Problemi sa sobnom antenom

poruka: 43
|
čitano: 12.922
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom

Joj, ne treba ti ni kabel, samo glinerica i sve radi.

13 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom
Mislio sam na sobnu antenu krivo sam se izjasnio
Sobna antena je iskopcana iz struje a tv i dalje radi
13 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom
Mislio sam na sobnu antenu krivo sam se izjasnio
Sobna antena je iskopcana iz struje a tv i dalje radi
13 godina
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom

Antena je ustvari samo komad metala koji ne zahtjeva struju za rad. Ono što radi na struju kod sobne antene jest pojačalo. Ako signala imaš i s isključnenom antenom, znači da je signal dovoljno jak da mu ne treba pojačalo. I zato s isključenom antenom imaš signala.

13 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom
Evo jucer baki sve namjestio.
Riblju kost, provjerili sve, signal tip top i danas bio ujutro kod nje da joj namjestim postavke i najnormalnije tv radi, slika sve
Dodem poslje posla da zasilikoniram rupe i eto vise ne radi

Opet se javlja ista greska.

Provjerite kablove i povezanost uređaja.
Svi kablovi spojeni sve kako treba i opet isto…
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problemi sa sobnom antenom

jel možda ona stisne nešto pa razmrda postavke ili nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom

- Ako TV javlja da ima kratki spoj ISKLJUČI u meni-u TV-a napajanje antene .

- Da li normalno koaks sa antene direktno dolazi na standard-RF konektor od TV-a , a ne na F konektor (sa navojima) ?

- RF konektor kad spajaš treba paziti da vanjski oplet koaksa tj. folija i žičice ne dolaze u spoj sa srednjim vodičem koaksa.

- Logaritamska se spaja tako da se provuče koaks kroz donji kvadratni nosač i na vrhu ispod šelnice koja je u cjevi izvučeš van 10-tak cm.

  Oguliš vanjske izolacije 3cm a žičice i foliju premotaš unatrag preko vanjske izolacije pa povučeš kabal unatrag tako da ti taj premotani dio šelnicom    pritegneš. Zatim unutarnju izolaciju skineš na 1cm od šelne da ostane samo unutarnji vodič  kojeg uguraš ispod pločice u gornjem kvadratnom nosaču i pritegneš pločicom. Normalno pritom paziš da neka "ratoborna" žičica od vanjskog opleta koaksa ne dodiruje srednji vodič ili gornji nosač.

- Postaviš poklopac natrag na vrh antene a kod pritezanja antene na stup gledaj da vrh antene ostane podignut par cm uviše  da kiša kad pada se ne slijeva niz kvadratne nosače u vrh tj. poklopac spojeva koaksa.

13 godina
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom

Eto, kao što smo ti rekli, do prijemnika je. Odi lijepo do trgovine gdje si kupio taj prijemnik i zamijeni ga za neki Strong.

10 godina
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom

...izgleda da sam "polupao lončiće" 

Ako je kod babe tv-box-receiver ovo sve što sam napisao "TV" u prošlom postu se odnosi na tv-box-receiver a na njen TV se ne spaja nikakva antena već samo taj box-receiver sa SCART-om ili bolje sa HDMI .

5 godina
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom
Marko :D kaže...

Eto, kao što smo ti rekli, do prijemnika je. Odi lijepo do trgovine gdje si kupio taj prijemnik i zamijeni ga za neki Strong.

 Ili, ako mu mila bakica želi, neka kupi novi TV sa ugrađenim DVB-T2 prijemnikom, ali mu je to malo viša investicija ak je sve iscashirao na vanjsku antenu

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
online
Re: Problemi sa sobnom antenom
Marko :D kaže...

Antena je ustvari samo komad metala koji ne zahtjeva struju za rad. Ono što radi na struju kod sobne antene jest pojačalo. Ako signala imaš i s isključnenom antenom, znači da je signal dovoljno jak da mu ne treba pojačalo. I zato s isključenom antenom imaš signala.

 teško, ako je pojačalo isključeno ništa ne prolazi kroz njega

14 godina
offline
Problemi sa sobnom antenom

Pozdrav ekipa!

 

Kako sam totalni laik kaj se tice ovoga, trebam pomoc i savjet :)

 

U planu nam je renovacija stana i zeljeli bi potpuno izbjeci provlacenje kabla od antene do TVa.Mozemo li uzeti neku sobnu anteu koja bi se mogla spojiti na TV a da odradi svoju zadacu? 

Imamo smart tv te ruter od A1 i preko njih uredaj za TV.

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problemi sa sobnom antenom

Sobna antena nema ništa sa A1 jer ona služi za prijem kanala sa tv odašiljača.

Za prijem programa sa A1 ne treba nikakva antena.

 

Ako treba te sobnu antenu prvo morate znati da li se prijem može ostvariti  ili mora biti vanjska antena jer su tv-odašiljači predaleko .

Ako imate staru sobnu antenu (može i one od prije 50god.) probate je spojiti na TV  te pretražiti kanale da vidite ima li programa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 23:29 (AF139).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice