoga svijeta; Edisonovu medalju, za njegov izvanredni doprinos elektrotehnici i (ipak) znanosti.

 

Niz znanstvenih ustanova u svijetu dodijelilo je Tesli zvanje "počasnog" doktora znanosti: Politehnički institut u Grazu, sveučilišta: Beč, Prag, Pariz, Columbia, Yale,  Poitier, Bukurešt, Beograd, Brno, Grenoble, Sofija, Zagreb.

 

Evo nekoliko komentara znamenitih znanstvenika o Teslinim znanstvenim postignućima i pronalascima: Lord Rayleigh: “Tesla posjeduje veliki dar za otkrivanje osnovnih znanstvenih principa.” Prof. em. C. F. Scott, Sveucilište Yale: “Razvoj elektrotehnike od Faradayevog otkrića 1831. do velebnog instaliranja Teslinoga visefaznog sustava 1896.  snage slapova  nedvojbeno je najsjajniji znanstveni događaj tijekom cijele povijesti elektrotehnike.”– Lord Kelvin: “Tesla je pridonio elektrotehnickoj znanosti više nego itko drugi..

Ima toga još...

 

Nije dobio počasni doktorat kao neki smrdljivi političari, već kao ispriku što nije bio u svoje vrijeme priznat kao znanstvenik.

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2023 11:21 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle, a t
Zaporožac kaže...
notloB kaže...

 Što je najbolje on nije bio znanstvenik već inženjer i pronalazač / izumitelj.

Još bih samo demantirao ovu neistinu (glupost) koja vuče korijene s "prirodnih znanosti" foruma.hr 

 

Tesla je po današnjim mjerililma bio znanstvenik, jer bi danas svoje izume  mogao dokazati znanstvenim metodama..

U to vrijeme ga nisu mogli zvati znanstvenikom, jer za njegove izume nije postojala "znanstvena" metoda kojom bi se tako napredni izumi potvrdili, no Tesla je uvijek sve dokazivao primjerom; "Evo, sve radi" !

 

Nope, nije bio.

I nije imao kaj dokazivati jer je samo implementirao znasntvena otkrića koja su postojala stoljećima - apsolutno sve kaj je Tesla napravio je znanstveno formulirao Leibniz par stoljeća prije kaj se magnetizma tiće, a radiodifuzija je isto bila već odavno definirana, i mnogi su se natjecali tko će prije izvesti komercijalni sustav.

Pa sigurno i sam znaš onu priču kak su se Marconi i Tesla utrkivali brodićima na daljinski (svaki svoje izrade) još davno prije nego su uopće prijavili patente.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
moderator
offline
10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle

"Na današnji dan, 10. srpnja, obilježava se obljetnica rođenja Nikole Tesle, koji je rođen tog dana 1856. u ličkom selu Smiljan. Tim je povodom ovaj datum u Hrvatskom saboru 2014. godine proglašen Nacionalnim danom Nikole Tesle. Državni Zavod za intelektualno vlasništvo Republike Hrvatske povodom ovog dana sada objavljuje zbirku patentnih dokumenata pripisanih ovom inovatoru."

 

Mnogima je izgleda promaklo da je ovo tema...

 

Od devedeset postova, ostalo je ih samo pet nakon brisanja netematskih! 

...
Moj PC  
3 0 hvala 7
5 godina
offline
Re: 10. srpnja je Nacionalni dan Nikole Tesle, a t
fer-de-lance kaže...
Zaporožac kaže...
notloB kaže...

 Što je najbolje on nije bio znanstvenik već inženjer i pronalazač / izumitelj.

Još bih samo demantirao ovu neistinu (glupost) koja vuče korijene s "prirodnih znanosti" foruma.hr 

 

Tesla je po današnjim mjerililma bio znanstvenik, jer bi danas svoje izume  mogao dokazati znanstvenim metodama..

U to vrijeme ga nisu mogli zvati znanstvenikom, jer za njegove izume nije postojala "znanstvena" metoda kojom bi se tako napredni izumi potvrdili, no Tesla je uvijek sve dokazivao primjerom; "Evo, sve radi" !

 

Nope, nije bio.

I nije imao kaj dokazivati jer je samo implementirao znasntvena otkrića koja su postojala stoljećima - apsolutno sve kaj je Tesla napravio je znanstveno formulirao Leibniz par stoljeća prije kaj se magnetizma tiće, a radiodifuzija je isto bila već odavno definirana, i mnogi su se natjecali tko će prije izvesti komercijalni sustav.

Pa sigurno i sam znaš onu priču kak su se Marconi i Tesla utrkivali brodićima na daljinski (svaki svoje izrade) još davno prije nego su uopće prijavili patente.

 

 
Hmmm... a X-zrake? To je definitivno bilo nešto potpuno novo.
https://hpd.hr/predavanja/tko-je-otkrio-x-zrake-rontgen-ili-tesla-znacaj-x-zraka-u-znanosti/

Uostalom, kako je Isaac Newton svojevremeno lijepo rekao: "Ako sam i vidio dalje od drugih, to je zato što sam stajao na ramenima divova."

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice