Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st zaključana tema

poruka: 265
|
čitano: 37.855
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
veliki pero kaže...

 Treba i pocistiti petu kolonu iz Hrvatske, ima ih dosta da ti se pridruze druze Rambox.

 Oho, vidla žaba Putina kako se potkiva, pa i ona digla nogu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Rusija je trenutno u nezavidnoj ekonomskoj situaciji. Krenulo je suspendiranje, a negdje i uklanjanje (delisting) dionica sa stock mjenjačnica. Ovo je sad vrijeme koje će stvoriti puno siromaha i novih bogataša. Neki od tih novih "bogataša" su se opekli kada su počeli masovno kupovati dionice ruskih kompanija nakon što su pale 50 i više posto, a sada će mnogi ostati bez svega jer će im pozicije biti automatski zatvorene i isplaćena vrijednost pri zatvaranju, što je nakon pada i od 99% gotovo 0$.

 

Rusi će kroz koji tjedan doslovno biti izolirani u svim pogledima. Velikoj listi su se upravo pridružili i Ikea, ASOS, H&M... svi su pozatvarali poslovnice, naravno nije to nešto bitno za život, ali je dobar putokaz u kojem se smjeru ide. Neki su otišli toliko daleko da uklanjanju Ruse iz igrica. Valjda se nose onom svatko doprinosi koliko može?! Ruski milijarderi samo gledaju kako im se topi bogatstvo i pretvara ih u obične "male" ljude, ali rekli bi neki kako brzo su se obogatili jednako brzo će se vratiti na početnu poziciju. Imali su i oni lijepu privatizaciju devedesetih poput nas ovdje.

 

Russia GDR index se srušio za 97% i nestalo je 570 mlrd$.

 

https://www.zerohedge.com/markets/russias-toxic-stocks-cut-lse-msci-western-sanctions-hit-hard

 

Neće ovo samo koštati Ruse, puno je tu investicijskih fondova, retail investitora iz cijelog svijeta.

 

Zanimljivo je pratiti i rasprave na burzovnim kanalima, gdje se ljudi pokazuju u punom sjaju, kad je lova u pitanju nema morala i skrupula.

 

Sada je jedino pravo pitanje koliko će daleko sve ovo eskalirati, čini mi se što si dublje u blatu to se hvataš opasnijih mjera da bi se iz njega izvukao. Do joda je sve teže doći... Homo homini lupus

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

Dobro da je izasao Ace Combat 7 prije par godina inace bi bilo upitno da li bi se u igri nasli, MiG i Sukhoi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
mzopg kaže...

Rusi će kroz koji tjedan doslovno biti izolirani u svim pogledima. Velikoj listi su se upravo pridružili i Ikea, ASOS, H&M... svi su pozatvarali poslovnice, naravno nije to nešto bitno za život, ali je dobar putokaz u kojem se smjeru ide. 

 Ovo je izvrsna vijest jer govori da su ljudi uspjeli nadići svoju komociju i staviti neke ideale ispred zarade. To je upravo ono što svijetu trenutno najviše treba.

Ujedno je i pokazna vježba ostalim agresivnim autokratima (Kina, koja samo što nije zgrabila Tajvan) da se mogu naći potpuno izolirani. Idealni rasplet bi bio da Putin prođe kao Ceausescu, Saddam i Mussolini.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...

 Ovo je izvrsna vijest jer govori da su ljudi uspjeli nadići svoju komociju i staviti neke ideale ispred zarade. To je upravo ono što svijetu trenutno najviše treba.

Ujedno je i pokazna vježba ostalim agresivnim autokratima (Kina, koja samo što nije zgrabila Tajvan) da se mogu naći potpuno izolirani. Idealni rasplet bi bio da Putin prođe kao Ceausescu, Saddam i Mussolini.

 A što ako smo se malo preračunali i ovo završi nuklearnim ratom? Hoćeš li onda reći da je vrijedilo?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
captain_soap_McTawish kaže...

 A što ako smo se malo preračunali i ovo završi nuklearnim ratom? Hoćeš li onda reći da je vrijedilo?

 Da ti netko mlati sina, ti mu zaprijetiš policijom, a on izvadi pištolj i ubije obojicu, je li mu trebalo prijetiti policijom? Treba li uvijek puštati nasilnicima da rade što hoće, samo da se ne dogodi ono najgore? Što ćemo sad Rusiji pustiti da okupira cijelu Evropu, uključujući nas, jer bi mogla upotrijebiti nuklearno oružje? Gdje povući crtu, ako ne kod ovakve okupacije?

 

Ako se ne usudimo ni sankcije uvesti, onda stvarno nismo ni zaslužili slobodu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
ElektričnaOvca kaže...

Misliš na perspektivu rusije iz neke sibirske gudure ili na perspektivu rusije koja je obrazovana do mjere da može kritički konzumirati medije izvana i lokalne? Ima nekih snimaka i navoda o tisućama uhapšenih u par dana, peticijama znanstvenika i jos koječega - prihvaćaš li njihove kvalifikacije predsjednika, ipak su oni rusi.

Nerijetko se slažemo nas dvojica oko raznoraznih tema, ovdje mi se čini da si skroz zabrijao - što ti uopće pokušavaš reći jer ja vidim, sad ću te provokativno pojednostavit: "ne bi se štel mešat, nitko tu nije nevin, ruska posla, šta mi znamo, samo da rata ne bude".

 

 

edit:

Što se tiče prizme kroz koju oni gledaju: jesi li ti siguran da govoriš o rusima koji to, po tebi, gledaju kroz nekakvu drugačiju prizmu nepravde koju će ispraviti guženjem Ukrajinaca u Ukrajini, ili propagande s ruba razuma koja se fura kroz putinove medije i farme botova?

ivan dragi kaže...

 Nije da si u krivu ali rat je jednostavno linija nakon koje me boli đon za perspektive i kontekste. Sve mi to shvacamo, linije, strateske smjerove obrane, ravnicu, povijest bla bla ali who cares.

 

A i generalno nemam simpatije prema toj "baja sam" ekipi koja je vise od 2 mandata na vlasti. Mogu imat razumijevanja za likove poput Orbana koji su dosli u kriznim vremenima na vlast, pa ono - bar ne ratuju, i potrpit batinjanje prosvjednika i cenzure medija.. ali tu se nadas da nece bit mrtvih i da postoji sansa za nekakvu mirnu promjenu vlasti pa se moze vagat ovaj ili onaj pristup.

 

Da je situacija opasna, opasna je po Ukrajinu i Rusiju, odnosno za te ljude tamo. Ali da ce se netko gađat nuklearkama, to je ko ona, ali mama nisam piso u ovaj dio bazena.

S vama je vrlo teško raspravljati jer ste vi već u glavi odlučili ignorirati sav mogući kontekst kao whataboutism i vjerovati u narativ o Putinu kao diktatoru.

 

Za početak, ruski prosvjednici i akademici koji pišu pisma ne znače ništa, oni nisu vlast niti bi oni kao mogli svrgnuti Putina ako bi to i htjeli. Pa mislim, imate na stotine prosvjeda u zapadnom svijetu koji apsolutno ništa ne promijene (sjetite se samo žutih prsluka i slika iz Francuske, a ona je kakti demokratska, ne vidim da je rezultiralo nekim promjenama).
Geopolitika, povijest, kontekst i ostalo u ovom slučaju ne služe tome da bi se moraliziralo o događajima, već da objasne zašto se neke stvari događaju, kako se događaju, i kako bi mogle završiti. Ignorirati to kad govorima o sukobu s drugom nuklearnom silom je kao ignorirati zakone fizike kad se govori o npr. asteoridu koji bi išao prema zemlji.
Osuđivati rat u Ukrajini biti sablažnjem njim jer nam je bliži nego oni u Libiji, Iraku ili Siriji jer ljudska reakcija, licemjerna, ali razumna ljudska reakcija. Međutim, prenositi tu osobnu logiku na odnose velikih sila je naprosto smiješno. Rat u odnosima velikih sila nije ništa novo, SAD ima 800 vojnih baza po svijetu, imala je invazije po Iraku, Libiji, Siriji, Afganinstanu, itd.
U kubanskoj krizi, Rusi su htjeli staviti svoje nuklearne rakete na Kubu, pet minuta od SAD-u, i to bi završilo trećim svjetskim ratom da nije bilo povlačenja od ruske strane. Ukrajina je za Rusiju nešto kao Kuba za SAD, ali samo još sto puta gore. Ne postoji nijedan ruski političar, osim možda nekoga tko bi baš htio biti marioneta zapada (dakle izdajnik u smislu Rusije), koji bi ikad pristao na Ukrajinu u NATO-u. To je jasno rečeno još 2008, oko toga su bila dva Minska sporazuma, itd. Vi ste ti koji u ovom slučaju tražite naprosto nemoguće.
Imate Poljsku, Rumunjsku, Bugarsku, Litvu, Latviju, Estoniju u NATO-u, Finsku ne de jure, ali de facto da. I sad biste Ukrajinu tamo jer eto kao ljudi žele i principi. A želite to s pozicije zapadnog svijeta koji isto to radi u drugim dijelovima svijeta bez da rekne keks.
Istovremeno prihvaćate u potpunosti zapadni narativ o Rusiji, Ukrajini i CNN-u, tj. ponavljate sve ono što u praksi dolazi s CNN-a, ali ne želite čuti ništa o Donbasu i Lungasku i ratovanju koje se tamo događa već 8 godina (a za njega znaju Rusi i sasvim legitimno mogu povjerovati u Putinovu propagandu o zaštiti Rusa u toj regiji, isto i za ukrajinsko priključivanje NATO-u).
Za početak, imate SAD koji je prozapadnim Ukrajincima sugerirao nerealna obećanja da će ih podržati u sukobu s Rusijom. I Biden i Johnosn su rekli da konflit s ruskim vojnicima ne dolazi u obzir jer bi to imalo teške posljedice.
No istovremeno vode ekonomski rat i šalju oružje u Ukrajinu koje smo produljuje patnju Ukrajinaca. Ovaj ekonomski rat i antirusko raspoloženje u zapadu je potpuno neviđeno, i pitanje je, ako to dovede do sloma Rusije, hoće li Rusi to shvatiti kao povod za prijetnju nuklearnim oružjem (kad zemlju s nuklearnim oružjem stjeraš u kut, vrlo lako da bi mogla odgovoriti s njim). Lavrov je danas rekao da i ako zapad se odluči na novu željeznu zavjesu, da će se oni snaći na drugi način, misleći primarno na svoje azijske partnere.
A i Rusija ima tu famoznu doktrinu eskalacije za deeskalaciju, koja uključuje ograničeni nuklearni napad u krajnjem slučaju da bi dovela druge za pregovarački stol. A SAD ima doktrinu prvog udara (nuklearnim oružjem).
Ali ukratko, igramo se s vatrom.
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...

 Da ti netko mlati sina, ti mu zaprijetiš policijom, a on izvadi pištolj i ubije obojicu, je li mu trebalo prijetiti policijom? Treba li uvijek puštati nasilnicima da rade što hoće, samo da se ne dogodi ono najgore? Što ćemo sad Rusiji pustiti da okupira cijelu Evropu, uključujući nas, jer bi mogla upotrijebiti nuklearno oružje? Gdje povući crtu, ako ne kod ovakve okupacije?

 

Ako se ne usudimo ni sankcije uvesti, onda stvarno nismo ni zaslužili slobodu.

 Ruske pozicije po pitanju Ukrajine i NATO-a su jasne već od završetka hladnog rata, a i eksplicitno su rečene 2008, i ponovljenje više puta. Crta je već povučena time što su Poljska, Rumunjska. Bugarska, Estonija, Latvija, Litva, Mađarska, Slovačka i Turska u NATO-u.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
captain_soap_McTawish kaže...

S vama je vrlo teško raspravljati jer ste vi već u glavi odlučili ignorirati sav mogući kontekst kao whataboutism i vjerovati u narativ o Putinu kao diktatoru.

 Ček, ti dovodiš u pitanje je li Putin diktator? Ta benevolentnost prema njemu i ignoriranje očitoga te odmah raskrinkava kao neobjektivnog i objašnjava zašto guraš te izgovore o NATOu, a ignoriraš jasno izražene imperijalističke pretenzije. Jesi li vidio koji je rječnik koristio kad govori o Ukrajini, on potpuno negira pravo na postojanje i državnost. Cilj ovoga je Velika Rusija, sve ostalo je magla i dim.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
captain_soap_McTawish kaže...

 Ruske pozicije po pitanju Ukrajine i NATO-a su jasne već od završetka hladnog rata, a i eksplicitno su rečene 2008, i ponovljenje više puta. Crta je već povučena time što su Poljska, Rumunjska. Bugarska, Estonija, Latvija, Litva, Mađarska, Slovačka i Turska u NATO-u.

 Ni u jednom trenutku u vrijeme raspada SSSR-a nije uvjetovano širenje NATO-a, što potvrđuje i Gorbačovova izjava.

 

Rusija može povlačiti svoje crte doma. Nemaju pravo govoriti niti jednoj zemlji na svijetu kako i pod kim će živjeti. Posljedice toga sad uživaju. Rusija je danas defakto bankrotirala. Moćna Rusija nakon 6 dana bankrotirala.

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...

 Da ti netko mlati sina, ti mu zaprijetiš policijom, a on izvadi pištolj i ubije obojicu, je li mu trebalo prijetiti policijom? Treba li uvijek puštati nasilnicima da rade što hoće, samo da se ne dogodi ono najgore? Što ćemo sad Rusiji pustiti da okupira cijelu Evropu, uključujući nas, jer bi mogla upotrijebiti nuklearno oružje? Gdje povući crtu, ako ne kod ovakve okupacije?

 

Ako se ne usudimo ni sankcije uvesti, onda stvarno nismo ni zaslužili slobodu.

 Upravo tako. Brani se sloboda i način života. Povukli smo crvenu liniju koju ne smiju pregaziti i koju moramo braniti ma što god bilo.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Treba oprezno s Rusijom. Rusi nisu šala. Dodatno što budi sumnju u određenu orkestriranost preko medija i samog "Zapada" je upravo demoniziranje Rusije. I samog Vladimira Putina. U punom je zamahu medijsko rešetanje.

 

Nije on, a niti Rusija nikakvo cvijeće (sjetite se, interesi igraju), no sjetite se isto tako kako su mediji "trubili i svirali" kada se radilo o ratu u Siriji i Basharu al-Assadu. Kako su se kroz medije pravdale sve akcije i operacije SAD-a i njihovih saveznika u Libiji, Iraku, Afganistanu. Nismo imali masovnu "poplavu" naslova gdje se kaže: "Bush ili Obama ubijaju, uništavaju...". Uzmite u obzir i već desetljećima prisutno prikazivanje Rusa kao negativaca u filmovima. Nije to bez razloga. SAD je "good guy", a Rusija "bad guy". Tako nam se ispire mozak, ali vi prosudite...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2022 19:38 (Izzy).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

Putin je diktator. To nije narativ. Putin ispunjava sve kategorije.

Putin nije Rusija odnosno Rusi, i mediji i političari se poprilično trude da taj sentiment ostane, tj. da ne ide generalizacija. Da Putin sutra krene pričati da je zemlja ravna, to bi ponavljao i Kremlj i sve televizije u Rusiji.

 

Čitao sam mišljenje uvaženog profesora u zadnjem intervjuu i:

 

- wtf?! Znači, neću uopće ulaziti u nepreciznost teorija poput "monroe doktrine" koje se koriste praktički poput fizikalnih teorema. Reći ću samo da tip govori o tome da smo "mi" izmislili da je Putin agresivan, evo ti jedan citat za koji on smatra da je važan, pa nije totalni cherrypick:

 

Vrlo je važno shvatiti da smo mi izmislili ovu priču da je Putin vrlo agresivan i da je on prvenstveno odgovoran za ovu krizu u Ukrajini.

 

Wtf? Jesam li ja negdje profulao pa je američki double agent prerušen u Putina napao Ukrajinu ruskom vojskom? O čemu ovaj uopće priča? Putin je sila prirode (ovaj tvoj asteroid), a mi ostali imamo razum pa smo odgovorni? Uvaženi profesore, agresivnost nekoga se mjeri objektivnim opažanjem ponašanja te osobe.

 

Ima isto dio gdje uspoređuje "proamerički" smjer ukrajinske vlade (i naroda) sa bacanjem štapa u oko susjedu (rusiji).

 

Moj susjed meni prijeti da će me izbost nožem jer je njemu to što sam ja roker pogodak štapom u oko na koji mora reagirati, a drugi susjed preko (ti) govoriš kako je rock glazba odgovorna za njegove prijetnje. I onda kasnije, kad me taj susjed izbode nožem, dođeš i kreneš objašnjavati kako je, prema teoriji velikih sila, rocknroll doveo do ovoga, a usput moj susjed ekšli nije agresivan, jer je on ustvari asteroid.

 

Radiš nepotrebne stereotipije i na korak si od prozivanja ljudi "libtard" i "leftard" sa ovime o CNN-u.

 

Ja se sablažnjavam i sa Libijom i Irakom i sa svakom patnjom i agresijom koju moj mozak vidi - ne sablažnjavam se jednako kao sa Ukrajinom, još bi se više sablažnjavao da je riječ o Hrvatskoj, i još više da je riječ o mojoj obitelji. I to nije osobna logika koju prenosim na nešto, taj fenomen je znanstveno dokazaniji od "teorije velikih sila". Slažem se i da nema veze s geopolitikom i onime što se događa, to je bio i razlog što sam to naveo, ostaje nejasno gdje si to uspio povezati pa onda opovrgavati.

 

 

Iskreno, u nekoliko navrata ti nisam htio odgovoriti jer u samom tekstu imaš toliko nesuvislosti (putin kao diktator je "narativ" koji mi pušimo, i onda odmah napišeš da ga ljudi u Rusiji ne mogu smijeniti (?), a onda usporedba sa Francuskom za koju ne znam uopće što da napišem). I da, iskarikirao sam namjerno asteroid i svašta jer sam jako zbunjen, iako sam pročitao nekoliko puta - moguće da je stvar u meni, stvarno mi evo nema smisla.

 

 

 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
10 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Pitanje je dali bi danas Rusija bila takva da nije bilo takvog SAD-a. Davno je u 19. st superiorniji SAD uvjetovao Japanu otvaranje granica (Perry ekspedicija). Da je Japan tada bio u boljem vojnom položaju takav ultimatum bi izostao. Vojska je (bila?) u službi kapitalističkog napretka/ekspanzije.

Ukrajinci se od raspada Sovjetskog Saveza odrekli nuklearnog naoruzanja. Bjelorusija mu se sada vrača.

Cilj "igre" je nuklearno naoruzanje. Po principu ili svi ili nitko. Ili si u saveznistvu s nekim ko ga ima. Takvi paktovi su nazalost buducnost.

Zvuci paradoksalno da je najbolji nacin da izbjegnete rat da se naoruzate najbolje sto mozete. I ostati odgovoran.

Bez obzira sto svaka strana ima svoje medije i svoju publiku.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Malo me nasmiju, mozda i rastuze ove izjave tipa - povukli smo crtu, sad ce da se branimo....

 

Nismo mi nista povukli, niti su nas ista pitali, mi smo tu da nayebemo, da netko drugi nebi morao....

 

Jer ovo ima fazu rata, koja je aktivna sada, i fazu posljedica, koja ce nastupiti vrlo brzo...a te posljedice nece biti samo po rusiju, najvise ce stradati male i siromasne zemlje, nazalost, i mi smo medju njima....

 

Pricam naravno o ekonomskim posljedicama, bojim se da su u igri daleko vece sheme i fore nego sto je vecini ljudi uopce pojmljivo, daleko je to sve od ovoga sto se i kako se prezentira....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

S vama je vrlo teško raspravljati jer ste vi već u glavi odlučili ignorirati sav mogući kontekst kao whataboutism i vjerovati u narativ o Putinu kao diktatoru.

 Ček, ti dovodiš u pitanje je li Putin diktator? Ta benevolentnost prema njemu i ignoriranje očitoga te odmah raskrinkava kao neobjektivnog i objašnjava zašto guraš te izgovore o NATOu, a ignoriraš jasno izražene imperijalističke pretenzije. Jesi li vidio koji je rječnik koristio kad govori o Ukrajini, on potpuno negira pravo na postojanje i državnost. Cilj ovoga je Velika Rusija, sve ostalo je magla i dim.

nije dovodio u pitanje državnost Ukrajine, nego nesposobnost vlasti, da osigura mir svim građanima...

 

Već 2014. je zadnji zapovjednik Ukrajinske ustaničke vojske, Radušević, čovjek zarobljen 1949. i nije smaknut, nego pušten nakon 6 g. od Hruščova, dakle "dokazani" ukrajinski nacionalist, rekao da vlast u Ukrajini ne smije otuđiti rusofono stanovništvo  nego ih uključiti...

 

a do sada su 7 g. ginuli ljudi u Donbasu, 14.000...

 

ne jedan Ukrajinac iz Kijeva ili zapadno do sada nije vjerovao u sranje, jer nije bilo sranja, kod njega...

 

Putin naravno nema pravo svojom vojskom raditi reda u suverenoj državi, ali gle čuda, ima obavezu podržavati građane Rusije... za branitelje BH Hrvata, to su vam oni s putovnicama...

 

nema opravdanja za slanje ruske vojske u Ukrajinu, ali mogao je i on samo slati oružje, kao da je to neka sreća, "svojima"...

 

i eto sranja u nastajanju...

 

kao što rekoh, ruska vojska van iz Ukrajine, ali iste obaveze Ukrajini koje je Hrvatska morala potpisati... ili želite reći da je prvi hrvatski predsjednik dr. F. Tuđman, bio mlakonja jer je potpisao Z-4 ?

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
captain_soap_McTawish kaže...
Ruske pozicije po pitanju Ukrajine i NATO-a su jasne već od završetka hladnog rata, a i eksplicitno su rečene 2008, i ponovljenje više puta. Crta je već povučena time što su Poljska, Rumunjska. Bugarska, Estonija, Latvija, Litva, Mađarska, Slovačka i Turska u NATO-u.

Vezano za žuto, pa oni su jedini član NATO-a koji prema Rusiji neče primjenit nikakve sankcije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/hakerska-skupina-anonymous-aktivno-napada-ruske-st/287462.aspx?page=5&jumpto=6481131&sort=asc&view=flat

 

Turska je u zadnje vrjeme okrenula vesla, i njezino članstvo u NATU-u je vrlo čudne ili perverzne prirode.

 

Kao podsjetnik za zaboravljive, pa Turci su jedini u EU koji su kupili Ruski S-400 i usput rekli Amerkima da ih boli đon za njihovo mišljenje ili prigovore.

 

https://www.cnbc.com/2020/12/14/us-sanctions-turkey-over-russian-s400.html

 

https://www.aljazeera.com/news/2021/3/24/turkey-tells-us-at-nato-russian-defence-purchase-is-done-deal

 

"Washington says the S-400s pose a threat to its F-35 fighter jets and to NATO’s broader defence systems. Turkey rejects this, saying S-400s will not be integrated into NATO and purchasing them was a necessity as it was unable to procure air defence systems from any NATO ally on satisfactory terms"

 

Turci gledaju svoje intrese, a kaj to znači ako dođe do eskalacije sukoba eto pa pogađajte.Kud to Turci zapravo veslaju, ja dalje ne bum komentiral fučkaj ga sad.

AMD,........is that Epyc or what?
2 godine
online
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 A što ako smo se malo preračunali i ovo završi nuklearnim ratom? Hoćeš li onda reći da je vrijedilo?

 Da ti netko mlati sina, ti mu zaprijetiš policijom, a on izvadi pištolj i ubije obojicu, je li mu trebalo prijetiti policijom? Treba li uvijek puštati nasilnicima da rade što hoće, samo da se ne dogodi ono najgore? Što ćemo sad Rusiji pustiti da okupira cijelu Evropu, uključujući nas, jer bi mogla upotrijebiti nuklearno oružje? Gdje povući crtu, ako ne kod ovakve okupacije?

 

Ako se ne usudimo ni sankcije uvesti, onda stvarno nismo ni zaslužili slobodu.

 Što će mi sloboda ako sam mrtav?

Prvo se treba potruditi ostati živ pa onda sve ostalo.

 

Prevedeno, Putina ne treba stjerati potpuno uz zid, treba dati oduška u suprotnom će nas izbombardirati nuklearkama a onda će na planeti majmuna čitati o slobodama davno izgubljene civilizacije.

5 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

Nažalost ima...

 

jer jedino je što Ameri rade reda u nekim -stanovima gdje nema baš ni interneta,  i ljudi malo drukčije izgledaju...

 

Ukrajina - prekid borbenih djelovanja, povratak ruske vojske na početne položaje, a potom natrag u baze - to je jedino ispravno i onda pregovori, ali oni koji će se voditi razumom a ne logikom sile...

 

osnovni problem svijeta je da ga vode ekonomisti, "bean counters", pa pogledaj Stoltenberga, mali blijedi birokrat...

 

Svi plješću novoj odlučnoj Njemačkoj - koja je kupovala od Rusije plin po 450 € a pumpala natrag u Ukrajinu za 1000... 

 
Svi nekako preskaču francuske nuklearne "uspjehe"...
Activists slam French uranium going to Russian dump (euobserver.com)

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

nije dovodio u pitanje državnost Ukrajine, nego nesposobnost vlasti, da osigura mir svim građanima...

 

https://theprint.in/world/modern-ukraine-entirely-created-by-russia-read-full-text-of-vladimir-putins-speech/843801/

So, I will start with the fact that modern Ukraine was entirely created by Russia or, to be more precise, by Bolshevik, Communist Russia. This process started practically right after the 1917 revolution, and Lenin and his associates did it in a way that was extremely harsh on Russia – by separating, severing what is historically Russian land. Nobody asked the millions of people living there what they thought.

Then, both before and after the Great Patriotic War, Stalin incorporated in the USSR and transferred to Ukraine some lands that previously belonged to Poland, Romania and Hungary. In the process, he gave Poland part of what was traditionally German land as compensation, and in 1954, Khrushchev took Crimea away from Russia for some reason and also gave it to Ukraine. In effect, this is how the territory of modern Ukraine was formed.

 

It is a historical fact. Actually, as I have already said, Soviet Ukraine is the result of the Bolsheviks’ policy and can be rightfully called “Vladimir Lenin’s Ukraine.” He was its creator and architect. This is fully and comprehensively corroborated by archival documents, including Lenin’s harsh instructions regarding Donbass, which was actually shoved into Ukraine. 

 

When it comes to the historical destiny of Russia and its peoples, Lenin’s principles of state development were not just a mistake; they were worse than a mistake, as the saying goes. This became patently clear after the dissolution of the Soviet Union in 1991.

 

And then, the September 1989 plenary session of the CPSU Central Committee approved a truly fatal document, the so-called ethnic policy of the party in modern conditions, the CPSU platform. It included the following provisions, I quote: “The republics of the USSR shall possess all the rights appropriate to their status as sovereign socialist states.”

 

A stable statehood has never developed in Ukraine; its electoral and other political procedures just serve as a cover, a screen for the redistribution of power and property between various oligarchic clans.

 

A few words about Crimea. The people of the peninsula freely made their choice to be with Russia. The Kiev authorities cannot challenge the clearly stated choice of the people.

 

In other words, acquiring tactical nuclear weapons will be much easier for Ukraine than for some other states I am not going to mention here, which are conducting such research, especially if Kiev receives foreign technological support. We cannot rule this out either.

If Ukraine acquires weapons of mass destruction, the situation in the world and in Europe will drastically change, especially for us, for Russia. We cannot but react to this real danger, all the more so since, let me repeat, Ukraine’s Western patrons may help it acquire these weapons to create yet another threat to our country

 

Ukratko, tipično nacionalističko naricanje kako je Ukrajina oteta od Rusije i kako nikad nije bila prava država i kako oni naprosto moraju ući unutra i napraviti red da zaštite zemljake. Isto ono što je Milošević govorio.

 

Najzanimljiviji je zadnji dio, koji govori da Ukrajina lako može proizvesti nuklearno oružje, a da oni to nikako ne mogu dopustiti. Postoji samo jedan način da to spriječe - da ostanu zauvijek u Ukrajini tako da instaliraju svoju Vladu i na svaki pokušaj da se ta Vlada smijeni (izborima ili drugačije) da ponovo upadnu i naprave 'red'. Dakle efektivno povratak na ono kako je funkcionirao Varšavski pakt.

 

Stric_Jura kaže...

a do sada su 7 g. ginuli ljudi u Donbasu, 14.000...

 Da, odmetnuti pobunjenici su ginuli, baš neobično. I u SAO Krajini su ginuli.

 

Stric_Jura kaže...

kao što rekoh, ruska vojska van iz Ukrajine, ali iste obaveze Ukrajini koje je Hrvatska morala potpisati...

OK, a Krim i Donbas natrag Ukrajini? Volio bih vidjeti kako to predlažeš Putinu.

 

Stric_Jura kaže...

 ili želite reći da je prvi hrvatski predsjednik dr. F. Tuđman, bio mlakonja jer je potpisao Z-4 ?

 

 Ne bih sad o tome što je sve krivousti bio, ali mi se možemo lupati nogom u guzicu od sreće što Martić to nije htio potpisati. Ispao Martić zaslužniji za cjelovitu Hrvatsku kakvu danas imamo od Tuđmana.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st
Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
notloB kaže...

 Što će mi sloboda ako sam mrtav?

Prvo se treba potruditi ostati živ pa onda sve ostalo.

 Sloboda je nemoguća ako ljudi nisu spremni umrijeti za nju. U suprotnom čim  netko dođe i kaže 'pokorite se' slobodi je kraj.

Ti si slobodan isključivo zato jer su mnogi bili spremni umrijeti za to. Baš me zanima koliko godina imaš.

 

notloB kaže...

Prevedeno, Putina ne treba stjerati potpuno uz zid, treba dati oduška u suprotnom će nas izbombardirati nuklearkama a onda će na planeti majmuna čitati o slobodama davno izgubljene civilizacije.

 Dakle Putinu treba dati sve što želi, jer nikad ne znaš što ga može naljutiti toliko da baci bombe? Moraju li svi sportaši puštati Ruse da pobijede kako se on ne bi osjetio stjeranim uz zid?

 

Ako nitko ne napadne rusko tlo nema nikakvog razloga da ih upotrijebi. Ako ih i bez toga upotrijebi znači da je lud i da ionako nije bilo puno manevarskog prostora, jer bi uvijek tražio nešto i ako ne dobije napravio isto. Ne može cijeli svijet biti taoc derišta koje se baca po podu i vrišti kad ne dobije državu koju je poželio.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
ElektričnaOvca kaže...

Putin je diktator. To nije narativ. Putin ispunjava sve kategorije.

Ja ne slažem suštinski s tim, i držim da je to narativ. U tome je srž našeg neslaganja, polazimo od fundamentalno različitih pretpostavki, stoga mislim da nema nekog smisla da se dalje raspravljamo. Nema šanse da ćemo jedan drugome promijeniti mišljenje niti doći na istu valnu duljinu.

 

12 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

Zdogovoreno. Ovo nije nastavak rasprave, nadam se možda da će olakšati teške teme, jer tvoje i moje brige su slične/iste.

 

Putin je, barem koliko ja vidim, iznimno konstantan u laganju. Znači on i njegov kabinet su se nasrali do sad da se čovjek pita jel uopće ostala koja laž na svijetu.

 

 

Jesmo svi zaboravili ismijavanje zlog zapada zbog običnih vojnih vježbi i kako njima ne pada na pamet nešto drugo? Bilo je i kod nas po forumima i portalima kompleksnih elaboracija kako smo svi brainwashed i kako nas zli ameri truju obavještajnom propagandom. Zapadni zlikovci i pokvareni mediji nas plaše da će ovi čekati kraj olimpijskih, samo za klikove, samo zbog dolara, ne budite ovce.. Kad je to bilo, prije 10-12 dana? 

 

Ako idemo logikom da kenjaju čim zinu, najpozitivnije u toj priči je onda njegova prijetnja nuklearkama - jer ono što najviše negiraju rade, a ono što kažu da će napraviti...

 

Tread softly because you tread on my dreams.
2 godine
online
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...
notloB kaže...

 Što će mi sloboda ako sam mrtav?

Prvo se treba potruditi ostati živ pa onda sve ostalo.

 Sloboda je nemoguća ako ljudi nisu spremni umrijeti za nju. U suprotnom čim  netko dođe i kaže 'pokorite se' slobodi je kraj.

Ti si slobodan isključivo zato jer su mnogi bili spremni umrijeti za to. Baš me zanima koliko godina imaš.

 

notloB kaže...

Prevedeno, Putina ne treba stjerati potpuno uz zid, treba dati oduška u suprotnom će nas izbombardirati nuklearkama a onda će na planeti majmuna čitati o slobodama davno izgubljene civilizacije.

 Dakle Putinu treba dati sve što želi, jer nikad ne znaš što ga može naljutiti toliko da baci bombe? Moraju li svi sportaši puštati Ruse da pobijede kako se on ne bi osjetio stjeranim uz zid?

 

Ako nitko ne napadne rusko tlo nema nikakvog razloga da ih upotrijebi. Ako ih i bez toga upotrijebi znači da je lud i da ionako nije bilo puno manevarskog prostora, jer bi uvijek tražio nešto i ako ne dobije napravio isto. Ne može cijeli svijet biti taoc derišta koje se baca po podu i vrišti kad ne dobije državu koju je poželio.

 

 Sloboda je relativan pojam.

Kao da je za svaki zakon u saboru koji je ograničava ili proširuje netko umro, ne zanosimo se glupostima, da je ostala juga imali bi slične zakone, što uopće znači "pokorite se"? Čemu? Nečijoj volji? Koja je uopće razlika živjeti u prvoj ili drugoj najkorumpiranijoj zemlji europe, s jedne strane je mali hitler a s druge ljudi koji dižu spomenike Banderi.

 

Putinu ne treba dati sve što želi, rekao sam da ga ne treba stjerati u kut već mu dati mogućnost da se povuče a da to ne izgleda kao njegov potpuni poraz u njegovim očima.

Imamo što imamo na terenu a to je nuklearno naoružanje i on bi ga mogao upotrijebiti ukoliko ne vidi drugog izlaza iz situacije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2022 0:48 (notloB).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
notloB kaže...

 Sloboda je relativan pojam.

Kao da je za svaki zakon u saboru koji je ograničava ili proširuje netko umro, ne zanosimo se glupostima, da je ostala juga imali bi slične zakone, što uopće znači "pokorite se"? 

 Ponovo velim, bilo bi zanimljivo znati tvoje godine, rekao bih da si mlađi. Ja sam živio u Jugoslaviji prilično dugo i mogu ti reći da uz 'iste zakone' tada nije bilo nekih bitnih sloboda koje danas imamo. Neke stvari su bile čak i bolje nego danas, ali sloboda nije bila jedna od njih. Nema puno relativiziranja o slobodi kada možeš izgubiti posao i/ili završiti u zatvoru zbog vica i kad ti policajac može nekažnjeno razbiti glavu.

 

Kako bi Jugoslavija danas izgledala da je opstala vidimo gledajući Vučićevu Srbiju, s time da bi nama kao nesrbima bilo još znatno lošije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
online
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...
notloB kaže...

 Sloboda je relativan pojam.

Kao da je za svaki zakon u saboru koji je ograničava ili proširuje netko umro, ne zanosimo se glupostima, da je ostala juga imali bi slične zakone, što uopće znači "pokorite se"? 

 Ponovo velim, bilo bi zanimljivo znati tvoje godine, rekao bih da si mlađi. Ja sam živio u Jugoslaviji prilično dugo i mogu ti reći da uz 'iste zakone' tada nije bilo nekih bitnih sloboda koje danas imamo. Neke stvari su bile čak i bolje nego danas, ali sloboda nije bila jedna od njih. Nema puno relativiziranja o slobodi kada možeš izgubiti posao i/ili završiti u zatvoru zbog vica i kad ti policajac može nekažnjeno razbiti glavu.

 

Kako bi Jugoslavija danas izgledala da je opstala vidimo gledajući Vučićevu Srbiju, s time da bi nama kao nesrbima bilo još znatno lošije.

 Vučićeva srbija je šešeljeva srbija s opranim licem, ultranacionalistička prčvarnica iznutra i vrludanje između eu, rusije i kine izvana, ona je produkt ratova iz 90' i nemirenja sa defakto situacijom na kosovu, nato bombardiranja i feila prozapadne vlasti 2000' da je izvuče iz ekonomske krize, korupcije i velikosrpske denacifikacije

Jugoslavija je pred svojim krajem bila gotovo pa europska zemlja, danas bi s reformama i višestranačjem a da je uspjela zatomiti nacionalistički separatizam bila prosječna eu država s nešto izraženijom korupcijom.

 

Mislim da se Tito zahebao s narodima i narodnostima, trebao je ići odnosno nastaviti s integralnim jugoslavenstvom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2022 2:04 (notloB).
13 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
notloB kaže...
 

Putinu ne treba dati sve što želi, rekao sam da ga ne treba stjerati u kut već mu dati mogućnost da se povuče a da to ne izgleda kao njegov potpuni poraz u njegovim očima.

Imamo što imamo na terenu a to je nuklearno naoružanje i on bi ga mogao upotrijebiti ukoliko ne vidi drugog izlaza iz situacije.

 Krajem 30-ih godina 20. stoljeća jedan je gospodin isto tako propovijedao retoriku rata ako mu se želje ne ispune, a pošto ljudima nije bilo do rata i imali su slične misli kao i ti, oni su mu popustili pa si je taj dotični gospodin prvo pripojio Austriju pa si je onda uzeo Sudete pa onda na kraju i cijelu Čehoslovačku.

 

Onda si je taj gospodin zamislio da bi bilo dobro kad bi imao i Poljsku pa je naredio svojim vojnicima da se obuku u poljske uniforme i napao vlastitu radiostanicu i prenio svijetu da su ga poljaci napali...........ostatak priče vjerojatno znaš.

 

A taj dotični gospodin je samo jedan u nizu ljudi kroz ljudsku povijest koji su dokazali da se diktatorima i tiranima nikad ne smije vjerovati i popuštati u diplomaciji jer jedan tren su ti simpatični susjedi a drugi tren ti marširaju svoje divizije preko tvoje njive uništavajući sve pred sobom.

 

 

 

A ako Putin namjerava upotrijebiti svoj nuklearni arsenal........pa neka ga upotrijebi? Ionako mi kao rasa ne zaslužujemo ništa bolje pošto nam je glavna zanimacija u životu je*ati jedne druge i misliti da smo bolji od drugih.

Battlelog: [G] pijana_carapa
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...
i kad ti policajac može nekažnjeno razbiti glavu.

 Pa i u svim zapadnim demokracijama ti policija praktički nekažnjeno može razbiti glabu. Pogledaj uostalom što kaže Čedo Prodanović, tužitelj u Jugoslaviji, a sada odvjetnik o policijskom nasilju:

 

Čedo Prodanović tvrdi: ‘Policija je prekomjerno nasilje pretvorila u svoju metodu’(podnaslov: Zapuštena država)

 

 

2 godine
online
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Granzon kaže...
notloB kaže...
 

Putinu ne treba dati sve što želi, rekao sam da ga ne treba stjerati u kut već mu dati mogućnost da se povuče a da to ne izgleda kao njegov potpuni poraz u njegovim očima.

Imamo što imamo na terenu a to je nuklearno naoružanje i on bi ga mogao upotrijebiti ukoliko ne vidi drugog izlaza iz situacije.

 Krajem 30-ih godina 20. stoljeća jedan je gospodin isto tako propovijedao retoriku rata ako mu se želje ne ispune, a pošto ljudima nije bilo do rata i imali su slične misli kao i ti, oni su mu popustili pa si je taj dotični gospodin prvo pripojio Austriju pa si je onda uzeo Sudete pa onda na kraju i cijelu Čehoslovačku.

 

Onda si je taj gospodin zamislio da bi bilo dobro kad bi imao i Poljsku pa je naredio svojim vojnicima da se obuku u poljske uniforme i napao vlastitu radiostanicu i prenio svijetu da su ga poljaci napali...........ostatak priče vjerojatno znaš.

 

A taj dotični gospodin je samo jedan u nizu ljudi kroz ljudsku povijest koji su dokazali da se diktatorima i tiranima nikad ne smije vjerovati i popuštati u diplomaciji jer jedan tren su ti simpatični susjedi a drugi tren ti marširaju svoje divizije preko tvoje njive uništavajući sve pred sobom.

 

 

 

A ako Putin namjerava upotrijebiti svoj nuklearni arsenal........pa neka ga upotrijebi? Ionako mi kao rasa ne zaslužujemo ništa bolje pošto nam je glavna zanimacija u životu je*ati jedne druge i misliti da smo bolji od drugih.

 Koliko ja znam taj diktator nije imao najsveobuhvatnije sankcije u povijesti sankcija, nato savez na svim svojim europskim granicama koji postoji upravo da bi ga suzbio u mišju rupu i nije imao nuklearno naoružanje na interkontinentalnim raketama s mogućnošću da u pola sata zbriše ljudski rod s planeta.

 

Ja jesam za sankcije, ali ne tolike i za pregovore, zelenski može htjeti u nato koliko god želi ali ga nato ne mora primiti, što se čekalo sa sprovođenjem dogovora iz minska i tako dalje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice