Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj litij-io

poruka: 8
|
čitano: 7.097
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj litij-io".
15 godina
offline
Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj litij-io

"good enough"? almost, not quite. al kad nema revolucionarnije i to je dobro. (čovječe, joža manolić i ovoga pokopao) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj litij-io

Lik se preziva Goodenough, daj me nemoj j

 
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj litij-io

Nikad mi nije palo napamet da je Chuck Berry ustvari pjevao o baterijama.

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj litij-io

I to B (be) Goodenough. Uglavnom, po tome što piše, rekao bih da je bio i velik čovjek. Zbog skromnosti.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
online
Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj litij-io

Da, zapravo kad vidiš što je sve "mobilno" i uporabljivo radi njegova izuma, a nije se natezao za svaki cent oko prava i tantijema već ih dao u slobodnu uporabu, sad je tek jasno koliko je velik čovjek bio...

 

ali bez brige, zatrpat ćemo ovu vijest slikama prkana wanna-be zvjezdica, pa će i on utonuti tamu...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
15 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj liti
Goodenough ipak nije značajno profitirao od toga. Nije mnogo mario za novac, već je i nakon popularizacije liti-ionske tehnologije nastavio živjeti od svoje profesorske plaće, radeći na MIT-u, Oxfordu i UT Austinu. Većinu autorskih prava na svoje izume dao je na slobodno korištenje, patente dijelio sa studentima i kolegama, dok je dobivene novčane nagrade donirao za istraživanja i stipendije studenata.

I onda Apple i slični imaju obraza patentirati oblik ruba pravokutnika

A da nije bilo velikana poput njega koji su gledali širu sliku i na dobrobit čovječanstva sad bi se valjali u blatu

Kad već EU izmišlja razne regulative trebalo bi definirati nova pravila kod patenata...ako ništa drugo onda na području EU jer u USA je to nemoguće s obzirom da kod taj njihov kapitalizam nema ljudsko lice

Nek izmisle neki fond i neka svi ovi mudrijaši koji patentiranu pravokutnike a pritom slobodno koriste recimo litijske baterije onda plaćaju patent na baterije....istog fonda se onda financiraju znanstvena istraživanja

Tamo neki influenceri s YouTubea zarađuju milijune...ona tamo igra igre i pokazuje cice i dobijaju milijune a izumitelji WWW nogu u guzicu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj liti
Covjek je nagradjen zivotom zbog svoje skromnosti...svaka mu cast. Ti pioniri tehnologije su bili jedan sasvim drukciji svijet.
 
9 0 hvala 0
3 godine
offline
Preminuo je John B. Goodenough, izumitelj litij-io

Mislim da je napravio grešku (sličnu kao i Tesla sa Westinghousom) jer je zapravo mogao sve što dobije za patenta prava preusmjeriti u daljna istraživanje ako je već 'jahao na tom valu' (moguće i više dobrobiti bi donio time).

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice