Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

poruka: 422
|
čitano: 90.063
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska komisija predlaže članicama blokirati kin".
8 godina
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

Hahaha zavaravanje neprijatelja. 

Putin se inace voli javno sramotit na televiziji

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
HR55 kaže...

 

 

Ja se pitam koliki idiot trebaš biti da misliš da će Moskva pasti od strane grupice plaćenika, a glavni argument za pad Rusije ti je nekakvo kopanje rovova

Još uvijek ne vjerujem šta su ljudi pisali.

 

 

 Redikulu, tko je igdje napisao da će Moskva pasti od grupice plaćenika? Niti sam takvo što napisao niti bi mi bilo drago da je tako završilo. Koliki god Putin bio bolesnik ovaj je od njega tri puta gori.

Ali gušt je bilo vidjeti paniku u Moskvi, Putina kako se sakrio u mišju rupu a Lukašenka kako iz druge države s njim pregovara. Na kraju je ovaj dobio što je god tražio i onda odustao. Zanimljiva je i podrška naroda koju daju kriminalcu i plaćeniku samo zato što je s druge strane Putin.

14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Sramoćenje ruske vojske i Putka od strane krimosa...ovo me jebeno podsjeća na monty pyton epizodu mafia vs army gdje lokalni mafijaši/kamatari dolaze nekom generalu kako bi nudili zaštitu vojsci uz naknadu 😀
Obavezno pogledajte.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 13:31 (evincar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
HR55 kaže...

To se zove maskirovka i rusi ju koriste od pamtivjeka za svoje vojna ciljeve koji su naravno nedokučivi neprijatelju...

 najgore je što su oni nedokučivi i takvima poput tebe, pa si svejedno uvjeren da je to predstava, iako nemaš pojma zašto bi netko uopće radio takvu predstavu

s kojim ciljem se tu zavarava neprijatelj 'maskirovkom' u kojoj se od sigurnosti vlastite zemlje pravi sprdnja

 

maskirovke se inače rade da bi se nešto postiglo, recimo napadneš na jednoj strani slabijim trupama da bi zavarao neprijatelja i odvukao ga od pozicije koju zapravo želiš napasti

ovo tvoje je kao da pijanac bubne glavom u banderu i onda se opravdava da je to zavaravanje neprijatelja

 

ovo tvoje insistiranje na maskirovki doista pokazuje da ti logika nije niti slabija strana, nemaš je uopće

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...
maskirovke se inače rade da bi se nešto postiglo, recimo napadneš na jednoj strani slabijim trupama da bi zavarao neprijatelja i odvukao ga od pozicije koju zapravo želiš napasti

 Da, to bi se tako radilo da se nalazimo u 14. stoljeću i napadamo konjima

 

Da imaš imalo pojma o modernom ratovanju gdje čovjek danas više uopće ništa ne analizira, onda bi znao da se sve informacije o neprijatelju danas skupljaju preko raznih digitalno tehnoloških sustava koje onda obrađuje AI.

Razne projekcije i simulacije se izvode iz takvih prikupljenih informacija, a jedna ovakva maskirovka će totalno poremetiti sve prikupljene podatke i poremetiti parametre koje je druga strana skupljala.

Također, pričati koji je cilj neke vojne sile je presmješno, apsolutno nitko od nas nema uvid u vojne podatke.

 

Ono što možemo je samo vidjeti kako je počelo i kako je završilo i kako su veliku vojni analitičari pričali da će završiti.

Dok sam ja rekao:

HR55 kaže...
Mislim da će već do večeras dotični biti našamaran, a ekipa se vratiti svojim dužnostima.

Ali postoji i scenariji da rade u dogovoru, pa je ovo samo neka vrsta psyopsa, to ćemo vidjeti...

 Ali nastavi ti bulazniti o logici, fala bogu pa imamo sve postove zapisane, i o rovovima i o komadanju rusije i o bježanju avionom jer je to napisao net.hr

13 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
BlueMax kaže...
HR55 kaže...

 

 

Ja se pitam koliki idiot trebaš biti da misliš da će Moskva pasti od strane grupice plaćenika, a glavni argument za pad Rusije ti je nekakvo kopanje rovova

Još uvijek ne vjerujem šta su ljudi pisali.

 

 

 Redikulu, tko je igdje napisao da će Moskva pasti od grupice plaćenika? Niti sam takvo što napisao niti bi mi bilo drago da je tako završilo. Koliki god Putin bio bolesnik ovaj je od njega tri puta gori.

Ali gušt je bilo vidjeti paniku u Moskvi, Putina kako se sakrio u mišju rupu a Lukašenka kako iz druge države s njim pregovara. Na kraju je ovaj dobio što je god tražio i onda odustao. Zanimljiva je i podrška naroda koju daju kriminalcu i plaćeniku samo zato što je s druge strane Putin.

Da, mislim da je jučer putin saznao da je u stvari sam. Zvao je iran, odjebali ga da je to njihova interna stvar u koju se ne žele petljat. Zvao Kazahstan, Tokayev ga isto tako odjebao, rekao da se ne želi miješat u te njihove stvari, da je to njihova stvar; još mu očitao bukvicu. 

 

"Kassym-Jomart Tokayev noted that what is happening now is an internal problem of Russia. Constitutional order and the rule of law are the main conditions for maintaining the legal order in the country. This is the basis of society's security and its successful development. 

 

Vladimir Putin thanked Kazakhstan for understanding the current situation in the Russian Federation."

 

BlueMax kaže...

Koliki trebaš idiot biti za vojnu pobunu, bježanje predsjednika, gubitak teritorija na frontu, ostanak bez elitnih postrojbi, blokadu glavnog grada... pokušavaš prikazati kao nešto pozitivno?

Pokupi te auto na cesti, svi te gledaju, a ti njima "Aha!!! Nije mi ništa!!! To je sve bila samo gluma!!!" dok te polomljenog vozi hitna u bolnicu. To po novom nazivamo ruska maskirka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 13:55 (Marko :D).
15 godina
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

HR55, teško da su ovi jučerašnji događaji nekakav ruski plan, jednostavno Rusi gube kontrolu, ali bijedno je izrugivanje Zapada tj. medija (čelnici NATO zemalja čak i nisu izlazili sa komentarima, ako se ne varam, nego su čekali rasplet). Rusija i Kina su trn u oku Zapadu i jedine države koje se mogu odupirati pretenzijama SAD-a. A pretenzije su na globalnoj razini u pogledu gospodarstva i ekonomije (mada u tome pogledu Rusija je slaba, ali ima potencijal). SAD drži primat i bori se da ga zadrži, pa i sam američki dolar kao valuta broj 1 nešto znači. A jaka vojska koju SAD ima je alat i jamstvo da se takvi planovi ostvare. Nisu raštrkane vojne baze za ništa i ne ulažu u vojsku ogromne novce bez razloga.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Marko :D kaže...

Od prvog dana kad se javio prigožin, znao sam da će on putina koštat stolice (možda čak i glave).

 

BlueMax kaže...
To je čovjek velikih ambicija čiji je uspon strahovit. Od sitnog kriminalca do čovjeka koji Putinu može postavljati uvjete. On je u takvom zamahu da sigurno neće stati, može jedino biti zaustavljen.

 

 

StručLJaci.

 

https://streamable.com/ii6hr0

13 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati

Imaš li ti koji drugi video ili samo ta dva?

12 godina
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

Pitanje je ima li propisanu terapiju.

 
2 1 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

U.S. and Western Officials have stated that the President of Russia, Vladimir Putin alongside the Ministry of Defense most likely knew that Yevgeny Prigozhin and other Wagner Commanders were planning something at least 48 hours in advance due to the Transfer of Heavy Weapons and the Massing of Ammunitions near the Border of the Rostov Region, however it is unknown why nothing was done until the “Coup” has actually began.

 

Putin used this to reorganize the mod and allow faggots like Shoigu to get kicked out so western influence can no longer influence and harm the front line.

Progress in Ukraine will happen at an unprecedented rate from now on.

 

Zanimljivo...

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

jel treba još pojašnjavati kako nečije (u ovom slučaju moje) mentalno stanje ne bi trebalo biti predmet rasprave, a čim kreneš s pričom o nečijem mentalnom stanju umjesto o temi rasprave, onda to jest ad hominem

ili da ja najprije krenem s tim kako ti emocionalna povezanost s rusijom zamućuje rasuđivanje, zbog čega su tvoji argumenti...

 

već sam više puta objasnio svoj stav - rusi ne prestaju sa pretenzijama za osvajanjem ili kontrolom tuđih teritorija

amerikanci imaju svojeg putra na glavi i trenutno nisu tema, osim kad želiš opravdat rusiju, jer - da, rusi su..., ali amerikanci

i opet se vraćamo na ono bez čega se očito nemere - what about america

 

meni je rusija najgora, ti možeš imat drukčije mišljenje, tko ti brani

 Ključna je ova stvar zbog čega, dakle radi se o implikaciji. Ja komentirao tvoj način rezoniranja, i onda išao objašnjavati zašto je to kognitivna disonanca.

 

Da, ne može bez what about america jer ne živimo u La la landu već u stvarnom svijetu gdje SAD ima vojni proračun više nego sljedećih 10 zemalja zajedno, i trenutno djeluje po pola svijeta. Ono nema veze što su iza sebe ostavili spaljenu zemlju, uništili živote milijunima ljudi, ali oni nisu "pripajali teritorij", lol. Ono potpuno arbitrarno tražiš način da dekontekstualiziraš situaciju. Ono što tebe, a i većinu ostalih u ovoj teme, jebe to što se invazija dogodila u Europi, pa ti je whataboutism spominjanje da se to stalno događa po svijeti (isprika, ne pripaja se, samo se "uvodi demokracija" iza koje ostaju milijuni mrtvih i uništenih života), a tvoj tunnel vision ti ne dozvoljava da vidiš išta van svog horizonta (a i to je whataboutism lol). Ova tvoja zadnja rečenica govori esenciju tvoga stava, nemaš nikakvih argumenata već samo svoj osobni animozitet prema Rusiji pa onda pokušavaš sve ostalo naštimati tako da bi taj svoj osobni animozitet opravdao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 14:35 (captain_soap_McTawish).
12 mjeseci
protjeran
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

Čistač ulice ispao pametniji od svih zapadnih analitičara, medija i twitter klauna

 

https://streamable.com/21lhgn

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
HR55 kaže...

U.S. and Western Officials have stated that the President of Russia, Vladimir Putin alongside the Ministry of Defense most likely knew that Yevgeny Prigozhin and other Wagner Commanders were planning something at least 48 hours in advance due to the Transfer of Heavy Weapons and the Massing of Ammunitions near the Border of the Rostov Region, however it is unknown why nothing was done until the “Coup” has actually began.

 

Putin used this to reorganize the mod and allow faggots like Shoigu to get kicked out so western influence can no longer influence and harm the front line.

Progress in Ukraine will happen at an unprecedented rate from now on.

 

Zanimljivo...

Svi koji prate događanja u Ukrajini znali su da će prigožin nešto pokušat. Pa svaki dan je objavljivao audio poruke, videozapise kako je bijesan i psuje šojgu. Još kad su mu putin i šojgu rekli da će wagnerovci morat potpisat ugovore s ministarstvom obrane, lik je eksplodirao. Ne moraš bit U.S.A da bi to znao. 😂

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 14:40 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...

Da, ne može bez what about america jer ne živimo u La la landu već u stvarnom svijetu gdje SAD ima vojni proračun više nego sljedećih 10 zemalja zajedno, i trenutno djeluje po pola svijeta. Ono nema veze što su iza sebe ostavili spaljenu zemlju, uništili živote milijunima ljudi, ali oni nisu "pripajali teritorij", lol. Ono potpuno arbitrarno tražiš način da dekontekstualiziraš situaciju. 

 nedilje ti

jer je tema o amerčkoj invaziji na irak, pa je fokus na rusiji dekontekstualiziranje

 

uz whatabaoutizam, ad hominem, pridodao si arsenalu i okretanje pile naopako

čestitam

14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...

 Ključna je ova stvar zbog čega, dakle radi se o implikaciji. Ja komentirao tvoj način rezoniranja, i onda išao objašnjavati zašto je to kognitivna disonanca.

 

Da, ne može bez what about america jer ne živimo u La la landu već u stvarnom svijetu gdje SAD ima vojni proračun više nego sljedećih 10 zemalja zajedno, i trenutno djeluje po pola svijeta. Ono nema veze što su iza sebe ostavili spaljenu zemlju, uništili živote milijunima ljudi, ali oni nisu "pripajali teritorij", lol. Ono potpuno arbitrarno tražiš način da dekontekstualiziraš situaciju. Ono što tebe, a i većinu ostalih u ovoj teme, jebe to što se invazija dogodila u Europi, pa ti je whataboutism spominjanje da se to stalno događa po svijeti (isprika, ne pripaja se, samo se "uvodi demokracija" iza koje ostaju milijuni mrtvih i uništenih života), a tvoj tunnel vision ti ne dozvoljava da vidiš išta van svog horizonta (a i to je whataboutism lol). Ova tvoja zadnja rečenica govori esenciju tvoga stava, nemaš nikakvih argumenata već samo svoj osobni animozitet prema Rusiji pa onda pokušavaš sve ostalo naštimati tako da bi taj svoj osobni animozitet opravdao.

Kako si od osude ubijanja ljudi došao do rasprave o kognitivnim funkcijama?

 

Kakve veze ima bilo što na svijetu sa ubijanjem Ukrajinaca od strane ruske vojske i ruskih plaćenika?

 

Ispada da pol foruma živi u istoj iluziji kao i većina američke "pameti" gdje će sve doći samo od sebe ako budemo dovoljno dobro gledali sa strane i kritizirali.

 

Da vidiš krme klase CroCop da ubija boga u djetetu na cesti, pa nećemo valjda glumit neutralnost i pacifizam kritizirajući zapadno društvo i imperijalizam 19.i 20.stoljeća.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Vidiš li sebe u ovom videu?
12 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Nije, tema je EU i kineska 5G oprema 😂
14 godina
online
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

 nedilje ti

jer je tema o amerčkoj invaziji na irak, pa je fokus na rusiji dekontekstualiziranje

 

uz whatabaoutizam, ad hominem, pridodao si arsenalu i okretanje pile naopako

čestitam

ivan dragi kaže...

Kako si od osude ubijanja ljudi došao do rasprave o kognitivnim funkcijama?

 

Kakve veze ima bilo što na svijetu sa ubijanjem Ukrajinaca od strane ruske vojske i ruskih plaćenika?

 

Ispada da pol foruma živi u istoj iluziji kao i većina američke "pameti" gdje će sve doći samo od sebe ako budemo dovoljno dobro gledali sa strane i kritizirali.

 

Da vidiš krme klase CroCop da ubija boga u djetetu na cesti, pa nećemo valjda glumit neutralnost i pacifizam kritizirajući zapadno društvo i imperijalizam 19.i 20.stoljeća.

 Ne znam jel mi živimo u istoj stvarnosti, ali ovo je trenutno proxy rat između zapada (tj. SAD-a) i Rusije. Invazija, koliko god apriori bila neprihvatljiva, nije baš izazvana čistim zlom i željom za otimanjem teritorija već željom imperijalne sile da u svojoj susjednoj zemlji nema baš vojsku druge imperijalne sile s kojom je u sukobu, pored naravno zabranjivanja ruskog jezika i tako dalje.

 

Isto kao što smo imali kubansku krizu kad je SSSR htio postaviti svoje bacače raketa u Kubu. Nekako to SAD-u iz nekog razloga nije sjelo iako je Kuba suverena zemlja, baš se pitam zašto. Tako i ovdje, jako se dobro zna da ne postoji nitko u Rusiji (osim možda u Rusiji marginalnog stvarnog fašiste Navaljnog) koji bi dozvolio NATO u Ukrajini (isto kao što SAD ne bi dozvolio npr. ruske vojne baze na Kubi ili Meksiku). Tako se velike sile ponašaju, sviđalo se nekome to ili ne, sad umjesto da se traži mirno rješenje, to je realan svijet. I ne možeš ti, sa pozicije zapada, zgražati se ruskim djelovanjem u svojoj interesnoj zoni dok istovremeno radiš sranja po svijetu daleko van svoje interesne zone.

 

Vi u ovome slučaju podržavate rat jednne imperijalne sile koja je ušla u dvorište druge imperijalne sile jer ste tobože triggerani invazijom (neokolonijalizam je inače ok, to nije kao otimačina zemlje kažu ovi prije ivana dragog) isključivo na račun ukrajinskog naroda (i to onoga niže klase jer svi bogati su već davno emigrirali, novac koji se šalje ni ne računam jer to nije usporedivo s ljudskim životima koliko god imalo veliki utjecaj na cijelu EU ekonomiju). Umjesto da se išlo od početka na dogovor (u kojem slučaju ne bi bilo ni rata) i uvažavanja interesa druge imperijalne sile (jer ova prva se tu sigurno ne bori za neku kozmičku pravdu).

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 18:33 (captain_soap_McTawish).
8 godina
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

Kakav dogovor ? Kaj bi po tebi trebalo ponudit rusima da ostane mir ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati

Samo malo! Zašto SAD ne bi smio imat nuklearni arsenal u Europi, a rusija ga smije imati u Kaliningradu? Ja čak ne bi imao ništa protiv da SAD stavi nuklearni arsenal u Poljsku jer rusija je svoj dala u Bjelorusiju. Ako ćemo se igrat razmještanja nuklearnog arsenala, onda ćemo se igrat svi, a ne samo neki.

 

Nadalje, kubanska kriza je okončana dogovorom. SAD je obećao kako neće izvršit invaziju na Kubu, i nije. rusija je isto tako obećala da neće napadati Ukrajinu budimpeškim sporazumom, pa ju je svejedno napala. Vidiš kontrast?

 

Ukrajina kao neovisna država ima pravo članstva u svim organizacijama u kojima želi bit; to je sam Lavrov rekao novinarima 2005. godine. Čak je napomenuo da će rusija podržavat sve svoje susjede na putu u raznim međunarodnim zajednicama. putin ti je sam do 2010. govorio kako NATO nije neprijatelj rusiji nego suradnik. Di bi Hrvatska bila da se pitalo Srbiju možemo li u NATO ili ne?

 

I važna stvar, Ukrajina je do 2014. godine bila neutralna zemlja sa ustavom koji joj je branio pristup vojnim savezima. Sve se mijenja 2014. kada rusija vrši invaziju na Krim i započinje rat u Donbasu. Ukrajina tada mijenja ustav da dopušta pridruživanje vojnim savezima. Čak prije 2014. godine Ukrajinci nisu ni htjeli u NATO, što ti pokazuju sve ankete. I Finci su bili protiv ulaska u NATO do 2022. godine; od tada je taj broj skočio na 80%, ako ne i više.

 

rusija upravo svojim postupanjem doslovno viče da želi NATO na svojim granicama. Uostalom, Helsinki je tik do St. Petersburga. putin je prijedio odmazdom uđe li Finska u NATO, na kraju se povukao i rekao da im to ne predstavlja problem. Pitam se što se u međuvremenu dogodilo. Ukrajinu žele radi prirodnih bogatstava kojih ionako imaju na pretek, točnije, rusija želi imati totalnu kontrolu nad prirodnim bogatstvima u svijetu i da svi ostali moraju biti ovisni o njima. Tada će moć radit što žele. Iz tog razloga Wagner i radi sranja po Africi; lokalni diktatorčići se ne mogu sami branit od ljudi, pa su pozvali Wagnerovce, dali im rudnike zlata samo da ih zaštite od rulje.

Santana kaže...

Kakav dogovor ? Kaj bi po tebi trebalo ponudit rusima da ostane mir ?

Realno gledano. Međunarodna zajednica nije reagirala kad su napravili rat u Gruziji i oteli teritorij. Međunarodna zajednica ponovno nije ništa napravila 2014. kad su napravili invaziju na Krim i započeli rat u Donbasu. Znači, de facto smo svi mi rusiji dopustili da si uzme teritorij. Sad kad su ponovno napravili invaziju 2022. svijet se napokon probudio i rekao "e više ne može!". EU je skužila da se rusija širi sve više i više, da bi jednog dana Estonija, Litva, Latvija, Poljska i Moldavija mogle nastradati. 

 

Pojedinci ovdje vole videe na temu rusije, pa nek si pogledaju ovaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 19:27 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...

 Ne znam jel mi živimo u istoj stvarnosti, ali ovo je trenutno proxy rat između zapada (tj. SAD-a) i Rusije. Invazija, koliko god apriori bila neprihvatljiva, nije baš izazvana čistim zlom i željom za otimanjem teritorija već željom imperijalne sile da u svojoj susjednoj zemlji nema baš vojsku druge imperijalne sile s kojom je u sukobu, pored naravno zabranjivanja ruskog jezika i tako dalje.

 

Isto kao što smo imali kubansku krizu kad je SSSR htio postaviti svoje bacače raketa u Kubu. Nekako to SAD-u iz nekog razloga nije sjelo iako je Kuba suverena zemlja, baš se pitam zašto. Tako i ovdje, jako se dobro zna da ne postoji nitko u Rusiji (osim možda u Rusiji marginalnog stvarnog fašiste Navaljnog) koji bi dozvolio NATO u Ukrajini (isto kao što SAD ne bi dozvolio npr. ruske vojne baze na Kubi ili Meksiku). Tako se velike sile ponašaju, sviđalo se nekome to ili ne, sad umjesto da se traži mirno rješenje, to je realan svijet. I ne možeš ti, sa pozicije zapada, zgražati se ruskim djelovanjem u svojoj interesnoj zoni dok istovremeno radiš sranja po svijetu daleko van svoje interesne zone.

 

Vi u ovome slučaju podržavate rat jednne imperijalne sile koja je ušla u dvorište druge imperijalne sile jer ste tobože triggerani invazijom (neokolonijalizam je inače ok, to nije kao otimačina zemlje kažu ovi prije ivana dragog) isključivo na račun ukrajinskog naroda (i to onoga niže klase jer svi bogati su već davno emigrirali, novac koji se šalje ni ne računam jer to nije usporedivo s ljudskim životima koliko god imalo veliki utjecaj na cijelu EU ekonomiju). Umjesto da se išlo od početka na dogovor (u kojem slučaju ne bi bilo ni rata) i uvažavanja interesa druge imperijalne sile (jer ova prva se tu sigurno ne bori za neku kozmičku pravdu).

 tako vidiš, mogao si odmah iznijeti svoje argumente i onda bi rasprava mogla krenuti normalnim tokom, a ne impliciranjem nekakvog košmara u glavi diskreditirati post koji ti se ne sviđa

 

vidiš, taj navodni proxy rat između sad-a i rusije, koji je navodno uzrok agresije na ukrajinu je slika stvarnosti u kojoj se ne slažemo

a to iz više razloga, između kojih su ruski planovi kontrole teritorija ukrajine, moldavije i baltičkih zemalja jedan od razloga, jer niti jedna od susjednih zemalja, osim bjelorusije u kojoj vlada kremaljska marioneta, ne želi ikakvu mogućnost ruskog utjecaja ili izravne agresije

svi su oni itekako osjetili ruski utjecaj u svojoj prošlosti i priključivanje nato savezu je za njih jedan od načina da se osiguraju od grabežljivosti ruskog medvjeda

pritom nisam vidio da je ikom od novih članica ili kandidata palo na pamet postavljati nuklearne balističke rakete na svojem teritoriju, već u nato ulaze isključivo kako im se ne bi dogodilo ovo što se dogodilo ukrajini ili čečeniji

 

to što ti vidiš situaciju drukčije izvor ima u ruskoj propagandi kojom su pravdali ovu agresiju

i sad se možemo raspravljati jel si ti pod utjecajem ruske propagande ili su ostali s kojima ne dijeliš mišljenje pod utjecajem zapadne propagande

naravno da amerika ima svoje ciljeve, rusija svoje, no razlika je u tome što rusi u svojim strategijama oduvijek imaju osvajanje ili neki oblik kontrole teritorija u glavnim ciljevima, a ta se kontrola razlikuje od američkog utjecaja utoliko što daje samo dva izbora - diktator pod direktnom kontrolom moskve ili agresija

 

kako izgleda američki utjecaj u odnosu na ruski mogli smo vidjeti u razdoblju nakon 2. svj. rata, zemlje poput japana, zapadne njemačke, koreje i sličnih postale su gospodarske sile, često donoseći odluke koje se nisu poklapale s američkim interesima

za razliku od zemalja koje su pod ruskim utjecajem postale gospodarski jad i bijeda, uz minimalnu razinu ljudskih prava, a u slučaju da su se htjeli suprotstaviti ruskoj kontroli, uslijedio bi ulazak tenkova kao u mađarsku 1956. ili u češku 1968. godine

 

to su razlozi zašto europske zemlje u susjedstvu rusije žele ući u nato, one to same žele, ne treba im nikakva mutna igra cia-e koja bi h nagovarala na to u nekakvoj navodnoj igri okruživanja rusije

rusija se sama dovela u situaciju da je susjed sa svima i da ima 'kubu' gdje god se okrene, a dovela se u tu situaciju osvajanjima tuđih teritorija kroz stoljeća, šireći se poput epidemije od tihog oceana do baltičnog i crnog mora

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Zbog ovih sranja po Ukrajini bio bi jebeno glup da si susjed Rusiji a da sada ne zatražiš članstvo u Nato-u. Neutralna Finska i Švedska su skužile da je vrag odnio šalu.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

Imaš dopis iz 2008. tadašnjega američkog veleposlanika u Rusiji, sadašnjeg šefa CIA-e, pod nazivom Njet means njet.

 

Argument o kognitivnoj disonanci stoji jer još uvijek govoriš o osvajanju tuđih teritorija kroz stoljeća i to stoljeća u kojima si imao kolonijalne sile koje su držale pola svijeta. Ali sad će te me naravno optužiti da govorimo o sadašnjosti, iako ti spominješ stoljeća (od čega je krenuo moj komentar).

11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...
picajzla0707 kaže...

Imaš dopis iz 2008. tadašnjega američkog veleposlanika u Rusiji, sadašnjeg šefa CIA-e, pod nazivom Njet means njet.

 

Argument o kognitivnoj disonanci stoji jer još uvijek govoriš o osvajanju tuđih teritorija kroz stoljeća i to stoljeća u kojima si imao kolonijalne sile koje su držale pola svijeta. Ali sad će te me naravno optužiti da govorimo o sadašnjosti, iako ti spominješ stoljeća (od čega je krenuo moj komentar).

 jel možemo bez tvojih insinuacija o mojem mentalnom stanju ili te treba prijaviti moderatorima, nešto što nikad nisam napravio na ovom forumu

 

nisi nikakav jebeni psihijatar da utvrđuješ dijagnoze o mojem mentalnom stanju, niti je ono razlog mojeg mišljenja

ne, ne patim od kognitivne disonance, niti mi u glavi vlada nekakav košmar koji stvaraju nekakve nepodudarajuće kognicije

dakle prekini s jebenim ad hominem sranjima, pun mi te kurac više i tvojih podmuklih sranja koji mi dižu živce i tjeraju da ovako popizdim, što ti je vjerojatno dio taktike

služiš se smećarskim metodama provokacije i intelektualnog nepoštenja

 

ako hoćeš raspravljat normalno, ok, možemo, ali se ostavi jebenih sranja o mojoj glavi

14 godina
online
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

 

 Govori o emocionalnoj povezanosti rusofila (onih koji se ne slažu s tobom, da se ne lažemo) s Rusijom kao o glavnoj prepreci za raspravu s njima. Ljuti se kad netko aludira na njegovu licemjernost u argumentima.

 

11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...

 Govori o emocionalnoj povezanosti rusofila (onih koji se ne slažu s tobom, da se ne lažemo) s Rusijom kao o glavnoj prepreci za raspravu s njima. Ljuti se kad netko aludira na njegovu licemjernost u argumentima.

 govorim o emocionalnoj povezanosti rusofila koja ih tjera na opravdanje agresije korištenjem whatabautizma, jer normalnog argumenta za opravdanje agresije nemaju

osim ruske paranoje o invaziji nato-a preko zemalja u njihovom susjedstvu, kao da je finskoj na pameti invazija na rusiju, pa zato ulaze u nato, a ne strah od rusije

pa i tu paranoju možemo uzeti kao točku rasprave, ali bez kvazipsihijatrijskih dijagnoza

 

i da je rusija normalna zemlja još nekako, ali u usporedbi kube koju si sam naveo, amerika je reagirala na postavljanje balističkih raketa kao direktnu ugrozu svojeg teritorija i čim je problem projektila riješila dogovorom, već desetljećima ne prijeti oružjem prema tom susjedu

za razliku od rusije koja je sklopila dogovor s ukrajinom i onda izvršila najprije jednu, a zatim drugu agresiju, s ciljem okupacije

 

mislim da ukazivanje na nečiju emocionalnu povezanost ipak nije u rangu tvojih psihijatrijskih procjena o mojem mentalnom stanju

nitko normalan neće zamjeriti komentar da ljubav prema djetetu utječe na reakcije majke, ali komentar o nečijem psihičkom stanju kako bi mu obezvrijedio argumente svakako jest za zamjeriti i molim te da prestaneš s tim

 

EDIT

da dodatno pojasnim, emocionalna povezanost rusofila s rusijom nije uopće upitna jer inače ne bi bili rusofili

a moja ukazivanje na tu emocionalnu povezanost nije bilo u cilju da degradiram nečije argumente, nego da ukažem zašto se stalno vraćate na whataboutizam - zato jer normalnog argumenta za opravdanje agresije nemate, a ljubav prema rusiji vas tjera na bilo kakvo opravdavanje, pa makar i tako jadno

kako mater može opravdat sina koji loče i tuče ženu? nikako osim whataboutizmom - a to je ono što se ovdje događa, nemate normalnog argumenta, pa onda what abaout america

pa ajmo redom, od kube s jedne i ukrajine s druge strane pa nadalje, ali raspravom

 

i ako želiš raspravljati normalno, gore imaš puno izrečenih argumenata, i mojih i kolege marka, koje možeš pobijati u normalnoj raspravi

no, zbog 'nečega', umjesto odgovora na to i normalne rasprave, ti si izabrao ponovo prcat s kognitivnom disonancom

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 21:04 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati

hmmm

 

a Minutemani u Turskoj, već postavljeni, prije kubanske krize ?!?

 

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...
 Ne znam jel mi živimo u istoj stvarnosti, ali ovo je trenutno proxy rat između zapada (tj. SAD-a) i Rusije. Invazija, koliko god apriori bila neprihvatljiva, nije baš izazvana čistim zlom i željom za otimanjem teritorija već željom imperijalne sile da u svojoj susjednoj zemlji nema baš vojsku druge imperijalne sile s kojom je u sukobu, pored naravno zabranjivanja ruskog jezika i tako dalje.

Nije to nikakav proxy rat jer ni Amerima ni NATO-u Rusija nije fokus već desetljećima.

Inače, NATO je na Ruskim granicama već godinama. Akcijama Rusije sad se taj broj samo povećao (i to ne malim i slabim zemljama).

Na stranu i to što točno znači "na granicama". Cijela NATO doktrina svodila se na zaustavljanje ruskih konvencionalnih snaga i direktan napad nikad nije ni bio opcija, a za nuklearno je potpuno svejedno je li oružje u Litvi ili Montani.

Gubitak fokusa na Rusiju jer doveo do jake pacifikacije europskih zemalja, što i je dovelo do današnjih problema. Srećom što i Rusija nije u nekom ekonomskom stanju da može ozbiljno pojačati vojsku.

16 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Stric_Jura kaže...

hmmm

 

a Minutemani u Turskoj, već postavljeni, prije kubanske krize ?!?

 

 

Jupiter, ne Minuteman.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice