Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, dobio

poruka: 8
|
čitano: 3.258
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, dobio ".
15 godina
offline
Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, dobio

Još da dodaju prepoznavanje vrste koda s formatiranjem u boji, te broj svakog retka s lijeve strane i super :)

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, dobio

umjest toga bolje da su kupili notepad++ i ugradili ga

Moj PC  
14 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, do
Bemti kozmetičke promjene kao glavni feature.

Što se N++ tiče, bolje da ga nisu kupili, jer bi ga prije ili kasnije upropastili.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, dobio

Imam notepad++ i koristim ga za stalno.

 

Problem kod njega jest što izgleda kao da je prebačen s Windowsa 98 te su njegove mogućnosti daleko prevelike za prosječni rad. Toliko toga natrpano u izbornike da niti ne želiš gledati što sve nudi.

Puno ugodnije sučelje ima sublime text.

 

U idealnom svijetu MS će ponuditi notepad s više tabova te barem 3-4 funkcije više od sadašnjih, stvarno mi je teško shvatiti zašto još uvijek nije tako nešto implenetirao. Formatiranje koda nije bitno, za to može poslužiti daleko moćniji VS Code.

 

 

Lp

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, dobio

Slažem se s Zoranom. Meni taj Notepad++ nikad nije sjeo. Sučelje koje je po mom mišljenju prenatrpano i prastari izgled sučelja aplikacije su stvari koje su me odbile da koristim taj editor. Iako moram priznati da ima velik broj pluginova i da zbilja može biti jako koristan. Koristio sam dosta editora, a on svih njih na kraju koristim Sublime Text i VSCode.

 

Što se tiče notepada, kad bi ga više približili geditu na linuxu onda bi to imalo nekog smisla, ovako mu nedostaje osnovne stvari, kao što je već netko primjetio, broj retka. Ili još gora stvar koja me živcira što kad stisnem enter, u novom redu mi kursor ne ostane na horizontalnoj poziciji gdje je bio u prethodnom retku, već ga editor vrati na početak retka, pa onda za svaku liniju moram stiskati više puta tab da bi dobio poravnjanje kao u prethodnom retku. Također trebao bi imati syntax higlighter za osnovne jezike kao npr. XML, HTML, CSS, JS i sl. Pa bokte mogli su uzeti već gotove engine koji imaju podršku za milijun jezika.

 

Al' kako se kaže, bolje ikad nego nikad ...

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 13:45 (tjodalv).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, dobio

Nema mi do Notepad++ i na veliko koristili u svim tvrtkama gdje sam do sada radio. Opcije koje mi ne trebaju mi ne smetaju osobno u izbornicima. Ionako jednom kad se podesi, jedino mi treba encoding ili language za provjeru XYZ. Super je za multitasking jer možeš imati tabova koliko želiš, ugasiti bez da si spremio i drugi put otvori sve kako je ostavljeno (dobro dođe i kao privremena bilješka). Stvarno bih volio barem tabove (MS Notepad), broj retka i kao što je rečeno da barem za neke jezike prepoznaje sintaksu.
Sublime mi se dopao no tada nije bio free, tj. svako malo je skakala ona poruka da kupiš (da li se to promijenilo?).

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, do
Lovac kaže...

Nema mi do Notepad++ i na veliko koristili u svim tvrtkama gdje sam do sada radio. Opcije koje mi ne trebaju mi ne smetaju osobno u izbornicima. Ionako jednom kad se podesi, jedino mi treba encoding ili language za provjeru XYZ. Super je za multitasking jer možeš imati tabova koliko želiš, ugasiti bez da si spremio i drugi put otvori sve kako je ostavljeno (dobro dođe i kao privremena bilješka). Stvarno bih volio barem tabove (MS Notepad), broj retka i kao što je rečeno da barem za neke jezike prepoznaje sintaksu.
Sublime mi se dopao no tada nije bio free, tj. svako malo je skakala ona poruka da kupiš (da li se to promijenilo?).

 

ne, placa se licenca 100 USD. Ozbiljno razmisljam da si ga nabavim, ali jos uvijek sam na razmisljanju, vec godinama.

Za sada i dalje N++, ali trazim bolje alternative. Niti jedna nije toliko brza i prakticna kao N++, cak niti VS Code.

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Na Windowse 11 stiže redizajnirani Notepad, dobio

Čudi me da nitko nije spomenu Notepad2, UltraEdit, JetBrains Fleet, VI. I legendarni Edit.

Eto ja bih volio da vrate Edit u Command prompt.

 

Notepad je takav s razlogom, s razlogom je napravljen minimalistički i takav će ostati.

 

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice