Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o

poruka: 51
|
čitano: 14.357
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o".
15 godina
offline
Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o

Odlicno, sad samo treba paziti na baterije koje se kupuju.

Linux, Arch Linux.
 
9 1 hvala 0
14 mjeseci
offline
Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o

Kad krene kuknjava i suze Apple vojnika, morat ce se proglasiti vremenska nepogoda. 

 
9 7 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o

I to će biti razlog za novo poskupljenje mobitela.

 
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
NetkoNegdje kaže...

I to će biti razlog za novo poskupljenje mobitela.

 I tko ce im to realno kupovat vise? Ja sam stvarno netko kome nije problem dati za novi mob, PC i slicno koliko god treba novaca, ali inovacije su uglavnom stale u tom svijetu i nema se vise sto novo i revolucionarno ponudit. Tako da oni ne mogu vise poskupljivat telefone u nedogled jer ljudi i ovako jedva pronalaze razlog da kupe novi model, a kamoli kad ti telefon kosta 2000€+

15 godina
offline
Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o

Opet super naslov.

 

U naslovu se spominju mobiteli.

U podnaslovu samo baterije.

Gospođa Borzan precizira da se radi o LMT baterijama i onim kapaciteta većim od 2kWh.

Preletio som i u tweetu linkani text EU parlamenta: tamo još više ograničenja na koje baterije se to odnosi.

 

Površno guglanje me naučilo da mobitelska baterija od 5000 mAh ima  0.025 kWh.

 

I naravno, teoretski je naslov u pravu, svi mobiteli s baterijom od 400000 mAh morat će imati zamjenjivu bateriju. 😀

 

 

 

 
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv

Pročitaj tu rečenicu ponovno, ali ovaj put s razumijevanjem...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv

Da ti olaksam ako ne razumijes fer-de-lance. Jebiga dogodi se svakome.

"Digitalna putovnica" za baterije morat će se primjenjivati za sve LMT baterije (dakle čvrsto zatvorene mase do 25 kilograma), one kapaciteta većega od 2 kWh, kao i za sve baterije za električna vozila.

Linux, Arch Linux.
14 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Baterije na većini mobitela (uključujući i Apple-ove) se mogu i sada zamijeniti, i to čak razmjerno jeftino. Pitanje je samo _tko_ ih mora moći zamijeniti: korisnik sam ili servis?
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Boarzan je jedina svijetla točka u politici, svaka joj čast!. To što je ona sve do sada napravila za korisnike EU i time i nas, je nedostižno ikome drugom od naše političke scene.
 
10 6 hvala 1
6 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Realno...imam S7 edge...kupljen 2018 u ožujku(njuška) za 3000kn(400€)...inače to je flagship iz 2016... znači kupio nakon 2 godine...evo prošlo 5 godina od kupovine... znači u 2023 koristim flagship iz 2016.

Za ono čemu ga koristim može još toliko...međutim imam namjeru kupiti drugi jedino radi foto mogućnosti...S23 ili S23 ultra...ultra radi tih x10

Inače foto senzor od S7 edge se koristi i kod S23 serije kao UW camera...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv

Naslov članka je "Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, odlučio Europski parlament".

Moj point: naslov nema veze s tekstom, je ne postoje mobiteli s baterijama opisanm u tekstu. 

 

Edit dan poslije: OK, je, priznajem, u tekstu su opisane i mobitel baterije 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 10:21 (Ovo je kraj).
8 godina
offline
Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o

Treba i Sony prisiliti da radi gamepade sa lako zamjenjivim baterijama. I za konzolu i za PSVR 2 kontrolere.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Samo da te upozorim unapred u vezi S23U i tih famoznih 10x, ne očekuj čuda, za tu lovu radje uzmi neko tjelo+objektiv i još ti ostane za dobar mob.
14 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Bob Boss kaže...

Kad krene kuknjava i suze Apple vojnika, morat ce se proglasiti vremenska nepogoda. 

 Inace se drugi mobiteli otvore i zamjene baterije u kucnoj radinosti 🤣🤣🤣

 

I ovi su malo osli u kupus, realno bolje mi je da je mobitel hermeticki zatvoren i moze pasti u vodu nego da ga otvaram. Za promjenit bateriju u svakom mobitelu je cas posla, 2 vide, set za otvaranje, i fino zamjenis... ako se neces zahebavat, a vecina nece to je poprilicno jeftino u vecini servisa i gotovo prije nego kafe popijes...

11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Ges kaže...
Boarzan je jedina svijetla točka u politici, svaka joj čast!. To što je ona sve do sada napravila za korisnike EU i time i nas, je nedostižno ikome drugom od naše političke scene.

 Šta je napravila?

15 godina
offline
Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o

svaka se baterija, u bilo čemu, može zamijeniti, ovako ili onako, milom ili silom. čim se može ugraditi (u tvornici), može se i zamijeniti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Ajar kaže...

svaka se baterija, u bilo čemu, može zamijeniti, ovako ili onako, milom ili silom. čim se može ugraditi (u tvornici), može se i zamijeniti. 

 Normalno, ako netko baš želi staviti novu bateriju, napravit će to samo jednom na nekom mobitelu i to nakon par godina korištenja, a to onda može i u servisu.

Kome treba izmjenjiva baterija?? Pa neću je vaditi i stavljati novu svaki dan.

 

Uglavnom, potpuno sam uvjeren da će se to nekako obiti o džep potrošaču kao i svaki puta do sada kad je EU nešto odlučivala.

Nikada to nije radi našeg interesa nego su to uvijek neka "zelena" eko sranja koja u konačnici poskupljuju proizvod pa proizvođač zarađuje još više.

Eto su nam radi našeg dobra izbacili i punjače i razne druge gadgete iz kutije pa ih kupujemo odvojeno, stvarno genijalan potez.

Ne vidim razlog zašto ne bi sad počeli isporučivat mobitele bez baterije, pa doplati 70 eura.

12 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Kako ne postoje? Pročitaj opet. Pa opet ako treba.
Zarez se koristi kod nabrajanja.
14 godina
offline
Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o

Ako nista treba bit opcija izbora, tko zeli takav telefon nek uzme. Ja bi rađe ovako, kompaktniji je cvrsci, kvalitetniji.. a to promjenit bateriju nakon 4-5-6 g. Ni problem ako mobitel bude zadovoljavao sve ostalo po kvaliteti,,,

 
0 0 hvala 1
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
=XFX=PlayHard kaže...
NetkoNegdje kaže...

I to će biti razlog za novo poskupljenje mobitela.

 I tko ce im to realno kupovat vise? Ja sam stvarno netko kome nije problem dati za novi mob, PC i slicno koliko god treba novaca, ali inovacije su uglavnom stale u tom svijetu i nema se vise sto novo i revolucionarno ponudit. Tako da oni ne mogu vise poskupljivat telefone u nedogled jer ljudi i ovako jedva pronalaze razlog da kupe novi model, a kamoli kad ti telefon kosta 2000€+

 Pa, eto, ljudi kupuju te skupe mobitele. U jesen stiže novi Iphone, za kojega već piše da će biti skuplji od aktualnog modela, pa će opet biti dobro prodavan jer će ga kupovati ljudi kojima taj novac koji daju za Iphone nije nepremostiva prepreka (čitaj, ne moraju biti ili nisu bogati, nego imaju prihode koji im omogućavaju normalan život) ili se moraju pokazivati okolo i biti dio nekog kruga ljudi, pa moraju imati skupi mobitel ili naprosto vole proizvode u tim skupljim kategorijama, pa ih kupuju iz zadovoljstva (i jer mogu). Volim tehnologiju, ali mi jeftiniji mobiteli sasvim dobro služe, tako ne mislim kupovati nešto skupo. A dio razloga zašto to ne činim si i sam napisao, nema velikih skokova u napretku.

 

Eto, imaš danas vijest na jednom domaćem portalu kako je Apple raditi Iphone od nekog materijala koji se teže grebe, pa će na temelju toga (i još nečeg drugog) povisiti cijenu.

 

Uopće ne sumnjam da će biti ljudi koji će kupovati te skupe telefone. Dok je telefon statusni simbol, prodavat će se dobro. Neće Apple, a i drugi, poduplat cijenu preko noći, cijena raste pomalo godinama. Znaju oni dobro koji je plafon na pojedinom tržištu. Vidiš da su ponudili VR headset za 3500 dolara, pa sada osluškuju reakcije.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Ajar kaže...

svaka se baterija, u bilo čemu, može zamijeniti, ovako ili onako, milom ili silom. čim se može ugraditi (u tvornici), može se i zamijeniti. 

 Nije to tako jednostavno u svakom mobitelu. U jednom mom starom mobitelu moraš izvaditi 90% dijelova telefona jer je baterija zakopana duboko. U drugom, u kojem sam dvaput sam mijenjao bateriju, ista je bila na vrhu, pa je samo trebalo odlijepiti plastični poklopac, zamijeniti bateriju i zalijepiti poklopac novom ljepljivom vrpcom koju sam kupio baš za taj model. Ništa strašno. Ali onaj prvi mobitel nisam rastavljao.

15 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Nije najveći problem ni tehnička izvedba same zamjene baterije. Najveći problem u čitavoj priči je što nezavisni servis ne može doći do kvalitetne OEM baterije koja će imati deklarirani kapacitet. Ovo sve što se prodaje na Aliju i eBayu su lažnjaci koji najčešće nemaju niti pola deklariranog kapaciteta.
Moj PC  
9 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
hoover kaže...
Baterije na većini mobitela (uključujući i Apple-ove) se mogu i sada zamijeniti, i to čak razmjerno jeftino. Pitanje je samo _tko_ ih mora moći zamijeniti: korisnik sam ili servis?

 odgovor na to pitanje dobijaš kad pogledaš za koga se zakon radi - za korisnika (potrošača) ili za servis

 

ako je zakon namijenjen korisniku (jer servisu sigurno nije), onda je odgovor - korisnik ih mora moći zamijeniti 

2 godine
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Ges kaže...
Boarzan je jedina svijetla točka u politici, svaka joj čast!. To što je ona sve do sada napravila za korisnike EU i time i nas, je nedostižno ikome drugom od naše političke scene.

 Ona je samo jedna od 26 članova IMCO Odbora za unutarnje tržište i zaštitu potrošača EU .....nije ona ništa sama napravila, nemoj hvaliti članove tvoje stranke. 

 

Nego, ako budemo mogli sami minjati bakterije, zaboravite na IP 68, pa i na IP 67 cert...

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2023 23:10 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Galaxy s5 je još u počecima Ip rejtinga na mobitelima bio ip67 a dao se skinut poklopac i batka. Sigurno ima načina i tehnike da se to omogući i na današnjim telefonima uz još višu zaštitu. Ma joj, sve je danas moguće ak se mora. Dok se ne mora, razvoj je skup.
15 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv

Pa ne planiram umakati mob u skoljku. A jos manje plivati s njime.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2023 23:50 (Ante).
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv

Ali zato planiraš otvarat poklopac i mijenjat bateriju svako malo :facepalm:

10 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Ovo je beskorisno. Neka definiraju nekoliko razina kapaciteta i dimenzija i onda mogu vidjeti napredak u standardizaciji.
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjiv
Ovo je beskorisno. Neka definiraju nekoliko razina kapaciteta i dimenzija i onda mogu vidjeti napredak u standardizaciji.
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Baterije na mobitelima morat će biti izmjenjive, o
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice