VIDEO: Keynote Bojana Ždrnje s .debuga - From Zero

poruka: 6
|
čitano: 15.587
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VIDEO: Keynote Bojana Ždrnje s .debuga - From Zero".
9 godina
protjeran
offline
VIDEO: Keynote Bojana Ždrnje s .debuga - From Zero

Gledao sam Bojana Ždrnju na security konferenciji u Mostaru i moram priznati da je to jedan od jačih eksperata u vezi sigurnosti na Balkanu.

Pošto sam jedini postavio 3 kvalitetna pitanja, prihvatio je moj zahtjev za konekciju na Linkedin. 

Respect za Bojana!

 

Vjerujem da je obogatio konferenciju .debug , koja je ipak okupila dosta kvalitetnih predavaca i jedan je od kvalitetnijih događaja na Balkanu,

Svaka cast organizatorima tog događaja i isprike ako sam uvrijedio nekog od tih organizatora.

 

P.S. Ali ja i dalje ne mislim vise sudjelovati na Bug forumu ipak, zbog nacina moderiranja tog foruma za koji mislim da nije fer i korektan.

 

Peace & Love!

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
VIDEO: Keynote Bojana Ždrnje s .debuga - From Zero

Ima nas koji smo gledali War Games. :-D

 

Spomenuo je i IRC. Šteta da ga ljudi više ne koriste jer je bio dobar (pogotovo za gubljenje vremena).

 

I da, slažem se, danas je znanje super lako pokupiti s interneta. Nekada si se trebao jako, jako pomučiti da dođeš do bilo kakve literature, pa makar i smislenog članka na Webu, koji je tek nastajao (nakon Gophera).

 

Pitanje nakon predavanja: mislim da nije bila Angela Merkel, nego Ursula (https://www.dw.com/en/german-defense-minister-von-der-leyens-fingerprint-copied-by-chaos-computer-club/a-18154832)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2023 14:12 (NetkoNegdje).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: VIDEO: Keynote Bojana Ždrnje s .debuga - From

ja se pak ne slazem s tim dijelom. Prije si otisao na astalavista.box.sk i mogao si pokupit i tutoriala i informacija pa i skripti, vrlo lako dostupno i ono najvaznije besplatno, sve je bilo kako je rekao, puno jednostavnije, pa tako i nezasticenije. Pa i virusi koje si pri tom mogao skupiti su bili kud i kamo manje destruktivni. Danas se prvo za hrpu toga ocekuje da platis, puno toga su zapravo stranice koje te navode na beskrajna klikanja reklama i gluposti koje zapravo ne vode nigdje, itd. 
Prije kad bi imao neki problem nasao bi konkretan odgovor vrlo brzo, danas kad imam neki problem prvo sto mi izade je hrpa dezinformacija.

Barem je takav moj utisak.

A i na IRC-u si obicno mogao, ako nista na pojedinim kanalima pronac ekipu koja ti moze pomoc s nekim tehnickim problemima jer je vecinom tehnicki potkovana ekipa i brijala tamo. 

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: VIDEO: Keynote Bojana Ždrnje s .debuga - From
psiho84 kaže...

ja se pak ne slazem s tim dijelom. Prije si otisao na astalavista.box.sk i mogao si pokupit i tutoriala i informacija pa i skripti, vrlo lako dostupno i ono najvaznije besplatno, sve je bilo kako je rekao, puno jednostavnije, pa tako i nezasticenije. Pa i virusi koje si pri tom mogao skupiti su bili kud i kamo manje destruktivni. Danas se prvo za hrpu toga ocekuje da platis, puno toga su zapravo stranice koje te navode na beskrajna klikanja reklama i gluposti koje zapravo ne vode nigdje, itd. 
Prije kad bi imao neki problem nasao bi konkretan odgovor vrlo brzo, danas kad imam neki problem prvo sto mi izade je hrpa dezinformacija.

Barem je takav moj utisak.

A i na IRC-u si obicno mogao, ako nista na pojedinim kanalima pronac ekipu koja ti moze pomoc s nekim tehnickim problemima jer je vecinom tehnicki potkovana ekipa i brijala tamo. 

 

Astalavista je imala puno toga ali se ne sjećam tutoriala.

 

Bilo je jednostavnije jer je svega bilo manje. Bilo je par adresa koje smo koristili svi i nije bilo reklama.

 

Bilo je opakih virusa koji su brisali diskove.

 

Traženje rješenja tehničkih problema: sve je to ok, sve dok netko nije počeo tražiti rješenja za firmu. E, tu sam prestao pomagati. Sorry pajdo, plaćen si za neki posao, a ne da ti ga ja odrađujem savjetima. Danas barem možeš naći sve na internetu, samo moraš znati probrati (a to se može kad skupiš iskustvo).

14 mjeseci
offline
Re: VIDEO: Keynote Bojana Ždrnje s .debuga - From
psiho84 kaže...

ja se pak ne slazem s tim dijelom. Prije si otisao na astalavista.box.sk i mogao si pokupit i tutoriala i informacija pa i skripti, vrlo lako dostupno i ono najvaznije besplatno, sve je bilo kako je rekao, puno jednostavnije, pa tako i nezasticenije. Pa i virusi koje si pri tom mogao skupiti su bili kud i kamo manje destruktivni. Danas se prvo za hrpu toga ocekuje da platis, puno toga su zapravo stranice koje te navode na beskrajna klikanja reklama i gluposti koje zapravo ne vode nigdje, itd. 
Prije kad bi imao neki problem nasao bi konkretan odgovor vrlo brzo, danas kad imam neki problem prvo sto mi izade je hrpa dezinformacija.

Barem je takav moj utisak.

A i na IRC-u si obicno mogao, ako nista na pojedinim kanalima pronac ekipu koja ti moze pomoc s nekim tehnickim problemima jer je vecinom tehnicki potkovana ekipa i brijala tamo. 

 U pocetku je Google bio jako dobar i jednostavan, zato je i pobjedio konkunreciju. Ali na kraju su pobjedile SEO optimizirane stranice sa tankim ili nikakvim sadrzajem i sa hrpom reklama sa Google adsense. Google ih pusta jer zaradjuju novac od reklama, a rezultati pretrage nikad gori. Obicno dodam reddit u search da barem izbaci nesto sto pricaju ljudi, a ne botovi. Ali i reddit polako ide u klinac.

13 mjeseci
protjeran
offline
VIDEO: Keynote Bojana Ždrnje s .debuga - From Zero

Cijeli Web je u jadnom stanju. Poharan od reklama i raznih interesa. Pa i Google je najveća svjetska reklamna kompanija i od toga zarađuju puno, ako ne i najviše. Sve je otišlo u pogrešnom smjeru. Cijeli svijet ide u tom smjeru, pa i mi ovdje u Hrvatskoj. Pohlepa koju više nitko ne može zaustaviti.

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice