Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za profesi

poruka: 9
|
čitano: 7.819
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za profesi".
10 godina
offline
Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za profesi

Zaboravili ste staviti "PROMO" u naslov.

 

Profesionalci ovo trebaju zaobilaziti u širokom luku. Jedina stvar koju profesionalci žele je pouzdanost, a nakon 5 minuta guglanja, vidim kako je čitava serija Anicubic FFF printera prepuna problema, što QC, što loš/jeftini dizajn.

Pogledajte malo reddit, youtube i jasno je da je uređaj niske kvalitete.

50% ovog oglasa je samo o niveliranju, dakle, plaćen oglas jer baš to gura i službena stranica.

 

Kotači na printeru, bed slinger u 2023, nigdje ne piše kakav je hotend, all metal ili ima PTFE.

 

No barem je početna cijena solidna, doduše, ostatak cijene plaćate sa živcima (i zamjenskim djelovima).

Replacement parts, the new DLC/day one patch

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
3 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za pro

Ovo je posve novi pisač koji još nije ni u prodaji tako da ja ne znam kako navodni problemi drugih serija mogu imati veze s posve novim pisačem koji još nije niti u prodaji (u SAD-u 15. ovoga, u EU od 20. lipnja)?

 

Što se trajnosti tiče, koristimo malo manje od dva mjeseca i do sada nismo imali nikakvih problema s niti jednom komponentom, nakon otprilike 4 kilograma filamenta raznih vrsta provučenih kroz njega - PLA, PETG i TPU. Ne znam, naravno, što će biti za pola godine ili godinu ili dvije, jer ne postoji test koji traje toliko, ali za sada nemam nikakvog razloga vjerovati da će se odjednom sve raspasti.

 

Ovo je doslovce jedini pisač koji upališ i - radi. Bez ikakvih špijuna (podešavanja z-offseta), mjerenja ekstruzije "je li ekstruder povukao baš 10 cm koliko sam mu rekao ili 9 ili 11 ili nešto deseto". I dolazi s izvrsnim profilom za PrusaSlicer (jednim doduše za PLA, ali to je uvijek tako - nisam vidio ni druge pisače da po izlasku imaju desetke tvorničkih profila za razne tipove filamenta).

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za pro
Imam kobru go, i printer je top, a jo. za pare koje sam ga platio, manje nego laserski CB printer, koji je usra vise printova nego sta je odradio.

Jedino sta sam triba napravit je z offset pomaknit malo. Ostalo je samo bilo igranje sa sliceanjem, prezadovljan sam
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za pro
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Zaboravili ste staviti "PROMO" u naslov.

 

Profesionalci ovo trebaju zaobilaziti u širokom luku. Jedina stvar koju profesionalci žele je pouzdanost, a nakon 5 minuta guglanja, vidim kako je čitava serija Anicubic FFF printera prepuna problema, što QC, što loš/jeftini dizajn.

Pogledajte malo reddit, youtube i jasno je da je uređaj niske kvalitete.

50% ovog oglasa je samo o niveliranju, dakle, plaćen oglas jer baš to gura i službena stranica.

 

Kotači na printeru, bed slinger u 2023, nigdje ne piše kakav je hotend, all metal ili ima PTFE.

 

No barem je početna cijena solidna, doduše, ostatak cijene plaćate sa živcima (i zamjenskim djelovima).

Replacement parts, the new DLC/day one patch

 Kupujem 3d pisač, pa me je ovaj zainteresiro, ovo gore što si napisao je osobno iskustvo ili ?

16 godina
offline
Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za profesi

Ja sam bas nedavno uzeo Kobru Neo na Draginu preporuku. Nisam profesionalac, tako da se ne brinem.

Jednostavno se sastavlja, uz detektor filamenta nisu stigle nikakve upute, treba se guglati da bi se vidjelo sto i kako. Z os je takodjer jako puno pomaknuta gore, uopce ne kuzim kako se to regulira. Nesto sam prckao, cak i dobio nesto ali nikako isprintati nesto konkretno.

Na SD kartici dodje neka sova, to je prestrasno, samo brlja bezveze glava i izbacuje nepovezane niti plastike.

Ima li itko ideju sto bi netko tko nista ne zna o tome trebao raditi?

Guglao jesam, citao temu o 3D printanju, ali nemam pojma kako uopce poceti kad van ne izlazi bas nista konkretno?

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za pro
Veliki Brat kaže...

Ja sam bas nedavno uzeo Kobru Neo na Draginu preporuku. Nisam profesionalac, tako da se ne brinem.

Jednostavno se sastavlja, uz detektor filamenta nisu stigle nikakve upute, treba se guglati da bi se vidjelo sto i kako. Z os je takodjer jako puno pomaknuta gore, uopce ne kuzim kako se to regulira. Nesto sam prckao, cak i dobio nesto ali nikako isprintati nesto konkretno.

Na SD kartici dodje neka sova, to je prestrasno, samo brlja bezveze glava i izbacuje nepovezane niti plastike.

Ima li itko ideju sto bi netko tko nista ne zna o tome trebao raditi?

Guglao jesam, citao temu o 3D printanju, ali nemam pojma kako uopce poceti kad van ne izlazi bas nista konkretno?

 Pa trebaš podesiti z-offset.

 

Prvo iz menija odabereš nivelaciju (levelling)

Kad je gotovo (posve automatska procedura, pustiš pisač da je odradi bez prtljanja), dovedeš ispisnu glavu na početnu točku (home/homing) u donji lijevi kut ploče (sve iz menija).

Pomakneš glavu (move axis iz menija) da stoji nad nekom točkom ploče. 

Uzmeš list papira ako nemaš 0,2mm špijun

Staviš ispod ispisne glave (sapnice) list

Iz menija odabereš z-offset i spustaš (kotačićem uz ekran) ispisnu glavu dok ne pritiska list papira toliko da ga je teško izvući, ali bez kidanja

 

 

I to je to. Nisi podesio z-offset što je stvar koju u svakom tekstu spomenem detaljno.

 

Na ovoj slici se vidi da ti je sapnica 2 mm iznad podloge, a treba biti 0,2 mm.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2023 8:56 (Drago).
7 godina
offline
Re: Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za pro
mene samo zanima dali ste taj savrseni printer kupili ko obicni consumeri ili su vam oni poslali znajuc cime se vasa firma bavi.

jednostavno ne postoji 3d printer koji savrseno i bez bar nekakvog minimalnog cackanja radi, sry.
16 godina
offline
Re: Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za pro

Podešavao sam ali nemaju svoje službene upute za to, a kada sam proguglao članak što treba napraviti i koristio točno sve ovo što opisuješ, glava se samo digne gore kada mu kažem home all. Oke, možda ne smijem više raditi home all nakon podešavanja z-osi, ali to mi nema smisla.

 

Nažalost imam premalo vremena za to, tako da mi već par dana stoji i čeka me. I još će neko vrijeme, nažalost

Gledam te!
16 godina
moderator
offline
Re: Anycubic Kobra 2 - 3D pisač iz snova – za pro
Veliki Brat kaže...

Podešavao sam ali nemaju svoje službene upute za to, a kada sam proguglao članak što treba napraviti i koristio točno sve ovo što opisuješ, glava se samo digne gore kada mu kažem home all. Oke, možda ne smijem više raditi home all nakon podešavanja z-osi, ali to mi nema smisla.

 

Nažalost imam premalo vremena za to, tako da mi već par dana stoji i čeka me. I još će neko vrijeme, nažalost

 

Onda dok ti printa onu sovicu idi u meni i settings i z-offset i spuštaj ga dok ti se filament ne počne pravilno lijepiti za podlogu. Sovica ima brim od par milimetara pa tako dok printa taj brim stigneš spustiti "naživo" z-offset.

 

 

This space for rent!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice