Umro je Inoslav Bešker

poruka: 7
|
čitano: 4.483
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umro je Inoslav Bešker".
14 godina
offline
Umro je Inoslav Bešker

Imao sam čast s njime razmjenjivati e-poruke i komentirati dnevnu i noćnu politiku. Jako će mi nedostajati razgovori s njime, a još više njegove kolumne. Bešker je davno nadrastao hrvatsko novinarstvo. Dio građana ove zemlje koji kritički promišljaju stvari oko sebe puno je izgubio.

 

 
9 0 hvala 3
14 godina
offline
Umro je Inoslav Bešker

Gospodin "Oliver"?

 

A dobro.

 

Počivao u miru Božjem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Umro je Inoslav Bešker

upoznal sam ga daavno, radeći u vjesniku (negdje u doba kad je tamo radio i podnar). strašan tip. autoritet znanjem i iskustvom. šteta ali jednom ipak moraš ... jebga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Umro je Inoslav Bešker

jedan od komentara na indexu.. jako lijepo

 

C/P

 

Poseban, nestandardan od najranijih dana. Nije se nikad igra s nama na graničare na srid ulice (nije onda bilo prometa ka' danas), još manje s nama tuka s onima iz Partizanske. Svako malo bi u predvečerje proša s mamon iz svoje Istarske našon Smodlakinon, pa put kazališta ili Peristila, Liti. Ona mu je usadila ljubav za operu i talijanski. Zna ih je sve napamet već u nižin razredima osnovne. Mi ,dica ga nismo razumili. Altroke! Ka' sad vidin kad je rođen upisalo ga u prvi osnovne sa 5 godina i 8 miseci. Mali mršavko je bi već onda puno napredan. Moralo se očekivat da će bit puno od njega. I eto - je. Izrasta u velikoga eruditu. I lipo stolova u svome Rimu. Mama šta voli opere vidi daleko. Čita' bi mu tekstove s gušton, a uvik bi mi prid oči izlazila ona slika maloga susida di žurnin korakon s mamon prolazi isprid naše kuće za poć' u kazalište. Tako i sada. I puno mi je žaj, Ino.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
11 0 hvala 2
15 godina
offline
Umro je Inoslav Bešker

Puno sam naučio od njega, i iz knjiga i iz članaka.

 
2 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: Umro je Inoslav Bešker
Veliki gubitak za Hrvatsko novinarstvo.
Kao kad je Arsen umro i izgubili najvećeg glazbenika.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
online
Umro je Inoslav Bešker

Otišao je veliki čovjek.
Napustio nas je čovjek koji je ljude činio boljim ljudima.

 

Učio nas je kako sagledavati stvari iz raznih kuteva, kako na religijske/vjerske teme gledati
sa prave strane, razmišljati svojom glavom.

 

U mraku tuposona, dilera zagrobnih života, indoktriranih kućnih odgoja, župnih i kateheza po
javnim školama, bio je onaj koji je nudio progres. Vječna vatra progresa.

 

On je bio ono Sunce, što obasjava more i rivu, uz lagani povjetarac koji nosi pravi dašak ljeta.

 

Tko je čitao njegove textove znao je razumijeti tematiku koja je dolazila samo iz jednoga
pravca, te koja se smjela gledati samo iz jednog kuta, na pravi način.

Razumijeti tematiku na logični, racionalni način.

 

Učio je svojim textovima svoje čitatelje toleranciji i poštivanju drugih i različitih.
Za mene, velikan pisane riječi. Isto kao i jedan drugi velikan. Željko Mardešić.

 

Pamtim njegove kolumne, njegove textove. Čitam ih od rane mladosti.
Sjećam se recimo, jednog njegov texta (-osvrta) vezano za slučaj kada je Zinedie Zidane odgovorio
rasistiškom provokatoru na pravi način.

 

Treba biti sahranjen u Aleji velikan uz vječnu vatru.

 

Za mene je on narodni prosvjetar. Prosvjećivao je ljude svojim textovima.

 

U mojem srcu i intelektu, zauvijek će goriti vječna vatra za Inoslava Beškera, junaka moje mladosti.

Suborac na vječnoj liniji progresa. Za bolji svijet.

 

Tužan sam kada se ovako nešto dogodi. Njegovi textovi su vječni spomenik njegovom liku i djelu.

dzg
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice