Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušta Am

poruka: 9
|
čitano: 4.040
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušta Am".
15 godina
offline
Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušta Am

Problem je po meni samo što se ne može snimka lokalno čuvati neko se mora imati mjesečna pretplata u cloudu pa da vidiš tko ti je dolazio  muvao se oko vrata. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušt
Gajotres kaže...

Problem je po meni samo što se ne može snimka lokalno čuvati neko se mora imati mjesečna pretplata u cloudu pa da vidiš tko ti je dolazio  muvao se oko vrata. 

 -problem je što tako rade svi.. ne nude opcije nego samo svoj online-servis-cloud (besmisleni nazivi, hype-cloud..) no za većinu juzera je to i jedini način jer se npr želi udaljeni pristup a tad treba imati odgovarajuću infrastrukturu-hw-sw tj nešto kao server na koji će se juzer spojiti i mada teoretski može svatko (uz resurse, hw+sw+znanje kako se to radi) problem običnom juzeru predstavlja već javna-ip adresa tj većina se teško snalazi a realno i ne moraju svi znati sve, zato postoje struke, kuhar-zubar-mehaničar i život je prektatak za sve..

-uz nas, videonadzor i sl. mogućnosit, svaki proizvođač ima neki svoj servis koji služi upravo tome, tj umjesto da juzer sam složi svoju internu mrežu-lan-a i način kako će joj pristupiti s interneta-wan-a to riješava treći-posrednik, jednako kao što radi npr skype-whatsup-temviewer-anydesk... tj nije direktan vpn dvaju ip-adresa-lokacija nego kroz trećeg-posrednika-server pružatelja usluga koji to tad olakša juzeru, registracija+kliknext i radi..

+ a dodatni (pravi) razlog je što tako proizvođač opreme postane i pružatelj usluge, tj juzer postane ovisan o tom servisu, licenci.. i potencijalni platiša mjesečne-godišne pretplate-naknade za pružanje usluga (dok je inače u cijeni robe to uračunat kao free support, no za sve postoji istek, ne mora biti beskonačno, odnosno oni koji su to dali beskonačno solomonski ugase biz ili renejmaju proizvod-uslugu i nakon 5-7 god po isteku zakonskih rokova mogu ugasiti uslugu.. i početi naplaćivati drugu-novu zapravo istu..)

 

.. i svi sad žele u cloud, usluge.. jer je to pravi biz, bolji od jednokratne prodaje ili licence što je prije bilo praktički jedini način prodaje svega vezanog uz it-sw.. i svi mijenjaju na novi model-usluge pri čemu će roba kao sw često postati 'free' ali ne baš besplatno.. tj platiš kurvu ili doktora.. bolje kurvu :) (pa da je doktor nepoteban..).

 

.. zato ne nude opcije, izbor, lokalno.. npr neki storage-disk, jer im je cilj da juzer to drži u cloudu tj njihovom servisu jer tad ovisi o njihovoj usluzi i kao što je gmail i gdrive free za kranjeg korisnika ponekad se plaća kad se traži-treba više npr +5gb storagea.. i nije to slučajno, jedino što kompanije prije desetljeća nisu tako razmišljale o današnjem globalnom internetu-bizu dok se tek stvarao termin-buzzword cloud ...

 

edit.. lakša usporedba, svi koji koriste mob, znaju već.. kupnjom novog žele sve prebaciti sa starog, lako-kliknextanje, u online-cloud backup i povrat na novi uređaj.. nema direktno, nema bez clouda, no juzeru je to ok, radi.. i dok nije naplatno to je ok, no što kad postane naplatno?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 12:52 (ihush).
12 godina
offline
Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušta Am

I Steven Crowder je napustio Ring pa će složiti svoj offline nadzor.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušta Am

Kupci žele jednostavno i jeftino. I to tim redosljedom. Ring je baš to.

Skupo: želiš s lokalnim snimanjem? Pristup tome iz daljine? Naravno da ide, ali, prvo nije jednostavno, a onda i troškovi djeluju zastrašujuće, jer cijelu opremu kupupuješ odjednom i samo za sebe.

Jeftino: neki entzijasti će uložiti puno vremena i sa starim harverom (stari mobiteli, stara linux kanta) instalirati neki od 10 Best Free Security Camera Software i sklepati vlasitit sistem. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušt
Ovo je kraj kaže...

Kupci žele jednostavno i jeftino. I to tim redosljedom. Ring je baš to.

Skupo: želiš s lokalnim snimanjem? Pristup tome iz daljine? Naravno da ide, ali, prvo nije jednostavno, a onda i troškovi djeluju zastrašujuće, jer cijelu opremu kupupuješ odjednom i samo za sebe.

Jeftino: neki entzijasti će uložiti puno vremena i sa starim harverom (stari mobiteli, stara linux kanta) instalirati neki od 10 Best Free Security Camera Software i sklepati vlasitit sistem. 

 Zasto bi bilo skupo. TP link tapo snima na sd karticu. Xiaomijeve kamere snimaju na nas. Bez pretplate....Vjerovatno i mnoge druge ali ove sam imao.....

8 godina
offline
Re: Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušt
Gajotres kaže...

Problem je po meni samo što se ne može snimka lokalno čuvati neko se mora imati mjesečna pretplata u cloudu pa da vidiš tko ti je dolazio  muvao se oko vrata. 

 Ima tu x razloga.

 

1. Želja za dodatnom zaradom - ne treba objašnjavati

2. Ljudi su lijeni i smotani - port forward za pristup izvana, javna IP, dyndns... 95% neće, ne zna i ne želi. 

3. Ok, recimo da se neće pohranjivati snimke i da samo nudiš uslugu turn/stun servera za p2p između kamere i app - infrastruktura za to isto nije baš jednostavna i jeftina a nema šanse da će netko platit samo za remote pristup, pa makar to bilo 1€/$/£ mjesečno.

4. Sigurnost - SD kartice su traljave i osjetljive, meni je nakon cca 1 godine snimanja po motionu krepala a da nisam niti shvatio prvih par dana jer je snimala "u prazno" - fajl kao postoji ali je nečitljiv. Cloud "radi uvijek".

5. Ima milijun alternativa, od plug and play (Reolink) koje imaju lokalno snimanje do skupih, pro ili pak diy u varijanti koja god ti padne na pamet.

 

P.S. P2P voli zaj3bavati u čudnim mrežnim okruženjima - CGNAT, smećasti ili pre napredni routeri koji loše/predobro handleaju udp holepunching... Lakše je slati na cloud na snimanje a user nek gleda playback.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 23:56 (Nuclear_Phoenix).
5 godina
offline
Re: Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušt
Ovo je kraj kaže...

Kupci žele jednostavno i jeftino. I to tim redosljedom. Ring je baš to.

Skupo: želiš s lokalnim snimanjem? Pristup tome iz daljine? Naravno da ide, ali, prvo nije jednostavno, a onda i troškovi djeluju zastrašujuće, jer cijelu opremu kupupuješ odjednom i samo za sebe.

Jeftino: neki entzijasti će uložiti puno vremena i sa starim harverom (stari mobiteli, stara linux kanta) instalirati neki od 10 Best Free Security Camera Software i sklepati vlasitit sistem. 

 Evo upravo sam podesio security eye da snima i salje obavjestenje na mail ukoliko uoči pokret na mojim tp link tapo kamerama. Imam 1 C110, 1 310 i 2 320 ws.

15 godina
offline
Re: Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušt
To je top stvar. Imam dva tapoa. Mislio sam da je jedana pokvarena, dok nisam shvatio da detektira muhu u letu (ona debela zunzara).
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2023 19:29 (Gajotres).
5 godina
offline
Re: Jamie Siminoff, osnivač Ringa, službeno napušt
Gajotres kaže...
To je top stvar. Imam dva tapoa. Mislio sam da je jedana pokvarena, dok nisam shvatio da detektira muhu u letu (ona debela zunzara).

 Ja imao xiaomijeve koje su imale mogucnost snimanja na mre#ni disk ali sam ih prodao i uyeo tapo i nisam se pokajao. za te pare vrhunske kamere... A sto se tice muhe reaguju i na paucinu a kamoli muhu....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice