Primjena umjetne inteligencije u medicini

poruka: 3
|
čitano: 10.736
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Primjena umjetne inteligencije u medicini".
16 godina
offline
Primjena umjetne inteligencije u medicini

Volio bih pročitati osvrt autora na to što "AI" ili "UI" donosi nad klasičnim proceduralnim pristupom rješavanju problema koji su navedeni u kolumni (brza i točna dijagnoza, poboljšanje odnosa, logistika, nova istraživanja). Što fali poznatim algoritmima za klasifikaciju (npr. logistička regresija) i na koji to način "AI" ili "UI" može "poboljšati odnose između liječnika i pacijenata" a što se ne može postići klasičnim tehnologijama?

Koliko mi je poznato, notifikacije na mobilnim uređajima nisu funkcija "AI" ili "UI", kao ni slaganje rasporeda. I jedno i drugo se može vrlo uredno i učinkovito postići klasičnim pristupom. Dobivanje "preciznih podataka u stvarnom vremenu" je funkcija dobro napisane baze podataka a ne "AI" ili "UI". Isto tako i pregled povijesti bolesti; pošto postoje više-manje dobro definirani kriteriji za svaku pojedinu pretragu, klasični algoritam može vrlo učinkovito upozoriti kad je neka vrijednost ispod ili iznad definirane granice, te nije potrebno treniranje "AI" ili "UI" modela za prepoznati je li glukoza preko 6 mmol/L.

 

Koliko mi je poznato, većina primjene "AI" ili "UI" u medicini se trenutno svodi na analizu slika (npr. https://dx.doi.org/10.1109/ACCESS.2019.2962812) i razvijanje novih statističkih metoda procjene iz parametara koji nisu ranije detaljnije razmatrani (npr. https://dx.doi.org/10.1016/j.procs.2020.03.336), što nije spomenuto u tekstu.

 

Sa svim dužnim poštovanjem, tekst mi se čini vrlo naivan po pitanju razvijanja "AI" ili "UI" za primjene gdje to zapravo nije potrebno, te graniči s reklamiranjem autora teksta. Naravno, prihvaćam bilo kakvu referencu ili objašnjenje za suprotno.

 

Tetris is so unrealistic.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Primjena umjetne inteligencije u medicini

moja doktorica opće prakse ("obiteljska vrač") uspješno primijenjuje prirodnu telekenjciju i ima svoje algoritme (posebno z babama, stalnim stanovnicima njezine čekaonice) za preživljavanje do penzije. treba joj samo vremena a i plaća bi mogla biti malo bolja, s obzirom na to kakva sve sranja mora slušati i prolaziti. i ona kaže (slažem se s njom) kako je posljednji iole suvisao "ministar" bio lički šerif milinović (što dovoljno govori o sustavu općenito), za čijeg je mandata uvedeno slanje uputnica i recepata ravno u apoteke, laboratorije i bla. elektronički (digital'zacija, razumeštimene). svi ostali su bili i ostali čist i nepatvoren q od ofce (kao i čitava država). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Primjena umjetne inteligencije u medicini
Ajar kaže...

moja doktorica opće prakse ("obiteljska vrač") uspješno primijenjuje prirodnu telekenjciju i ima svoje algoritme (posebno z babama, stalnim stanovnicima njezine čekaonice) za preživljavanje do penzije. treba joj samo vremena a i plaća bi mogla biti malo bolja, s obzirom na to kakva sve sranja mora slušati i prolaziti. i ona kaže (slažem se s njom) kako je posljednji iole suvisao "ministar" bio lički šerif milinović (što dovoljno govori o sustavu općenito), za čijeg je mandata uvedeno slanje uputnica i recepata ravno u apoteke, laboratorije i bla. elektronički (digital'zacija, razumeštimene). svi ostali su bili i ostali čist i nepatvoren q od ofce (kao i čitava država). 

Nemojmo tak, ovi novi je bar uveo dvokrevetne krevete, i trokrevetne ak plaćaš dopusko...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice