Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

poruka: 21
|
čitano: 6.513
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran".
10 godina
online
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

Pa i treba stati na rep kriminalcima. Kripto je ionako bio utočište kriminalaca. Ransomware ne bi ni postojao u tolikom volumenu da nema kripta.

Nadglednik dina
Moj PC  
11 5 hvala 0
16 godina
offline
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

Uvijek me zanimalo kako tvrtke pravdaju placanja klijenata u crypto, tj kako je to rijeseno u HR? 
Evo primjer, neke online trgovine (koje imaju i fizicke podruznice) nude opciju placanja u crypto... Kako to prolazi kroz poreznu, kako se to tretira u poreznoj, koji porez se na to placa i kako iskazujes PDV na racunu na crypto iznos? Da li mora biti racun dvoznacan? Jer meni je crypto ko strana valuta u smislu placanja (tako bih ja to gledao). 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

lol... živite u snu... kako će onda političari krasti...

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 11:27 (VladRi).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
PICART kaže...

Uvijek me zanimalo kako tvrtke pravdaju placanja klijenata u crypto, tj kako je to rijeseno u HR? 
Evo primjer, neke online trgovine (koje imaju i fizicke podruznice) nude opciju placanja u crypto... Kako to prolazi kroz poreznu, kako se to tretira u poreznoj, koji porez se na to placa i kako iskazujes PDV na racunu na crypto iznos? Da li mora biti racun dvoznacan? Jer meni je crypto ko strana valuta u smislu placanja (tako bih ja to gledao). 

 

 

 

Koliko sam ja skuzio iz par primjera nekih nashing WEB shopova koji primaju crypto to ti sve ide preko nekok posrednika tj. mjenjacnice takoda WEBshop dobije normalno uplatu u kunama a kupac koji placa u crpyto ide preko nekog safe servisa koji u trenu kupovine obavi razmjenu crypto za kune (ili EUR ili sto god vec). Tako da nije da trgovina dobije crypro pa se s time bori/pravda to. Oni dobiju normlano svoju cifru/valutu....

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
8 godina
online
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
PICART kaže...

Uvijek me zanimalo kako tvrtke pravdaju placanja klijenata u crypto, tj kako je to rijeseno u HR? 
Evo primjer, neke online trgovine (koje imaju i fizicke podruznice) nude opciju placanja u crypto... Kako to prolazi kroz poreznu, kako se to tretira u poreznoj, koji porez se na to placa i kako iskazujes PDV na racunu na crypto iznos? Da li mora biti racun dvoznacan? Jer meni je crypto ko strana valuta u smislu placanja (tako bih ja to gledao). 

 

 

 

Oni ne naplate u kriptu, nego u kunama.

Daš kripto, a nakon zamjene u traženu valutu se obračuna PDV.

Račun nije dvoznačan, nego je isti kao i svaki drugi, bez obzira kaj na njemu može biti naznačena vrijednost koja je plaćena u kriptu.

Isto ti je sad u dućanima, piše ti cifra u kunama i eurima, ali su euri samo informativno, račun platiš u kunama i na to se računa PDV.

 

Edit: kolega me prestigao za sekundu...

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 11:48 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

u rvackoj se moraju pratiti tokovi janjetine i vinca-ca rume-na-haha te glazbena neukusa. možda i koje "švapsko auto" pogledati pod rep. u nas je ionako sve kripto dok uskok ne uljeti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

Ajar u sridu, kao i obično. Kod nas država ne prati što rade "dobrostojeći", ali kod sirotinje se i preko prozorske daske gleda što se radi. Poznavajući kako države vole dio kolača ne bih se iznenadio da će od svake transakcije htjeti uzeti postotak.

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

uh, pranje novca i terorizam, izlika za sve, uči se od Amera vidim... još će i dizanje PDV-a pravdat terorizmom

Amenoum
 
13 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

Što ih gotovina i kripto bode u oci.Jer nemaju apsolutnu kontrolu koju mic po mic uspjevaju provoditi nad stokom sitnog zuba.Dok u isto vrijeme potpresjednica eu parlamenta u vrečama iznosi lovu.

 

 

 
14 0 hvala 0
8 godina
offline
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

To! Vijesti koje volim.

Milijarde s lokacije X idu u Ukrajinu bez informacije kako se trose i gdje zavrsavaju, ali na malom Peri ajmo trenirati strogocu.

Nemere crypto Pero jer ce opet da financiras neke terorizme. Tu spiku mogu i ja prodati sinu kad me trazi lovu.

No ozbiljno sada - nije bilo dosta sto smo cijeloj EU (450 mil ljudi), preko noci ugasili izvor jeftine energije politickom odlukom, nabili cijene puta 3, Ameri i dalje kupuju Rusku naftu, Saudijci poduplali uvoz iste, ali mali Pero je problem i iznos koji neki nacelnik opcine potrosi za sluzbenu veceru.

I treba ga gaziti (malog Peru). Jer samo mijenja slicice po soc medijima, i zastave, kako gdje inzinjeri zaoru motornim vozilom u terasu ugostiteljskog objekta.


Gledajmo prema malom Peri jer ovo nije problem: Corruption is widespread in Ukrainian society. In 2012 Ernst & Young put Ukraine among the three most-corrupt nations from 43 surveyed, alongside Colombia and Brazil. In 2015 The Guardian called Ukraine "the most corrupt nation in Europe".

 
6 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
Boze koji argument na nivou osnovne skole. Da nema kesa ne bi bilo puno vecih kriminalaca takoder. Kakve gluposti. Ajmo sve ukinut jer sve se moze zlonamjerno iskoristiti
3 godine
online
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

Tak treba!

Moj PC  
0 5 hvala 0
2 godine
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
Entry Point kaže...

Pa i treba stati na rep kriminalcima. Kripto je ionako bio utočište kriminalaca. Ransomware ne bi ni postojao u tolikom volumenu da nema kripta.

 Od cijelog potencijala kriptovaluta ljudi kao ti ga svedu na 0.1% transakcija u kojima je izmedu ostalog i ransomware. Uvijek sam mislio da su ljudi na ovom forumu malo otvoreniji po pitanju tehnologije. Kad ono isti kurac kao ispred trafike 'hurr durr kripto je prevara zabranimo kripto! vjerujem samo u banke i politicare!'

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
EU je postala sprdačina.
2 godine
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
silvio3105 kaže...
EU je postala sprdačina.

 Najjaci su mi tipovi sta likuju nad ovime, halo ljudi ceka nas jebena sumnja na terorizam na pisljivih 10000 eura, jebale vas banke i podrzavanje sustava. Oni koji su u najvecem kriminalu nece biti dirani kao ni do sada, mali covjek ce biti false-flagan.

 

Ovih 1000 eura za kripto je samo jedna od domina, svi smo naje****.

2 godine
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve

Doslovno ce doci dan gdje ces otici kupiti 10 godina star auto za 10000 eura i banka ce traziti da joj objasnis 'otkud ti' takva nevjerojatna cifra od 10000 eura 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ili ovih 1000 eura u kriptu, nevjerojatnih 1000 eura. I ljudi ovo podrzavaju jer 'kripto je prevara' 🤣🤣🤣🤣🤣

 

1000 eura, da slovkam ili je jasno koliko je to malo?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
Danas na pauzi kolega(žena mu radi u nekom ministarstvu) priča kako je EU naredila da se dostavi liste sa svim RU državljanima u EU i sve firme/kompanije koje rade s RU ili imaju RU vlasnike.
Na kraju kad su vidli u koliko stvari RU ima prste, odustali su od nastavka otimačine vlasništva.

Ipak je to demokracija....
 
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve tran

Ovdje se uopće ne radi o zaštiti građana od perača love.njih će uvijek biti i načina na koji će oni to provoditi će uvijek postojati uz proviziju.Ovo je čisto uklanjanje fizičkog novca i put prema robovlasničko feudalnoj EU u kojoj će postojati superbogati i oni ostali poslušnici koji će morati napraviti apsolutno sve (čak i umrijeti) na zahtijev inače neće biti dostupan virtualni novac kojeg će se moći štancati u neograničenim količinama.Evo danas se vide posljedice dijeljenja novca u Krandemiji i u pomoći Ukrajini.Zar zbilja postoje ljudi koji misle da će to netko drugi platiti.Samo pogledajte cijene u dućanima.Nakon virtualnog Eura uvodi se Ugljična valuta koja će otrijezniti mnoge.

Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
Ajoj. Pa kako će se financirat vladajuća partija i podobni?
73 DE 9A3BGG
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve
Entry Point kaže...

Pa i treba stati na rep kriminalcima. Kripto je ionako bio utočište kriminalaca. Ransomware ne bi ni postojao u tolikom volumenu da nema kripta.

 Gotovina je utočište kriminala - zabranimo gotovinu.

16 godina
offline
Re: Protiv pranja novca: EU želi kontrolirati sve

Političari su utočište kriminala - zabranimo političare.

 

To je ono kada društvo stvara luđake i nasilnike, a onda se kaže da je GTA igra kriva za pomahnitalu mladež.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice