Europski parlament potvrdio: USB-C punjač postaje

poruka: 32
|
čitano: 9.225
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski parlament potvrdio: USB-C punjač postaje ".
16 godina
moderator
offline
Re: Europski parlament potvrdio: USB-C punjač post
Gnjavator kaže...
Očito nikad nisi pročitao nijedno "uputstvo" proizvođača mobitela. U svakom su uredno navodili da se koristi sam isporučeni punjač inače ne odgovaraju za oštećenja uređaja čak i kod ovih sa microusb punjačima..

Pa daj onda nekoliko primjera pa da vidimo što točno piše. Pa da dokučimo zašto piše to što piše, ima li to ikakve zakonske težine, odnosno ima li kakvih tehničkih razloga da piše to što piše.

 

Gnjavator kaže...

Jučer ja spojim moj Xiaomi na neki punjač kad nakon par minuta bip iskoči obavijest, pogledam a mobitel me obavještava da je punjenje jako sporo.

Poruka koju nisam na njemu nikad vidio. Pogledam, punjač je Huawei 5V 2A.

Inače dva mobitela punim na USB priključak na nekom LDNIO produžnom kablu sa 4 USB priključka maksimalne snage 5V 3.4A.  Spojim drugi Xiaomi, također slow charging, probam sa Samsungom, slow charging... jbg. toliko o standardima.

Malo sam se "zajebo" kad sam gore spominjao Xiaomi i Samsung, Huawei je taj koji pravi najveća sranja od ovih poznatijih.

Koliko vidim, tvoj problem je tu što imaš kilavi Huaweijev punjač, koji je pogodan samo za Huaweijeve mobitele koji traže 5 V i što jaču struju. Tako da ne možeš tu kriviti standarde - taj punjač ne podržava PD ili ga ne podržava u očekivanom opsegu, znači ili nije u skladu s traženim standardima ili ih djelomično implementira. Problem je tu Huawei, a ne standardi.

15 godina
offline
Re: Europski parlament potvrdio: USB-C punjač post
mbaksa kaže...
Gnjavator kaže...
Očito nikad nisi pročitao nijedno "uputstvo" proizvođača mobitela. U svakom su uredno navodili da se koristi sam isporučeni punjač inače ne odgovaraju za oštećenja uređaja čak i kod ovih sa microusb punjačima..

Pa daj onda nekoliko primjera pa da vidimo što točno piše. Pa da dokučimo zašto piše to što piše, ima li to ikakve zakonske težine, odnosno ima li kakvih tehničkih razloga da piše to što piše.

 

..

 -zakonskih, nema.. jer, tad bi sve zamjensko bilo 'zabranjeno', tj svaki uređaj koji je atesiran i ima dozvolu prodaje na tržištu je implicitno ispravan, standard i kažnjivo je upravo suprotno, to što rade proizvođači, netržištno itd.. no pomalo se to riješava (nasljeđe). Za sad je jedino pitanje gubitka proizvođačkog jamstva (jer navodi takvu klauzulu, kao što navodi i npr 'nestručno rukovanje'...) no tad neovisno o proizvođačkom postoji zakonsko jamstvo (na teret trgovca) i kad se jednom to malo konkretnije počne kažnjavati (kad trgovac osporava ili oteže..) tad će lančano trgovci pritisnuti proizvođače, jer nitko ne želi snositi tuđi trošak ... ili će ostati po starom do daljnjeg (za sad činjenica..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice